0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Екип в АГ Варна
« -: Юли 28, 2007, 18:49:44 pm »
Искам да попитам, някой знае ли какъв се очертава да е екипа в АГ Варна?
Доколкото разбирам д-р Александров се оттегля от инвитрото, а случката с д-р Чернева ме шокира още повече. Така че остава възможността - д-р Маркова май само. Някой чул ли е нещо?
Зная, че лятото почиват и въпреки това ме интересува какво ще стане на есен.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #1 -: Юли 28, 2007, 20:52:14 pm »
... случката с д-р Чернева ...

С л у ч к а ?  8O
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #2 -: Юли 29, 2007, 00:49:20 am »
Всички знаем за нея /д-р Чернева/. А защо съм писала "случка" - има ли значение - доколокото знам " не е било предвидено"!
И за да не звучи така че "не ми пука", ще кажа - аз съм нейна пациентка от февруари и се прекланям пред способностите и. Тя направи така, че да усетя сладостта от това да бъда бременна - та макар и за кратко /4 месеца/.
Макар че има други теми, ще кажа: Поклон пред паметта и - наистина беше чудесен лекар!
Не мисля, че трябва да ме напада някой. Просто попитах нещо, което интересува най-вероятно много други момичета тук.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #3 -: Юли 29, 2007, 09:00:06 am »
Всички знаем за нея /д-р Чернева/. А защо съм писала "случка" - има ли значение - доколокото знам " не е било предвидено"!
И за да не звучи така че "не ми пука", ще кажа - аз съм нейна пациентка от февруари и се прекланям пред способностите и. Тя направи така, че да усетя сладостта от това да бъда бременна - та макар и за кратко /4 месеца/.
Макар че има други теми, ще кажа: Поклон пред паметта и - наистина беше чудесен лекар!
Не мисля, че трябва да ме напада някой. Просто попитах нещо, което интересува най-вероятно много други момичета тук.

 Това,че "не е било предвидено" не го прави просто "случка".
 Боровинка е толкова деликатен човек ,че  няма как да те нападне.
 Но няма как и да не направи впечатление тази неуместна и според мен реплика.
 И няма как да не ми направи впечатление и начина по които и отвръщаш...не ,че съм и адвокат....

Иначе по темата и на мен ми предстои опит и съм объркана :(
Мисля да отида идната седмица до клиниката .....
Още не знам и аз кои път да поемам София или доц.Маркова...
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 09:11:17 am от Divna »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #4 -: Юли 29, 2007, 10:44:35 am »
Ако barbaron0708 беше написала " случилото се с д-р Чернева " може би
нямаше да се коментира.
Аз също съм изправена пред труден избор - Варна или София.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #5 -: Юли 29, 2007, 11:25:32 am »
Сега ви вдъхвам малко надежда .Преди 2 дни говорих с д-р Александров и думите му бяха "бе Mай ще оставам.Септември ще се реши  кой ще замести д-р Чернева."
И аз съм с вас на есен и на мен много ми е мъчно за д-р Чернева,бог да я прости милата!
« Последна редакция: Юли 29, 2007, 12:10:46 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #6 -: Юли 29, 2007, 14:00:45 pm »
Сега ви вдъхвам малко надежда .Преди 2 дни говорих с д-р Александров и думите му бяха "бе Mай ще оставам.

 Дано!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #7 -: Юли 29, 2007, 17:46:27 pm »
Здравеите момичета!
 Намирам се извьн БГ.С Др.Александров последно говорих преди седмица.Врьщам се за Инвитро през септември и по думите му тои е човекьт които ще ме поеме.Така че надявам се това да са само слухове.
 Познавах Др.Чернева задочно но сьжалявам за загубата!
Успех на всички!
« Последна редакция: Юли 31, 2007, 06:49:52 am от Arlina »
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #8 -: Юли 29, 2007, 21:14:59 pm »
Аз имам информация, че д-р Козовски и д-р Кисьов ще се включат към екипа, но разбира не е от официален източник, а за д-р Александров .... нямам думи, как си мислите 4е ще ви остави лесно, като наблюдавам той е метнал операциите здраво тоя сезон, таман есента ще привърши с тях и ще почне ин витрото. Моми4ета не се притеснявайте кой ще бъде в екипа- нали знаете, 4е винаги е Божа работа!!! А и щом д-р Александров ще е още с Вас - има голяма надежда за успех  :D
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #9 -: Юли 29, 2007, 22:05:02 pm »
Здравейте момичета
Аз съм нова тук, но излязох от АГ болницата на 27.7 и ден преди това говорих с Александров През август ще ми прави лапароскопия и след това ако всичко върви добре и инвитро
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #10 -: Юли 30, 2007, 09:58:29 am »
Здравейте, момичета! Ще следя с интерес темата, защото и аз съм от пациентките на д-р Чернева (Бог да я прости!)и ме отложиха за септември. Искрено се надявам д-р Александров да остане и да можем всички да сбъднем мечтите си в най-скоро време.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #11 -: Юли 30, 2007, 10:04:57 am »
Темата наистина е полезна.И аз съм в групата :)и чакам с нетърпение септември.

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #12 -: Август 01, 2007, 13:12:17 pm »
Здравейте момичета и аз съм в групата за другия месец.Съжалявам за др.Чернева и аз бях при нея.Малко се притесних от слуховете че Александров щял да се отказва,но аз това което знам е че ще бъде с нас есента.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #13 -: Август 01, 2007, 14:04:29 pm »
Здравейте, момичета! Някой знае ли актуални координати на д-р Александров и кога ще е възможно да се записваме за септември? Доколкото знам в момента в АГ са в ремонт. Успех на всички и ще се виждаме по коридорите май  :D
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #14 -: Август 01, 2007, 19:30:26 pm »
Групата за септември наистина е сериозна :) Успех на всички!
« Последна редакция: Август 01, 2007, 19:32:27 pm от cygnus »
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #15 -: Август 01, 2007, 22:16:34 pm »
Д-р Козовски и д-р Кисьов отдавна са в екипа. Gia д-р Аликсандров е в отуска август месец. Септември започва работа. Успех на есенната група!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #16 -: Август 02, 2007, 08:29:19 am »
Ехаа, каква сериозна групичка се заформяме наистина за септември....нямам търпение вече!!!  :ywoohoo: :ywoohoo: :ywoohoo:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #17 -: Август 02, 2007, 09:17:09 am »
Наистина сме голяма групичка за септември :lol:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #18 -: Август 02, 2007, 10:40:13 am »
Pink, благодаря за отговора.
Еха, че сме много. Хайде да идва септември и да се видим там. А часове кога ще си записвате?
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #19 -: Август 02, 2007, 13:09:31 pm »
Може да ви звучи малко глупаво,ама за първи път научавам от темата,че е със записване :oops:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #20 -: Август 02, 2007, 14:55:06 pm »
Преди не беше със записване, ама мисля, че сега всичко зависи от това кой ще замества д-р Чернева, лека й пръст :(.
Много сме за септември  :D
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #21 -: Август 02, 2007, 15:55:47 pm »
 
  Както вече писах прибирам се септември за пьрвото ми Инвитро.Нямам тьрпение да ви вида момичета.Това за записването последно когато говорих с Александров искаше да ме запиши.Може би е добре  да сме в списька.
  Успех на всички! :balk_602: :balk_602:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #22 -: Август 03, 2007, 01:07:04 am »
Здравейте отново момичета
За Гия актуални координати на д-р Александров :
АГ Болница-613805 и Клиника Кисьови ул.Габрово 43 тел:631888
Имам визитка лично от него и каза да отида при него през август.
  Много се радвам че сме толкова много тук и стискам палци на всички до стигнат до така желаното
 Аз днес получих обаждане от Здравна каса че съм одобрена за ин витро!!!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #23 -: Август 03, 2007, 09:51:40 am »
Някоя би ли написала какви изследвания са нужни конкретно за АГ Варна преди започване на стимулацията.
Няма да съм по касата,а се притеснявам да не прецакам нещо плановете си,тъй като не разполагам и с време.Благодаря предварително.

