0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #80 -: Юни 11, 2007, 10:35:44 am »
kmi нее нужно да си носиш чаршафи там има и са добри, почти нови са, ношничка за операционната задължително ти дават от там ,там използват рициново масло ,което от там ти го дават само сок от ябалки си носи за да го овкусиш и на сутринта ще ти направят клизма и влаг.промивка.Не се притеснявай всичко минава по лесно от колкото си го представяш, нито е толкова болезнено нито толкова страшно .Дори съжелявам ,че си хабих нервите за притеснението ,но чак когато всичко свърши го осъзнах.Аз платих 690лв. Това е по програмата изследване и лечение на стерилитет ,издават една карта и с нея се ходи по лаборатории и всичко без да плащаш(полагат ти се всички изследвания +7 иниминации и ако се стигне до инвитро се доплащат още 500-600 лв.като стимолациите са за твоа сметка не влизат в тези цени)Ако още нещо те интересува питай всичко щте ти кажа.Пожелавам ти успех,несе притеснявай.А ако се наложи от диагностична да се премине към оперативна повярвай ще го направят ,както при мен е станало видели сраствания и ги отстранили,видили 2 миоматозни възела и са ги отстранили.Успех стескам палци всичко да е ок.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #81 -: Юни 11, 2007, 11:05:49 am »
kmi нее нужно да си носиш чаршафи там има и са добри, почти нови са, ношничка за операционната задължително ти дават от там ,там използват рициново масло ,което от там ти го дават само сок от ябалки си носи за да го овкусиш и на сутринта ще ти направят клизма и влаг.промивка.Не се притеснявай всичко минава по лесно от колкото си го представяш, нито е толкова болезнено нито толкова страшно .Дори съжелявам ,че си хабих нервите за притеснението ,но чак когато всичко свърши го осъзнах.Аз платих 690лв. Това е по програмата изследване и лечение на стерилитет ,издават една карта и с нея се ходи по лаборатории и всичко без да плащаш(полагат ти се всички изследвания +7 иниминации и ако се стигне до инвитро се доплащат още 500-600 лв.като стимолациите са за твоа сметка не влизат в тези цени)Ако още нещо те интересува питай всичко щте ти кажа.Пожелавам ти успех,несе притеснявай.А ако се наложи от диагностична да се премине към оперативна повярвай ще го направят ,както при мен е станало видели сраствания и ги отстранили,видили 2 миоматозни възела и са ги отстранили.Успех стескам палци всичко да е ок.
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #82 -: Юни 11, 2007, 13:39:34 pm »
  Благодаря ти ,Polja.Иска ми се вече всичко да е свършило,а то едва започва.Днес бях на изследвания и в сряда влизам,но незнам дали на мен ще ми струва толкова,защото аз още мисля,че не лекувам стерилитет.Днес от претиснение забравих да попитам.Знам само,че имам два ендометриозни яйчника и те трябва да се оперират.(Откриха ми ги при профилактичен преглед и до сега не сме правили опити за бебе).Ако се наложело щели да преминат от лапаро към коремна операция.С това се изчерпва информацията,която имам.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #83 -: Юни 11, 2007, 14:03:48 pm »
Мила kmi аз мисля,че ако има диагноза ендометриоза това води до стерилитет докато не се отстрани.Но ти пожелавам да нее това което за сега се предполага и дано скоро да си имаш бебче.Когато се оправиш пиши как е минало.Стискам палци .
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #84 -: Юни 12, 2007, 21:23:03 pm »
Момичета може ли някой да ми каже как точно да се пазя след лапароскопията?Всички ми викат сега трябва да се пазиш ,а аз се чувствам добре дори все едно нищо не са ми правили.Сега се притеснявам да не ми стане нещо.Малко е глупаво но е факт.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #85 -: Юни 12, 2007, 21:31:50 pm »
а от какво трябва да се пазиш. единственото за което се сещам е да не вдигаш известно време много тежко щото си е все пак операция. иначе щом се чувстваш добре живей си нормално.
аз си взех душ и излезнах на разходка на следващия ден след лапарото
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #86 -: Юни 12, 2007, 21:44:00 pm »
Незнам от какво да се паза , а на разходки ходя всеки ден, не се спирам.Освен ако това имат в предвид.Или да се пазя да не настина ,незнам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #87 -: Юни 12, 2007, 22:10:18 pm »
Незнам от какво да се паза , а на разходки ходя всеки ден, не се спирам.Освен ако това имат в предвид.Или да се пазя да не настина ,незнам.
След лапаро трябва известно време(препоръчват 1 месец за по сигурно) да се пазиш от тежести! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #88 -: Юни 12, 2007, 22:44:29 pm »
Незнам от какво да се паза , а на разходки ходя всеки ден, не се спирам.Освен ако това имат в предвид.Или да се пазя да не настина ,незнам.
ми че питай от какво искат да се пазиш де :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #89 -: Юни 12, 2007, 23:18:43 pm »
аз се пазя да не слънчасам и не вдигам бебета по-тежки от 6 кила, като гледам тежестта да е на ръцете. Незнам кво са имали в превид, щото това е операция ама не съвсем, пак зависи кво са ти направили де. Лекар ли го каза или познати. Живей си живота и скоро разултати! :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #90 -: Юни 12, 2007, 23:32:20 pm »
След лапаро е необходимо полово въздържание /трябва да попиташ лекаря си колко време/, както и не е добре да ходиш на море и басейни. Може би при всеки е различно, в зависимост от това какво точно са ти правили при лапарото. От друго няма от какво да се пазиш!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #91 -: Юни 12, 2007, 23:37:29 pm »
За басейните ясно те са забранени от както съм тръгана по лекари, но за останалото... ясно е че няма да тръгнеш с конците на море, секс може след първи цикъл. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #92 -: Юни 13, 2007, 07:09:19 am »
За басейните ясно те са забранени от както съм тръгана по лекари, но за останалото... ясно е че няма да тръгнеш с конците на море, секс може след първи цикъл. :lol:
:D :D
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #93 -: Юни 13, 2007, 08:34:56 am »
  Здравейте,момичета!Днес влизам в болница и ако всичко е наред утре ще ме оперират.Благодаря на всички ви за подкрепата и стискайте палци:)
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #94 -: Юни 13, 2007, 09:22:58 am »
Успех,мила! :goodluck: :bighug:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #95 -: Юни 13, 2007, 09:24:12 am »
Успех!

lb2f
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #96 -: Юни 13, 2007, 09:44:44 am »
успех! :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #97 -: Юни 13, 2007, 11:08:08 am »
Успех и от мен!

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #98 -: Юни 13, 2007, 12:03:31 pm »
Късмет, КМИ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #99 -: Юни 13, 2007, 15:51:31 pm »
Благодаря ви момичета.Тогава няма за какво да се притеснявам.Аз само се претеснявах от възпаления ,че много бързо ги ловя но явно няма за какво да се притеснявам.
Успех kmi.