0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« -: Септември 03, 2007, 13:49:03 pm »
Месеца е вече с "р" и това си пролича! Не че се оплакваме, особено днес времето е перфектно!

Ние една седмица бяхме с нашия татко у дома и не се спряхме, на вилата ходихме, после множество рожденни дни посрещнахме!

Вече сме на лице, подготвящи се за новата учебна година, аз започвам да работа на половин ден с майка ми, а свеки ще гледа Мати!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #1 -: Септември 03, 2007, 14:36:27 pm »
Успешна седмица и от нас!
При нас нещата продължават естествения си ход. Иначе съм много щастлива, че си влизам в дънките отпреди забременяването /е малко приличам на наденичка в тях, но се ядва  :D/.
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #2 -: Септември 03, 2007, 14:46:47 pm »
Привет!
Помагайте: продават ли в България адаптирано мляко "Нутрилон Хипоалергична формула". Единица, двойка? Продават ли в България бутилки на Авент и биберони? Лесно ли се намират, че ще съм заточена в Ямбол, там е различно от София!
При нас новините се менят ежесекундно. С визите в паспортите, застраховките за Тайланд и купени билети да летимна 15-ти, сега се оказва, че ще се приберем в България с детето, защото мъжът ми е вече в Бангкок и докладва за супер хаос, подобен само на Кайро и Истанбул. Тротоарите заети от улични търговци, всеки бута някаква количка нанякъде, огромни шосета с по 8 платна, постоянни задръствания, няма задни улички, улични кучета навсякъде, канали с боклуци, горещо и влажно. Да сме си водели бебето в закритите търговски центрове-там било хладно, чисто и няма улични мръсни продавачи. Таквиз ми ти работи...Не ми остана време от притеснения по тези местения да си доразвия следродовата криза както трябва. Тръгна милата, па й секна мерака като видя какво чудо се задава-самолети, билети, апартаменти, чудеса...
Alexandra
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #3 -: Септември 03, 2007, 14:57:25 pm »
Здравейте и от нас!

Мари, принадлежностите на Авент ги има в България, смятам не само в Сф, разпространена марка е. За млякото не знам, не съм ползвала. Успешно прибиране до Бг!

*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #4 -: Септември 03, 2007, 15:00:02 pm »
Привет и от нас.нащо моренце се отложи още,заради Ели - хрема и гърло.Е всичко се размина вече, но и резервацията ни отпадна.Морето остана за около 15.09  :(то май по добре към балкан да поемем вече.дано да е хубаво времето.
  ]Вени,каква литература ползваш за хомеопатията??Ходила ли си на курс или не.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #5 -: Септември 03, 2007, 15:22:02 pm »
Мари , в България има тези: НУТРИЛОН 1 PREMIUM 0 - 6м ,НУТРИЛОН 2 FOLLOW ON 6 +  ,НУТРИЛОН 3 12 - 36м  ,НУТРИЛОН LOW LACTOSE ,НУТРИЛОН OMNEO 1 КОМФОРТ 0 - 6м,НУТРИЛОН OMNEO 2 КОМФОРТ 6 +,НУТРИЛОН PEPTI JUNIOR,НУТРИЛОН SOYA,НУТРИЛОН ПРЕ NENATAL за недоносени .
<br />
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #6 -: Септември 03, 2007, 15:31:28 pm »
Ния, имам някои книги, другото е от опита  - вече 6 години се лекуваме така!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #7 -: Септември 03, 2007, 16:02:04 pm »
аз също почвам.купих си доста литература и ще търся да се запиша и на курс.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #8 -: Септември 03, 2007, 16:29:42 pm »
Привет и от нас, успешна седмица на всички. Ходихме на лекар за обривчето, ама то докато стигна малко позавяхна  :oops: Умрях от срам, ше каже докторката, че съм побъркана. Ама по-добре дет се вика и за няма нищо някой път да ида, от колкото да е нещо сериозно и аз да съм спокойна. Все пак се намериха едни гадни пъпки, които да прегледаме - пак нормални :)
Мари, успех с местенията.
Ния, на море Септември, дори и по-късно е екстра, няма такова спокойствие, дано времето е хубаво, ама то ако е лошо и за Балкана не става.
Лейди, аз ако е за побирането, ша се побера у дънките, въпроса е после дали ше мога да се движа и дали накрая ше мога да ги съблека или ше ги разпорвам...
Ти изглеждаш като наденичка, а аз ше изглеждам като две наденици, бях качих, ма ша свалям леко.
 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #9 -: Септември 03, 2007, 16:47:27 pm »
Здравейте и от нас в новата седмица. Тук времето се развали и е ужасно гадно и студено :(
Мари, радвам се, че се появи. Трябва да провериш кой все пак го произвежда това мляко, защото се оказа, че за различните държави млеката се казват по различен начин 8O Ние така много се чудихме с едно мляко на Нестле, оказа се, че го има същото, ама с друго наименование. На Нестле например е НАН Хипоалергично. Най-добре ако им имаш е-мейла - пиши и питай за България кой го произвежда, доставя, внася и как се казва.
Лейди, и аз наскоро бях щастлива по същия повод. Не можех да си влизам в дънките от преди, но сега съм поотслабнала и ми стават :D
Нина, дано не е нещо сериозно и да се оправи бебка :)

