0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #20 -: Август 02, 2007, 14:55:06 pm »
Преди не беше със записване, ама мисля, че сега всичко зависи от това кой ще замества д-р Чернева, лека й пръст :(.
Много сме за септември  :D
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #21 -: Август 02, 2007, 15:55:47 pm »
 
  Както вече писах прибирам се септември за пьрвото ми Инвитро.Нямам тьрпение да ви вида момичета.Това за записването последно когато говорих с Александров искаше да ме запиши.Може би е добре  да сме в списька.
  Успех на всички! :balk_602: :balk_602:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #22 -: Август 03, 2007, 01:07:04 am »
Здравейте отново момичета
За Гия актуални координати на д-р Александров :
АГ Болница-613805 и Клиника Кисьови ул.Габрово 43 тел:631888
Имам визитка лично от него и каза да отида при него през август.
  Много се радвам че сме толкова много тук и стискам палци на всички до стигнат до така желаното
 Аз днес получих обаждане от Здравна каса че съм одобрена за ин витро!!!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #23 -: Август 03, 2007, 09:51:40 am »
Някоя би ли написала какви изследвания са нужни конкретно за АГ Варна преди започване на стимулацията.
Няма да съм по касата,а се притеснявам да не прецакам нещо плановете си,тъй като не разполагам и с време.Благодаря предварително.

*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #24 -: Август 03, 2007, 14:12:27 pm »
Благодаря за отговорите на всички ви, момичета!
Хей, за записването - не съм сигурна, нито някой е казал. Просто предположих, че трябва предварително да имаме часове за преглед. Дано не съм ви подвела без да искам  :oops: Успех и доскоро
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #25 -: Август 04, 2007, 16:34:09 pm »
Аз говорих с д-р Александров вчера.
Август и септември ще пия противозачатъчни.
Оставам за октомври.
Изследвания - за 2-мата - Хепатит В и С, СПИН и Сифилис.
За мен - Е2, FSH и Пролактин на 3-ти ден от цикъла.
Самоназначих си и LH.
И спермограма най-вече.
Това е засега.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #26 -: Август 04, 2007, 19:25:56 pm »
Успех на всички момичета, аз също съм за есента и бях пациент на д-р Чернева. Надявам се нещата да са ок.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #27 -: Август 05, 2007, 12:13:15 pm »
Вижте какво прочетох вчера.


Ембриолепило и неговото приложение в болница “Д-р Щерев”
Защо са различни култивационните среди за ин-витро отглеждане на човешки ембриони?

Селекцията на ембриони за трансфер по света и у нас е базирана на тяхната морфология и темп (скорост) на развитие. Освен собственият потенциал на ембрионите, върху развитието им ин-витро въздействат както позитивно, така и негативно факторите на заобикалящата ги среда. Ефектът на средата зависи от нейната концентрацията и от стадия, в който се намират ембрионите. Ето защо културалната среда има ефект и върху морфологията на ембрионите и дава възможност за селекцията им през различни стадии и отсяването на най-добрите измежду тях. Най-важни са оптималните условия на култивиране.

Средата, известна като “ембриолепило” е създадена специално за трансфер на ембрионите. Хиалуронатът®, който се съдържа в нея няма животински произход и е лицензиран за терапия при човека. Компонентите й улесняват имплантацията на ембрионите и съдържат витамини и растежни фактори. Тази среда е популярна още като “ембриолепило”, въпреки, че тя не прикрепя, залепвайки ембриона върху повърхността на маточната лигавица (ендометриума). Тя е създадена като физиологична буферна система, благодарение на натриевия бикарбонат и способства извън инкубатора (когато ембрионите се носят в катетъра за ембриотрансфер) да запазва непроменена киселинността (pH) на средата и да намали “стреса” на ембрионите непосредствено преди преноса им в матката.

Наречена още Утеринна Трансферираща Среда, тя се явява последната от последователните среди, в които се култивират ембрионите. Трябва да се има в предвид, че процесът на имплантация е молекулен, имунологичен, рецепторен и по последни данни в него участват 7 семейства (клъстера) от гени (Carlos Simon, Spain – Genomics of human endometrial receptivity, Erice, Italy, May 2006), експресията на които определя рецептивността (предразположението към имплантация) на ендоментриума. Въпреки това е установено, че формулата, по която е създадено “ембриолепилото” увеличава възможностите на ембриона за прикрепяне към ендометриалната стена.