*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #24 -: Август 03, 2007, 14:12:27 pm »
Благодаря за отговорите на всички ви, момичета!
Хей, за записването - не съм сигурна, нито някой е казал. Просто предположих, че трябва предварително да имаме часове за преглед. Дано не съм ви подвела без да искам  :oops: Успех и доскоро
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #25 -: Август 04, 2007, 16:34:09 pm »
Аз говорих с д-р Александров вчера.
Август и септември ще пия противозачатъчни.
Оставам за октомври.
Изследвания - за 2-мата - Хепатит В и С, СПИН и Сифилис.
За мен - Е2, FSH и Пролактин на 3-ти ден от цикъла.
Самоназначих си и LH.
И спермограма най-вече.
Това е засега.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #26 -: Август 04, 2007, 19:25:56 pm »
Успех на всички момичета, аз също съм за есента и бях пациент на д-р Чернева. Надявам се нещата да са ок.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #27 -: Август 05, 2007, 12:13:15 pm »
Вижте какво прочетох вчера.


Ембриолепило и неговото приложение в болница “Д-р Щерев”
Защо са различни култивационните среди за ин-витро отглеждане на човешки ембриони?

Селекцията на ембриони за трансфер по света и у нас е базирана на тяхната морфология и темп (скорост) на развитие. Освен собственият потенциал на ембрионите, върху развитието им ин-витро въздействат както позитивно, така и негативно факторите на заобикалящата ги среда. Ефектът на средата зависи от нейната концентрацията и от стадия, в който се намират ембрионите. Ето защо културалната среда има ефект и върху морфологията на ембрионите и дава възможност за селекцията им през различни стадии и отсяването на най-добрите измежду тях. Най-важни са оптималните условия на култивиране.

Средата, известна като “ембриолепило” е създадена специално за трансфер на ембрионите. Хиалуронатът®, който се съдържа в нея няма животински произход и е лицензиран за терапия при човека. Компонентите й улесняват имплантацията на ембрионите и съдържат витамини и растежни фактори. Тази среда е популярна още като “ембриолепило”, въпреки, че тя не прикрепя, залепвайки ембриона върху повърхността на маточната лигавица (ендометриума). Тя е създадена като физиологична буферна система, благодарение на натриевия бикарбонат и способства извън инкубатора (когато ембрионите се носят в катетъра за ембриотрансфер) да запазва непроменена киселинността (pH) на средата и да намали “стреса” на ембрионите непосредствено преди преноса им в матката.

Наречена още Утеринна Трансферираща Среда, тя се явява последната от последователните среди, в които се култивират ембрионите. Трябва да се има в предвид, че процесът на имплантация е молекулен, имунологичен, рецепторен и по последни данни в него участват 7 семейства (клъстера) от гени (Carlos Simon, Spain – Genomics of human endometrial receptivity, Erice, Italy, May 2006), експресията на които определя рецептивността (предразположението към имплантация) на ендоментриума. Въпреки това е установено, че формулата, по която е създадено “ембриолепилото” увеличава възможностите на ембриона за прикрепяне към ендометриалната стена.

Тази среда се прилага активно в ин-витро отделенията на МЦ “Репродуктивно здраве”, болница “Д-р Щерев” по преценка и при определени показания в развитието на ембрионите.

До настоящия момент тази услуга се прилага без допълнително заплащане от страна на пациента.

Текст: Ембриологичен екип, САГБАЛ "Д-р Щерев"
Източник: MediCult®, Danmark



Тук дали ползват такова лепило? :lol:
Ще поискам да ми ги залепят, че да не падат. :balk_600:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #28 -: Август 05, 2007, 12:54:00 pm »
....С "Капчица" го залепи......
....хич не се замисляй ти......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
целувки: Вени
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #29 -: Август 05, 2007, 13:52:27 pm »
....С "Капчица" го залепи......
....хич не се замисляй ти......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
целувки: Вени



Много смешно, няма що.
 :balk_71:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #30 -: Август 05, 2007, 14:04:55 pm »
Е хайде сега, къде ти е чувството за хумор :)
Иначе мисля, че тук не използват ембриолепилото,
но може да има и нововъведения сега :)
Нова есен, нов късмет ;)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #31 -: Август 05, 2007, 21:41:25 pm »
Е хайде сега, къде ти е чувството за хумор :)
Иначе мисля, че тук не използват ембриолепилото,
но може да има и нововъведения сега :)
Нова есен, нов късмет ;)


Ти пък да не се засегна.
Имам чувство за хумор.  :balk_69:
« Последна редакция: Август 07, 2007, 14:17:10 pm от eganeva »
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #32 -: Август 06, 2007, 11:54:53 am »
Хайде и аз да се запиша в есенната група :)

Чудя се и аз какво да правя със "записването". Преди нямаше такова понятие в АГ, дали сега ще има?!? Д-р Чернева не връщаше никого и не подбираше кой кога да поеме. Ще видим как ще бъде без нея :(.
Като ден ще се изтърколи август и ще се засрещаме по коридорите на АГ пак :)
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #33 -: Август 06, 2007, 14:15:05 pm »
Като са започнали записванията за есента  - да се разпиша и аз.
Също се чудя какво да правя през септември, посещавах д-р Чернева:(...и сега на къде?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #34 -: Август 07, 2007, 14:18:01 pm »
Като са започнали записванията за есента  - да се разпиша и аз.
Също се чудя какво да правя през септември, посещавах д-р Чернева:(...и сега на къде?

Все някой ще я замества.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #35 -: Август 13, 2007, 11:07:01 am »
Здравейте! Днес говорих с Ани-акушерката.Заместинк ма д-р Чернрва(лека и шръст),ще бъде д-р Ковачев.Ани каза че нищо по никакъв начин нчма да е в ущърб за нас пациентите.Ако някой знае нещо за този лекар,моля да пише.Първи опит Икси ще правя и доста съм се притеснила.
Момичета моля кажете за подготовката преди процедурата.Чета че се пият противозачатъчни едим или два месеца.Днес като говорих с Анито акушерката тя не ми каза да пия противозачатъчни,а да отида на 15 ден от МЦ на първичен преглед.
Моля споделете.Темата се разводни малко ,но съм доста ошашкана.