Момичета, помагайте - имам душевен дискомфорт - не знам как да реша една дилема. Наложи се да пия противозачатъчни, за да се регулира цикъла след миседа. Пия три регол. Много съм доволна от тях и преди съм ги пила, само че сега като едно добро дете реших да чета листовката. Аз по принцип съм ги пила все от седмия ден, после 21 дена пиеш и след това 7 почивка и ти идва. Да, ама на листовката пишеше, че трябва да се вземе от първия ден на цикъла и аз така направих. Обаче вместо на 28-ия ден да ми дойде, то се появи на 24-ия. Сега се чудя какво да правя - да си ги пия ли както преди - от 7-ия ден или не? :oops: Аз уж да се регулирам ги пия, а то от 30-дневен цикъла стана 24 8O Изобщо не ми харесва така, а не знам какво да правя??? Ако някой може - да помага. Иначе на своя глава май ще ги почна от 7-ия ден и това е. :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #10 -: Септември 03, 2007, 16:57:04 pm »
като започваш за първи път да пиеш противозачатъчни,ги започваш от 1-вия ден на цикъла и след това следваш схемата 21 дни пиеш - 7 почиваш,независимо кога ти идва.
<br />
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #11 -: Септември 03, 2007, 17:03:32 pm »
Зори, благодаря ти! Толкова далечно ми се струва времето, когато съм пила такива работи, че сега ми е каша в главата :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #12 -: Септември 03, 2007, 19:55:28 pm »
Гане, и аз така първия месец, но после си идва на 28 дена!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #13 -: Септември 03, 2007, 22:30:48 pm »
Гане, и аз така първия месец, но после си идва на 28 дена!
Вени, аз за пръв път карам по листовки. Никога не съм имала такива проблеми, ама щото все от 7 ден съм го вземала. А и цикъла ми е на 28 дни, по 7 дена и ми беше нормално. След миседа беше на 30 дни и аз уж да го регулирам, уж да се пазя, а аз повече нерви изхабих. А най ме е яд, че трябваше да ходя на лекар сега на 5-ти и няма да мога да се прегледам, а само ще си говоря с нея :? А тук е толкова трудно с часовете, че направо не мога да си намеря място :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #14 -: Септември 03, 2007, 22:57:08 pm »
Гане, на мен д-ра ми каза да почна противозачатъчните на 3-4 ден от цикъла, ама не знам защо  :ask:  Не знам дали има значение марката им, на мен ми изписа Ясмин, от другия цикъл ги почвам.Каза също, че много ще ми се "проточи" цикъла ако ги взема от 1 ден...И аз не знам- странна работа  :balk_113:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #15 -: Септември 03, 2007, 23:21:35 pm »
Оф, не знам :? Трябваше аз да си карам как си знам, ама нали реших да съм изрядна и да е по книга :( Е, що ми трябваше таралеж в гащите не знам :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #16 -: Септември 03, 2007, 23:24:37 pm »
Да се включа по темата. Аз ги спрях преди две години, но съм пила противозачатъчни доста време. И трите вида, които пих - и тези, който са с 28 таблетки, и тези с 21, винаги е трябвало да започна от първи ден на цикъла. И никога не се е проточвал. Напротив - и кървенето, и целия цикъл бяха по-кратки. Дано ви помогнат за това, за което са ви нужни, момичета! Приятна вечер!

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #17 -: Септември 03, 2007, 23:31:46 pm »
Напротив, ако започнеш първия път от първия ден, става както на нас с Гането - първия цикъл е по-къс, защото идва 2-3 дни след спирането на хаповете - демек на 23-24 ден! Но след това като спазиш 7 дневната почивка цикъла си става 28 дневен! Така че, ако почнеш на 3-4 ден, ще свършиш на 24-25 ден от цикъла и ще ти дойде на 27-28, но незнам какво ще стане със следващите - те няма ли да се проточат много?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #18 -: Септември 03, 2007, 23:36:49 pm »
Ами Вени, аз затова се чудя. До сега винаги съм ги пила от 7-мия ден и като пия 21 хапчета, точно след като ги свърша и ми идва. След това пак 21 дена хапчета, 7 почивка и става на 28 дни цикъла. За пръв път ми се случва такова нещо и то защото реших да ги спазвам както са написали в листовката. А се налага да си регулирам цикъла, освен това е желателно да се попазя поне до януари месец, докато си оправя другите проблеми. Изобщо голяма каша :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #19 -: Септември 03, 2007, 23:42:07 pm »
Гане,аз съЩо съм пила три регол и бях много доволна от тях. Първият месец се по4ва от 1 ден на цикъла и както ти е казала Вени, ти идва малко по рани4ко 24 25 ден(при мен се полу4и съ6тото)правиШ 7 дневна по4ивка и по4ваШ пак.Но от следваЩият месец трябва вси4ко да се нормализира.

Пиера,съЩо съм пила и Ясмин, но 28 таблетки, не 21(макар 4е нямат разлика де)и пак се по4ва от 1 ден, много странно 4е са ти казали от 3 4 ден 8O.Аз знам , 4е когато се по4ват винаги е от 1 ден,няма зна4ение марката.

