0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kak се справяте със свекървата си?
« -: Август 15, 2007, 16:09:51 pm »
Здравейте! От край време се знае,че много от снахите не могат да се разбират със свекървата си, за съжаление и аз съм една от тях(никога не съм предполага,че ще попадна на такъв тип жена).Тя иска да ни се меси за всяко нещо,сърди се и се цупи като не става на нейното.Когато сме само двамата със съпруга ми всичко е Ок,но бил ли е у тях и връщайки се винаги има скандал,защото тя иска да се наложи над всичко.Имам чувството,че живеея под"турско робство".Сърди се,че не и викам майко,как да кажеш ,майко на такав човек???Вие как се обращате към свекървите си...Дайте ми съвет,какво да правя...Така не се издържа...
Благодаря Ви предварително!!!


*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #1 -: Август 15, 2007, 16:13:37 pm »
В същия подфорум има вече такава тема.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #2 -: Август 15, 2007, 16:50:35 pm »
  Такава ситуация е много сложна,за съжаление.Единствения човек който може да спаси положението,това е твоя мъж.Ако той слуша майка си като малко момче и не приема твоето мнение,мила,съжалявам,но нещата едва ли ще се оправят.Имам колежка,чиято истирия е като тази,която ти описващ и се разведоха.Не искам да те плаша,или да твърдя ,че и при вас ще стане така,но трябва да говориш с него.Със свекито не се понасяме,но има баланс между отношенията ни и това е мъжа ми.Той ве4е си има семейство и не позволява на друг да командва парада.Знае си стоката и когато прекалява я слага на място, а и тя не смее много,много!
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #3 -: Август 15, 2007, 16:54:47 pm »
само за протокола-аз НИКОГА не бих казала на свекърва си 'майко'.Имам си една майка и след всичко, което тя е направила за мен (и продължава да прави), според мен ще си е чиста обида ако кажа на друга жена така.Винаги съм била против казването на думата 'майко' към свекървите, колкото и добри да са те.
Това обаче си е лично мое мнение.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #4 -: Август 15, 2007, 17:09:38 pm »
има хора и хора. аз лично, да чукам на дърво за сега, нямам никакви проблеми с моята, напротив заслужава адмирации от мен. държи се перфектно, на моменти сина й ме дразни повече и тя застава на моя страна. винаги идва с подаръци или поне не с празни ръце, може минерална вода да е наляла - носи ни. така, че аз съм в отбора с готините свекърви-нямам причини да се оплаквам. пожелавам на всички такива свекърви, а на тези с проблемите - бързо да ги решат. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #5 -: Август 15, 2007, 17:19:09 pm »
има хора и хора. аз лично, да чукам на дърво за сега, нямам никакви проблеми с моята, напротив заслужава адмирации от мен. държи се перфектно, на моменти сина й ме дразни повече и тя застава на моя страна. винаги идва с подаръци или поне не с празни ръце, може минерална вода да е наляла - носи ни. така, че аз съм в отбора с готините свекърви-нямам причини да се оплаквам. пожелавам на всички такива свекърви, а на тези с проблемите - бързо да ги решат. :)
И аз! :DАма иначе бих си наточила рогата за такова "нещо", описано в  първия пост. Животът си е твой, никой няма право да го живее вместо теб, stankova.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #6 -: Август 15, 2007, 17:24:07 pm »
Аз също имам страхотна свекърва, но пак се е случвало да не съм съгласна с нещо. Опитвам се цивилизовано и с разговор да оправя нещата. А иначе още в самото начало се изяснихме, че аз имам само една майка и се обръщам към нея по име, както и към свекъра си. В това отношение проблеми няма!
Станкова, опитай наистина първо да разговаряш с мъжа си и виж какво става, какво е неговото мнение и после разговор със свекито. Ти най-добре ги познаваш и знаеш как да подходиш.

П.П. Сещам се за една реплика на Ева Лонгория от Отчаяни съпруги - ако работите не вървят манипулирай мъжа си, ние сме жени и така правим  :wink: - сори за офф а
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #7 -: Август 15, 2007, 17:34:40 pm »
rozovelka, мъжа ми ,ми казава оправяйте се двете,стига сте ме поставяли между чука и наковалнята. А като започна да плача:( ме утешава и ми казва не и обращай внимание...просто е някакъв ад,даже днеска на света богородица ме разплака...

