0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Красива всеки ден
« Отговор #40 -: Юни 25, 2007, 17:44:30 pm »
Osiana, съвсем сериозно.Знам, че пиеха всяка вечер по една големичка чаша.

Мдааа, то като се позамисли човек, с нищо не е хубаво да се прекалява. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #41 -: Юни 25, 2007, 17:56:59 pm »
Ози, аз знам, че низоралът е за пърхот. Да ме поправят момичетата, ако греша. Сега набързо за моите малки тайни.
За гимнастиката писах някъде, че правя редовно. Включва гадните коремни преси, гирички и едно колело, което въртя. Гледам и с храната да не прекалявам, щото забелязах, че иначе можеш да си въртиш като шантав колелото, но освен да пухтиш повеко, друг ефект едва ли ще има.
За косата: не ползвам балсам, макар че си боядисвам косата, защото от балсама нещо доста ми се омазнява, май.
За лицето: Всяка сутрин и вечер го почиствам с розова вода. Правя си и поне веднъж седмично маски за лицето. И тук, за мое голяма съжаление, трябва да отбележа, че си имам конкуренция. Мъжът ми страда от някакво непонятно за мен мъжко чувство за суета. Винаги съм си мислила, че за тях не е задължително условие да са хубави. Те обаче явно не мислят така. Напоследък все ми повтаря, че трябва да се стараем да се запазим, та да не сме страшни за бебето, като се появи. За целта любимата ни маска напоследък е с хума. Намажем се ние като строителни работници с вар все едно са се оплескали и всеки се оттегля в различна стая. Пробвахме да стоим 20 минути и в обща стая, но винаги ни става смешно за нещо и хумата първо почва да се пропуква, а после се и рони като тебешир. Та сега изчакваме в отделни стаи, после се почистваме с  гъбичка. Мислех си това да си е моята женска глезотия, но той извади доста силен аргумент за семейното, колективно маскиране. Как да му откажа. Други маски: готови; разни плодови и зеленчукови; мед + жълтък; белтък + лимомен сок. Това е накратко.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Красива всеки ден
« Отговор #42 -: Юни 25, 2007, 18:02:32 pm »
аз си взимам и стимулант и кристали от аптеката,в която работя.
 Рали,много се оплакват от този спей за тен - по-добре не си го взимай.
 Сами , аз си взимам антибиотичен крем за такива пъпки- в момента имам Тетрациклин.
 За целулит сега много си взимат от аптеката един гел на Галеник - не съм го ползвала лично обаче.
<br />
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Красива всеки ден
« Отговор #43 -: Юни 25, 2007, 18:07:34 pm »
оо как забравих за розовата вода-и аз редовно я използвам.А за домашните маски-много харесвам тази:няколко лъжици кисело мляко ги оставям върху филия хляб да се сгъсти,прибавям му магданоз и няколко капки вит. А и мажа на лицето и вратлето.[ :D/color]
<br />
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #44 -: Юни 25, 2007, 19:52:17 pm »
ох, тоя гел на Галеник, никаква работа не ми свърши, хем ихзабих 3 опаковки.
Иначе за лице ползвам мазилките на clarins.
Обаче, никога не съм ползвала мазилки за тен, ходя си бела и дебела. :lol:
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 08:27:43 am от bubata »
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #45 -: Юни 26, 2007, 07:28:56 am »
  Любимата ми маска за лице е смес от: мая (от тази на кубетата), прясно мляко и хума. Като стане на кашичка се намазва лицето и шията. Измива се след като изсъхне и стегне добре. Хубаво е да се прави 2 пъти седмично. С изключително чувствителна кожа на лицето съм, но тази маска ми действа перфектно. Крем за лице - Eucerin Q10 ACTIVE.
  Мързелива съм и не спортувам. За мен ходенето на фитнес е равносилно на инквизиция. :balk_185: :balk_186:  :balk_77: Поддържам форма като не пия нищо газирано (освен биричка  beer:: :wink:), изключила съм напълно тестените изделия от менюто си  и внимавам със сладкото. Качвала съм 5-6 кг. след ин витро процедури. След това вземам по-драстични мерки. Любимата ми диета за сваляне на 4-5 кг. е зелевата супа. Тогава играя и гимнастика в къщи - каланетиката на Калан Пинкни.
 
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 07:33:46 am от solei »
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #46 -: Юни 26, 2007, 09:14:44 am »
Момичета, миналата година и аз реших да пробвам автобронзант. Взех си аз душ и след това на чиста кожа започвам да мажа и да се кефя, че след няколко часа ще заприличам на току-що върнала се от карибски остров. :wink: Да ама не. По-скоро заприличах на далматинец. :oops: Добре че беше март и още ходех с блузки с дълъг ръкав.
После разбрах, че първо трябвало да ексфолирам кожата и след това да нанасям автобронзанта.
Тази година през пролетта ползвах лосиона за тен на Jonson's. Ама стриктно спазвах указанията - ексфолиант за тяло, лосиона и след това без дрехи поне 20 - 30 мин. И имаше ефект. Този път без проблеми.

Аз ползвам готови маски за лице - с морска сол, извличаща токсините на Avon /направо е срахотна/ и с домат за мазна кожа на Oriflame.

