0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
един въпрос за лапароскопия
« -: Май 22, 2007, 19:59:05 pm »
Здравейте момичета,
 всички вие сте много мили и се радвам ,че има толкова добри и съпричастни хора като вас.Извинете ме за невежеството .Ето и моя въпрос тъй като ми предстои лапароскопия на 29,05,07г.се притеснявам и бих искала да разбера колко дни е престоя в болница при диагностична лапароскопия?И още един въпрос ако някоой може да ми отговори какъв е шанса за нормално забременяване при резултат от цветна снимка едната траба запушена , а другата скъсена ,нагъната и уголемена(цитирам по памет)?Предварително много ви благодара.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #1 -: Май 22, 2007, 20:12:00 pm »
За лапарото мога да ти кажа, че максимума мисля е 3 дни престой. Някъде и 2. Успех!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #2 -: Май 22, 2007, 20:23:04 pm »
За лапарото мога да ти кажа, че максимума мисля е 3 дни престой. Някъде и 2. Успех!

1....при лапаро престой в болница от 1-3 дена,индивидуално е :D
2.....при резултат от цветна снимка-едната тръба запушена , а другата скъсена ,нагъната и уголемена(.............възможно е резултата от снимката да не е верен!!!!!Такъв беше и моя случей-(на снимката се оказа едната тръба запушена с сраствания и другата проходима....при лапари се оказа че няма никакви сраствания и двете тръби са проходими :D
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #3 -: Май 22, 2007, 20:37:10 pm »
 На следващия ден след операцията може да очакваш да те изпишат. Желая ти добър резултат!  :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #4 -: Май 22, 2007, 20:39:05 pm »
и аз на другата сутрин си бях в къщи
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #5 -: Май 22, 2007, 20:46:59 pm »
В държавните болници престоя е 3 дни доколкото зная, докато в частните е само една нощ.
Що се отнася до диагнозата поставена базата на цветна снимка - може като те отворят нещата да не са точно така, както са изглеждали на снимката, както беше и в моя случай.
Ще ти стискам палци резултатите да са добри!
И не се притеснявай за лапарото - нищо работа е!  :)
         Equally Destructive
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #6 -: Май 22, 2007, 20:54:51 pm »
Три де, на единия те приемат на  др угия те оперират, на третия те изритват  :lol:
Не разбрах какво ще диагностицирате. Имаш ли уговорка при налични проблеми да се премине в оперативна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #7 -: Май 22, 2007, 23:28:34 pm »
  Здравейте!Днес ми се наложи за пръв път да търся информация в интернет относно здравето ми.Наистина е много хубаво,че имаше какво да прочета за лапароскопията и ендометриозата(каквато вероятно е моята диагноза),защото нито един от тримата лекари,с които се консултирах не ми каза нищо.Само това,че в понеделник в 8h трябва да съм "на третия етаж"с нощница,чехли и лична карта.
  Никой не счете за необходимо да ме информира,че ендометриозата е  много сериозна болест,която е една от главните причини за стерилитет при жените.Не мога да ви опиша как се почувствах като го прочетох днес.Аз съм на 26год.и все по-често се замислях кога да си имам бебче.Е,сега вече въпросът не е кога ,а "дали" :(
  Остават ми още няколко дни в неизвесност до 29.05.07 за,когато е насрочена и моята лапароскопия.Срам ме е да си призная,но ужасно ме е страх.Прочетох десетки статии-научни и преживяни истории,но още едно мнение никога не е излишно.
 Моля ви,ако някой иска нека сподели своята история,свързана с лапароскопията и ендометриозата.
  Благодаря ,желая ви здраве:)
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #8 -: Май 23, 2007, 01:51:11 am »
Имаш ли уговорка при налични проблеми да се премине в оперативна.
Това е добър въпрос  :D
kmi, успех на лапарото и дано не се потвърдят съмненията за ендометриоза.

