0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« -: Септември 03, 2007, 13:49:03 pm »
Месеца е вече с "р" и това си пролича! Не че се оплакваме, особено днес времето е перфектно!

Ние една седмица бяхме с нашия татко у дома и не се спряхме, на вилата ходихме, после множество рожденни дни посрещнахме!

Вече сме на лице, подготвящи се за новата учебна година, аз започвам да работа на половин ден с майка ми, а свеки ще гледа Мати!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #1 -: Септември 03, 2007, 14:36:27 pm »
Успешна седмица и от нас!
При нас нещата продължават естествения си ход. Иначе съм много щастлива, че си влизам в дънките отпреди забременяването /е малко приличам на наденичка в тях, но се ядва  :D/.
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #2 -: Септември 03, 2007, 14:46:47 pm »
Привет!
Помагайте: продават ли в България адаптирано мляко "Нутрилон Хипоалергична формула". Единица, двойка? Продават ли в България бутилки на Авент и биберони? Лесно ли се намират, че ще съм заточена в Ямбол, там е различно от София!
При нас новините се менят ежесекундно. С визите в паспортите, застраховките за Тайланд и купени билети да летимна 15-ти, сега се оказва, че ще се приберем в България с детето, защото мъжът ми е вече в Бангкок и докладва за супер хаос, подобен само на Кайро и Истанбул. Тротоарите заети от улични търговци, всеки бута някаква количка нанякъде, огромни шосета с по 8 платна, постоянни задръствания, няма задни улички, улични кучета навсякъде, канали с боклуци, горещо и влажно. Да сме си водели бебето в закритите търговски центрове-там било хладно, чисто и няма улични мръсни продавачи. Таквиз ми ти работи...Не ми остана време от притеснения по тези местения да си доразвия следродовата криза както трябва. Тръгна милата, па й секна мерака като видя какво чудо се задава-самолети, билети, апартаменти, чудеса...
Alexandra
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #3 -: Септември 03, 2007, 14:57:25 pm »
Здравейте и от нас!

Мари, принадлежностите на Авент ги има в България, смятам не само в Сф, разпространена марка е. За млякото не знам, не съм ползвала. Успешно прибиране до Бг!

*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #4 -: Септември 03, 2007, 15:00:02 pm »
Привет и от нас.нащо моренце се отложи още,заради Ели - хрема и гърло.Е всичко се размина вече, но и резервацията ни отпадна.Морето остана за около 15.09  :(то май по добре към балкан да поемем вече.дано да е хубаво времето.
  ]Вени,каква литература ползваш за хомеопатията??Ходила ли си на курс или не.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #5 -: Септември 03, 2007, 15:22:02 pm »
Мари , в България има тези: НУТРИЛОН 1 PREMIUM 0 - 6м ,НУТРИЛОН 2 FOLLOW ON 6 +  ,НУТРИЛОН 3 12 - 36м  ,НУТРИЛОН LOW LACTOSE ,НУТРИЛОН OMNEO 1 КОМФОРТ 0 - 6м,НУТРИЛОН OMNEO 2 КОМФОРТ 6 +,НУТРИЛОН PEPTI JUNIOR,НУТРИЛОН SOYA,НУТРИЛОН ПРЕ NENATAL за недоносени .
<br />
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #6 -: Септември 03, 2007, 15:31:28 pm »
Ния, имам някои книги, другото е от опита  - вече 6 години се лекуваме така!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #7 -: Септември 03, 2007, 16:02:04 pm »
аз също почвам.купих си доста литература и ще търся да се запиша и на курс.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #8 -: Септември 03, 2007, 16:29:42 pm »
Привет и от нас, успешна седмица на всички. Ходихме на лекар за обривчето, ама то докато стигна малко позавяхна  :oops: Умрях от срам, ше каже докторката, че съм побъркана. Ама по-добре дет се вика и за няма нищо някой път да ида, от колкото да е нещо сериозно и аз да съм спокойна. Все пак се намериха едни гадни пъпки, които да прегледаме - пак нормални :)
Мари, успех с местенията.
Ния, на море Септември, дори и по-късно е екстра, няма такова спокойствие, дано времето е хубаво, ама то ако е лошо и за Балкана не става.
Лейди, аз ако е за побирането, ша се побера у дънките, въпроса е после дали ше мога да се движа и дали накрая ше мога да ги съблека или ше ги разпорвам...
Ти изглеждаш като наденичка, а аз ше изглеждам като две наденици, бях качих, ма ша свалям леко.
 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #9 -: Септември 03, 2007, 16:47:27 pm »
Здравейте и от нас в новата седмица. Тук времето се развали и е ужасно гадно и студено :(
Мари, радвам се, че се появи. Трябва да провериш кой все пак го произвежда това мляко, защото се оказа, че за различните държави млеката се казват по различен начин 8O Ние така много се чудихме с едно мляко на Нестле, оказа се, че го има същото, ама с друго наименование. На Нестле например е НАН Хипоалергично. Най-добре ако им имаш е-мейла - пиши и питай за България кой го произвежда, доставя, внася и как се казва.
Лейди, и аз наскоро бях щастлива по същия повод. Не можех да си влизам в дънките от преди, но сега съм поотслабнала и ми стават :D
Нина, дано не е нещо сериозно и да се оправи бебка :)

