0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
един въпрос за лапароскопия
« -: Май 22, 2007, 19:59:05 pm »
Здравейте момичета,
 всички вие сте много мили и се радвам ,че има толкова добри и съпричастни хора като вас.Извинете ме за невежеството .Ето и моя въпрос тъй като ми предстои лапароскопия на 29,05,07г.се притеснявам и бих искала да разбера колко дни е престоя в болница при диагностична лапароскопия?И още един въпрос ако някоой може да ми отговори какъв е шанса за нормално забременяване при резултат от цветна снимка едната траба запушена , а другата скъсена ,нагъната и уголемена(цитирам по памет)?Предварително много ви благодара.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #1 -: Май 22, 2007, 20:12:00 pm »
За лапарото мога да ти кажа, че максимума мисля е 3 дни престой. Някъде и 2. Успех!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #2 -: Май 22, 2007, 20:23:04 pm »
За лапарото мога да ти кажа, че максимума мисля е 3 дни престой. Някъде и 2. Успех!

1....при лапаро престой в болница от 1-3 дена,индивидуално е :D
2.....при резултат от цветна снимка-едната тръба запушена , а другата скъсена ,нагъната и уголемена(.............възможно е резултата от снимката да не е верен!!!!!Такъв беше и моя случей-(на снимката се оказа едната тръба запушена с сраствания и другата проходима....при лапари се оказа че няма никакви сраствания и двете тръби са проходими :D
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #3 -: Май 22, 2007, 20:37:10 pm »
 На следващия ден след операцията може да очакваш да те изпишат. Желая ти добър резултат!  :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #4 -: Май 22, 2007, 20:39:05 pm »
и аз на другата сутрин си бях в къщи
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #5 -: Май 22, 2007, 20:46:59 pm »
В държавните болници престоя е 3 дни доколкото зная, докато в частните е само една нощ.
Що се отнася до диагнозата поставена базата на цветна снимка - може като те отворят нещата да не са точно така, както са изглеждали на снимката, както беше и в моя случай.
Ще ти стискам палци резултатите да са добри!
И не се притеснявай за лапарото - нищо работа е!  :)
         Equally Destructive
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #6 -: Май 22, 2007, 20:54:51 pm »
Три де, на единия те приемат на  др угия те оперират, на третия те изритват  :lol:
Не разбрах какво ще диагностицирате. Имаш ли уговорка при налични проблеми да се премине в оперативна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #7 -: Май 22, 2007, 23:28:34 pm »
  Здравейте!Днес ми се наложи за пръв път да търся информация в интернет относно здравето ми.Наистина е много хубаво,че имаше какво да прочета за лапароскопията и ендометриозата(каквато вероятно е моята диагноза),защото нито един от тримата лекари,с които се консултирах не ми каза нищо.Само това,че в понеделник в 8h трябва да съм "на третия етаж"с нощница,чехли и лична карта.
  Никой не счете за необходимо да ме информира,че ендометриозата е  много сериозна болест,която е една от главните причини за стерилитет при жените.Не мога да ви опиша как се почувствах като го прочетох днес.Аз съм на 26год.и все по-често се замислях кога да си имам бебче.Е,сега вече въпросът не е кога ,а "дали" :(
  Остават ми още няколко дни в неизвесност до 29.05.07 за,когато е насрочена и моята лапароскопия.Срам ме е да си призная,но ужасно ме е страх.Прочетох десетки статии-научни и преживяни истории,но още едно мнение никога не е излишно.
 Моля ви,ако някой иска нека сподели своята история,свързана с лапароскопията и ендометриозата.
  Благодаря ,желая ви здраве:)
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #8 -: Май 23, 2007, 01:51:11 am »
Имаш ли уговорка при налични проблеми да се премине в оперативна.
Това е добър въпрос  :D
kmi, успех на лапарото и дано не се потвърдят съмненията за ендометриоза.