lb2f
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #9 -: Май 23, 2007, 09:04:35 am »
не се притеснявай, лапарото минава бързо, а диагнозата може само след това да се твръди за нея. успех и горе главата. и аз бях като уплашен заек, но момичетата от форума ме подкрепяха и наистина бяха прови, че всичко е много по - лесно, отколкото си го представях.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #10 -: Май 23, 2007, 10:14:18 am »
Много ви благодара за отговорите.Не нямам уговорка за преминаване в оперативна лапароскопия, но си мисля,че ако се наложи ,лекарите ще я предприемат.Защото при мен уговорките са чрез една моя приятелка ,която работи в тази болница.Отново ви благодаря и ако имате още информаци ,която ще ми е от позла, моля пишете. :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #11 -: Май 23, 2007, 11:00:20 am »
поля, не разчитай че лекаря ще предприеме необходимото. уговори се с него предварително.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #12 -: Май 23, 2007, 11:56:11 am »
Аз как мога да разбера дали ще ми се наложи оперативна лапароскопия,за да се уговоря с него?Можте ли да ми кажете при какви случаи се налага оперативната лапароскопия?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #13 -: Май 23, 2007, 12:13:09 pm »
уговори се с него като те отвори ако открие някакъв проблем да го оправи на момента, а не да се налага после да правиш втора операция
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #14 -: Май 23, 2007, 12:14:33 pm »
Просто изрази съгласие, че при евентуална необходимост, ще предприемат оперативно лечение на проблема.
Може да се прецени, че тръбите са безвъзвратно увредени и трябва да се прекъснат, може да има кисти, ендометриоза или друг проблем, който подлежи на корекция.
Нищо от това не ти пожелавам. Дано си останеш само с диагностиката :D.
Късмет и стискам палци.
И не спирай да питаш за всичко, което те притеснява. Лекарят трябва да ти отговори на всички въпроси.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #15 -: Май 23, 2007, 17:19:54 pm »
Много ви благодаря за съветите и подкрепата.Стискам палци и на всички вас ,на които им предстоят такива манипулации. :thankyousign:
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #16 -: Май 23, 2007, 17:28:56 pm »
kmi можеш ли ако нее тайна да ми кажеш в коя болница щее твоята лапароскопия ,тъй като са на една дата с моята да не би да сме в една болница .Поне да се самоуспокояваме заедно :D
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #17 -: Май 23, 2007, 20:04:10 pm »
Много ви благодара за отговорите.Не нямам уговорка за преминаване в оперативна лапароскопия, но си мисля,че ако се наложи ,лекарите ще я предприемат.Защото при мен уговорките са чрез една моя приятелка ,която работи в тази болница.Отново ви благодаря и ако имате още информаци ,която ще ми е от позла, моля пишете. :D
Без твое писмено съгласие няма да преминат в оперативна, няма да те чакат да тизлезеш от упойка и тогава да те питат, важно е да го уточниш предварително!!! Колкото и страшно да ти звучи е по-добре от 2 операции, само защото не си говорила предварително. Желая ти успех!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #18 -: Май 23, 2007, 20:27:32 pm »
  За голямо мое съжаление,днес разбрах,че наистина диагнозата ми е ендометриоза на яйчника(трябваше разбира се да попитам директно това ли ми е диагнозата,за да получа отговор).
  Polja,моята операция ще се състои в Първа АГ болница(бивша Тина Киркова),но вече незнам дали ще е на 29,защото още не ми е дошъл цикъла(а трябваше вчера).До колкото знам това е едно от условията,за да се пристъпи към операция.
  Може би вече трябва да попитам някой как протича операция при ендометриозата,какъв е периода на възтановяване,налага ли се следоперативно лечение с медикаменти(четох за някакви инжекции по една всеки месец)?
  Моля ви пишете,ако имате информация!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #19 -: Май 23, 2007, 21:52:05 pm »
кми, лапароскопията се прави именно за да се потвърди или отхвърли съмнение за ендометриоза (или друг проблем като сраствания, и т.н). пък твойта даже са я локализирали...несериозно ми звучи.
иначе мен ме изписаха на следващата сутрин след лапарото. ок седмица след това имах нещо което много приличаше на мускулна треска на корема и лявата ръка. иначе си бях екстра - ходех си...абе живеех си нормално. процедурата се прави скоро след като ти свърши цикъла, в чист ден (мисля задължително). медикаментозното лечение след това се уточнява едва след резултата от лапарото. при мен се доказа ендометриоза и бях 3 мес на депо провера.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!