0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #40 -: Ноември 21, 2008, 19:03:56 pm »
 Аз съм пациент на д-р Емин, и мисля че само негови пациенти могат да го плюят само и единствено след личен контакт...а не по това какво са прочели тук.Мисля,че това е редно за всеки един лекар.
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 19:11:34 pm от an_manisto »
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #41 -: Ноември 21, 2008, 21:06:46 pm »
Не ви ли омръзна да се занимавате с д-р Емин. Мисля, че има достатъчно изписано и всеки може сам да прецени на кого да се довери. А въпросното момиче, доколкото знам е бременно с близнаци.

ако ви е омръзнало - да заключа темата, а?

а въпросните близнаци оцеляха не благодарение на, а въпреки действията на Емин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #42 -: Ноември 22, 2008, 09:46:15 am »
Ами заключи я. Никой не смее да пише в темата ако си забелязала.
Аз съм била свидетел как се отнасят към момиче със хиперстимулация, милата претърпя 7 пункции. Но си беше на място в клиниката, а не в София. Така, че хайде да не прехвърляме вината само на д-р Емин.

[/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #43 -: Ноември 22, 2008, 16:51:39 pm »
Ами заключи я. Никой не смее да пише в темата ако си забелязала.
Аз съм била свидетел как се отнасят към момиче със хиперстимулация, милата претърпя 7 пункции. Но си беше на място в клиниката, а не в София. Така, че хайде да не прехвърляме вината само на д-р Емин.

Евия, праволинейна си! При въпросния случай Д-ра беше излезнал в отпуск (не казвам че е нередно - всеки иму нужда от това, но редното е да даде алтернатива в случй на спешност) и свързването с него е било невъзможно! Нещо което недопустимо при съмнения за ОХСС! За завършена процедура се счита регистрирането на вътрематочта бременност или липсата на такава!
Иначе благодарие на него и на такива като него се раждат и ще се раждат дългоочаквани рожби!
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 23:50:39 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #44 -: Февруари 01, 2009, 13:34:18 pm »
Аз също съм потърпевша от това д-р Емин да не отговаря на позвънявания /за които ме е предупредил, че трябва да се обадя, за да разбера как продължаваме по- нататък/.
Мога доста да напиша по въпроса, но ще визирам само един момент - трябва да му се обадя, за да разбера кога ще ми е ембриотрансфера..... съответно след като цял ден никой не може да ми даде информация.... на следващия ден посещаваме на място клиниката..... не че отново ни информират.... обянението от доктора- не се притеснявайте.... ще се обадя до вечерта......за съжаление никой не ни се обажда..... ИЗЧАКВАМЕ ОЩЕ ЕДИН ДЕН ....НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН отново упорито звъним, за да разберем какво става- при което се оказва, че веднага трябва да пристигнем/.

На никого не пожелавам подобни ситуации.

За съжаление освен професионализъм, добра техническа база.... тази клиника се нуждае от по- добра комуникация с пациентите...... 

Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #45 -: Февруари 01, 2009, 13:53:47 pm »
За конкретния случай трябвало е да потърсиш ембриолога,в случая зависи от него.
А иначе всички сме си виновни че не питаме и чакаме да ни кажат ,веднъж след като посках да си видя резултата настана голям смут и се чудеха какво да ми отговорят дори след като уточних че искам да видя своята папка,накрая след като се изреди половината персонал извадиха доктора от преглед.Така че момичета искайте отговори на това което ви интересува , още повече че на входа е закачена Харта на правата на пациента - прочетете я и изисквайте.След този случай вече знам как да действам.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #46 -: Февруари 01, 2009, 14:34:12 pm »
Напротив Ан Манисто, не ти трябва да питаш, а лекуващия ти лекар да обяснява, не са длъжни всички да разбират от медицина.Когато си в процедура всичко може да се случи и лекаря да не си вдига телефона е твърде безотговорно. Само защото ви е забременил си затваряте очите за елементарни грешки. Ще го кажа за пореден път Доц. Конова има голям авторитет след потребителите, но ин витрото не го прави тя.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #47 -: Февруари 01, 2009, 14:41:13 pm »
Абсолютно задължително е да е на разположение, защото момичето не е длъжно да знае на кого да се обади нито е длъжно да знае кой е гинеколог и кой ембриолог и към кого за какво да се обърне. Тя им е пациентка и в момента е в процедура. И това наблюдавам не се случва за първи път.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #48 -: Февруари 01, 2009, 14:42:44 pm »
За конкретния случай трябвало е да потърсиш ембриолога,в случая зависи от него.