Но все пак трябва консултация с лекар.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #20 -: Септември 03, 2007, 23:44:34 pm »
Мерси, Елеонор, ще си изчакам чинно 7-те дена и тогава ще почна новите :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #21 -: Септември 04, 2007, 00:18:55 am »
Вени е права за първия цикъл. Наистина идва по-къс. Това го бях забравила  :oops: А иначе никога не ми се е проточвал повече от 28 дни. Беше си като по часовник. Със сигурност помня обаче, че винаги, когато съм ги почвала  отново /защото през 6 месеца правех и почивки/ е било от първия ден на цикъла.

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #22 -: Септември 04, 2007, 08:46:20 am »
И аз съм пила 3-ри регол и бях доволна! Сега съм на Ясмин и много ми се гадеше първия месец - направо си припомних началната бременност!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #23 -: Септември 04, 2007, 12:17:14 pm »
Здравейте и от нас  :D,
лека седмичка на всички, да са zдрави и послуШни дечицата, zа да си починат и майките им  :wink:.

Мари, представям си колко питанки ти се въртят в главата относно това поредно местене. Консултирай се с педиатър дали е необходима някоя допълнитена ваксина zа вас и бебето, предвид zаминаването ви в Тайланд. Опитай се да си осигуриШ предварително надежден педиатър там и zамини въzможно най-късно, така че бебето да има вече някои имуниzации и да е по-голямко. Раzгледай сайтовете на някои от магаzините там и виж кои продукти, които ти полzваШ ги има и там. За първо време иzпрати провиzии от най-необходимите неЩа, zа да си спокойна в началото, докато намериШ от къде да ги купуваШ.
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #24 -: Септември 04, 2007, 13:45:24 pm »
Привет и от нас!

Малката май вади зъб. От 15 дена не ме оставя да се наспя както трябва. В петък срещу събота бях на един семинар. Въпреки, че направих и цистит заминах с идеята да си отспя. Да, ама не! Музиката от ресторанта гърмеше из целия хотел и заспах чак към 2,30. Явно ще спя в следващия си живот!

Marie, Нутрилон Конфорт е хипоалергенното мляко на Нутрисия. Има го в нашия квартален магазин за бебешки храни, така че вярвам и при вас ще го има.

Като си говорим за килограми, аз да се похваля. По време на бременността напълнях много - 25 кг, но откакто тръгнах на работа свалих 16 кг и сега дори са ми малко широки старите дрехи. По този повод се възползвах и от намаленията и си понакупих доста нови нещица.

Ния, септември е страхотно време за море. Там есента е дълга и топла. Ходих веднъж и беше прекрасна ваканция.Надявам се  и вие да си изкарате страхотно!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #25 -: Септември 04, 2007, 14:07:56 pm »
не съм сигурна, че Нутрилон Комфорт е хипоалергенна формула! доколкото помня от постингите на Бърди, Комфорта е за повръщащи и запичащи се бебета, нещо като аналог на Фризовом-а на другата фирма.
в България се продават следните хипоалергенни млека - NAN HA (на Нестле), Friso HA (на Friesland), Hipp HA1 и HA2 (на Hipp) и Milumil HA (на Milupa).

аз други хипоалергенни формули не съм виждала.

Мари, май ще трябва да смените млякото, ако ще се приютите в Ямбол за дълго. иначе, за продукти на Авент нямаш грижи - има всичко и навсякъде! продават се и в он-лайн магазините.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #26 -: Септември 04, 2007, 21:33:54 pm »
Здравейте,
Ето ни отново на хоризонта, но вече ви пишем от новото жилище :D Най-накрая сме сами :rockon:
Отпразнувахме и рожденния ден, беше малка лудница, но пък децата се забавляваха. Виртуална почерпка от нас и нека всички зачатничета бъдат живи и здрави и да слушат своите мами.
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 12:45:46 pm от Cvetelina »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #27 -: Септември 04, 2007, 21:43:53 pm »
Цвети, поздравления на "патерици"! Бъдете здрави и щастливи!  :D Много е хубаво, че вече сте отделно и сте сами! Аз обаче не ти виждам снимките!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #28 -: Септември 04, 2007, 21:45:15 pm »
Cvetelina, честит първи рожден ден на Атанас (макар и с малко закъснение)! Да е здра, весел, щастлив и късметлия! Също така - честито ново жилище и самостоятелност.

Снимките не се показват, обаче..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #29 -: Септември 04, 2007, 21:57:17 pm »