lb2f
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #9 -: Май 23, 2007, 09:04:35 am »
не се притеснявай, лапарото минава бързо, а диагнозата може само след това да се твръди за нея. успех и горе главата. и аз бях като уплашен заек, но момичетата от форума ме подкрепяха и наистина бяха прови, че всичко е много по - лесно, отколкото си го представях.  :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #10 -: Май 23, 2007, 10:14:18 am »
Много ви благодара за отговорите.Не нямам уговорка за преминаване в оперативна лапароскопия, но си мисля,че ако се наложи ,лекарите ще я предприемат.Защото при мен уговорките са чрез една моя приятелка ,която работи в тази болница.Отново ви благодаря и ако имате още информаци ,която ще ми е от позла, моля пишете. :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #11 -: Май 23, 2007, 11:00:20 am »
поля, не разчитай че лекаря ще предприеме необходимото. уговори се с него предварително.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #12 -: Май 23, 2007, 11:56:11 am »
Аз как мога да разбера дали ще ми се наложи оперативна лапароскопия,за да се уговоря с него?Можте ли да ми кажете при какви случаи се налага оперативната лапароскопия?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #13 -: Май 23, 2007, 12:13:09 pm »
уговори се с него като те отвори ако открие някакъв проблем да го оправи на момента, а не да се налага после да правиш втора операция
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #14 -: Май 23, 2007, 12:14:33 pm »
Просто изрази съгласие, че при евентуална необходимост, ще предприемат оперативно лечение на проблема.
Може да се прецени, че тръбите са безвъзвратно увредени и трябва да се прекъснат, може да има кисти, ендометриоза или друг проблем, който подлежи на корекция.
Нищо от това не ти пожелавам. Дано си останеш само с диагностиката :D.
Късмет и стискам палци.
И не спирай да питаш за всичко, което те притеснява. Лекарят трябва да ти отговори на всички въпроси.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #15 -: Май 23, 2007, 17:19:54 pm »
Много ви благодаря за съветите и подкрепата.Стискам палци и на всички вас ,на които им предстоят такива манипулации. :thankyousign:
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #16 -: Май 23, 2007, 17:28:56 pm »
kmi можеш ли ако нее тайна да ми кажеш в коя болница щее твоята лапароскопия ,тъй като са на една дата с моята да не би да сме в една болница .Поне да се самоуспокояваме заедно :D
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #17 -: Май 23, 2007, 20:04:10 pm »
Много ви благодара за отговорите.Не нямам уговорка за преминаване в оперативна лапароскопия, но си мисля,че ако се наложи ,лекарите ще я предприемат.Защото при мен уговорките са чрез една моя приятелка ,която работи в тази болница.Отново ви благодаря и ако имате още информаци ,която ще ми е от позла, моля пишете. :D
Без твое писмено съгласие няма да преминат в оперативна, няма да те чакат да тизлезеш от упойка и тогава да те питат, важно е да го уточниш предварително!!! Колкото и страшно да ти звучи е по-добре от 2 операции, само защото не си говорила предварително. Желая ти успех!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #18 -: Май 23, 2007, 20:27:32 pm »
  За голямо мое съжаление,днес разбрах,че наистина диагнозата ми е ендометриоза на яйчника(трябваше разбира се да попитам директно това ли ми е диагнозата,за да получа отговор).
  Polja,моята операция ще се състои в Първа АГ болница(бивша Тина Киркова),но вече незнам дали ще е на 29,защото още не ми е дошъл цикъла(а трябваше вчера).До колкото знам това е едно от условията,за да се пристъпи към операция.
  Може би вече трябва да попитам някой как протича операция при ендометриозата,какъв е периода на възтановяване,налага ли се следоперативно лечение с медикаменти(четох за някакви инжекции по една всеки месец)?
  Моля ви пишете,ако имате информация!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #19 -: Май 23, 2007, 21:52:05 pm »
кми, лапароскопията се прави именно за да се потвърди или отхвърли съмнение за ендометриоза (или друг проблем като сраствания, и т.н). пък твойта даже са я локализирали...несериозно ми звучи.
иначе мен ме изписаха на следващата сутрин след лапарото. ок седмица след това имах нещо което много приличаше на мускулна треска на корема и лявата ръка. иначе си бях екстра - ходех си...абе живеех си нормално. процедурата се прави скоро след като ти свърши цикъла, в чист ден (мисля задължително). медикаментозното лечение след това се уточнява едва след резултата от лапарото. при мен се доказа ендометриоза и бях 3 мес на депо провера.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #20 -: Май 24, 2007, 08:09:45 am »
Благдаря ви момичета за съветите,много сте мили и отзивчиви.
kmi и моята лапароскопия ще я правя там, но при мен е сигорно, че ще постъпя тъй като щте съм седмица от датата на първи ден от м.ц.