нищо подобно. пациентът затова си има лекуващ лекар, за да контактува с него и той да му води цялостното лечение. чрез него стават комуникациите.
описаният случай е поредно потвърждение за неглижирането на пациенти от страна на въпросния доктор.

dar1, аз бих направила оплакване в твоя случай пред директора на центъра. при теб е било на косъм да се компрометира цялата ти процедура - това е сериозна мърлящина.
правилно е казала an_manisto - четете си правата и си ги изисквайте. не забравяйте, че плащате спечелени с труд и пот хилядарки за лечението си!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #49 -: Февруари 01, 2009, 16:39:35 pm »
Исках само да кажа че по принцип всички трябва да имат достъп до лекуващия ги лекар , при нас след пункцията ембриолога ни се обади два пъти да ни информира как се развиват нещата и кога ще бъде ЕТ.Така че ние сме доволни от тази клиника /след посещение на други/и считам че съм намерила своя доктор.А това че е пропуснал да ви каже за нещо,не трябва да търсите вината само в него,когато нещо не ви е ясно питайте ,ако ви откажат отговор ,тогава недоволствайте.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #50 -: Февруари 01, 2009, 17:39:45 pm »
...
А това че е пропуснал да ви каже за нещо,не трябва да търсите вината само в него,когато нещо не ви е ясно питайте ,ако ви откажат отговор ,тогава недоволствайте.
Няма как да ти е ясно кога ще ти е трансфера или пък да знаеш кога и какво следва. Нали за това се доверяваме на лекуващите ни и не сме длъжни да сме компетентни, това че комуникираме тук не ни прави лекари!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2009, 17:44:23 pm »
Мисля да спра дотук,явно не четете или не разбирате какво се опитвам да ви кажа...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #52 -: Февруари 13, 2009, 10:26:35 am »
Момичета а правят ли инвитро на ЕЦ в клиниката? Изобщо как процедират там с жени,които са с ИЯР?Провеждат ли някакво лечение? Има ли бременни на ЕЦ в тази клиника?Предварително благодаря за отговорите.
*

    pipi72

Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #53 -: Февруари 13, 2009, 10:52:33 am »
...Изобщо как процедират там с жени,които са с ИЯР?Провеждат ли някакво лечение?...

не само че не провеждат лечение, но и дори на жени с неизчерпан яйчников резерв, там се предлага да се включат в донорска програма тъй като доктора не обича трудните случаи а когато проблема не е имунологичен/гинетичен, доц. Конова няма думата
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #54 -: Февруари 13, 2009, 11:00:57 am »
pipi72 , а ин витро на ЕЦ правят ли?
*

    pipi72

Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #55 -: Февруари 13, 2009, 11:11:01 am »
pipi72 , а ин витро на ЕЦ правят ли?

не знам, не съм се интересувала за ин витро на ЕЦ - побързах да избягам оттам защото прецених че това не е моя доктор. правих инвитрото на стимулиран цикъл при д-р Стаменов .
странно, но на сайта на клиниката им няма ценоразпис за инвитро (?!?!) , може би по телефона ще ти кажат, опитай
*
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #56 -: Февруари 13, 2009, 12:06:26 pm »
Pipi питам това,защото декември месец 2007г бях на преглед в тази клиника и аз останах със същото впечатление.Като видя ФСХ и Инхибин Б (аз съм с ИЯР)директно ми препоръча донорска.Но сега вече след няколко неуспешни опита на ЕЦ в друга клиника започвам да се замислям,че той е бил прав и не ми спести горчивата истина.Той просто е реалист,а и в другите клиники май не обичат трудните случаи.



*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #57 -: Февруари 13, 2009, 12:57:30 pm »
Пак се почна "моят лекар е добър, пък твоят не е". Мисля, че тук трябва  да пишат само пациенти на клиниката и в случая на д-р Емин, които могат да споделят личен опит. Колкото до възрастта му и сравняването с други лекари - ами това му е плюс за мен, че е млад, че се интересува от новите неща. И д-р Стаменов и д-р Владимиров са млади и прекрасни специалисти. И аз като пациентка на Стаменов съм се притеснявала при инсетата си - последният път не ми казаха размери на фоликул и лигавица, дали се е бил пукнал или още е бил там фоликулът. Но въпреки че не съм забременяла при него, дълбоко го уважавам. Има ли лекар, за който да не се е писало и лошо и добро?
На мен д-р Емин винаги ми е вдигал телефона - понякога през деня не е успявал, но тогава съм звъняла вечерта, защото ми е ясно, че няма как във всеки един момент да говори по телефона. И мен не ми е давал дълги обяснения, но е отговарял на всеки зададен от мен въпрос. Така беше и при д-р Стаменов - питаш и отговаря. И от д-р Персенска имам хубави спомени за внимателното отношение. Хем се оплакваме, че много се чака в клиниките, хем искаме да ни се обяснява всичко от-до. От къде да знаят лекарите, коя от нас до колко е запозната и до колко иска да знае подробности.


*

    pipi72

Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #58 -: Февруари 13, 2009, 13:24:57 pm »
никого не ангажирам с моето мниние - казах как беше при мен. нямям ИЯР, стойностите на ФСХ, инхибин и АМХ са нормални, имам едно неуспешно инвитро в друга клиника, и доста гинекологични операции. за инвитро съм определено, но на него сигурно не му хареса нещо друго в мен - не ми каза какво точно, направо ми предложи включване в донорската им програма, в резултат на което и аз не го харесах. може би съм сграшила като не съм го питала 8O
Re: Въпрос за д-р Алкан Емин -КИРМ Плевен
« Отговор #59 -: Февруари 13, 2009, 13:57:32 pm »
pipi72 , а ин витро на ЕЦ правят ли?
Не правят инвитро на ЕЦ.