0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #60 -: Септември 07, 2007, 12:26:00 pm »
Здравейте, мами! Имам едно въпросче към вас - колко често трябва да се проветрява стаята на бебетата и има ли значение по кое време?
Благодаря ви предварително!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #61 -: Септември 07, 2007, 12:50:40 pm »
Аз по принцип проветрявам по веднъж на ден. Според мен никакво значение няма времето, когато на теб ти е най-удобно или усетиш, че е тежък въздуха в стаята.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #62 -: Септември 07, 2007, 13:04:50 pm »
През зимата проветрявах по 3-4 пъти за няколко минути, а от както температурите станаха поносими държа във всяка стая по един отворен прозорец, гледам само да не става течение (затварям вратите :wink:) Но аз съм малко маниак на тази тема.

Честито на малкото момченце първия рожден ден, с много закъснение, посипвам си главата с пепел. Нека бъде жив и здрава, да радва много мама и тати :D
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #63 -: Септември 07, 2007, 13:27:04 pm »
lidia, venus, благодаря ви за съветите. Вчера си изпълнихме плана - ходихме и на църква, направихме си и погачата и беше мноооого хубаво  :D.

marmotche, страхотна информация, на нас още ни е твърде рано  :D, но аз си записах всичко в едно тефтерче за да знам след време къде да отидем на преглед.

... а някой може ли да ми каже на колко месеца трябва да се направи ехография на тазобедрените стави и да препоръча евентуално къде да отидем?
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 13:37:47 pm от denito »


Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #64 -: Септември 07, 2007, 13:32:53 pm »
Дени, има най-различни мнения по въпроса - от 7-мия ден, до 2-3 месец! Нашата педи ми даде направление на 2 месеца, защото каза, че по-ранното ходене било спекулация! 8O
Матей - 1.04.2006 г
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #65 -: Септември 07, 2007, 13:41:34 pm »
Дени, има най-различни мнения по въпроса - от 7-мия ден, до 2-3 месец! Нашата педи ми даде направление на 2 месеца, защото каза, че по-ранното ходене било спекулация! 8O

а мен първоначално ми бяха казали, че трябва до навършване на един месец да отидем, но нашата педи ни каза, че имало време ... но сега като се върне от отпуска мисля да я натисна вече да ни дава направление. А на теб каза ли ти къде да отидеш или ти сама си реши къде?


Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #66 -: Септември 07, 2007, 13:53:31 pm »
Нашата ме прати при един доктор от Горна баня, който има кабинет на близо. Избрах този вариант, а не Драганов, защото бях сама и не ми се ходеше чак то Медицинска академия!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #67 -: Септември 07, 2007, 13:55:39 pm »
А на нас още на 3-ия ден в Токуда ни направиха ехография на малкия таз, но и аз мисля да я отведа след някой друг ден още веднъж, да не би да е било твърде рано тогава, де!
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 15:19:46 pm от Bora82 »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #68 -: Септември 07, 2007, 14:10:28 pm »
venus, можеш ли да ми кажеш къде преглежда този доктор от Горна баня?

п.п. и кой е този Драганов?  /:oops: извинявам се ако е някой известен пък аз не съм чувала за него./
« Последна редакция: Септември 07, 2007, 14:12:10 pm от denito »


Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #69 -: Септември 07, 2007, 14:23:38 pm »
Д-р Драганов е един от известните детски ортопеди. Записването при него е кошмар. Ако се обадиш сега ще те запише в най-добрия случай след около месец.
Когато ние ходихме имаше една майка която чакаше без час и той я вмъкна, но това е рисковано, когато си с малко бебе.
Моя добра приятелка също ходи при д-р от Горна баня и беше много доволна и най - важното не чака един месец да и дойде часът.
Доколкото кога трябва да се отиде, на нас ни казаха колкото по-рано , толкова по-добре. Личната педиатърка не ми е правила никакъв проблем, даде ми талон щом и поисках.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #70 -: Септември 07, 2007, 15:24:06 pm »
За Драганов е така, а този доктор, при който ходихме преглежда в един медицински център до Щъркела!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #71 -: Септември 07, 2007, 20:42:58 pm »
Ние ходихме при този доктор
http://www.einet.bg/~alexiev/
Кратък, но внимателен и съдържателен преглед. Доволна съм, макар и приема да е само платен и да не се работи с талони на ЗК.
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #72 -: Септември 07, 2007, 20:47:49 pm »
Да, и ние ходихме при д-р Алексиев, на 40 дни и след това на 6 м., доволна съм :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #73 -: Септември 08, 2007, 09:03:19 am »
Ние ходихме при Драганов в Медицинска Академия, само дето ме отвратиха простотиите които дрънкаше. Явно очаквам сериозно отношение от лекар с неговата известност, но вместо да ми обясни за малката аз се наслушах на глупости от вида : Жени-змии, свекърва и снаха как се не траели и майката си джасат от злоба и те горките мъже...
Накрая найстина изсъсках да ми обясни все пак има ли му нещо на детето. Каза не, никакви проходилки и айде чао. Незнам дали моментно нещо се е повредил, но ми направи ужасно впечатление.
Като ортопед казват че е много добър. Записахме се по телефона и ни прие след 2 седмици някъде.