Миналата година бях станала 54 кг. /бях 50 преди това/, но за моят ръст /160/
 4 кг. се бяха отразили. След това ги свалих, обаче забелязах че по корема и бедрата кожата ми се беше поотпуснала. Започнах да се мажа с антицелулитния гел на Avon. От него имаше ефект. После реших да пробвам български, на Дева. Гледам в магазина - реда с тези гелове редовно намаляваше и си казах, че сигурно е хубав след като така бързо свършва. Ползвах антицелулитния и ми хареса. Сега ползвам гела на Дева - за стягане на корема и дупето. Отскоро го имам и нямам информация за ефекта. Ще пиша.





*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #47 -: Юни 26, 2007, 10:18:39 am »
имам позната, която ползва автобронзант целогодишно. Смесва го с млякото си за тяло около 1:1 и ефектът наистина е много приятен. Съвсем лек и равномерен тен, никога не можеш да предположиш, че е от такъв продукт.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Красива всеки ден
« Отговор #48 -: Юни 26, 2007, 11:25:05 am »
ох, тоя гел на Галеник, никаква работа не ми свърши, хем ихзабих 3 опаковки.
Иначе за лице ползвам мазилките на clarins.
Обаче, никога не съм ползвала мазилки за тен, ходя си бела и дебела. :lol:

  ти кой гел си ползвала,защото те са 2.Единият е нов-от тази година и точно от него са доволни(което не значи забира се,че не може да има недоволни :D).И за да има ефект,трябва да са маже 3 месеца.
 Друг хубав е на Лирак,но е 70 лв.Има и на Рок-при нас той най не се взима.
« Последна редакция: Юни 26, 2007, 11:35:43 am от z22 »
<br />
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #49 -: Юни 26, 2007, 11:25:26 am »
о, каква хубава тема.браво на автора. :lol:
за ПЪРХУТ - освен скъпите шампоани с временен ефект,опитайте Себорал форте -1.50-екстракт от чемерика.не се отмива,намазват се корените след баня.без цвят и мирис.има страхотен ефект.
Галеник, за съжаление колкото и опаковки да се използват май не вършат работа.Рядко чувам клиентка да е доволна.По скоро се предпочита Рок.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #50 -: Юни 26, 2007, 11:29:43 am »
имам позната, която ползва автобронзант целогодишно. Смесва го с млякото си за тяло около 1:1 и ефектът наистина е много приятен. Съвсем лек и равномерен тен, никога не можеш да предположиш, че е от такъв продукт.

White, страшно благодаря за идеята. :)
Ще се възползвам съвсем скоро.

Имам един на Avon, от миналата година, но съм го ползвала само 1-2 пъти, и нещо много жълтеещ ми се стори тена.....
Явно така разреден с млякото ще стане супер. Аз точно така искам...съвсем малко тен, колкото да не е кожата прекалено бяла.
White, я кажи, през колко дни се повтаря процедурата? Може би веднъж в седмицата е достатъчно.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Красива всеки ден
« Отговор #51 -: Юни 26, 2007, 11:34:05 am »
а себорала и ускорява растежа на косата.Аз съм доволна от него.
 За антицелулитни гелове- аз ползвам един,който има много добър ефект,но май се продава само по магазините за професионална козметика.Но какъвто и гел да се вземе,важни са масажите-не само да го намажете.
<br />
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #52 -: Юни 26, 2007, 11:35:08 am »
Роми, тя мисля че го ползва ежедневно, но зависи от наситеността на автобронзанта. Опитай ден - два последователно и евентуално си коригирай дозата.
Само да уточня, че мацката е с доста светла натурална кожа, ама аз това го разбрах след две години като ми разкри формулата. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #53 -: Юни 26, 2007, 12:02:24 pm »
аз себорала го ползвам от както работя в аптека - от 10 години  :lol: много съм доволна и за косопад и за пърхут ако се е появил от някой незнаен шампоан.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Красива всеки ден
« Отговор #54 -: Юни 26, 2007, 12:31:02 pm »
z22 как се казва антицелулитния гел??Темичката е доста полезна :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Красива всеки ден
« Отговор #55 -: Юни 26, 2007, 12:40:48 pm »
ще видя като се върна от работа,но мисля че беше на Kleraderm.Майка ми има козметичен салон и тя ми го взе.
<br />
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Красива всеки ден
« Отговор #56 -: Юни 26, 2007, 13:08:54 pm »
Колко полезни и интересни неща научих. :D
 :bighug:


А от хумата не изсъхва ли кожата?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #57 -: Юни 26, 2007, 13:26:52 pm »
Колко полезни и интересни неща научих. :D
 :bighug:


А от хумата не изсъхва ли кожата?

 Не Оси, не изсъхва. Пробвай и ще се убедиш. :D
*
Re: Красива всеки ден
« Отговор #58 -: Юни 26, 2007, 13:29:19 pm »
съвсем не по темата,но понеже влизаме доста тук и освен че сме красиви нека да послушаме и малко хубава музика.
http://life.dir.bg/2007/06/26/video1822537_0.html
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Красива всеки ден
« Отговор #59 -: Юни 26, 2007, 13:44:00 pm »
Сами и аз имах проблемна кожа. С пъпките се справях така. Взимах полвин шишенце камфоров спирт и полвин шишенце розова вода. Една таблетка тетрациклин или тетраолеан.
Една лъжица медицинска сяра.
Всяка пъпчица се намазва с памуче, другата с друго памуче. Така си изчистих лицето и сега ако се появи някоя е единичен случай и я няма за два дни. Дано и на теб помогне.
Мажех се веднъж вечер след топъл душ защото много изсушава кожата.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0