*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #36 -: Август 13, 2007, 11:48:12 am »
Д-р Ковачев е млад и много амбициозен лекар. Попаднах при д-р Черенева чрез него. Той е неин син, работеха в екип. Той ми назначи стимулацията, а самото инсе ми го прави д-р Чернева. Радвам се, че той поема нещата, надявам се да ни помогне. Желая му успехи!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #37 -: Август 13, 2007, 12:29:24 pm »
Значи е научил тънкостите за стимулацията от д-р Чернева.Това много ме успокоява,че е неин син.Дано всички имаме късмет в есената сесия.
Успех на всички момичета!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #38 -: Август 13, 2007, 21:15:58 pm »
Ако мога да ви успокоя и с още нещо относно неговата компетентност/Ковачев/.Знам ,че е учил в Израел около годиина,а това е  една от държавите много напред  в медицината.Дано се съвземе по скоро от загубата на мама :(.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #39 -: Август 14, 2007, 09:48:30 am »
Дано да си права,защото чух няколко негативни мнения за него.Аз не го познавам,два пъти съм го виждала и нямам виждане дали си разбира от работата или не.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #40 -: Август 14, 2007, 13:34:01 pm »
Честно казано - не желая да си правят експерименти с
мен.
Колко е компетентен?
Все още не се знае.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #41 -: Август 14, 2007, 16:38:05 pm »
Понякога учениците надминават учителите си,дано да е така.А д-р Чернева помогна на толкова момичета да станат майки.
Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете?
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=26711&AlbumId=96722
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #42 -: Август 14, 2007, 23:56:55 pm »
Искам да попитам, някой знае ли какъв се очертава да е екипа в АГ Варна?
Доколкото разбирам д-р Александров се оттегля от инвитрото, а случката с д-р Чернева ме шокира още повече. Така че остава възможността - д-р Маркова май само. Някой чул ли е нещо?
Зная, че лятото почиват и въпреки това ме интересува какво ще стане на есен.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #43 -: Август 15, 2007, 22:00:27 pm »
Д-р Ковачев ще поеме пациенитите на д-р Чернева.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #44 -: Август 16, 2007, 08:00:31 am »
Ами не знам, поне за сега съм на мнение, че наложи ли се да правя ИКСИ-то във Варна, за мен няма да е от такова значение кой ми води стимулацията, стига Александров да е ембриолога.Пък и пункциите нали ги прави Козовски.

Пък и щом д-р Ковачев е попаднал в този екип, едва ли не си разбира от работата.
« Последна редакция: Август 16, 2007, 08:06:20 am от Мимка »
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #45 -: Август 16, 2007, 15:05:36 pm »
Мимка :good_post:
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #46 -: Август 16, 2007, 15:17:58 pm »
http://www.bgmedicine.com/lekariv.php?key=1409
http://www.kovachev-ag.hit.bg/ART.htm
http://www.kovachev-ag.hit.bg/
Мисля ,че от тези страници можете да добиете повече представа за д-р Ковачев.
Найстина е малко по различен от другите лекари,но за нас е по  важна работата му!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #47 -: Август 16, 2007, 16:51:08 pm »
 И аз мисля като Мимка.За мен е важно че Александров ще е ембриолога и надявам се Ковачев да е добър.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #48 -: Август 16, 2007, 23:28:28 pm »
За мен на вкус и цвят приятели няма.Каквото е писано,това ще е.Пожелавам успех на всяка от нас!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #49 -: Август 20, 2007, 16:58:22 pm »
Здравейте.Днес бях на първи преглед за предстоящо инвитро.
Ударих ГРЕДАТА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ И  ТО МНОГО СИЛНО.
Оказа се ,че и последният  ми яйчник хич не е наред.Нека оставя това  за мен си като преживяване.
Екипът работи добре и са много внимателни,/става въпрос за този заместващ д-р Чернева/
Пожелавам на всички ви успешна есенна сесия!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #50 -: Август 20, 2007, 17:06:17 pm »
Оказа се ,че и последният  ми яйчник хич не е наред.
Миличка съжалявам, но не ти ли предложиха някакъв вариант? Все пак няма ли да се опитат да те стимулират?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #51 -: Август 20, 2007, 17:09:22 pm »
Нестава.Структурата на яйчника е променена и не функционира,стой кистозен независимо ,че пия противозачатачни 5-ти месец.Това е  лечението за кисти,а то явно при мен  не се влияе.Незнам какво  да си мисля вече .И Александров ми обяснява много  и  Ковачев,но........съдба.Не ме мислете мен,стягайте се вие и да ми се похвалите скоро!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #52 -: Август 20, 2007, 17:13:32 pm »
Не ме мислете мен,стягайте се вие и да ми се похвалите скоро!
Е как да стане да не те мислим............. :bighug: :balk_21:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #53 -: Август 20, 2007, 17:17:37 pm »
Valikir, не се отчайвай. Попитай за донорски яйцеклетки, ако останалото при теб го позволява, а и ако си склонна на такъв вариант.
Ето, аз за втори път ще ставам донор, защото се оказа, че съм доста "яйцедайна" и мога да си позволя да дам шанс на още някое семейство.
Попитай, може да намериш и ти подходящ вариант.
Съжалявам за лошите новини :(.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #54 -: Август 20, 2007, 22:50:27 pm »
Валя, каквото и да кажа, едва ли ще те успокои.
Бъди силна!

 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #55 -: Август 20, 2007, 23:13:13 pm »
Здравейте.Днес бях на първи преглед за предстоящо инвитро.
Ударих ГРЕДАТА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ И  ТО МНОГО СИЛНО.
Оказа се ,че и последният  ми яйчник хич не е наред.Нека оставя това  за мен си като преживяване.


Миличка,  :hug2:
Силно се надявам, че ще се намери някакво решение!
Бъди силна и не спирай да се бориш.
 :bighug:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #56 -: Август 20, 2007, 23:16:14 pm »
Valikir,не се предавай мила :bighug:!

Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #57 -: Август 20, 2007, 23:49:23 pm »
здравейте момичета от доста време се ровя из форумите но немога да разбера дрМаркова в един екип ли е с др Александров ако някой знае нещо моля ви пишете успех на всички
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #58 -: Август 21, 2007, 07:57:32 am »
Д-р Александров работи в един екип.Той е ембриолога, Козовски прави пункциите, а Маркова и покойната Чернева-стимулациите.Д-р Ковачев вече замества д-р Чернева.Ако нещо съм объркала, peta да се включи  :wink:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #59 -: Август 21, 2007, 09:08:41 am »
Здравейте момичета,след 15 дни започвам и аз първото си икси/здраве и живот/.Моята уговорка е направо с Александов и си мисля ,че и стимулацията ще ми води той,защото ми избра къс протокол с пурегон и оргалутран.Моля някой който е минал вече по този път да напише какво е необходимо да се носи,колко време отнема и много ме безпокой престоя,може ли да е в болницата или някой ако знае квартира или евтино хотелче :).Късмет на всички.Аз съм доста от далеко и самотата там ме безпокой доста. :?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #60 -: Август 21, 2007, 10:02:05 am »
И аз ще съм по къс протокол.
Но не мога да ти дам инфо, защото досега съм била по дълъг.
А иначе за престоя - в стаите си има телевизор.
Плащаш за 24 часа 2.40 лв. и гледаш. Няма да скучаеш.
Къде ще ходиш по квартири.
Късмет! :D
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #61 -: Август 21, 2007, 10:27:41 am »
Пеперудке, аз ще бъда като теб с този протокол, само че с Гонал и Цетротид, които са аналози на Пурегон и Оргалутран.
Първия път и аз бях по дълъг протокол, но док ми каза, че този път стимулацията трябва да протече по следния начин:
 - от първия ден на цикъла се започва стимулацията с Гонал (при теб Пурегон)(предполагам, че ще се измери Е2, за да  се определи кога да се започне)
 - на пети ден се прави фоликуметрия и се започват ежедневни дози Цетротид (при теб Оргалутран) - те блокират FSH и LH, за да се подтисне естествената овулация
 - на 10ти ден (ако всичко е наред с фоликулите) се бие Овитрел (или Прегнил, зависи от назначението) за узряване на яйцеклетките
 - след 36 часа е пункцията
 - трансфер след 2-5 дни в зависимост от развитието на ембрионите
 - тест и първи неспасяем пристъп на щастие след 14 дни  :oops: (това разбира се никой не го обещава, аз сама си го добавям към протокола ;) )
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #62 -: Август 21, 2007, 10:31:54 am »
Ази, в такъв случай и аз ще искам от твоя протокол!!! :lol:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #63 -: Август 21, 2007, 10:43:31 am »
Последната точка е безплатна, предписвам я на всяка от вас в този форум!  :lovedock:
За останалото обаче не съм компетентна ;), някой да не се заблуди, моля!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #64 -: Август 22, 2007, 00:06:55 am »
вече няма да може да се стои в болницата.Ще трябва да си търсим квартири.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #65 -: Август 22, 2007, 12:17:45 pm »
 :(защооооо
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #66 -: Август 22, 2007, 12:26:06 pm »
Ами да защо :(
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #67 -: Август 22, 2007, 12:29:45 pm »
вече няма да може да се стои в болницата.Ще трябва да си търсим квартири.
Кажи от къде я знаеш тая информация, обясни малко на момичетата.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #68 -: Август 22, 2007, 13:47:01 pm »
В понеделник Анито ми каза че вече няма кой да ни оправя документите за престой в болница.До сега др.Чернева лека и пръст ни оправяше (фалшиво)Не знам с болничните как ще е,но сигурно и тях ще си оправяме сами?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #69 -: Август 22, 2007, 13:55:24 pm »
Не мисля, че с болничните ще има проблем, все пак това е Ин витро център, работещ със Здравната каса. Да не сте отишли "тайно" там при "незнайни лекари"?!
Просто е абсурдно да залитате в такива крайности и да се впускаме в излишни дискусии!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #70 -: Август 22, 2007, 14:05:14 pm »
щом така смятате добре.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #71 -: Август 22, 2007, 14:10:19 pm »
Не мисля, че с болничните ще има проблем, все пак това е Ин витро център, работещ със Здравната каса. Да не сте отишли "тайно" там при "незнайни лекари"?!
Просто е абсурдно да залитате в такива крайности и да се впускаме в излишни дискусии!
Не съм съгласна с това. Април месец правих инвитро в АГ Варна и с болничните трябваше сама да се оправям. Оттам ми казаха , че не могат да ми издадът болничен.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #72 -: Август 22, 2007, 14:10:35 pm »
Не мисля, че с болничните ще има проблем, все пак това е Ин витро център, работещ със Здравната каса.
Има проблем, St. Първият път когато правих ин витро при доц. Маркова ми дадоха болничен лист (без проблем), следващият път (след около няколко месеца) вече казаха, че не издават, а д-р Чернева издаваше. Е ако някой ми обясни това..............
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #73 -: Август 22, 2007, 14:19:28 pm »
няма клинични пътеки по здравна каса за престой болнични.Полага се по един ден за пункция и трансфер(доколкото знам)
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #74 -: Август 22, 2007, 14:28:12 pm »
Аз говоря по принцип за болничният, не са мо за престоя в болницата. Аз съм от Варна, но все пак ходя на работа.......
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #75 -: Август 22, 2007, 16:15:18 pm »
Момичета, болничен могат да ви издадат само с друга диагноза, за АРТ болнични не се полагат.
Въпросът е дали Ин Витро центъра извършва и други процедури освен АРТ, за да може да ви издаде болничния.

