0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #40 -: Август 17, 2007, 11:37:43 am »
Момичета,как ще ме посъветвате да дам ли на мъжа ми да прочете вашите отговори или не,мен като не иска да послуша поне Вас може да послуша. Поне сте на неутрална позиция,казвате си вашето мнение опит ???

Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #41 -: Август 17, 2007, 11:52:01 am »
Аз бих казала - да.  Но нека това да е втората часто то разговора. Не започвай направо с форума, а първо наистина се опитай да му кажеш какво ти тежи, какво искаш да се случва занапред м/у вас тримата и че проблемът вече трябва да се реши.  А после можеш да му покажеш и всички писания тук. И ние с моя мъж някои неща ги четем заедно.
УСПЕХ!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #42 -: Август 17, 2007, 12:07:10 pm »
Моето мнение е-не.Той в твоето мнение ако не се вслу6ва,та в на6ето ли.Може да му стане неприятно 4е си споделила,все пак са ли4ни не6та,а и става въпрос за майка му.Продължавам да мисля 4е трябва да подходи6 по женски,такти4но,и да намери6 на4ин като лиси4ка да стопи6 леда с майка му.Не мисля 4е 'Или тя,или аз' ,6те помогне особено.
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #43 -: Август 17, 2007, 12:12:52 pm »
Аз снощи с голяма радост дадох на мъжа ми да ги прочете. :D
/>
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #44 -: Август 17, 2007, 12:18:01 pm »
Мила Станкова,просто говори спокойно с мъжа си.Кажи му,че уважаваш майка му,но искаш да има граница.Ако е мъж на място,ще те разбере.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #45 -: Август 17, 2007, 12:20:00 pm »
Аз снощи с голяма радост дадох на мъжа ми да ги прочете. :D

Ей,така ме развесели :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #46 -: Август 17, 2007, 13:04:45 pm »
Аз нямам свекърва, в смисъл не сме сключили брак с моя любим, но така или иначе общувам с майка му и баща му. Свестни хора са, деликатни, е имало е моменти, в които не ми е допадало тяхно мнение, но пък и аз съм чешит. Относно "майко" и "татко" като обръщение към свекър и свекърва - против съм. Първо, защото си имам майка и баща и второ, аз никога не съм казвала на нашите "майко" и "татко", а "мамо" и "тате", та съвсем немога да си представя да кажа на друга жена "мамо" или на мъж - "тате". А и това са отживелици за мен специално. По име си им викам, а и дори да сключа брак, пак по име и това не подлежи, нито е подлежало на обсъждане, нито между мен и тях, нито между мен и любимия. 
Станкова, моя съвет е да си поговориш с мъжа си, не съм сигурна, дали е удачно да му показваш форума. Ако тука си намерила разтуха на душата, съвет и психологическо облекчение, подобно на посещение при психолог, мислиш ли, че е добре да накараш психолога да разкаже всичко на мъжа ти. А и тука има различни мнения, мъжът ти може да каже - ами има и момичета, които се разбират със свекървите си, я опитай и ти..... Просто бъди открвена с него. И още един съвет, бъди дипломатична, не започвай с нападки към майка му, тя може да е най-лошата, но му е майка, разкажи му кое ти е трудно в общуването.
Поздрави и успех,
Нина
« Последна редакция: Август 17, 2007, 14:23:50 pm от Nina »
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #47 -: Август 17, 2007, 13:16:34 pm »
Да,Нина права си ! И аз си мисля,че той ще обърне повече внимание на момичетата,който се разбират със свекъра и свекрвата и им казват "майко" и "татко".Затова много се двоумя какво да правя. По добре да използвам някой ваши изрази и съвети, пък дано да се получи!Ако не,изолирам се от тях(както до сега от 1 месец на сам,не съм стъпила у тях,дано те се сетят и не идват толкова често в къщи :() и това,само трябва да видя с него как ще се справя .
Благодаря още веднъж на всички ви за подкрепата и съветите,наистина много,ама много ми помогнахте и съжалявам, че има толкова момичета като мен който вместо да се радват на личния си живот се занимават със свекървище :(!

*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #48 -: Август 17, 2007, 13:20:00 pm »
Защо ми се струва,че те много често са диктували решенията във вашето семейство,и той много чинно ги е слушал?Така ли е?
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #49 -: Август 17, 2007, 13:37:05 pm »
Е, реших и аз да се включа. Явно много тежко ги изживява проблемите момичето и има нужда от подкрепа. Stankova бейби, има и по-лоши случаи от твоя. Моята освен че е луда и пие доста здраво :drunk:  Единствената ти надежда е мъжът ти да е до теб. Но никога, миличка, никога, каквато и да е тя, няма да се справиш със синовната обич, затова не се и опитвай. Моят съвет, може и да е тъп, не знам е да се отдеглиш от бойното поле за малко, иди при приятелка, при роднини за два три дни, намери си повод.  И там хубаво обмисли нещата, пък и твоя мъж ще има възможност да усети живота без тебе и да разбере какво би му причинило твоето отсъствие. Има и начини в които можеш да и кажеш "майко" без да влагаш никакви чувства в тая дума. Аз лично на моята и викам "майко" но за мен звучи като "стринке" или нещо подобно, на мойта сладка майка и викам майченце и за мен "майко" е чужда дума.
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #50 -: Август 17, 2007, 15:31:24 pm »
Момичета,как ще ме посъветвате да дам ли на мъжа ми да прочете вашите отговори или не,мен като не иска да послуша поне Вас може да послуша.