Стискам ти палци и при теб нещата да се оправят ,несе притеснявай.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #21 -: Май 24, 2007, 13:50:14 pm »
моята лапароскопия беше на 31,08,2006,беше диагностична.на другия ден ме пуснаха.няма нищо страшно.не е толкова болезнено.диагнозата ми е ендометриоза.бях 6 месеца на золадекс,след това дуфастон,защото не ми дойде.3 дена след като го изпих ми дойде.сега в понеделник съм на преглед и ми престои 2 лапаро.ще ми обелят яйчниците,защото са поликистозни.когато влизам в операционната си мисля единствено как ще прегърна детето си някой ден и не се страхувам.бог  ще бъде с нас момичета.пожелавам на всички успех.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #22 -: Май 24, 2007, 14:56:32 pm »
Успех и на теб Аничка.
Може ли да попитам диагноза ендометриоза само чрез лапароскопия ли се диагностицира ?Напоследък мног често се коментира тази диагноза и взе да ме хваща страх за предсоящата ми лапароскопия ,да не се окаже ,че и аз имам ендометриоза.Мног се притесних и колкото по наближава 29.05 толкова по толям страх ме хваща.Много се притеснявам.Радвам се,че ви има и мога да споделя с вас.
Благодаря ви момичета.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #23 -: Май 24, 2007, 15:54:26 pm »
здравеите на всички,и аз да се присаиденя кам вас,моиата е нарочена за 16 уни,заради една киста шоколадова,имам я от доста време пробрвах с какво ли не и не се маха досадницата гадна,и мен малко ме е страх но горе глажата и напред и това е ше се справим.желая ти успех и не се тревожи всичко ше е ок,бади силна,благодаря на господ че ви има бадете здрави и много касмет на всички.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #24 -: Май 24, 2007, 17:16:48 pm »
диагнозата ендометриоза доколкото знам се поставя само чрез лапароскопия.
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #25 -: Май 24, 2007, 19:54:35 pm »
  Искам да благодаря на всички ви,момичета,че ви има и,че ми вдъхвате кураж със всяка ваша дума.Днес се чувствам по-спокойна от вчера,но пак много ме е страх.Вече съм почти сигурна,че моята лапароскопия ще се отложи във времето,защото вероятно от притеснение цикълът ми закъснява с 2-3дни.Ако трябва да чакам първия си "чист" ден,ще е станало вече юни.Което ме навежда на мисълта,че ще ми е нужно ново направление №7.Има ли пречка да го получа в два поредни месеца?
  Polja,пожелавам ти успех и може би малко съжалявам,че няма да се запознаем.Усещам,че си по-силна от мен.Дано всичко е наред-очаквам когато се почувстваш по-добре да споделиш впечатленията си.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #26 -: Май 24, 2007, 22:25:05 pm »
моята лапароскопия беше на 31,08,2006,беше диагностична.на другия ден ме пуснаха.няма нищо страшно.не е толкова болезнено.диагнозата ми е ендометриоза.бях 6 месеца на золадекс,след това дуфастон,защото не ми дойде.3 дена след като го изпих ми дойде.сега в понеделник съм на преглед и ми престои 2 лапаро.ще ми обелят яйчниците,защото са поликистозни.когато влизам в операционната си мисля единствено как ще прегърна детето си някой ден и не се страхувам.бог  ще бъде с нас момичета.пожелавам на всички успех.
не виждам нито една причина това, което ти предстои на втората лапароскопия да не е направено на първата още...нищо освен алчността на опериращия да вземе пари като за 2 операции...ужасно просто.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #27 -: Май 30, 2007, 08:05:53 am »
Привет, мацки!
Маето лапаро също се отложи, но вече има дата - 05.06.07 г. в Майчин дом, София, при д-р Филипов /Единствената болница, където потвърдиха, че лапарото ще се поеме от здравната каса/. Не ме е страх много от самата операция. Повече се притеснявам дали ще бъда "поправена" изцяло. Лапарото трябва да е оперативно и да бъдат премахнати тръбите, но знам ли, чичко доктор може да реши нещо друго и да промени бъдещето и плановете! В крайна сметка - каквото сабя покаже! Пожелайте ми късмет! Ще пиша като се върна!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #28 -: Май 30, 2007, 08:44:22 am »
Успех Ивет! Надявам се всичко при теб да бъде наред. Аз правих лапароскопия при проф. Налбански на 27.03.2006, а след това и пластика на 7.06. Ако имаш някакви въпроси, мога да ти отговоря. Наясно съм с доста неща, които естествено научих от другите момичета, защото от персонала почти никой не те светва. УСПЕХ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #29 -: Май 30, 2007, 08:59:41 am »
Мила Ивет,желая ти от цялото си сърце,всичко да мине благополучно,с прекрасен финал който ще завърши с малко бебенце,може и двенки! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :bori_002: :bori_016:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #30 -: Май 30, 2007, 09:22:44 am »
дано мечтите ти се сбъднат по-скоро. успех. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #31 -: Май 30, 2007, 14:22:41 pm »
успех и от мен и стискам палци!