И още нещо - по-добре си запазете част от полагаемата ви се годишна отпуска и ползвайте нея (стига да е възможно разбира се), вместо болничния, защото в момента все още цари голяма каша с плащането им. Аз специално това съм направила, но и знам, че няма да ми създадат проблем.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #76 -: Август 22, 2007, 17:50:13 pm »
Момичета, болничен могат да ви издадат само с друга диагноза, за АРТ болнични не се полагат.
Досега болничните от АГ бяха за възпаление на яйчниците. Иначе за АРТ не разчитайте, не се полагат.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #77 -: Август 22, 2007, 18:11:37 pm »
При първия ми опит си взех болничен с диагноза салпингит, наистина за АРТ не се полагат.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #78 -: Август 23, 2007, 09:44:14 am »
Има проблем, St. Първият път когато правих ин витро при доц. Маркова ми дадоха болничен лист (без проблем), следващият път (след около няколко месеца) вече казаха, че не издават, а д-р Чернева издаваше. Е ако някой ми обясни това..............

Добре де, изказах се неподготвена  :oops:, sorry :)
Докато аз бях, наистина д-р Чернева издаваше болнични на много момичета, с които бяхме заедно, свидетел съм, затова го казах, незнам как едната лекарка издава, а другата не......
Дано за тези, които се нуждаят от болнични, все пак се намери някакъв начин  :?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #79 -: Август 23, 2007, 09:48:27 am »
Добре де, изказах се неподготвена  :oops:, sorry :)
  :balk_21:

незнам как едната лекарка издава, а другата не......
Ами и на мен ми беше чудно ама си е факт. Както и да е, както Рали казва, по-добре да можем да си скатаем част от отпуските, защото наистина с изплащането на болничните е нещо ужасно в момента, забавят ги с месеци.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #80 -: Август 24, 2007, 01:32:36 am »
благодаря Мимка аз имам записан час при Маркова на 31 и тогава ще решим какво да правим сигурно икси, защото сме с мъжки фактор, но можеби ще отида и при Александров разбрах, че и той прави стимулаци.Успех на всички.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #81 -: Август 24, 2007, 08:09:30 am »
можеби ще отида и при Александров разбрах, че и той прави стимулаци.Успех на всички.

Как така и той прави стимулации? Dmoira, кажи повече по въпроса.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #82 -: Август 24, 2007, 08:15:32 am »
Ами и на мен ми беше чудно ама си е факт. Както и да е, както Рали казва, по-добре да можем да си скатаем част от отпуските, защото наистина с изплащането на болничните е нещо ужасно в момента, забавят ги с месеци.
Да,забавят ги доста, нооо при мен ще се наложи наесен да е точно болничен - 2/3 от годишния ми отпуск замина с мартенското ни икси,така че за съжаление при мен отпускът не е вариант.Е,винаги може да си взема неплатен ама кофти откъм парички така...и то точно в момент,в който ще сме се ошушкали до стотинка покрай сумите по този втори опит :lol:
Но определено който има достатъчно останал отпуск за ползване - да си взима!


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #83 -: Септември 14, 2007, 10:20:14 am »
здравейте момичета!!!! някъде тук из форумите разбрах че екипа на АГ са най-добрите във Варна и то по специално д-р Маркава с д-р Александров в екип. След един неуспешен опит ин-витро през юли реших да се свържа с тях само че на 7-мия ет. в АГ ме посрещна една излючително раздразнена док. или сестра не знам точно която ми се разкрещя и ми каза да не ги търся в АГ ами Маркова в Майчин дом а Александров в кл. Кисьови до гарата ....... чудя се как не ме замери с нещо...
дайте ми някакви координати тел. за да се свържа с тях ако продължават да работят заедно а и ако не също имам нужда от лекар и не искам да си правя повече експерименти 
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #84 -: Септември 14, 2007, 10:43:04 am »
Маркова
тел. 332000
Адрес:
Медицински комплекс“Майчин дом”
ул. “Мир” No. 1
гр. Варна 9010


Александров
Клиника Кисьови
тел. 052/631 888
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав) - близо е до гарата




"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #85 -: Септември 14, 2007, 16:04:35 pm »
на 7-мия ет. в АГ ме посрещна една излючително раздразнена док. или сестра не знам точно която ми се разкрещя и ми каза да не ги търся в АГ ами Маркова в Майчин дом а Александров в кл. Кисьови до гарата ....... чудя се как не ме замери с нещо...