Цвети, да ви е жив и здрав младежа, много да ви радва, пожелаваме му забавни игри и дружни веселби!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #30 -: Септември 04, 2007, 23:08:32 pm »
Цвети, да ти е живо и здраво момчето! Много да те радва, да прави много бели, да е много здрав и да расте умно и щастливо дете! И да се радвате много дълги години на новото си жилище!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #31 -: Септември 04, 2007, 23:13:04 pm »
Цвети,да ти е жив и здрав и много да ви радва и честито ново жилище.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #32 -: Септември 04, 2007, 23:13:30 pm »
Здравейте и от една стара горска фея :witch:, щото на това съм замязала, ако ме видите...
Около нас - Тодор е добре, аз правих пластика на влагалище и перинеум, правихме прощъпалник на Дани, кръщене, ходихме на море. В момента правим и ремонт на къщата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169659
Поздрави на всички :balk_5:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #33 -: Септември 04, 2007, 23:25:09 pm »
Новалекса, добре дошла отново! Дани е пораснала много и е станала сладка госпожица! Радвам се, че сте добре. Поздрави сърдечни: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #34 -: Септември 05, 2007, 08:29:43 am »
Цвети, честит рожден ден на малкия юнак! Да ви е жив и здрав и само радости да ви носи!
Новалекса, вашата девойка си е вече голямо момиченце! Много е сладка с количката за бебета! Да ви е жива и здрава, и честито християнче! Кой предмет хвана на прощъпалника? :wink:
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #35 -: Септември 05, 2007, 09:15:36 am »
Здравейте всички малки и големи,
Месецът с Р започна и позахладня, но разходките и доброто настроение при нас греят . Вчера сигурно съм била най-щастливият човек на света след като разбрах, че на малката нищо и няма на очите.Аз от дълго време се притеснявах, че имаме кривогледство, но всички доктори, при които бях си набелязала да ходим до скоро бяха в отпуска, та се наложи да си живея със страха и да чакам.Докторката=педиатър наш пък все ми обяснява как смисъл от такъв преглед няма и на мен сърцето ми се свиваше яко, ама нямаше какво да се прави.
Вчера посерихме клиниката за очни заболявания в МА.Прегледаха ни и се оказа, че сме си ОК.Вчрно доста почакахме, ама за тая новина си струваше.
Искам да споделя с Вас тест, коййто можете да направите със своите деца, за да се уверите, че нямат проблем с кривогледство. Взимате фенерче, слагате бебето пред Вас и светвате с фенерчето към очите, ако светлината се отразява в двете зеници всичко е ОК. Това е доста прост метод, но не ми е хрумвало така да проверя осите на двете очички.По принцип доктора каза, че при бебетата имало зрителна измама за кривогледство, понеже в началото носа бил малък и не се виждало розовото ъгълче на окото.След като нослето нарастнело и кожата се дръпвала и ака вече нещата се нормализирали.
Честит празник на Цвети.Нека малкото юначе расте здраво и щастливо дете!
Честити празници и на всички други празнуващи!Много късмет на всички и много усмивки.
Честито на всички новодомци и нека в новите къщи да е пълно с приятни емоции!
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #36 -: Септември 05, 2007, 11:08:55 am »
Честити първи рожден ден на Наско! Нека расте здрав и много обичан!
Силви, радвам се, че всичко при вас е добре и вече си по-спокойна

Искам да обсъдим нещо - играчките. В някоя от съседните теми май някой спомена,че го сърбят ръцете, е и мен отдавна ме сърбят. Въпросът ми е - ние сме на 6 месеца, споделете към какви интересни, занимателни и полезни за детето, качествени и все пак на разумна цена играчки да се ориентирам, защото пазарът е залят от какво ли не и да не казвам досега с колко неща съм се заринала, дето по един или друг повод са се оказали неподходящи или излишни.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #37 -: Септември 05, 2007, 12:51:35 pm »
Благодаря за пожеланията. :D
Ето ги и снимките. Незнам защо стана така с другите. :oops:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #38 -: Септември 05, 2007, 13:00:43 pm »
Цветенце честит рожден ден на малкия. да ти е жив и здрав и много да ви слушка с таткото.
Новалекса честито ти християнче. Да ти е живо и здраво.
Ние се борим с хремата още,зъбите избиха и сега растат и пак се кишкаме. Кърмим се както преди. Ако не дам пищим и се извиваме с дране полвин час докато не грохнем. Та така, реших че болни и с растящи зъби не е най-подходящия момент за това. И така, Мама стиска зъби и стиска зъби..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #39 -: Септември 05, 2007, 13:08:10 pm »
Какъв студ настана в София - ей така за броени минути падна температурата!
Матей - 1.04.2006 г
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #40 -: Септември 05, 2007, 13:37:23 pm »
Цвети, да ти е живо и здраво момченцето! да сте щастливи в новото жилище.
Честито христианче на Новалекса.
Силви, много хубаво, че нямате проблем с очите. на нас пък ни изписаха очила и скоро ще се пробваме да ги сложим. Въобще не мога да си представя как ще успеем да ги носим. Мия не понася нищо върху главата си, нито шапка, нито ластичета, шнолки и разни подобни, ама няма как. Колкото по-рано ги сложим, толкова по-голям е шансът с израстването да компенсира зрението й.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #41 -: Септември 05, 2007, 13:54:15 pm »
Стефи, благодаря за отговора в другата тема, на Вени също- че почакме с глутена значи.
Та имах въпрос,ама забравх да го задам- Стефи, нали беше водила Деси на преглед за очите, върти ми се нещо като 6-ти месец- обясни моля кога, какво, защо? Също и другите мами, които са го правили.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #42 -: Септември 05, 2007, 14:31:32 pm »
Мини, за очния преглед знам, че е хубаво профилактично да се заведе до навършване на 1 г., защото ако недай си боже има нещо да се реагира навреме. Деси я заведох на 10 м. Прегледа мина повече от добре, Деси много се радваше на лекарката и през цялото време й се смееше и й дърпаше уредите :lol: При нас слава богу няма проблем, не е кривогледа, има 1 диоптър далекогледство, което за тази възраст е съвсем нормално, дори малко, докторката каза, че до 2-3 е нормално.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #43 -: Септември 05, 2007, 15:10:29 pm »
Цвети, много е сладък Насето, пу-пу! прилича ми малко на Марти. ама как се радва на тортата!!!

Новалекса, ха добре си се завърнала, дано те виждаме по-често тук!