:balk_116:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #32 -: Май 30, 2007, 23:07:54 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата! Ще пиша като приключи!
А ти, eli_v, защо се е наложило два пъти да те клъцкат? Не става ли при лапароскопията да ти направят и пластиката? Аз най-много се притеснявам от това - искам да ми направят всичко, което е необходимо наведнъж. По всяка вероятност ще се наложи премахване на тръбите и обелване на яйчниците.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #33 -: Май 31, 2007, 08:36:04 am »
Ивет, мисля че лапароскопията и пластиката са две различни операции. И трябва да има интервал от време между двете. Лапароскопията може да бъде диагностична или оперативна. При мен беше диагностична, защото съм имала много сраствания - тръби с яйчници, матка към задна коремна стена, хидросалпинкси, и др. Тръбите ми изобщо не са пропуснали. През 1995 ме оперираха от апандисит и вероятно оттогава са се получили тези сраствания. Имаше момичета и с оперативна лапароскопия. Имали са малки сраствания, които са били премахнати в момента. Та се питахме една на друга коя с колко дупки е - ако са 2, значи е била диагностична, ако са 3 - е оперативна. Та нямах друг избор и реших да се подложа и на пластика. Но засега за съжаление ефект никакъв. Налбански ми беше казал ако до 9 месеца няма нищо, да му се обадя, но не съм го направила, въпреки, че ще стане вече година.
 
Ивет, ти казваш че твоето лапаро трябва да е оперативно. Филипов ли ти го е казал това? Как са го решили предварително?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #34 -: Май 31, 2007, 09:24:27 am »
Ивет, мисля че лапароскопията и пластиката са две различни операции.

Пластика се прави посредством лапароскопия (или коремна операция).

lb2f
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #35 -: Юни 01, 2007, 14:32:43 pm »
Ивет, мисля че лапароскопията и пластиката са две различни операции. И трябва да има интервал от време между двете. Лапароскопията може да бъде диагностична или оперативна. При мен беше диагностична, защото съм имала много сраствания - тръби с яйчници, матка към задна коремна стена, хидросалпинкси, и др. Тръбите ми изобщо не са пропуснали. През 1995 ме оперираха от апандисит и вероятно оттогава са се получили тези сраствания. Имаше момичета и с оперативна лапароскопия. Имали са малки сраствания, които са били премахнати в момента. Та се питахме една на друга коя с колко дупки е - ако са 2, значи е била диагностична, ако са 3 - е оперативна. Та нямах друг избор и реших да се подложа и на пластика. Но засега за съжаление ефект никакъв. Налбански ми беше казал ако до 9 месеца няма нищо, да му се обадя, но не съм го направила, въпреки, че ще стане вече година.
 
Ивет, ти казваш че твоето лапаро трябва да е оперативно. Филипов ли ти го е казал това? Как са го решили предварително?

Няма такова нещо ако всички неща са обсъдени предварително и си дала съгласие за оперативна всичко минава на веднъж, колкото за броя на дупките е относително понятие, тези дето за с 3 запис от операцията имат ли? :D
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #36 -: Юни 02, 2007, 08:23:09 am »
Ledena_Luna не зная дали си ходила в Майчин дом, но там се държат отвратително и никой не ти обяснява предварително на какво ще те подложат, в какво ще се състои операцията, какви са рисковете и т.н. Всеки се прави на важен. Особено професора. Подробностите научавахме една от друга потърпевшите.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #37 -: Юни 02, 2007, 10:34:48 am »
именно заради това аз предпочетох да я направя моята при стаменов, въпреки че в мд щеше да ми е изцяло по каса
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #38 -: Юни 02, 2007, 11:42:40 am »
И аз все лоши работи чувам за там!Когато трябваше да правя моето лапаро и проучвах въпроса кой,каде,за там само лоши работи чувах,че са се даржали грубо с пациентите и била лоша обстановката ,май само имат един ,два специалиста и това е :(
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #39 -: Юни 02, 2007, 11:56:06 am »
Когато стана ясно, че трябва да се прави лапароскопия, моята гинеколожка първо ми каза името на проф. Налбански и като втори вариант - д-р Александров. А, забравих да спомена, че живея във Варна. Когато стана ясно, че и пластика трябва да ми се прави, а не исках да ходя отново в София, гинеколожката ми каза "Ели, във Варна не ти препоръчвам никой да ти я направи. Един Яков /лекар в Майчин дом - Варна/ беше, но и той вече за нищо не става". Това бяха нейните думи. А аз бях толкова шашната и в невидение, че отново се записах в Майчин дом-София.А и от финансова страна бях притеснена.