 8O 8O 8O
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #86 -: Септември 14, 2007, 16:18:58 pm »
само че на 7-мия ет. в АГ ме посрещна една излючително раздразнена док. или сестра не знам точно която ми се разкрещя и ми каза да не ги търся в АГ ....... чудя се как не ме замери с нещо...
Всеки знае кой се крие зад това описание, тя е част от чара на етажа :balk_600:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #87 -: Септември 14, 2007, 19:10:34 pm »
благодаря ви !!! както винаги бързи и точни ..... а знаете ли дали работят заедно и защо ги водят екип на АГ а трябва да ги търся на различни места ...нещо не ми е ясно  до колкото знам Маркова провежда процедурата а Александров е ембриолог. а в сайта центъра в АГ пише че д-р Козовски е в екипа....
може би звуча наивно но наистина съм объркана и ми писна постоянно някакви лекари да ме мотат и да ми замазват очите и никой нищо да не може да ми обясни
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #88 -: Септември 14, 2007, 19:39:06 pm »
Евита, Маркова прави стимулациите, Козовски - пункциите, а Александров - трансфера. Доколкото съм чувала и Маркова прави пункции понякога, но специалиста там е Козовски-старши,  който обучава и младши. А за Маркова не знам как става уговорката. Аз бях февруари при д-р Чернева. Сега я замества сина и Ковачев, под ръководството на Александров /доколкото разбрах/.
Но аз си мисля, че ако се свържеш с Александров ще е по-добре. Той ще те насочи при кой да отидеш за стимулацията, а може /доколкото разбирам/и при него.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #89 -: Септември 14, 2007, 21:55:43 pm »
Маркова прави стимулациите, Козовски - пункциите, а Александров - трансфера.
Само малко уточнение-в този екип Маркова прави стимулациите и трансфера, а д-р Александров е ембриолога.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #90 -: Септември 14, 2007, 23:54:50 pm »
Пета, доколкото знам невинаги. Имам дружка, която беше при Маркова и Александров и прави трансфера. Но това няма значение, важно е работата да е свършена и най-вече крайния резултат.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #91 -: Септември 15, 2007, 11:46:22 am »
Цитат
само че на 7-мия ет. в АГ ме посрещна една излючително раздразнена док. или сестра не знам точно която ми се разкрещя и ми каза да не ги търся в АГ ....... чудя се как не ме замери с нещо
Цитат
Всеки знае кой се крие зад това описание, тя е част от чара на етажа
аз пак не се сещам за кои става вапрос там вси4ки са изклю4ително приятни хора много големи професионалисти а сащо така и много ангажирани.ли4но аз несам срещала раздразнена сестра или докторка.заета да но раздразнена 8O
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #92 -: Септември 15, 2007, 15:38:08 pm »
petq74,ти май си една от малкото касметлиики :balk_69:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #93 -: Септември 15, 2007, 19:53:19 pm »
:lol: Малена  :lol:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #94 -: Септември 15, 2007, 22:01:34 pm »
благодаря ви момичета изключителни сте !!!
мисля да си запиша час при Александров тази седмица и да видим той какво ще каже все пак от вас разбрах че е един от най-добрите ембриолози
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #95 -: Септември 15, 2007, 22:38:32 pm »
Правилно си се ориентирала! :D
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #96 -: Септември 16, 2007, 13:41:13 pm »
малена 8Oаз сам много доволна от нея няма за какво да се опла4а а само мога да я похваля много ми е помагала налагало се е да я будя в малките 4асове и никога не ми е затворила телефон,да се разкрещи или да ми каже 4е не е време за това.никога несам имала слу4аи да се даржи лощо с мен или да сам свидетел на лошо даржание кам друга жена.тя е там за да работи и мисля 4е го прави както трябва.а и вси4ки знаем 4е трябва парво да си запишат 4ас в маи4ин дом а не се ходи парво в агето.така 4е не трябва новите моми4ета да се сардят когато има се каже нещо такова.тя е много ангажиран 4овек и самата тя живее на барзи обороти но това не трябва да се барка с лошо даржание.целувки на вси4ки и дано несам засегнала някои но това е моето мнение за нея. :bighug:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #97 -: Септември 16, 2007, 21:47:52 pm »
petq74 аз например не знаех че трябва първо да си запиша час а и след всички проблеми през които минах исках на место да се запиша за да съм сигурна и спокойна а и нямах други координати освен АГ варна 7-ми ет.
а и тази която ми се разкрещя не беше док.Маркова ако си мислиш за нея
не искам да обиждам или засягам някого просто споделих защото мисля че това не е поведение пристойно за едно медицинско лице... стана ми обидно... :oops: все пак ние сме пациенти вички отиваме там заради проблемите си а не от прищявка и очакваме поне разбиране добро отношение
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #98 -: Септември 16, 2007, 22:17:39 pm »
Убедена съм ,че поне 80 % от момичетата тук мислят като мен.
За тях ние сме поредната,следващата която ще им донесе някой лев.На моменти някой от тях са толкова ехидни,че ми идва да  :bonk:
В крайна сметка това е.
Изборът е наш!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #99 -: Септември 16, 2007, 23:12:41 pm »
Разбира се всеки има право на мнение,аз също доста пъти съм се ядосвала от отношението в АГ-то,но представятели си и на тях какво им е...Лудница от народ,всеки със своите си претенции и естествено и с големи очаквания.Те не са роботи,човешки същества са.Затова,мисля че не е много коректно да обсъждаме поведението им,въпроса е каква работа вършат и колко тя е качественна.Първият си опит го правех в една клиника,няма да споменавам коя,там отношението беше повече от перфектно...Но хората пък си нямаха явно представа от Ин Витро.Иии...???Благодаря от отношение-като работа никаква не се върши.Но всеки има,разбира се,своя гледна точка... :wink: :wink: :wink:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #100 -: Септември 16, 2007, 23:44:34 pm »
мила евита несам искала да те обвинявам в нещо далеч сам от тази мисал,исках да кажа че тези които са ти дали информацията са те вкарали в тази ситуация трябвало е да ти кажат да си запишеш час в майчин дом за преглед,в аг-то правят инвитрото,винаги си проверяваи информацията,а че някои ти се е скарал не се сарди,работата им е много натоварена там има много,стотици жени както сама ще се убедиш по нататак.а това е страшно психическо натоварване.нашите провлеми са големи а те са и техни.ако се поставим на тяхно място много от нас няма да издаржат.не се сарди дано да успееш с това което ти предстои стискам ти  :crossfingers:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #101 -: Септември 17, 2007, 09:59:39 am »
За тях ние сме поредната,следващата която ще им донесе някой лев.На моменти някой от тях са толкова ехидни,че ми идва да  :bonk:



 :balk_602: По принцип е така, и точно затова се чудя как може някой от екипа(не казвам кой) да се развика на поредната "клиентка".
Ние отиваме с последната надежда, затова очакваме внимание и заинтересованост.

evita83 , ти къде видя да се споменава името на доц. Маркова?
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #102 -: Септември 17, 2007, 11:35:24 am »
Ние като пациенти трябва да си познаваме правата и задълженията, а от другата страна - трябва да направят така, че да можем да се ориентираме по-лесно в правилата, които са създали. Мен лично не ми харесва в инвитро центъра, че нямат регистратура и човек, който да дава информация - все пак това е един от елетните центраве в България. Има хора, които не посещават форумите и отиват направо там, те откъде ще знаят каква е процедурата? Признавам професионализма и загрижеността на всички работещи там.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #103 -: Септември 17, 2007, 12:08:30 pm »
Е,момичета и септември дойде.Оказва се,че всички сме се дерзали кой щте поеме нещата.Моето ИНСЕ беше вчера,прави го д-р Ковачев,надявам се всичко да приключи с положителен резултат на 30.09.207.Успех и на всички,на които предстои манипулация.На мен ми остава само да чакам.... :wink:

*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #104 -: Септември 17, 2007, 12:20:35 pm »
tini78 Успех и късмет миличка!Пожелавам ти търпение!
Аз сега си чакам резултатите от изследванията на щитовидната и ако всичко е наред ще му се обаждам да почвам и аз.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #105 -: Септември 17, 2007, 20:00:51 pm »
Убедена съм ,че поне 80 % от момичетата тук мислят като мен.
За тях ние сме поредната,следващата която ще им донесе някой лев.На моменти някой от тях са толкова ехидни,че ми идва да  :bonk:
Аз пък съм убедена,че не мислят така,да не говорим пък в такъв голям процент 8O



Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #106 -: Септември 17, 2007, 23:46:11 pm »
За тях ние сме поредната,следващата която ще им донесе някой лев.На моменти някой от тях са толкова ехидни,че ми идва да  :bonk:



 :balk_602: По принцип е така, и точно затова се чудя как може някой от екипа(не казвам кой) да се развика на поредната "клиентка".
Ние отиваме с последната надежда, затова очакваме внимание и заинтересованост.

evita83 , ти къде видя да се споменава името на доц. Маркова?
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #107 -: Септември 17, 2007, 23:58:42 pm »
eganeva
evita83 , ти къде видя да се споменава името на доц. Маркова?
никъде не съм видяла да се споменава името и просто не исках някой да остане с впечатление че говоря за нея
а за компетентността способностите и резултатите на екипа нищо не съм казала... те говорят сами
нямаше да се интересувам така за тях ако не бях чувала само добри отзиви  :)
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #108 -: Септември 18, 2007, 00:13:00 am »
Evita83,който и екип да избереш,той ще е най-добрият... :wink:Защото това е твоят избор и защото ти ще му се довериш. :wink:Когато се срещнеш с доктора,който си предпочела ти самата ще разбереш дали може да му имаш доверие.Знаеш,че всеки допуска грешки и ако един за мен е добър,може за теб да е лош или обратното.Надявам се да не се луташ много.Лекарите към,които си се ориентирала са много добри.И АЗ ТИ ЖЕЛАЯ ИСКРЕННО МНОГО КЪСМЕТ!Ако все пак мога с нещо да ти помогна съм насреща. :balk_602:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #109 -: Септември 18, 2007, 09:19:09 am »
просто не исках някой да остане с впечатление че говоря за нея

Знаем, че не говориш за нея. Споко! :lol:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #110 -: Септември 19, 2007, 23:40:03 pm »
Разбира се всеки има право на мнение,аз също доста пъти съм се ядосвала от отношението в АГ-то,но представятели си и на тях какво им е...Лудница от народ,всеки със своите си претенции и естествено и с големи очаквания.Те не са роботи,човешки същества са.Затова,мисля че не е много коректно да обсъждаме поведението им,въпроса е каква работа вършат и колко тя е качественна.Първият си опит го правех в една клиника,няма да споменавам коя,там отношението беше повече от перфектно...Но хората пък си нямаха явно представа от Ин Витро.Иии...???Благодаря от отношение-като работа никаква не се върши.Но всеки има,разбира се,своя гледна точка... :wink: :wink: :wink:
ДА НЕ БИ ДА Е ОЛИМЕД
ЗА КАКВО СЕ СЛАГА ДИФЕРЕЛИН И ВИНАГИ ЛИ СЕ ПОЧВА ТАКА ОТ 21 ДЕН
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #111 -: Септември 19, 2007, 23:55:21 pm »
бпагодаря Nushka76 ако има нещо ще ти пиша на ЛС
 :bighug: на всички ви !!!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #112 -: Септември 19, 2007, 23:58:37 pm »
Evita83,ще ми е много приятно да си комуникираме...... :D
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #113 -: Септември 21, 2007, 12:22:57 pm »

[/quote]
ЗА КАКВО СЕ СЛАГА ДИФЕРЕЛИН И ВИНАГИ ЛИ СЕ ПОЧВА ТАКА ОТ 21 ДЕН
[/quote]

Не винаги стимулацията е предшествана от деферилин. Зависи по кой протокол се води процедурата - къс или дълъг. Деферилина подтиска функцията на хипофизата. Когато начало е от 21 ден от предния цикъл - това обикновено е дълъг протокол.

п.п. Писането с главни букви се тълкува като крещене.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #114 -: Септември 26, 2007, 18:00:49 pm »
Здравейте,вчера се прибрах от АГ,та по мой наблюдения екипите са два:Алексадров ,Ковачев,Ани и проф.Козовски и втори екип:Маркова,Ангелова/ембриолог/,Козовски/младши/ и акушерката.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #115 -: Септември 26, 2007, 18:09:53 pm »
Е как така Маркова не работи ли с Александров и тя. Коя е тази Ангелова?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #116 -: Септември 26, 2007, 19:51:35 pm »
Здравейте,вчера се прибрах от АГ,та по мой наблюдения екипите са два:Алексадров ,Ковачев,Ани и проф.Козовски и втори екип:Маркова,Ангелова/ембриолог/,Козовски/младши/ и акушерката.
8) акушерката Малена  :witch:

*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #117 -: Септември 27, 2007, 16:00:56 pm »
ААААА Козовски е ембриолога, хммм що така бе. Да не се се изпокарали Александров и Маркова? Толкова се надявах той да е в екипа на Маркова но тъй като вече съм при нея ще се доверя на Козовски изглежда
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #118 -: Септември 27, 2007, 16:05:21 pm »
Александров май наистина не работи с Маркова.
Мария Ангелова е другата ембриоложка, която работи с Маркова,
това са мои наблюбения.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #119 -: Септември 27, 2007, 16:05:49 pm »
ААААА Козовски е ембриолога, хммм що така бе.
 Това са глупости. Ангелова може да е ембриолога, но не и Козовски.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #120 -: Септември 27, 2007, 16:11:24 pm »
Ей Пета що хапеш?? :D Не са глупости, така разбрах от постинга на Дороти, ами като не знае човек се чуди това е...
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #121 -: Септември 27, 2007, 16:15:33 pm »
Ей Пета що хапеш?? :D
Ми щот съм хапла!  :D
екип:Маркова,Ангелова/ембриолог/,Козовски/младши/ и акушерката.
Виж къде е запетаята.  :D
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #122 -: Септември 27, 2007, 16:18:25 pm »
УУУ верно бе, ква съм блейка. :balk_113: Не съм я чувала..
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #123 -: Септември 27, 2007, 16:23:51 pm »
УУУ верно бе, ква съм блейка.
:balk_21:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #124 -: Септември 29, 2007, 23:24:28 pm »
Е сега как ще разрешим въпроса при Маркова или Александров ще ходим??? 8O
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #125 -: Септември 30, 2007, 11:27:16 am »
Е сега как ще разрешим въпроса при Маркова или Александров ще ходим??? 8O
На този вьпрос трябва сама да си отговориш.Решението си е лично твое. :P
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #126 -: Септември 30, 2007, 16:10:17 pm »
Каквото и да решите все ще сте прави.Успех  :bighug:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #127 -: Септември 30, 2007, 16:42:32 pm »
Е сега как ще разрешим въпроса при Маркова или Александров ще ходим??? 8O
Аз също бях изправена пред такаква дилема:Маркова или Александров  :D   Имам голямо доверие и на двамата.И двамата са наясно какво ми е състоянието.Реших да продължа с Маркова и то защото самият Александров ме посъветва да си продължа с нея...Дано да съм направила правилният избор,но в крайна сметка каквото стане.... :wink:  Надявам се,че всичко ще е с успешен край...Пожелавам ти да направиш своя избор и да ти се случи,това за което мечтаем всички тук... :blowingdust: :blowingdust2:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #128 -: Септември 30, 2007, 18:52:14 pm »
екипа е един и сащ.маркова и александров са един екип.просто александров обу4ава и други ембриолози.като ангелова например.и таи като тя ве4е е обу4ена от александров изваршва трансверите.но се успокоите вси4ко е под зоркия поглед на александров.а маркова си отговаря за стимулациите и проследяването на цялата процедура.така 4е спокоино вси4ки сте в добри раце.успех на вси4ки.не се панираите напразно. :balk_602:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #129 -: Септември 30, 2007, 19:30:17 pm »
Петя а ти от къде си толкова сигурна???