Мини, всички педиатри препоръчват очния преглед да се направи до 1 годинка, но по-в края на периода. аз сколасах да заведа Марти горе-долу като навърши годинката. трябва да е офталмолог, който работи с бебета и деца. прави се общ преглед, те си знаят работата хората.

абе хора, кво ще праим ся с тия 4 дни дъжд и студ? наистина много рязък спад в температурите, аз изведох малко жужата по обяд, ми то му се смръзна шушулката... нослето стана червено от студ и ветър, та набързо се прибрахме.

а на някои на морето още им е топличко, май?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #44 -: Септември 05, 2007, 15:33:47 pm »
момичета, посъветвайте ме моля ви какво да правя. Ние утре правим 40 дни и сме запазили час в църква да ни четат молитва /нали на 40-тия ден така се правело/, а освен това следобяд правим погача в апартамента на майка ми и баща ми /че е по-удобно/, но при това студено време се притеснявам дали да я извеждам навън или да отложим всичко и да си седим в къщи? Моля ви дайте съвет, дали да ходим някъде и ако да - с какво да я облека, за да не настине? Благодаря ви.


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #45 -: Септември 05, 2007, 15:41:20 pm »
Мерси, Елеонор, ще си изчакам чинно 7-те дена и тогава ще почна новите :)

 :balk_5:И аз бих направила така,Гане

Цвети,4естит ти рожденник  :balk_7:с малко закъснение :hug2:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #46 -: Септември 05, 2007, 16:20:37 pm »
момичета, посъветвайте ме моля ви какво да правя. Ние утре правим 40 дни и сме запазили час в църква да ни четат молитва /нали на 40-тия ден така се правело/, а освен това следобяд правим погача в апартамента на майка ми и баща ми /че е по-удобно/, но при това студено време се притеснявам дали да я извеждам навън или да отложим всичко и да си седим в къщи? Моля ви дайте съвет, дали да ходим някъде и ако да - с какво да я облека, за да не настине? Благодаря ви.
Каквото имаш под ръка по дебеличко това и облечи :).Ако сте с кола проблема е никакъв, ако не едно такси върши чудеса. :) Ние правихме погачата преди 40дни. На 40-тия ден отидохме да ни прочетат молитва и след това ни казаха, че трябвало да отидем в трима човека на гости. Монито се роди на 12.декември и си имаш идея колко е било топло :lol:
Облеченка и увита в по дебела пеленка или одеалце и с порт бебе-то нямаше проблем. Приятно изкарване на хубавите празници за вас :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #47 -: Септември 05, 2007, 16:51:30 pm »
Не го отлагай - утре деня ще е хубав, а втори 40-ти ден няма да има!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #48 -: Септември 05, 2007, 20:09:51 pm »
Да ти е жив и здрав рожденика, Цвети!
Весел празник!
 :balk_2: ::cake::  :balk_5:

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #49 -: Септември 05, 2007, 23:08:14 pm »
Цвети, да е здрав и весел Насето и да слушка  :D :D :D  new_birthday :balk_9: Голям сладур  :D

Ужасен студ е в Търново, един леден вятър и дъжд.Стоя пред прозореца и си мисля как ще си изкарам депресията в къщи тези дъждовни дни   :balk_144:
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #50 -: Септември 05, 2007, 23:27:13 pm »
Цвети, честит празник на Наско, много весело е било, виждам!
Лекси, честито ви християнче!

Ние днес два пъти излизахме с малкото мармот, и двата пъти ни заваля буквално на 200м от нас, но втория път само ръмеше, та се скрихме под дъждобрана и направихме едно кръгче из парка. Ама не беше фън, пък и бяхме единствени, ако не броим 2 кучета и стопаните им. Мисля си, че сега някак ще изкараме 2-3 студени дни, пък и като са почивни, поне повечето татковци ще ни правят компания, ами зимата какво ще правим? Не обичам 40 градуса жега, ама сега в главата ми звучи само "Нека да е лятоооо".

Мами с по-големи деца, дайте акъл, какво правихте у дома през зимните месеци с деца около годинка?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #51 -: Септември 06, 2007, 00:25:40 am »
За очните прегледи - тук ги правят при децата до 1 годинка, само ако в семейството има някой с очила или има някакъв проблем. Най-лесно се коригирало всичко след това.
Ели, благодаря :wink:
Пете, каква депресия бе? Я се стягай :wink: Ще ги гоним тея депресии, няма да им се даваме я.
Мармотче, и при нас е кучешки студ и вали проливен дъж. Ужасно време - почва, спира, докато излезеш да се разходиш и то пак завалява. Ужас и безумие. Днес докато излезем от метрото и такъв дъжд ни валя, на малкия количката се намокри, той иска да излиза от нея, не иска под найлона... изобщо кошмар. Преди беше лесно - мятаме ги на кенгурата, изнасяме ги и дишат въздух навън, ама сега как да го метна в кенгуро, като тежи 13 кила и не иска да стои :?
Ние гледахме филмчета, омагьосват ни рекламите :lol: Иначе най-много се занимава с едни пеещи играчки и понеже имаме мотор и бъги - това са най-интересните играчки. С тях горе-долу спасяваме положението. Но сега идея си нямам, много ми е трудно да му задържа вниманието за повече от 5 мин :? Май жертва на лошото време ще е двд уредбата :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #52 -: Септември 06, 2007, 08:42:12 am »
Гане, ти като не ме дочака, на вчера цял ден се мотах у Варната :) И само с Розичката се видях - всички останали много работни или активно почиващи по планините :( Е има време :)
Та по повод за очните прегледи - вчера бяхме при доц. Контрова - тя каза, че именно в най-ранна детска възраст най-лесно се коригират ако има някакъв проблем, защото тогава очите не са заети с конкретни занимания - четене, гледане на телевизия, писане и точно в този период се развива активно зрението. Дори една жена в чакалнята каза, че е трябвало да отидат на 1 г. и много по-бързо е щяло да се коригира зрението на сина й. Именно затова на 1 г. прегледа при очен лекар не е само препоръчитлен, а направо задължителен, поне според сериозните специалисти, според мен също.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #53 -: Септември 06, 2007, 10:12:36 am »
Хъм, на мен пък никой не ми е казал да ходя на очен лекар! Къде да отидем?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #54 -: Септември 06, 2007, 11:20:03 am »
Гане, ти като не ме дочака, на вчера цял ден се мотах у Варната :) И само с Розичката се видях - всички останали много работни или активно почиващи по планините :( Е има време :)