 И да си призная, не знаех името д-р Стаменов, за който вече от този форум зная че е невероятен.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #40 -: Юни 02, 2007, 12:08:17 pm »
Ledena_Luna не зная дали си ходила в Майчин дом, но там се държат отвратително и никой не ти обяснява предварително на какво ще те подложат, в какво ще се състои операцията, какви са рисковете и т.н. Всеки се прави на важен. Особено професора. Подробностите научавахме една от друга потърпевшите.
Не съм ходила, но съм правила 2 лапароскопии и двата пъти ми дадоха документите да си ги разпиша преди операцията, естествено при първата направих грешка-поради не достатъчна информираност, но сега знам че е била за добро. Отвратително отношение от лекар не съм търпяла и се надявам никога да не попадна на такъв. Най-подробно запознаване с процедурата съм получила като си правих контрастната снимка в Торакс -Пловдив.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #41 -: Юни 02, 2007, 20:26:18 pm »
По всяка вероятност ще се наложи премахване на тръбите и обелване на яйчниците.
Ивет, щом ще ти премахват тръбите по- добре да не ти забелват яйчниците. Говори с лекаря, при който ще правиш ин витро.Моята лекарка каза, че това е причината за лошия отговор на яйчниците ми на стимулацията.
Желая ти успех!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #42 -: Юни 02, 2007, 21:56:04 pm »
По всяка вероятност ще се наложи премахване на тръбите и обелване на яйчниците.
Ивет, щом ще ти премахват тръбите по- добре да не ти забелват яйчниците. Говори с лекаря, при който ще правиш ин витро.Моята лекарка каза, че това е причината за лошия отговор на яйчниците ми на стимулацията.
Желая ти успех!

Съгласна съм с Анна.Аз също отказах забелване на яйчниците.Догодина мисля да правя ин-витро,и се притеснявах как ще реагират те.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #43 -: Юни 03, 2007, 09:05:42 am »
Привет, момичета! Да пиша за последно преди да легна "под ножа" ... Когато бях на преглед в Майчин дом преди месец, д-р Филипов ми обясни, че лошият отговор на яйчниците ми при стимулация може да бъде преодолян с обелване на яйчниците - поне така разбрах аз. Утре в 8:00 ме приемат в болницата и тогава отново ще разговаряме, надявам се ... всичко да ми стане ясно и да има положителен ефект върху мен самата и ин витрото, което предстои. За съжаление финансовата страна на нещата не мога да пренебрегна в този момент от живота си и заради това отново се пускам по течението, пък каквото сабя покаже! Благодаря на всички, които ми писаха! Ще разпитам за връзката между обелването на яйчниците и стимулацията при ин витро. До скоро!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #44 -: Юни 03, 2007, 09:14:33 am »
Когато стана ясно, че трябва да се прави лапароскопия, моята гинеколожка първо ми каза името на проф. Налбански и като втори вариант - д-р Александров. А, забравих да спомена, че живея във Варна. Когато стана ясно, че и пластика трябва да ми се прави, а не исках да ходя отново в София, гинеколожката ми каза "Ели, във Варна не ти препоръчвам никой да ти я направи. Един Яков /лекар в Майчин дом - Варна/ беше, но и той вече за нищо не става". Това бяха нейните думи. А аз бях толкова шашната и в невидение, че отново се записах в Майчин дом-София.А и от финансова страна бях притеснена.
 И да си призная, не знаех името д-р Стаменов, за който вече от този форум зная че е невероятен.
Ами не я разбирам твоята лекарка, аз второто си лапаро го правих при д-р Александров и се чувствам супер, също така д-р Козовски го хвалят много, незнам как така си била в невидение явно не си чела тук.