Тази среда се прилага активно в ин-витро отделенията на МЦ “Репродуктивно здраве”, болница “Д-р Щерев” по преценка и при определени показания в развитието на ембрионите.

До настоящия момент тази услуга се прилага без допълнително заплащане от страна на пациента.

Текст: Ембриологичен екип, САГБАЛ "Д-р Щерев"
Източник: MediCult®, Danmark



Тук дали ползват такова лепило? :lol:
Ще поискам да ми ги залепят, че да не падат. :balk_600:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #28 -: Август 05, 2007, 12:54:00 pm »
....С "Капчица" го залепи......
....хич не се замисляй ти......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
целувки: Вени
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #29 -: Август 05, 2007, 13:52:27 pm »
....С "Капчица" го залепи......
....хич не се замисляй ти......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
целувки: Вени



Много смешно, няма що.
 :balk_71:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #30 -: Август 05, 2007, 14:04:55 pm »
Е хайде сега, къде ти е чувството за хумор :)
Иначе мисля, че тук не използват ембриолепилото,
но може да има и нововъведения сега :)
Нова есен, нов късмет ;)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #31 -: Август 05, 2007, 21:41:25 pm »
Е хайде сега, къде ти е чувството за хумор :)
Иначе мисля, че тук не използват ембриолепилото,
но може да има и нововъведения сега :)
Нова есен, нов късмет ;)


Ти пък да не се засегна.
Имам чувство за хумор.  :balk_69:
« Последна редакция: Август 07, 2007, 14:17:10 pm от eganeva »
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #32 -: Август 06, 2007, 11:54:53 am »
Хайде и аз да се запиша в есенната група :)

Чудя се и аз какво да правя със "записването". Преди нямаше такова понятие в АГ, дали сега ще има?!? Д-р Чернева не връщаше никого и не подбираше кой кога да поеме. Ще видим как ще бъде без нея :(.
Като ден ще се изтърколи август и ще се засрещаме по коридорите на АГ пак :)
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #33 -: Август 06, 2007, 14:15:05 pm »
Като са започнали записванията за есента  - да се разпиша и аз.
Също се чудя какво да правя през септември, посещавах д-р Чернева:(...и сега на къде?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #34 -: Август 07, 2007, 14:18:01 pm »
Като са започнали записванията за есента  - да се разпиша и аз.
Също се чудя какво да правя през септември, посещавах д-р Чернева:(...и сега на къде?

Все някой ще я замества.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #35 -: Август 13, 2007, 11:07:01 am »
Здравейте! Днес говорих с Ани-акушерката.Заместинк ма д-р Чернрва(лека и шръст),ще бъде д-р Ковачев.Ани каза че нищо по никакъв начин нчма да е в ущърб за нас пациентите.Ако някой знае нещо за този лекар,моля да пише.Първи опит Икси ще правя и доста съм се притеснила.
Момичета моля кажете за подготовката преди процедурата.Чета че се пият противозачатъчни едим или два месеца.Днес като говорих с Анито акушерката тя не ми каза да пия противозачатъчни,а да отида на 15 ден от МЦ на първичен преглед.
Моля споделете.Темата се разводни малко ,но съм доста ошашкана.

*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #36 -: Август 13, 2007, 11:48:12 am »
Д-р Ковачев е млад и много амбициозен лекар. Попаднах при д-р Черенева чрез него. Той е неин син, работеха в екип. Той ми назначи стимулацията, а самото инсе ми го прави д-р Чернева. Радвам се, че той поема нещата, надявам се да ни помогне. Желая му успехи!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #37 -: Август 13, 2007, 12:29:24 pm »
Значи е научил тънкостите за стимулацията от д-р Чернева.Това много ме успокоява,че е неин син.Дано всички имаме късмет в есената сесия.
Успех на всички момичета!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #38 -: Август 13, 2007, 21:15:58 pm »
Ако мога да ви успокоя и с още нещо относно неговата компетентност/Ковачев/.Знам ,че е учил в Израел около годиина,а това е  една от държавите много напред  в медицината.Дано се съвземе по скоро от загубата на мама :(.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #39 -: Август 14, 2007, 09:48:30 am »
Дано да си права,защото чух няколко негативни мнения за него.Аз не го познавам,два пъти съм го виждала и нямам виждане дали си разбира от работата или не.