Ми на, Доне, като се моткаш :wink: и аз не можах да те дочакам :( Надявам се да стане като се върнем пак. Малко по-големи ще сме и ще е по-поносимо пътуването, че сега е кошмар.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #55 -: Септември 06, 2007, 16:03:28 pm »
... преглед за очите, върти ми се нещо като 6-ти месец- обясни моля кога, какво, защо? Също и другите мами, които са го правили.

Mini, Veni, ето малко от нашия богат опит по въпроса с очните прегледи:
Профилактичен преглед трябва да се направи около 1 годинка. Наистина тогава много проблеми са лесно лечими, защото много от тях зависят от взаимодействието с мозъка, а той на този етап е много пластичен и лесно би приел промяната в условията (очила, операция, филтри, закриващи лепенки). Далекогледството на този етап е норма, няма нищо тревожно, но само детски офталмолог може да прецени кога има нужда от корекция и кога е въпрос на време да се израсте. Ако обаче забележите някакви очни проблеми или имате съмнения, добре е да не се чака годинка, а да се отиде на 6-8 месеца. Например, при почти всички от многото видове кривогледство най-благодатното време за операция е 8-12 месечна възраст. В учебниците на педиатрите пише, че до 1г кривогледството е физиологично, т.е. ще се израсте, затова те съветват да се чака до годинката, а това не е правилно. Според детските офталмолози всяко кривене след 6 месечна възраст е патология и е добре да бъде диагностицирана и лекувана рано.


Къде да се отиде - ще дам препоръка само за София, защото там съм правила проучване. Аз стесних кръга до двама детски офталмолози - д-р Алек Топов и д-р Галя Димитрова. Те имат един и същи частен кабинет,  приемат в различни дни (д-р Димитрова е в сряда, тя е нашият лекар, при нея бяха и meshko106 & StefiZ). Тел за записване 952 3600. Намира се на бул. Пенчо Славейков 18, блок 2, на гърба на блока. Прегледът струва 20 лв. На д-р Димитрова имам и служебния мобилен 0888 851540. Тя е много мила и има подход към малки деца. Докато бяхме в клиниката за операцията на Даниел, съм виждала и д-р Топов, и той много добре се справя с децата. За професионалните качества и на двамата съм чувала и виждала само добри отзиви.

И двамата са много добри диагностици и оператори, и двамата работят в Детска очна клиника на Александровска болница. Може да се иде на преглед при тях и в Александровска, в Детски очен кабинет, с направление от личния лекар. Тел на кабинета е 923 0576, може да питате предварително кога ще са на смяна точно тези лекари (те се въртят). Кабинетът е веднага след бариерата откъм бул. Пенчо Славейков (входът е точно м/у Александровска и Св. Екатерина), вдясно се вижда едно малко изрисувано входче с метални стълбички. Обаче четох в БГ мамата, че за кабинета трябва да се вземе номерче рано сутринта, около 7:30, от регистратурата на самата бариера, после си изчакваш реда според номера.

Надявам се прегледите на всички ви да са само рутинни и да няма никакви грижи!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #56 -: Септември 06, 2007, 16:28:42 pm »
Мерси, ще се запишем! :youwoman:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #57 -: Септември 06, 2007, 19:47:38 pm »
Само да добавя, че прегледа вече е 25 лв. при д-р Димитрова :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #58 -: Септември 06, 2007, 20:02:18 pm »
Благодаря за отзивчивостта на всички включили се по питането ми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #59 -: Септември 07, 2007, 12:20:46 pm »
То малко на патерици  :oops:, ама Честит 1 рожден ден на малкият голям Атанас  :D!
Да расте жив и zдрав и много послуШен! Дано подаръците са му харесали   :wink:.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #60 -: Септември 07, 2007, 12:26:00 pm »
Здравейте, мами! Имам едно въпросче към вас - колко често трябва да се проветрява стаята на бебетата и има ли значение по кое време?
Благодаря ви предварително!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #61 -: Септември 07, 2007, 12:50:40 pm »
Аз по принцип проветрявам по веднъж на ден. Според мен никакво значение няма времето, когато на теб ти е най-удобно или усетиш, че е тежък въздуха в стаята.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #62 -: Септември 07, 2007, 13:04:50 pm »
През зимата проветрявах по 3-4 пъти за няколко минути, а от както температурите станаха поносими държа във всяка стая по един отворен прозорец, гледам само да не става течение (затварям вратите :wink:) Но аз съм малко маниак на тази тема.

Честито на малкото момченце първия рожден ден, с много закъснение, посипвам си главата с пепел. Нека бъде жив и здрава, да радва много мама и тати :D
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #63 -: Септември 07, 2007, 13:27:04 pm »
lidia, venus, благодаря ви за съветите. Вчера си изпълнихме плана - ходихме и на църква, направихме си и погачата и беше мноооого хубаво  :D.

marmotche, страхотна информация, на нас още ни е твърде рано  :D, но аз си записах всичко в едно тефтерче за да знам след време къде да отидем на преглед.

... а някой може ли да ми каже на колко месеца трябва да се направи ехография на тазобедрените стави и да препоръча евентуално къде да отидем?
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 13:37:47 pm от denito »


Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #64 -: Септември 07, 2007, 13:32:53 pm »
Дени, има най-различни мнения по въпроса - от 7-мия ден, до 2-3 месец! Нашата педи ми даде направление на 2 месеца, защото каза, че по-ранното ходене било спекулация! 8O
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #65 -: Септември 07, 2007, 13:41:34 pm »
Дени, има най-различни мнения по въпроса - от 7-мия ден, до 2-3 месец! Нашата педи ми даде направление на 2 месеца, защото каза, че по-ранното ходене било спекулация! 8O

а мен първоначално ми бяха казали, че трябва до навършване на един месец да отидем, но нашата педи ни каза, че имало време ... но сега като се върне от отпуска мисля да я натисна вече да ни дава направление. А на теб каза ли ти къде да отидеш или ти сама си реши къде?


Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #66 -: Септември 07, 2007, 13:53:31 pm »
Нашата ме прати при един доктор от Горна баня, който има кабинет на близо. Избрах този вариант, а не Драганов, защото бях сама и не ми се ходеше чак то Медицинска академия!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #67 -: Септември 07, 2007, 13:55:39 pm »
А на нас още на 3-ия ден в Токуда ни направиха ехография на малкия таз, но и аз мисля да я отведа след някой друг ден още веднъж, да не би да е било твърде рано тогава, де!
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 15:19:46 pm от Bora82 »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #68 -: Септември 07, 2007, 14:10:28 pm »
venus, можеш ли да ми кажеш къде преглежда този доктор от Горна баня?

п.п. и кой е този Драганов?  /:oops: извинявам се ако е някой известен пък аз не съм чувала за него./
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 14:12:10 pm от denito »


Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #69 -: Септември 07, 2007, 14:23:38 pm »
Д-р Драганов е един от известните детски ортопеди. Записването при него е кошмар. Ако се обадиш сега ще те запише в най-добрия случай след около месец.
Когато ние ходихме имаше една майка която чакаше без час и той я вмъкна, но това е рисковано, когато си с малко бебе.
Моя добра приятелка също ходи при д-р от Горна баня и беше много доволна и най - важното не чака един месец да и дойде часът.
Доколкото кога трябва да се отиде, на нас ни казаха колкото по-рано , толкова по-добре. Личната педиатърка не ми е правила никакъв проблем, даде ми талон щом и поисках.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #70 -: Септември 07, 2007, 15:24:06 pm »
За Драганов е така, а този доктор, при който ходихме преглежда в един медицински център до Щъркела!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #71 -: Септември 07, 2007, 20:42:58 pm »
Ние ходихме при този доктор
http://www.einet.bg/~alexiev/
Кратък, но внимателен и съдържателен преглед. Доволна съм, макар и приема да е само платен и да не се работи с талони на ЗК.
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #72 -: Септември 07, 2007, 20:47:49 pm »
Да, и ние ходихме при д-р Алексиев, на 40 дни и след това на 6 м., доволна съм :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #73 -: Септември 08, 2007, 09:03:19 am »
Ние ходихме при Драганов в Медицинска Академия, само дето ме отвратиха простотиите които дрънкаше. Явно очаквам сериозно отношение от лекар с неговата известност, но вместо да ми обясни за малката аз се наслушах на глупости от вида : Жени-змии, свекърва и снаха как се не траели и майката си джасат от злоба и те горките мъже...
Накрая найстина изсъсках да ми обясни все пак има ли му нещо на детето. Каза не, никакви проходилки и айде чао. Незнам дали моментно нещо се е повредил, но ми направи ужасно впечатление.
Като ортопед казват че е много добър. Записахме се по телефона и ни прие след 2 седмици някъде.

Навън е  :stuuud:
« Последна редакция: Септември 08, 2007, 09:07:49 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #74 -: Септември 08, 2007, 09:11:48 am »
Стефи беше на 2 месеца и 10-на дена като ходихме- доктора тук каза,че е идеално време, прегледа беше на УЗИ, каза че нямаме отклонения и не ни е викал пак, доколкото зная при някакви съмнения вика на контрола на 6-ти и на 12-ти месец. По принцип по каса е само прегледа дето им разчекват краченцата, другото си се плаща- тук вземат 25 лева за УЗИ на тазобедрените стави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #75 -: Септември 08, 2007, 10:28:30 am »
не се е повредил моментно Драганов, това си му е стилът. май не е напълно у ред. аз съм разказвала тук за пледоарията му при бебетата-момченца. ти си уцелила момичешката версия.