*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #8 -: Август 15, 2007, 17:36:25 pm »
Извинявам се за въпроса, който ще ти задам, но просто не мога да не го задам:
а ти сигурна ли си, че точно това е човека за теб???
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #9 -: Август 15, 2007, 17:53:02 pm »
Извинявам се за въпроса, който ще ти задам, но просто не мога да не го задам:
а ти сигурна ли си, че точно това е човека за теб???
E защо да не е за нея ?
Това, че не се разбира с майка му значи ли че не са един за друг?
В повечето случай не искат да застават между майка си и жена си мъжете.
Изпитват различни чувства към двете
и затова предпочитат жените сами да се оправят.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #10 -: Август 15, 2007, 17:55:43 pm »
Аз мълча, като тъпан вече!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #11 -: Август 15, 2007, 18:12:47 pm »
Ами незнам, но според мен, както ме е учила майка ми-майка, баща до време.Той вижда, че жена му страда и не прави нищо по въпроса.Трябва да поговори с майка си, ако наистина обича съпругата си.Това за чука и наковалнята би било удачно ако обидите и проблемите са от двете страни, но поне по нейните думи виновната в случая е свекървата.Аз никога не бих простила на моя ако майка му ме обижда и разплаква и той да ми вдига рамене.Е, в случаите с майка му не ми е нужен той, оправям се сама, но хипотетично.
Това имах предвид.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #12 -: Август 15, 2007, 18:39:08 pm »
Mимка,за съжаление всички около мен мислят като теб,че той не е за мен и то :( :( :( :( :( :( :(заради майка си,иначе е добър( да не казвам голяма приказка),но нищо лошо не съм видяла от него,докато живеехме в шумен,всичко беше ОК,но те направиха всичко възможно да го преместят(военен е по професия) и от тогава със всяка седмица живота ми се превраща в ад. :( :( :(Най - лошото е,че не искам да натоварвам майка ми с тези проблеми(тя живее в друг град,далече от нас)иначе сигурно и тя щеше да в на твоето мнение :( :( :( :( :( :( :(

*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #13 -: Август 15, 2007, 19:01:47 pm »
наситина съжалявам за това, което преживяваш!
Все пак опитай се да поговориш с него.Той е твой мъж и е просто длъжен да те защити в такава ситуация.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #14 -: Август 15, 2007, 19:04:21 pm »
Оххх,за съжаление мисля 4е такива никога не се оправят.Не вярвам 4е ако мъжът ти говори с нея не6то 6те се промени,най-много 6те те обвини 4е се опитва6 да настройва6 сина и против нея.По-добре подходи с хитрост,казвай и колко е важно мнението и,съветвай се с нея-уж,комплименти от време на време,мисля 4е това по 6те помогне.Както казва6е баба ми-коткай я  :wink:
Ина4е слава Богу,с моята проблеми нямям,не и казвам майко,обръ6там се на име.Но тя е друг тип 4овек.Успех с твоята.Пробвай тактиката,дано да се полу4и.Успех!
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #15 -: Август 15, 2007, 20:08:44 pm »
Че няма да я промениш твоята свекърва, е ясно. Мъжът ти явно още и има страха и не й се противопоставя. Аз имам проблеми със свекъра си, но са малко по-различни. Не ме ме обиждат, не са ми казали нито една лоша дума, но като им отидем на гости за почивните дни мъжът ми спира да ме забелязва, сякаш съм част от мелибировката.  Само с техните се занимава. Опитах с добро, опитах с лошо, опитах да чакам, та барем нещо се промени... Минаха няколко години и нищо не се промени. Моето решение на този проблем беше, че спрях да им ходя на гости. Реших, че прекалено много нерви харча за 2 почивни дни. Ако иска да ги вижда, свободен е да ходи сам. Редултатът е, че от няколко месеца и той спря да ходи при тях. Казва, че е зает, но знам, че  му е неудобно да ходи сам и да го гледат въпросително. Е това е моето решение на твоя проблем - спирате да ги посещавате, освен за Коледа, Великден и рожденни дни.
Хората са казали високи огради добри съседи. 
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #16 -: Август 15, 2007, 20:19:51 pm »
Това ми хареса  :D Ами да,когато се виждаме най-рядко,сме си най-мили.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #17 -: Август 16, 2007, 01:32:25 am »
Здравейте!Тази тема ми хареса много и реших да се пресъединя и аз да кажа нещо!Аз също не се разбирам със свекито и то изобщо-като е тук син4ето(понеже пътува много)се обажда постояно,когато замине отсъства по 1-2 седм.няма кой да ми се обади да види жива ли съм,което много ме дразни например днес ми се обади понеже да ме пита каде бил щот не можела да се свърже с него нищо друго.А относно "майко"и"татко"-обръщам се към тях по имена оба4е веднаж кво си говорехме с нея и тя кво ми каза нещо 4и4о ти Митко(свекъра) и той я прекъсна и й вика:"какъв 4и4о съм й аз ве4е сам й татко"-направо щтях да припадна вярвайте ми!!!!!!!!Та относно за разбирателство винаги е от страна на снахата щото да не стват скандали ама то ти се ка4ват на главата!За това не обръщам внимание,но пък ми е гадно има някои които които се оби4ат мн.Успех на вси4ки със свкървищата! :witch:   :balk_103:
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #18 -: Август 16, 2007, 10:18:06 am »
atanasovaira,пробвах го от един месец не съм стъпила у тях,при нас е по сложно защото живеят в село на 20 мин.от града в който ние живеем. И настройват мъжа ми с обвиненията,че аз не съм ги УВАЖАВАЛА(то какво да ги уважавам,те мен ,а и сина си уважават ли???????)Не съм искала да ходия,хората ги подпитва ли защо снахата не идва вече,пита ли ги да ли съм им викала майко и татко и тях им ставало мъчно,защото не съм им казвала... и всичко това и още куп глупости,който вече не понасям и въпреки,че съм зодия везни,този път не мога да запазя равновесие.Писна ми момичета, аз не съм от града в който живеем,нямам други познати освен колегите ми,но там не върви да споделяш за лични неща,просто е много трудно ...