Не, не и не! Това си е разговор между теб и мъжа ти, планирай си го и си го проведи сама. Да му дадеш да чете тук ще е вид натякване "Виж другите как трезво разсъждават, пък ти си слабохарактерен и още се държиш за полата на майка си". Подходът "една жена каза/писа" не е сред ефективните средства на дипломацията. А и как мислиш, че ще реагира мъжът ти на част от твоя пост, която нарича майка му "свекървище"?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #51 -: Август 18, 2007, 18:12:44 pm »
"Аз нямам свекърва, в смисъл не сме сключили брак с моя любим, но така или иначе общувам с майка му и баща му. Свестни хора са,..."

Нина,
и ние с моя мъж не сме се подписвали и не смятаме да го правим. Но аз имам свъкърва и свекър, щом като имам мъж.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #52 -: Август 18, 2007, 22:40:49 pm »
Миленче, имах предвид чисто формално, не е баш като да сме женени и аз не я смятам за свекърва. Но иначе си права, може да се каже, че имаме свекърви. За мен това не е от никакво значение, дали е свекърва или не, за мен е от значение, че му е майка и отношенията ни ако е възможно да са в рамките на добрия тон и в този смисъл аз в момента не се оплаквам.
Поздрави, Нина
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #53 -: Август 20, 2007, 01:17:31 am »
Здравей Станкова! И аз съм със същият проблем, ама му намерих цаката. Само за протокола, аз пък съм Станкева! :lol: С моята свеки не се понасяме от втората минута откакто се видяхме, Кво ли не преживях с тая женица, ама....да е жива и здрава! Когато отидох да живея в началото у тях, когато някой я попиташе коя съм и каква съм тя отговаряше, че съм на Станислав на някакъв колега дъщеря и имам изпити в университета. След време естествено се разбра коя съм и каква съм. Около месец преди сватбата ни, тя ми се обади и ми заяви, че не ме иска, 2 дни преди сватбата един съсед я беше питал вярно ли ще има сватба, а тя сладурката му отговорила, че такова нещо не знае....И най-незабравимото - понеже къщата е преписна на мъжа ми, тя се уплашила, че ще я изгоня и един ден както си се беше развилняла пред брат ми ми заяви, че тя докато е жива на мен кракът ми няма да стъпи там и една седмица след тази случка се оплакала на майка ми, че още не съм и казала "майко"....абееее сладка история - направо да ни се не нарадва човек!!! Та кво направих аз? Купих си апартамент и сега 25 години ще плащам ипотека, но пък много радостно и заявих, че действително докато е жива там няма да стъпя. Ако не е крайно наложително въобще не контактувам с нея, а ако се наложи някога, каквото и да ме пита отговарям едносрично и си намирам занимание. Сега вече година и половина сме така, и да не повярваш почнала е да се усеща, защото си остана сама в къщата и няма кой 2 приказки да си размени с нея. Започна да ми звъни, да се държи като с човек, ама нали знаеш, че след като се обърне каруцата пътища има много. Кажи по някакъв начин на съпруга ти (както и аз направих), че това отношение на майка му е много далеч от твоите представи за разбирателство и , че в крайна сметка той се е ОЖЕНИЛ а не се е ОМАЙЧИЛ!!! :wink:

*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #54 -: Август 20, 2007, 11:44:57 am »
че в крайна сметка той се е ОЖЕНИЛ а не се е ОМАЙЧИЛ!!! :wink:
ХАХАХА :balk_47: :balk_46: :balk_602:
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #55 -: Август 20, 2007, 11:58:34 am »
че в крайна сметка той се е ОЖЕНИЛ а не се е ОМАЙЧИЛ!!! :wink:
ХАХАХА :balk_47: :balk_46: :balk_602:

И на мен много ми хареса формулировката!
Браво!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #56 -: Август 20, 2007, 14:00:41 pm »
Браво,Станкева,получаваш и моите аплодисменти!!! :balk_47: :balk_47:
*
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #57 -: Август 20, 2007, 15:00:52 pm »
че в крайна сметка той се е ОЖЕНИЛ а не се е ОМАЙЧИЛ!!! :wink:
ХАХАХА :balk_47: :balk_46: :balk_602:

 :youwoman:

Ей,много се смях :flower:
*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #58 -: Август 20, 2007, 16:05:20 pm »
Ей сладурки яко ме развеселявате. Ми то че е за смях , за смях е, ама в крайна сметка нали няма логика да се ожени и да продължава да слуша МАМА и да и позволява да му направлява семейството. Ако си траем и само вътрешно си негодуваме може и наивните ни мъжлета да почнат да се консултират с МАМА по колко пъти седмично и как да правят секс. Само тва още не ми се е случило засега. Обичкам ви всички и знайте от мен - колкото повече си траете, толкова повече се засилва влиянието на свеки върху горкото синче, дето оная усойница (снахата) така е налапала, че милото то няма собсвено мнение. Я покажете на мъжете си, че в крайна сметка е свързал живота си с вас , а не ви е добавил просто като подправка в дневното меню на МАМА!

Re: Kak се справяте със свекървата си?
« Отговор #59 -: Август 20, 2007, 18:25:14 pm »
Хихихиккк, девойки, чета ви чета, ама и аз като Гането и Джамата имам какво да ви разправям... няма да го направя, че ще ме баннат заради нейните приказки  :lol:
Добре, че мойто милото ми е винаги плътно зад гърба, та... Мир и спокойствие!!! Ние с моята свекървещица  :wink: кръстосахме шпаги на второто ни виждане, и то така ги кръстосахме, че милото се сети да ги уведоми за сватбата 3 месеца след като се подписахме  :lol: :lol: :lol:
Със свеки всичко на всичко съм се виждата 5 пъти откакто се познаваме с милото, а и така съм и взела страха, че ... не смее да звъни на домашния телефон  :lol: (ама не се оплаквам де)
Така чееее.... хващайте си мъжете и им опичайте акълите овреме, да знаят за кого са се ОЖЕНИЛИ  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!