0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #60 -: Август 21, 2007, 10:02:05 am »
И аз ще съм по къс протокол.
Но не мога да ти дам инфо, защото досега съм била по дълъг.
А иначе за престоя - в стаите си има телевизор.
Плащаш за 24 часа 2.40 лв. и гледаш. Няма да скучаеш.
Къде ще ходиш по квартири.
Късмет! :D
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #61 -: Август 21, 2007, 10:27:41 am »
Пеперудке, аз ще бъда като теб с този протокол, само че с Гонал и Цетротид, които са аналози на Пурегон и Оргалутран.
Първия път и аз бях по дълъг протокол, но док ми каза, че този път стимулацията трябва да протече по следния начин:
 - от първия ден на цикъла се започва стимулацията с Гонал (при теб Пурегон)(предполагам, че ще се измери Е2, за да  се определи кога да се започне)
 - на пети ден се прави фоликуметрия и се започват ежедневни дози Цетротид (при теб Оргалутран) - те блокират FSH и LH, за да се подтисне естествената овулация
 - на 10ти ден (ако всичко е наред с фоликулите) се бие Овитрел (или Прегнил, зависи от назначението) за узряване на яйцеклетките
 - след 36 часа е пункцията
 - трансфер след 2-5 дни в зависимост от развитието на ембрионите
 - тест и първи неспасяем пристъп на щастие след 14 дни  :oops: (това разбира се никой не го обещава, аз сама си го добавям към протокола ;) )
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #62 -: Август 21, 2007, 10:31:54 am »
Ази, в такъв случай и аз ще искам от твоя протокол!!! :lol:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #63 -: Август 21, 2007, 10:43:31 am »
Последната точка е безплатна, предписвам я на всяка от вас в този форум!  :lovedock:
За останалото обаче не съм компетентна ;), някой да не се заблуди, моля!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #64 -: Август 22, 2007, 00:06:55 am »
вече няма да може да се стои в болницата.Ще трябва да си търсим квартири.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #65 -: Август 22, 2007, 12:17:45 pm »
 :(защооооо
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #66 -: Август 22, 2007, 12:26:06 pm »
Ами да защо :(
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #67 -: Август 22, 2007, 12:29:45 pm »
вече няма да може да се стои в болницата.Ще трябва да си търсим квартири.
Кажи от къде я знаеш тая информация, обясни малко на момичетата.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #68 -: Август 22, 2007, 13:47:01 pm »
В понеделник Анито ми каза че вече няма кой да ни оправя документите за престой в болница.До сега др.Чернева лека и пръст ни оправяше (фалшиво)Не знам с болничните как ще е,но сигурно и тях ще си оправяме сами?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #69 -: Август 22, 2007, 13:55:24 pm »
Не мисля, че с болничните ще има проблем, все пак това е Ин витро център, работещ със Здравната каса. Да не сте отишли "тайно" там при "незнайни лекари"?!
Просто е абсурдно да залитате в такива крайности и да се впускаме в излишни дискусии!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #70 -: Август 22, 2007, 14:05:14 pm »
щом така смятате добре.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #71 -: Август 22, 2007, 14:10:19 pm »
Не мисля, че с болничните ще има проблем, все пак това е Ин витро център, работещ със Здравната каса. Да не сте отишли "тайно" там при "незнайни лекари"?!
Просто е абсурдно да залитате в такива крайности и да се впускаме в излишни дискусии!
Не съм съгласна с това. Април месец правих инвитро в АГ Варна и с болничните трябваше сама да се оправям. Оттам ми казаха , че не могат да ми издадът болничен.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #72 -: Август 22, 2007, 14:10:35 pm »
Не мисля, че с болничните ще има проблем, все пак това е Ин витро център, работещ със Здравната каса.
Има проблем, St. Първият път когато правих ин витро при доц. Маркова ми дадоха болничен лист (без проблем), следващият път (след около няколко месеца) вече казаха, че не издават, а д-р Чернева издаваше. Е ако някой ми обясни това..............
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #73 -: Август 22, 2007, 14:19:28 pm »
няма клинични пътеки по здравна каса за престой болнични.Полага се по един ден за пункция и трансфер(доколкото знам)
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #74 -: Август 22, 2007, 14:28:12 pm »
Аз говоря по принцип за болничният, не са мо за престоя в болницата. Аз съм от Варна, но все пак ходя на работа.......
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #75 -: Август 22, 2007, 16:15:18 pm »
Момичета, болничен могат да ви издадат само с друга диагноза, за АРТ болнични не се полагат.
Въпросът е дали Ин Витро центъра извършва и други процедури освен АРТ, за да може да ви издаде болничния.

И още нещо - по-добре си запазете част от полагаемата ви се годишна отпуска и ползвайте нея (стига да е възможно разбира се), вместо болничния, защото в момента все още цари голяма каша с плащането им. Аз специално това съм направила, но и знам, че няма да ми създадат проблем.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #76 -: Август 22, 2007, 17:50:13 pm »
Момичета, болничен могат да ви издадат само с друга диагноза, за АРТ болнични не се полагат.
Досега болничните от АГ бяха за възпаление на яйчниците. Иначе за АРТ не разчитайте, не се полагат.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #77 -: Август 22, 2007, 18:11:37 pm »
При първия ми опит си взех болничен с диагноза салпингит, наистина за АРТ не се полагат.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #78 -: Август 23, 2007, 09:44:14 am »
Има проблем, St. Първият път когато правих ин витро при доц. Маркова ми дадоха болничен лист (без проблем), следващият път (след около няколко месеца) вече казаха, че не издават, а д-р Чернева издаваше. Е ако някой ми обясни това..............

Добре де, изказах се неподготвена  :oops:, sorry :)
Докато аз бях, наистина д-р Чернева издаваше болнични на много момичета, с които бяхме заедно, свидетел съм, затова го казах, незнам как едната лекарка издава, а другата не......
Дано за тези, които се нуждаят от болнични, все пак се намери някакъв начин  :?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #79 -: Август 23, 2007, 09:48:27 am »
Добре де, изказах се неподготвена  :oops:, sorry :)
  :balk_21:

незнам как едната лекарка издава, а другата не......
Ами и на мен ми беше чудно ама си е факт. Както и да е, както Рали казва, по-добре да можем да си скатаем част от отпуските, защото наистина с изплащането на болничните е нещо ужасно в момента, забавят ги с месеци.