*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #19 -: Август 16, 2007, 10:39:42 am »
Здравейте! От край време се знае,че много от снахите не могат да се разбират със свекървата си, за съжаление и аз съм една от тях(никога не съм предполага,че ще попадна на такъв тип жена).Тя иска да ни се меси за всяко нещо,сърди се и се цупи като не става на нейното.Когато сме само двамата със съпруга ми всичко е Ок,но бил ли е у тях и връщайки се винаги има скандал,защото тя иска да се наложи над всичко.Имам чувството,че живеея под"турско робство".Сърди се,че не и викам майко,как да кажеш ,майко на такав човек???Вие как се обращате към свекървите си...Дайте ми съвет,какво да правя...Така не се издържа...
Благодаря Ви предварително!!!
До колкото разбирам тя не говори против теб. Просто го обработва да стане на нейното. Имай в предвид, че отношенията между майка и син са по-различни от колкото нашите към родители ни. Няма нищо лошо в това да се грижи за нея и да й обръща внимание. Обикновено каквото е отношението на мъжа към майката, такова е и към жена му. Никога не заставай между двамата! За един мъж е така - жени много, майка една. Майката много добре знае как да го манипулира (все пак го е гледала далеч повече време от теб). Колкото и да те обича, той никога няма да застане срещу нея. Винаги пред теб ще се застъпва за нея, но и пред нея ще се застъпва за теб.
"Седнете и се разберете", "аз съм между чука и наковалнята" казва, не защото не знае какво иска, а защото не знае как да угоди и на двете. А той обича и двете ви по различен начин.
Съветът ми е ако имате възможност се преместете да живеете по далеч от нея. Кажи му, че не искаш повече да те тормози чрез нея. Не си се омъжила за двамата в комплект. А на нея й обясни, че си имаш майка и тя е тази,която те е родила и отгледала и предвид това как предпочита да й казваш. Ако разговорите не помогнат, премини в атака. Започни директно да й се бъркаш в нейните неща - Защо например да не й преподредиш апартамента, да й сложиш няколко хубави саксии, да се чувста по-добре в дома си. Или с най-благата усмивка да започнеш да й даваш съвети за личния й живот. Или като много иска да се бърка й поискай интимен съвет относно прелъстяването на сина й. Ще се почувства много неловко от всичко това и мисля, че ще разбере къде й е мястото и че сина й вече има свое семейство.
Успех.
/>