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #130 -: Септември 30, 2007, 20:00:20 pm »
Алката, ако знаеш нещо по-различно сподели- не се ядосвай :dance2:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #131 -: Септември 30, 2007, 20:02:51 pm »
 
Алката, ако знаеш нещо по-различно сподели- не се ядосвай :dance2:
:lol: :lol: :lol:
Не се ядосвам, защото няма защо.
Просто ми е интересно от къде знае тия неща Петя.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #132 -: Септември 30, 2007, 20:17:24 pm »
Каква е твоята информация? :D :D :DАз когато правих ин витро Доц.Маркова ме стимулира, док.Александров ми беше ембриолог и накрая ми направи трансфера. :bighug:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #133 -: Септември 30, 2007, 23:28:52 pm »
сигурна сам 4е алката не се ядосва а само пита. :Dта знам защото в момента ми те4е процедурата вав варна при техния екип.а сам и ве4е за пети пат там и имам наблюдения.мими 007 е права.александров е ембриолог.тои прави оплождането и трансферите а маркова стимулациите те са екип.но сега и ангелова работи като ембриолог.това е моята информация.дано сам била полезна с нещо :)
« Последна редакция: Септември 30, 2007, 23:33:16 pm от petq74 »
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #134 -: Октомври 01, 2007, 08:58:15 am »
Доколкото са ми верни наблюденията Ангелова и Александров са неотлъчно заедно и мислия че и двамата гледат ембрионите дали са добри, а той като по-старши има тежката дума.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #135 -: Октомври 01, 2007, 09:44:10 am »
Доколкото са ми верни наблюденията Ангелова и Александров са неотлъчно заедно и мислия че и двамата гледат ембрионите дали са добри, а той като по-старши има тежката дума.
:)Доста интересно звучи "Ангелова и Александров са неотлъчно заедно и мислия че и двамата гледат ембрионите дали са добри, а той като по-старши има тежката дума".
Моите ембриони не са гледани от Ангелова.Нея я виждах на етажа единствено в присъствието на Козовски младши и ако имаше пункция на пациентка на Маркова.
А лекаря,който е неотлъчно с Александров е Д-р Кисьов. :D

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #136 -: Октомври 01, 2007, 10:01:00 am »
Подкрепям Алката и Дороти,тъй като съм с много пресен опит от тази клиника.
И какви екипи се заформиха сега?
Според мен са:1- Маркова,Ангелова,Козовски-младши,Малена
              2- Ковачев,Александров,Анито
          и патролиращи Козовски-старши,Кисьов и Александров
Това са мои впечетления и не ги налагам на никой :lol:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #137 -: Октомври 01, 2007, 10:22:56 am »
Подкрепям Алката и Дороти,тъй като съм с много пресен опит от тази клиника.
И какви екипи се заформиха сега?
Според мен са:1- Маркова,Ангелова,Козовски-младши,Малена
              2- Ковачев,Александров,Анито
          и патролиращи Козовски-старши,Кисьов и Александров
Това са мои впечетления и не ги налагам на никой :lol:
Подкрепям Валя.
Неотлъчно с Александров е д-р Кисьов, а не Ангелова.

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #138 -: Октомври 01, 2007, 12:46:34 pm »
Както и да е пожелавам на всички в най-скоро време :bfp1:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #139 -: Октомври 01, 2007, 13:04:31 pm »
Важното е да има резултат :bfp: :bfp: :bfp: А вие гледахте ли ги снощи по НОВА на предизборната кампания на кмета на БСП, верно ли че бил дарил два ваучера за ин витро по случай старта на кампанията?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #140 -: Октомври 01, 2007, 13:09:10 pm »
Важното е да има резултат :bfp: :bfp: :bfp: А вие гледахте ли ги снощи по НОВА на предизборната кампания на кмета на БСП, верно ли че бил дарил два ваучера за ин витро по случай старта на кампанията?

Поне така казаха по новините че са дарени два ваучера за инвитро на 2 варненски семейства.Щом са го казали в ефир значи е вярно.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #141 -: Октомври 02, 2007, 13:21:00 pm »
Да вярно е. Това е началото за следващите 4 години Община Варна ще отпуска по 120 инвитро процедури  /5000 лв./ за една година , един опит но само двойки от Варна.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #142 -: Октомври 02, 2007, 13:25:56 pm »
Това е началото за следващите 4 години Община Варна ще отпуска по 120 инвитро процедури  /5000 лв./ за една година , един опит но само двойки от Варна.
Похвално, дано да е истина. :D
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #143 -: Октомври 02, 2007, 13:30:19 pm »
Да вярно е. Това е началото за следващите 4 години Община Варна ще отпуска по 120 инвитро процедури  /5000 лв./ за една година , един опит но само двойки от Варна.


120 процедури??? 8O А като свършите варненките, дали ще можем и от Разград да се включиме?  :lol:
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #144 -: Октомври 02, 2007, 13:44:01 pm »
Това е началото за следващите 4 години Община Варна ще отпуска по 120 инвитро процедури  /5000 лв./ за една година , един опит но само двойки от Варна.
Похвално, дано да е истина. :D

Бях чувала подобен слух преди време, че има подобни намерения Общината. Дано да се осъществи!
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #145 -: Октомври 02, 2007, 14:06:18 pm »
http://www.presscenter.bg/ вижте това
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #146 -: Октомври 02, 2007, 15:09:07 pm »
И ние искаме :D
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #147 -: Октомври 02, 2007, 15:29:45 pm »
А как ще се кандидатства? :wink:

А м/у другото, този Кисьов каква роля играе в пиесата? :wink:
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 15:33:00 pm от eganeva »
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #148 -: Октомври 02, 2007, 19:32:23 pm »
Наистина не става много ясно как ще стане кандидатстването.

Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #149 -: Октомври 03, 2007, 00:55:42 am »
Да напишем писмо и да искаме подробно  обяснение. :lol:Струва си.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #150 -: Октомври 03, 2007, 01:07:57 am »
Аз много не вярвам... :( Мисля,че това е предизборно,но дано да греша...
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #151 -: Октомври 03, 2007, 09:42:28 am »
Повече информация мисля че може да ви даде доц. Маркова.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #152 -: Октомври 03, 2007, 13:17:35 pm »
Александров прави ли инсе?Благодаря предварително ако някой ми отговори.И до колко опита най-много ?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #153 -: Октомври 03, 2007, 14:12:53 pm »
Александров е достатъчно ангажиран с ин витро и оперативна дейсност и поне аз не съм чула да прави инсеменации

Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #154 -: Октомври 04, 2007, 16:46:15 pm »
Стига бе. На моите изследвания навсякъде пише че са за към доцент Маркова и понеже тя е също толкова ангажирана като Александров с кви очи ще иде после при друг лекар и той ще чете че съм си мечтала за Маркова.Ужас.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #155 -: Октомври 05, 2007, 00:20:02 am »
Как така пише за кой лекар са ако не ги е назначил самия лекар 8O
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #156 -: Октомври 05, 2007, 15:09:33 pm »
Не са назначени от лекар-С мъжа ми сами решихме да се изследваме за антиспермални тела защото разбмрахме че е често срещано явление и проблем а нас досега никой не ни е изследвал.И върху бележките на лабораторията гледам сега лепнали идни лепенки с името на Маркова. От 2 години посещавам Майчин дом,но за първи път видях че са почнали такава практика. Сега ако Маркова ми откаже инсеминация,както сигурно ще стане, ще ми е неудобно да отида при друг лекар.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #157 -: Октомври 05, 2007, 15:15:58 pm »
Аз освен, че не разбирам как така от лабораторията са решили да "лепнат" името на Маркова на своя глава върху изследванията още не разбирам и защо ще ти е неудобно да отидеш при друг лекар?

