0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #40 -: Септември 05, 2007, 13:37:23 pm »
Цвети, да ти е живо и здраво момченцето! да сте щастливи в новото жилище.
Честито христианче на Новалекса.
Силви, много хубаво, че нямате проблем с очите. на нас пък ни изписаха очила и скоро ще се пробваме да ги сложим. Въобще не мога да си представя как ще успеем да ги носим. Мия не понася нищо върху главата си, нито шапка, нито ластичета, шнолки и разни подобни, ама няма как. Колкото по-рано ги сложим, толкова по-голям е шансът с израстването да компенсира зрението й.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #41 -: Септември 05, 2007, 13:54:15 pm »
Стефи, благодаря за отговора в другата тема, на Вени също- че почакме с глутена значи.
Та имах въпрос,ама забравх да го задам- Стефи, нали беше водила Деси на преглед за очите, върти ми се нещо като 6-ти месец- обясни моля кога, какво, защо? Също и другите мами, които са го правили.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #42 -: Септември 05, 2007, 14:31:32 pm »
Мини, за очния преглед знам, че е хубаво профилактично да се заведе до навършване на 1 г., защото ако недай си боже има нещо да се реагира навреме. Деси я заведох на 10 м. Прегледа мина повече от добре, Деси много се радваше на лекарката и през цялото време й се смееше и й дърпаше уредите :lol: При нас слава богу няма проблем, не е кривогледа, има 1 диоптър далекогледство, което за тази възраст е съвсем нормално, дори малко, докторката каза, че до 2-3 е нормално.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #43 -: Септември 05, 2007, 15:10:29 pm »
Цвети, много е сладък Насето, пу-пу! прилича ми малко на Марти. ама как се радва на тортата!!!

Новалекса, ха добре си се завърнала, дано те виждаме по-често тук!

Мини, всички педиатри препоръчват очния преглед да се направи до 1 годинка, но по-в края на периода. аз сколасах да заведа Марти горе-долу като навърши годинката. трябва да е офталмолог, който работи с бебета и деца. прави се общ преглед, те си знаят работата хората.

абе хора, кво ще праим ся с тия 4 дни дъжд и студ? наистина много рязък спад в температурите, аз изведох малко жужата по обяд, ми то му се смръзна шушулката... нослето стана червено от студ и ветър, та набързо се прибрахме.

а на някои на морето още им е топличко, май?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #44 -: Септември 05, 2007, 15:33:47 pm »
момичета, посъветвайте ме моля ви какво да правя. Ние утре правим 40 дни и сме запазили час в църква да ни четат молитва /нали на 40-тия ден така се правело/, а освен това следобяд правим погача в апартамента на майка ми и баща ми /че е по-удобно/, но при това студено време се притеснявам дали да я извеждам навън или да отложим всичко и да си седим в къщи? Моля ви дайте съвет, дали да ходим някъде и ако да - с какво да я облека, за да не настине? Благодаря ви.


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #45 -: Септември 05, 2007, 15:41:20 pm »
Мерси, Елеонор, ще си изчакам чинно 7-те дена и тогава ще почна новите :)

 :balk_5:И аз бих направила така,Гане

Цвети,4естит ти рожденник  :balk_7:с малко закъснение :hug2:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #46 -: Септември 05, 2007, 16:20:37 pm »
момичета, посъветвайте ме моля ви какво да правя. Ние утре правим 40 дни и сме запазили час в църква да ни четат молитва /нали на 40-тия ден така се правело/, а освен това следобяд правим погача в апартамента на майка ми и баща ми /че е по-удобно/, но при това студено време се притеснявам дали да я извеждам навън или да отложим всичко и да си седим в къщи? Моля ви дайте съвет, дали да ходим някъде и ако да - с какво да я облека, за да не настине? Благодаря ви.
Каквото имаш под ръка по дебеличко това и облечи :).Ако сте с кола проблема е никакъв, ако не едно такси върши чудеса. :) Ние правихме погачата преди 40дни. На 40-тия ден отидохме да ни прочетат молитва и след това ни казаха, че трябвало да отидем в трима човека на гости. Монито се роди на 12.декември и си имаш идея колко е било топло :lol:
Облеченка и увита в по дебела пеленка или одеалце и с порт бебе-то нямаше проблем. Приятно изкарване на хубавите празници за вас :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #47 -: Септември 05, 2007, 16:51:30 pm »
Не го отлагай - утре деня ще е хубав, а втори 40-ти ден няма да има!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #48 -: Септември 05, 2007, 20:09:51 pm »
Да ти е жив и здрав рожденика, Цвети!
Весел празник!
 :balk_2: ::cake::  :balk_5:

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #49 -: Септември 05, 2007, 23:08:14 pm »
Цвети, да е здрав и весел Насето и да слушка  :D :D :D  new_birthday :balk_9: Голям сладур  :D

Ужасен студ е в Търново, един леден вятър и дъжд.Стоя пред прозореца и си мисля как ще си изкарам депресията в къщи тези дъждовни дни   :balk_144:
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #50 -: Септември 05, 2007, 23:27:13 pm »
Цвети, честит празник на Наско, много весело е било, виждам!
Лекси, честито ви християнче!

Ние днес два пъти излизахме с малкото мармот, и двата пъти ни заваля буквално на 200м от нас, но втория път само ръмеше, та се скрихме под дъждобрана и направихме едно кръгче из парка. Ама не беше фън, пък и бяхме единствени, ако не броим 2 кучета и стопаните им. Мисля си, че сега някак ще изкараме 2-3 студени дни, пък и като са почивни, поне повечето татковци ще ни правят компания, ами зимата какво ще правим? Не обичам 40 градуса жега, ама сега в главата ми звучи само "Нека да е лятоооо".

Мами с по-големи деца, дайте акъл, какво правихте у дома през зимните месеци с деца около годинка?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #51 -: Септември 06, 2007, 00:25:40 am »
За очните прегледи - тук ги правят при децата до 1 годинка, само ако в семейството има някой с очила или има някакъв проблем. Най-лесно се коригирало всичко след това.
Ели, благодаря :wink:
Пете, каква депресия бе? Я се стягай :wink: Ще ги гоним тея депресии, няма да им се даваме я.
Мармотче, и при нас е кучешки студ и вали проливен дъж. Ужасно време - почва, спира, докато излезеш да се разходиш и то пак завалява. Ужас и безумие. Днес докато излезем от метрото и такъв дъжд ни валя, на малкия количката се намокри, той иска да излиза от нея, не иска под найлона... изобщо кошмар. Преди беше лесно - мятаме ги на кенгурата, изнасяме ги и дишат въздух навън, ама сега как да го метна в кенгуро, като тежи 13 кила и не иска да стои :?
Ние гледахме филмчета, омагьосват ни рекламите :lol: Иначе най-много се занимава с едни пеещи играчки и понеже имаме мотор и бъги - това са най-интересните играчки. С тях горе-долу спасяваме положението. Но сега идея си нямам, много ми е трудно да му задържа вниманието за повече от 5 мин :? Май жертва на лошото време ще е двд уредбата :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #52 -: Септември 06, 2007, 08:42:12 am »
Гане, ти като не ме дочака, на вчера цял ден се мотах у Варната :) И само с Розичката се видях - всички останали много работни или активно почиващи по планините :( Е има време :)
Та по повод за очните прегледи - вчера бяхме при доц. Контрова - тя каза, че именно в най-ранна детска възраст най-лесно се коригират ако има някакъв проблем, защото тогава очите не са заети с конкретни занимания - четене, гледане на телевизия, писане и точно в този период се развива активно зрението. Дори една жена в чакалнята каза, че е трябвало да отидат на 1 г. и много по-бързо е щяло да се коригира зрението на сина й. Именно затова на 1 г. прегледа при очен лекар не е само препоръчитлен, а направо задължителен, поне според сериозните специалисти, според мен също.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #53 -: Септември 06, 2007, 10:12:36 am »
Хъм, на мен пък никой не ми е казал да ходя на очен лекар! Къде да отидем?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #54 -: Септември 06, 2007, 11:20:03 am »
Гане, ти като не ме дочака, на вчера цял ден се мотах у Варната :) И само с Розичката се видях - всички останали много работни или активно почиващи по планините :( Е има време :)

Ми на, Доне, като се моткаш :wink: и аз не можах да те дочакам :( Надявам се да стане като се върнем пак. Малко по-големи ще сме и ще е по-поносимо пътуването, че сега е кошмар.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #55 -: Септември 06, 2007, 16:03:28 pm »
... преглед за очите, върти ми се нещо като 6-ти месец- обясни моля кога, какво, защо? Също и другите мами, които са го правили.

Mini, Veni, ето малко от нашия богат опит по въпроса с очните прегледи:
Профилактичен преглед трябва да се направи около 1 годинка. Наистина тогава много проблеми са лесно лечими, защото много от тях зависят от взаимодействието с мозъка, а той на този етап е много пластичен и лесно би приел промяната в условията (очила, операция, филтри, закриващи лепенки). Далекогледството на този етап е норма, няма нищо тревожно, но само детски офталмолог може да прецени кога има нужда от корекция и кога е въпрос на време да се израсте. Ако обаче забележите някакви очни проблеми или имате съмнения, добре е да не се чака годинка, а да се отиде на 6-8 месеца. Например, при почти всички от многото видове кривогледство най-благодатното време за операция е 8-12 месечна възраст. В учебниците на педиатрите пише, че до 1г кривогледството е физиологично, т.е. ще се израсте, затова те съветват да се чака до годинката, а това не е правилно. Според детските офталмолози всяко кривене след 6 месечна възраст е патология и е добре да бъде диагностицирана и лекувана рано.


Къде да се отиде - ще дам препоръка само за София, защото там съм правила проучване. Аз стесних кръга до двама детски офталмолози - д-р Алек Топов и д-р Галя Димитрова. Те имат един и същи частен кабинет,  приемат в различни дни (д-р Димитрова е в сряда, тя е нашият лекар, при нея бяха и meshko106 & StefiZ). Тел за записване 952 3600. Намира се на бул. Пенчо Славейков 18, блок 2, на гърба на блока. Прегледът струва 20 лв. На д-р Димитрова имам и служебния мобилен 0888 851540. Тя е много мила и има подход към малки деца. Докато бяхме в клиниката за операцията на Даниел, съм виждала и д-р Топов, и той много добре се справя с децата. За професионалните качества и на двамата съм чувала и виждала само добри отзиви.

И двамата са много добри диагностици и оператори, и двамата работят в Детска очна клиника на Александровска болница. Може да се иде на преглед при тях и в Александровска, в Детски очен кабинет, с направление от личния лекар. Тел на кабинета е 923 0576, може да питате предварително кога ще са на смяна точно тези лекари (те се въртят). Кабинетът е веднага след бариерата откъм бул. Пенчо Славейков (входът е точно м/у Александровска и Св. Екатерина), вдясно се вижда едно малко изрисувано входче с метални стълбички. Обаче четох в БГ мамата, че за кабинета трябва да се вземе номерче рано сутринта, около 7:30, от регистратурата на самата бариера, после си изчакваш реда според номера.

Надявам се прегледите на всички ви да са само рутинни и да няма никакви грижи!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #56 -: Септември 06, 2007, 16:28:42 pm »
Мерси, ще се запишем! :youwoman:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #57 -: Септември 06, 2007, 19:47:38 pm »
Само да добавя, че прегледа вече е 25 лв. при д-р Димитрова :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #58 -: Септември 06, 2007, 20:02:18 pm »
Благодаря за отзивчивостта на всички включили се по питането ми.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #59 -: Септември 07, 2007, 12:20:46 pm »
То малко на патерици  :oops:, ама Честит 1 рожден ден на малкият голям Атанас  :D!
Да расте жив и zдрав и много послуШен! Дано подаръците са му харесали   :wink:.