Навън е  :stuuud:
« Последна редакция: Септември 08, 2007, 09:07:49 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #74 -: Септември 08, 2007, 09:11:48 am »
Стефи беше на 2 месеца и 10-на дена като ходихме- доктора тук каза,че е идеално време, прегледа беше на УЗИ, каза че нямаме отклонения и не ни е викал пак, доколкото зная при някакви съмнения вика на контрола на 6-ти и на 12-ти месец. По принцип по каса е само прегледа дето им разчекват краченцата, другото си се плаща- тук вземат 25 лева за УЗИ на тазобедрените стави.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #75 -: Септември 08, 2007, 10:28:30 am »
не се е повредил моментно Драганов, това си му е стилът. май не е напълно у ред. аз съм разказвала тук за пледоарията му при бебетата-момченца. ти си уцелила момичешката версия.

после сме ходили и при Алексиев, той рече така - Драганов е за феновете на чалгата (образно), при мен идват феновете на хард-рока...

абе доктори...

но и двамата си вършат работата добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #76 -: Септември 08, 2007, 12:51:08 pm »
Стефи беше на 2 месеца и 10-на дена като ходихме- доктора тук каза,че е идеално време, прегледа беше на УЗИ, каза че нямаме отклонения и не ни е викал пак, доколкото зная при някакви съмнения вика на контрола на 6-ти и на 12-ти месец. По принцип по каса е само прегледа дето им разчекват краченцата, другото си се плаща- тук вземат 25 лева за УЗИ на тазобедрените стави.

mini, какво е това с разчекването на краченцата???, направо настръхвам от ужас  :?


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #77 -: Септември 08, 2007, 12:58:46 pm »
Цитат
после сме ходили и при Алексиев, той рече така - Драганов е за феновете на чалгата (образно), при мен идват феновете на хард-рока...
И това какво значи ...?!?

П.П. Откакто си недоспивам , явно оглупявам :lol:
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #78 -: Септември 08, 2007, 13:22:14 pm »
По отношение на очния преглед, Мармотчето е обяснила подробно. Напълно подкрепям мнението за професионализма и внимателния подход на д-р Галя Димитрова, но и за д-р Топов съм чувала добри неща. Ние за пръв път я водихме Мия на 7 месеца, но нея я проследяваха по какви ли не прегледи заради проблеми след раждането, та затова толкова рано. Тогава се установи, че има по-голям от нормалния за възрастта диоптър и ни препоръча след като навърши година, година и 2-3 месеца да отидем, за да ни предпише очила.
За ортопедичния преглед -2 пъти сме ходили на 2 и на 9 месеца. И двата пъти в кабинета на частната ни педиатърка, където всеки четвъртък идва ортопед от Горна Баня и преглежда нейните пациенти. Така и не му запомних името, но е изключително внимателен и подробен в обясненията. А и това, че педиатърката, която следи детето е там, и може да попита нещо по-конкретно, ако има притеснения, е много добре.
Мия от вчера се опитва да си каже името и излиза нещо като Ия и е голям купон. Много се забавлява и тя и ние. Иначе в студуното време обикаляме апартамента -събаря кошовете за пране в банята, отваря шкафове, играем с топка, хвърля разни нещо, които са й в обсега и така минава времето.
<br />[link=http:
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #79 -: Септември 08, 2007, 13:50:38 pm »
П.П. Откакто си недоспивам , явно оглупявам :lol:

 :lol: то и аз така  :wink: