0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #20 -: Септември 03, 2007, 23:44:34 pm »
Мерси, Елеонор, ще си изчакам чинно 7-те дена и тогава ще почна новите :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #21 -: Септември 04, 2007, 00:18:55 am »
Вени е права за първия цикъл. Наистина идва по-къс. Това го бях забравила  :oops: А иначе никога не ми се е проточвал повече от 28 дни. Беше си като по часовник. Със сигурност помня обаче, че винаги, когато съм ги почвала  отново /защото през 6 месеца правех и почивки/ е било от първия ден на цикъла.

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #22 -: Септември 04, 2007, 08:46:20 am »
И аз съм пила 3-ри регол и бях доволна! Сега съм на Ясмин и много ми се гадеше първия месец - направо си припомних началната бременност!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #23 -: Септември 04, 2007, 12:17:14 pm »
Здравейте и от нас  :D,
лека седмичка на всички, да са zдрави и послуШни дечицата, zа да си починат и майките им  :wink:.

Мари, представям си колко питанки ти се въртят в главата относно това поредно местене. Консултирай се с педиатър дали е необходима някоя допълнитена ваксина zа вас и бебето, предвид zаминаването ви в Тайланд. Опитай се да си осигуриШ предварително надежден педиатър там и zамини въzможно най-късно, така че бебето да има вече някои имуниzации и да е по-голямко. Раzгледай сайтовете на някои от магаzините там и виж кои продукти, които ти полzваШ ги има и там. За първо време иzпрати провиzии от най-необходимите неЩа, zа да си спокойна в началото, докато намериШ от къде да ги купуваШ.
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #24 -: Септември 04, 2007, 13:45:24 pm »
Привет и от нас!

Малката май вади зъб. От 15 дена не ме оставя да се наспя както трябва. В петък срещу събота бях на един семинар. Въпреки, че направих и цистит заминах с идеята да си отспя. Да, ама не! Музиката от ресторанта гърмеше из целия хотел и заспах чак към 2,30. Явно ще спя в следващия си живот!

Marie, Нутрилон Конфорт е хипоалергенното мляко на Нутрисия. Има го в нашия квартален магазин за бебешки храни, така че вярвам и при вас ще го има.

Като си говорим за килограми, аз да се похваля. По време на бременността напълнях много - 25 кг, но откакто тръгнах на работа свалих 16 кг и сега дори са ми малко широки старите дрехи. По този повод се възползвах и от намаленията и си понакупих доста нови нещица.

Ния, септември е страхотно време за море. Там есента е дълга и топла. Ходих веднъж и беше прекрасна ваканция.Надявам се  и вие да си изкарате страхотно!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #25 -: Септември 04, 2007, 14:07:56 pm »
не съм сигурна, че Нутрилон Комфорт е хипоалергенна формула! доколкото помня от постингите на Бърди, Комфорта е за повръщащи и запичащи се бебета, нещо като аналог на Фризовом-а на другата фирма.
в България се продават следните хипоалергенни млека - NAN HA (на Нестле), Friso HA (на Friesland), Hipp HA1 и HA2 (на Hipp) и Milumil HA (на Milupa).

аз други хипоалергенни формули не съм виждала.

Мари, май ще трябва да смените млякото, ако ще се приютите в Ямбол за дълго. иначе, за продукти на Авент нямаш грижи - има всичко и навсякъде! продават се и в он-лайн магазините.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #26 -: Септември 04, 2007, 21:33:54 pm »
Здравейте,
Ето ни отново на хоризонта, но вече ви пишем от новото жилище :D Най-накрая сме сами :rockon:
Отпразнувахме и рожденния ден, беше малка лудница, но пък децата се забавляваха. Виртуална почерпка от нас и нека всички зачатничета бъдат живи и здрави и да слушат своите мами.
« Последна редакция: Септември 05, 2007, 12:45:46 pm от Cvetelina »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #27 -: Септември 04, 2007, 21:43:53 pm »
Цвети, поздравления на "патерици"! Бъдете здрави и щастливи!  :D Много е хубаво, че вече сте отделно и сте сами! Аз обаче не ти виждам снимките!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #28 -: Септември 04, 2007, 21:45:15 pm »
Cvetelina, честит първи рожден ден на Атанас (макар и с малко закъснение)! Да е здра, весел, щастлив и късметлия! Също така - честито ново жилище и самостоятелност.

Снимките не се показват, обаче..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #29 -: Септември 04, 2007, 21:57:17 pm »


Цвети, да ви е жив и здрав младежа, много да ви радва, пожелаваме му забавни игри и дружни веселби!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #30 -: Септември 04, 2007, 23:08:32 pm »
Цвети, да ти е живо и здраво момчето! Много да те радва, да прави много бели, да е много здрав и да расте умно и щастливо дете! И да се радвате много дълги години на новото си жилище!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #31 -: Септември 04, 2007, 23:13:04 pm »
Цвети,да ти е жив и здрав и много да ви радва и честито ново жилище.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #32 -: Септември 04, 2007, 23:13:30 pm »
Здравейте и от една стара горска фея :witch:, щото на това съм замязала, ако ме видите...
Около нас - Тодор е добре, аз правих пластика на влагалище и перинеум, правихме прощъпалник на Дани, кръщене, ходихме на море. В момента правим и ремонт на къщата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169659
Поздрави на всички :balk_5:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #33 -: Септември 04, 2007, 23:25:09 pm »
Новалекса, добре дошла отново! Дани е пораснала много и е станала сладка госпожица! Радвам се, че сте добре. Поздрави сърдечни: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #34 -: Септември 05, 2007, 08:29:43 am »
Цвети, честит рожден ден на малкия юнак! Да ви е жив и здрав и само радости да ви носи!
Новалекса, вашата девойка си е вече голямо момиченце! Много е сладка с количката за бебета! Да ви е жива и здрава, и честито християнче! Кой предмет хвана на прощъпалника? :wink:
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #35 -: Септември 05, 2007, 09:15:36 am »
Здравейте всички малки и големи,
Месецът с Р започна и позахладня, но разходките и доброто настроение при нас греят . Вчера сигурно съм била най-щастливият човек на света след като разбрах, че на малката нищо и няма на очите.Аз от дълго време се притеснявах, че имаме кривогледство, но всички доктори, при които бях си набелязала да ходим до скоро бяха в отпуска, та се наложи да си живея със страха и да чакам.Докторката=педиатър наш пък все ми обяснява как смисъл от такъв преглед няма и на мен сърцето ми се свиваше яко, ама нямаше какво да се прави.
Вчера посерихме клиниката за очни заболявания в МА.Прегледаха ни и се оказа, че сме си ОК.Вчрно доста почакахме, ама за тая новина си струваше.
Искам да споделя с Вас тест, коййто можете да направите със своите деца, за да се уверите, че нямат проблем с кривогледство. Взимате фенерче, слагате бебето пред Вас и светвате с фенерчето към очите, ако светлината се отразява в двете зеници всичко е ОК. Това е доста прост метод, но не ми е хрумвало така да проверя осите на двете очички.По принцип доктора каза, че при бебетата имало зрителна измама за кривогледство, понеже в началото носа бил малък и не се виждало розовото ъгълче на окото.След като нослето нарастнело и кожата се дръпвала и ака вече нещата се нормализирали.
Честит празник на Цвети.Нека малкото юначе расте здраво и щастливо дете!
Честити празници и на всички други празнуващи!Много късмет на всички и много усмивки.
Честито на всички новодомци и нека в новите къщи да е пълно с приятни емоции!
*
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #36 -: Септември 05, 2007, 11:08:55 am »
Честити първи рожден ден на Наско! Нека расте здрав и много обичан!
Силви, радвам се, че всичко при вас е добре и вече си по-спокойна

Искам да обсъдим нещо - играчките. В някоя от съседните теми май някой спомена,че го сърбят ръцете, е и мен отдавна ме сърбят. Въпросът ми е - ние сме на 6 месеца, споделете към какви интересни, занимателни и полезни за детето, качествени и все пак на разумна цена играчки да се ориентирам, защото пазарът е залят от какво ли не и да не казвам досега с колко неща съм се заринала, дето по един или друг повод са се оказали неподходящи или излишни.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #37 -: Септември 05, 2007, 12:51:35 pm »
Благодаря за пожеланията. :D
Ето ги и снимките. Незнам защо стана така с другите. :oops:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #38 -: Септември 05, 2007, 13:00:43 pm »
Цветенце честит рожден ден на малкия. да ти е жив и здрав и много да ви слушка с таткото.
Новалекса честито ти християнче. Да ти е живо и здраво.
Ние се борим с хремата още,зъбите избиха и сега растат и пак се кишкаме. Кърмим се както преди. Ако не дам пищим и се извиваме с дране полвин час докато не грохнем. Та така, реших че болни и с растящи зъби не е най-подходящия момент за това. И така, Мама стиска зъби и стиска зъби..
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема - 3.09 - 9.09 - месеца е вече с "р"!
« Отговор #39 -: Септември 05, 2007, 13:08:10 pm »
Какъв студ настана в София - ей така за броени минути падна температурата!
Матей - 1.04.2006 г