Момичета, помагайте - имам душевен дискомфорт - не знам как да реша една дилема. Наложи се да пия противозачатъчни, за да се регулира цикъла след миседа. Пия три регол. Много съм доволна от тях и преди съм ги пила, само че сега като едно добро дете реших да чета листовката. Аз по принцип съм ги пила все от седмия ден, после 21 дена пиеш и след това 7 почивка и ти идва. Да, ама на листовката пишеше, че трябва да се вземе от първия ден на цикъла и аз така направих. Обаче вместо на 28-ия ден да ми дойде, то се появи на 24-ия. Сега се чудя какво да правя - да си ги пия ли както преди - от 7-ия ден или не? :oops: Аз уж да се регулирам ги пия, а то от 30-дневен цикъла стана 24 8O Изобщо не ми харесва така, а не знам какво да правя??? Ако някой може - да помага. Иначе на своя глава май ще ги почна от 7-ия ден и това е. :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #10 -: Септември 03, 2007, 16:57:04 pm »
като започваш за първи път да пиеш противозачатъчни,ги започваш от 1-вия ден на цикъла и след това следваш схемата 21 дни пиеш - 7 почиваш,независимо кога ти идва.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #11 -: Септември 03, 2007, 17:03:32 pm »
Зори, благодаря ти! Толкова далечно ми се струва времето, когато съм пила такива работи, че сега ми е каша в главата :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #12 -: Септември 03, 2007, 19:55:28 pm »
Гане, и аз така първия месец, но после си идва на 28 дена!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #13 -: Септември 03, 2007, 22:30:48 pm »
Гане, и аз така първия месец, но после си идва на 28 дена!
Вени, аз за пръв път карам по листовки. Никога не съм имала такива проблеми, ама щото все от 7 ден съм го вземала. А и цикъла ми е на 28 дни, по 7 дена и ми беше нормално. След миседа беше на 30 дни и аз уж да го регулирам, уж да се пазя, а аз повече нерви изхабих. А най ме е яд, че трябваше да ходя на лекар сега на 5-ти и няма да мога да се прегледам, а само ще си говоря с нея :? А тук е толкова трудно с часовете, че направо не мога да си намеря място :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #14 -: Септември 03, 2007, 22:57:08 pm »
Гане, на мен д-ра ми каза да почна противозачатъчните на 3-4 ден от цикъла, ама не знам защо  :ask:  Не знам дали има значение марката им, на мен ми изписа Ясмин, от другия цикъл ги почвам.Каза също, че много ще ми се "проточи" цикъла ако ги взема от 1 ден...И аз не знам- странна работа  :balk_113:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #15 -: Септември 03, 2007, 23:21:35 pm »
Оф, не знам :? Трябваше аз да си карам как си знам, ама нали реших да съм изрядна и да е по книга :( Е, що ми трябваше таралеж в гащите не знам :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #16 -: Септември 03, 2007, 23:24:37 pm »
Да се включа по темата. Аз ги спрях преди две години, но съм пила противозачатъчни доста време. И трите вида, които пих - и тези, който са с 28 таблетки, и тези с 21, винаги е трябвало да започна от първи ден на цикъла. И никога не се е проточвал. Напротив - и кървенето, и целия цикъл бяха по-кратки. Дано ви помогнат за това, за което са ви нужни, момичета! Приятна вечер!

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #17 -: Септември 03, 2007, 23:31:46 pm »
Напротив, ако започнеш първия път от първия ден, става както на нас с Гането - първия цикъл е по-къс, защото идва 2-3 дни след спирането на хаповете - демек на 23-24 ден! Но след това като спазиш 7 дневната почивка цикъла си става 28 дневен! Така че, ако почнеш на 3-4 ден, ще свършиш на 24-25 ден от цикъла и ще ти дойде на 27-28, но незнам какво ще стане със следващите - те няма ли да се проточат много?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #18 -: Септември 03, 2007, 23:36:49 pm »
Ами Вени, аз затова се чудя. До сега винаги съм ги пила от 7-мия ден и като пия 21 хапчета, точно след като ги свърша и ми идва. След това пак 21 дена хапчета, 7 почивка и става на 28 дни цикъла. За пръв път ми се случва такова нещо и то защото реших да ги спазвам както са написали в листовката. А се налага да си регулирам цикъла, освен това е желателно да се попазя поне до януари месец, докато си оправя другите проблеми. Изобщо голяма каша :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #19 -: Септември 03, 2007, 23:42:07 pm »
Гане,аз съЩо съм пила три регол и бях много доволна от тях. Първият месец се по4ва от 1 ден на цикъла и както ти е казала Вени, ти идва малко по рани4ко 24 25 ден(при мен се полу4и съ6тото)правиШ 7 дневна по4ивка и по4ваШ пак.Но от следваЩият месец трябва вси4ко да се нормализира.

Пиера,съЩо съм пила и Ясмин, но 28 таблетки, не 21(макар 4е нямат разлика де)и пак се по4ва от 1 ден, много странно 4е са ти казали от 3 4 ден 8O.Аз знам , 4е когато се по4ват винаги е от 1 ден,няма зна4ение марката.

Но все пак трябва консултация с лекар.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