Аз бая лекари смених във Варна. Нито веднъж не съм се чувствала неудобно от това, че сменям някого и на всеки следващ обяснявах защо не съм останала при предишния.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #158 -: Октомври 05, 2007, 20:51:55 pm »
Завиждам ти.Аз съм от по-притеснителните а и мечтата ми беше да не сменям лекари.Примерно доволна съм от Халачева колкото и да е странно,но осъзнавам че няма как да направя успешно инвитро или инсеминация при нея,защото тя няма нито едно такова.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #159 -: Октомври 10, 2007, 15:12:01 pm »
Здравейте момичета,
и аз след дълго проучване на лекарските екипи към които може да се обърна за ин витро  във Варна най-накрая се спрях на д-р Александров , д-р Кисьов и Анито.Макар че Александров беше категоричен ,че неможе да ме вземе в следващите 3-4месеца поради голямата му ангажираност все пак успях да го убедя да ме вземе за процедура през ноември.И така от вчера започнах с противозачатъчните.Винаги съм се чувствала по-добре в ръцете на лекар мъж отколкото жена,въпреки че доц.Маркова искаше да ме поеме октомври аз предпочетох док.Александров.
Успех на всички момичета и дано всяка намери своят лекар.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #160 -: Октомври 10, 2007, 17:31:39 pm »
Завиждам ти.Аз съм от по-притеснителните а и мечтата ми беше да не сменям лекари.Примерно доволна съм от Халачева колкото и да е странно,но осъзнавам че няма как да направя успешно инвитро или инсеминация при нея,защото тя няма нито едно такова.

Какво точно си правила при Халачева?И аз бях доволна от нея до момента в който не осъзнах че само ми губи времето и ме тъпче с какви ли не лекарства.И още нещо да те попитам-тя започна ли да прави инсеминации?Къде ги прави в МД?
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #161 -: Октомври 10, 2007, 18:56:23 pm »
Предлага ми да ми направи инвитро, но понеже аз незнам да има опит с такива,затова се прехвърлих при Маркова,макар че май ще отлоща още месец два с консулта при нея,защото съпруга ми се дърпа нещо. При Халачева съм ходила към 15 пъти, общо взето за всички изследвания и прегледи,включително и за цветна снимка и хидротубацията. Миналата година същата ми спаси и живота при извънматочна с вече 400 мл.кръв в корема.Не беше на работа защото беше събота но дойде от сватба за да ме оперира защото другите лекари не ги трогна случая.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #162 -: Октомври 10, 2007, 19:47:52 pm »
Цветна снимка и хидротубация и аз ги правих при нея.Пуска ми и хормонални.Общо взето е много внимателна но и аз останах с впечатлението че няма опит с АРТ процидурите.На мен ми предложи на направим инсе.Изпрати ме на втора спермограма при Александров и с него се консултирах показах му всичките си изследвания и човека каза че съм за ин витро.Така че не съм и се обаждала повече.Хвана ме яд че ме тъпка месеци наред с Клостилбегит като все ме убеждаваше че този път вече ще стане.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #163 -: Октомври 10, 2007, 20:21:09 pm »
Хвана ме яд че ме тъпка месеци наред с Клостилбегит като все ме убеждаваше че този път вече ще стане.
Колко познато.. :( само че плюс 4 инсеминации без обработка на материала. Момичета не и се доверявайте за такива неща, като гинеколког може и да е добра, но до там.
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 20:22:47 pm от peta »
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #164 -: Октомври 10, 2007, 20:39:43 pm »
Цитат
Цветна снимка и хидротубация и аз ги правих при нея.
Извинявам се за тъпия въпрос, но кое налага да се правят и двете, като може само едното :) Така или иначе и на двете целта е да се види проходимостта на тръбите.. :?  :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2007, 20:41:46 pm от BLACK_ROSE »
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #165 -: Октомври 10, 2007, 20:54:18 pm »
Цитат
Цветна снимка и хидротубация и аз ги правих при нея.
Извинявам се за тъпия въпрос, но кое налага да се правят и двете
Незнанието от наша страна и не знам какво от нейна... Аз бях по същата схема. Хидротубацията ми я направи за отпушване на тръбите  :x
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #166 -: Октомври 10, 2007, 20:56:35 pm »
Малииииии  :?
Ужас. Тая просто.....
КАкто и да е, ще замълча, но
и аз леееко съм си патила от нея, но
бързо си плюх на петите  :lol:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #167 -: Октомври 11, 2007, 14:32:46 pm »
а бе то и техните цени едни, ама никой не дава гаранция, работата е на късмет, и за какво да се чака, по-добре в Олимед
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #168 -: Октомври 11, 2007, 16:04:54 pm »
по-добре в Олимед

Наааааай-добре в Олимед. :wink: :lol:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #169 -: Октомври 11, 2007, 20:48:07 pm »
Къде е тая клиника Олимед? Толкова хубави неща се говорят за нея вече че ще взема и аз към нея да тръгна.Ще ми дадете ли адрес и телефони и кого от лекарите да търся там?
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #170 -: Октомври 11, 2007, 20:55:41 pm »
Толкова хубави неща се говорят за нея ....
Къде? Да взема да прочета и аз :)
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #171 -: Октомври 11, 2007, 21:12:46 pm »
т
Къде е тая клиника Олимед? Толкова хубави неща се говорят за нея вече че ще взема и аз към нея да тръгна.Ще ми дадете ли адрес и телефони и кого от лекарите да търся там?



Надявам се,че се шегуваш
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #172 -: Октомври 11, 2007, 23:47:15 pm »
Да, присъединявам се към шегите. :lol:Вече разбрах че и вие се шегувате ама недейте така. Докато изчета повече за тях се бях хванала че говорите сериозно. :lol:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #173 -: Октомври 12, 2007, 10:09:14 am »
Чак пък сериозно.  :balk_77:
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #174 -: Октомври 13, 2007, 14:24:55 pm »
Не си ли личи по написаното преди че го взех напълно насериозно. 8O
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #175 -: Октомври 15, 2007, 00:14:44 am »
Касиел ако имаш време и пари за губене иди там... ако не опитай някъде другаде :P
а да питам къде във варна си правите хормонални изследвания и спермограми където да са точни че не съм много сигурна в тези които си правих последно  :?
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #176 -: Октомври 15, 2007, 09:01:52 am »
къде във варна си правите хормонални изследвания и спермограми където да са точни
За спермограма-д-р Александров. Хормонални правя в Лаборекспрес
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #177 -: Октомври 15, 2007, 15:33:13 pm »
къде във варна си правите хормонални изследвания и спермограми където да са точни
   Ние също правихме спермограма при д-р Александров,а изследванията в лабораторията на АГ-болница.
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #178 -: Октомври 15, 2007, 20:07:39 pm »
На мене ми вземат кръвта в Майчин дом.
*
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #179 -: Октомври 15, 2007, 20:38:37 pm »
На мене ми вземат кръвта в Майчин дом.

Касиел ако отидеш и в някоя лаборатория и там ще ти "вземат" кръвта. :lol:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
Re: Екип в АГ Варна
« Отговор #180 -: Октомври 16, 2007, 14:26:38 pm »
Да , ама все няма къде да се спира с кола около лабораториите и мъжа ми фучи и бучи.