после сме ходили и при Алексиев, той рече така - Драганов е за феновете на чалгата (образно), при мен идват феновете на хард-рока...

абе доктори...

но и двамата си вършат работата добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #76 -: Септември 08, 2007, 12:51:08 pm »
Стефи беше на 2 месеца и 10-на дена като ходихме- доктора тук каза,че е идеално време, прегледа беше на УЗИ, каза че нямаме отклонения и не ни е викал пак, доколкото зная при някакви съмнения вика на контрола на 6-ти и на 12-ти месец. По принцип по каса е само прегледа дето им разчекват краченцата, другото си се плаща- тук вземат 25 лева за УЗИ на тазобедрените стави.

mini, какво е това с разчекването на краченцата???, направо настръхвам от ужас  :?


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #77 -: Септември 08, 2007, 12:58:46 pm »
Цитат
после сме ходили и при Алексиев, той рече така - Драганов е за феновете на чалгата (образно), при мен идват феновете на хард-рока...
И това какво значи ...?!?

П.П. Откакто си недоспивам , явно оглупявам :lol:
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #78 -: Септември 08, 2007, 13:22:14 pm »
По отношение на очния преглед, Мармотчето е обяснила подробно. Напълно подкрепям мнението за професионализма и внимателния подход на д-р Галя Димитрова, но и за д-р Топов съм чувала добри неща. Ние за пръв път я водихме Мия на 7 месеца, но нея я проследяваха по какви ли не прегледи заради проблеми след раждането, та затова толкова рано. Тогава се установи, че има по-голям от нормалния за възрастта диоптър и ни препоръча след като навърши година, година и 2-3 месеца да отидем, за да ни предпише очила.
За ортопедичния преглед -2 пъти сме ходили на 2 и на 9 месеца. И двата пъти в кабинета на частната ни педиатърка, където всеки четвъртък идва ортопед от Горна Баня и преглежда нейните пациенти. Така и не му запомних името, но е изключително внимателен и подробен в обясненията. А и това, че педиатърката, която следи детето е там, и може да попита нещо по-конкретно, ако има притеснения, е много добре.
Мия от вчера се опитва да си каже името и излиза нещо като Ия и е голям купон. Много се забавлява и тя и ние. Иначе в студуното време обикаляме апартамента -събаря кошовете за пране в банята, отваря шкафове, играем с топка, хвърля разни нещо, които са й в обсега и така минава времето.
<br />[link=http:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #79 -: Септември 08, 2007, 13:50:38 pm »
П.П. Откакто си недоспивам , явно оглупявам :lol:

 :lol: то и аз така  :wink:


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #80 -: Септември 08, 2007, 16:14:15 pm »
Мисля беше станало дума веднъж за овлажнител за въздух, ама сега искам да ви попитам - гледам има и комбиниран с йонизатор. Какво мислите по въпроса, дали е добра идеята да се вземе комбиниран? Дали някоя мама ползва такъв и доволна ли е, че на Кристина носа и от сега започва да се запушва? Предложете някаква марка.

п.с. Сватя, четох, че бременните оглупявали, ама като родяли пък, били си наваксвали, че и отгоре, демек поумнявали. То и аз се хващам, че съм оглупяла последно време, ама да се стегнем и да бъдем напредничави, а не назадничави!  :P
« Последна редакция: Септември 08, 2007, 16:17:52 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #81 -: Септември 08, 2007, 16:22:45 pm »
п.с. Сватя, четох, че бременните оглупявали, ама като родяли пък, били си наваксвали, че и отгоре, демек поумнявали.

о, няма такова нещо! кърмачките са всеизвестно най-глупавите жени - по-глупави и от бременните даже :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #82 -: Септември 08, 2007, 17:03:34 pm »
п.с. Сватя, четох, че бременните оглупявали, ама като родяли пък, били си наваксвали, че и отгоре, демек поумнявали.

о, няма такова нещо! кърмачките са всеизвестно най-глупавите жени - по-глупави и от бременните даже :)

Поткрепям с две ръце. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #83 -: Септември 08, 2007, 22:37:25 pm »
п.с. Сватя, четох, че бременните оглупявали, ама като родяли пък, били си наваксвали, че и отгоре, демек поумнявали.

о, няма такова нещо! кърмачките са всеизвестно най-глупавите жени - по-глупави и от бременните даже :)

Поткрепям с две ръце. :)
Хм, е щом и вие го казвате, ще взема да повярвам. А аз си мислех, че започва възхода на моята гениална мисъл  :lol: ще изчакам явно, до тогава ще се опитвам да се въздържам от много плямпане  :P :)
Ние приключваме седмицата с погача - утре. И какво ми се готви...като почнем от това, че трябва да ям суров лук, та до незнам и аз кво. Пак ще има разправии.. :?
Поздрави на висчки и успешен край на тази седмица.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #84 -: Септември 08, 2007, 22:45:57 pm »
Дени, не е толкова страшно- само проверяват доколко се разтварят настрани крачетата на детето. Това се прави и от всеки педиатър.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #85 -: Септември 09, 2007, 08:59:56 am »
Нина, суров лук НЕ,това са отживелици, може и да стимулира кърмата, но прави страхотни газове на бебето, не яж лук.