За Ивет, обелването на яйчниците е кофти процедура, много лекари са против, предполагам е остарял метод вече.
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 09:45:11 am от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #45 -: Юни 04, 2007, 11:14:13 am »
Ledena_luna наистина бях в невидение, защото много от скоро влизам в този форум. Нямам личен компютър, а за сайта научих от едно момиче в болницата.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #46 -: Юни 04, 2007, 19:23:39 pm »
Здравейте момичета,
благополучно се завърнах от моята лапароскопия след 5 дневен престой.
Както знаете бях доста притеснена ,но всичко мина благоприятно.
Аз бях в 1АГ болница Св.София очарована съм от там ,там знаят как да си вършат работата.Поне това е моето мнение.Нито са ме питали дали да преминават от диагностична в оперативна лапароскопия ,както ми препоръчвахте преди лапарото да говоря с лакарката ,тя сама е преценила ,че има нужда от корекция и я е направила.Оправила ми е лявята тръба,която е била срастнала за яйчника затова  е била доста нагъната ,и е отстранила 2 миоматозни възела .Така, че сега се надявам бебето вече да стане.Пожелавам успех на всички вас.Не се притеснявайте нее толкова болезнено колкото си мислим ,по скоро дискомфортно.Най-гадно ми е на мен ,че корема ми е доста издут,като че ли съм глътнала топка ,но ще го понеса.Само дано да си е заслужавало.Май много се овлякох в писането .Успех ви пожелавам отново. :)
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #47 -: Юни 04, 2007, 20:02:39 pm »
радвам се ,че всичко е минало добре.сега ти пожелавам в най скоро време :balk_118:  едно сладко бебе.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #48 -: Юни 04, 2007, 21:19:16 pm »
Спокойно Поля, корема ти ще спадне тези дни. Късмет ти пожелавам!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #49 -: Юни 04, 2007, 23:50:51 pm »
Polja,много се радвам за теб,че всичко вече е минало и се чувстваш добре.Аз днес бях на консултация и д-р Янакиева(която ще ме оперира)ми откри ендом.и на другия яйчник :(А самата ми операция ще е на 14.06.От това чакане ще се побъркам...
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #50 -: Юни 05, 2007, 08:50:19 am »
няма страшно, гледай позитивно за в бъдеще и не се панирай. :wink:
Поля скорошно възстановяване и успех, да се похвалиш скоро. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #51 -: Юни 05, 2007, 15:55:44 pm »
Kmi не се притеснявай ,аз също ходя при д-р Янакиева според мен е добра и си разбира от работата.Лично аз съм довална поне за сега .Ще ти стискам палци дано вкичко мине успешно.Пиши когато можеш.Успех.Успех пожелавам на всички.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #52 -: Юни 05, 2007, 17:54:09 pm »
Здравейте,предстои ми лапаро и искам да ви попитам,ако настоявам да си тръгна веднага след операцията възможно ли е това? :(
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #53 -: Юни 05, 2007, 18:03:56 pm »
indi защо искаш да си ходиш веднага?Ти няма да се чувстваш много добре ще си замаяна от упоиката ,аз лечно спах 2 дни и се радвам ,че не ме пуснаха толкова рано.А дале ще те пуснат  много зависи и къде ще ти я правят.Момичетата писаха ,че ако е в частна клиника те пускат, но в държавните ще те гладат няколко дни ,мен ме изписаха на 5-я ден.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #54 -: Юни 05, 2007, 20:18:47 pm »
indi,
не бързай толкова - за твое спокойствие остани поне една нощ в клиниката.
На мен ми предстои трето лапаро на 26 юни. Първите две ги правих в държ.болница и престоят ми беше по три дни, т.е. държат те две нощи след операцията, сега ще съм в частна клиника и ще преспя там в деня на операцията и ако всичко е наред на другия ден си тръгвам.
Успех!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #55 -: Юни 05, 2007, 20:34:06 pm »
Инди зависи какво разбираш под веднага, имай на предвид, че в някой случаи не се чувстваш способна да си тръгнеш, зависи как ще премине операцията, каква ще ти бъде упойката и как ще ти понесе. Обща практика е на другата сутрин след операцията да те изпишат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #56 -: Юни 05, 2007, 21:44:10 pm »
Здравейте,предстои ми лапаро и искам да ви попитам,ако настоявам да си тръгна веднага след операцията възможно ли е това? :(
Мила ИНДИ,небързай така. :DВсичко е индивидуално,зависи от самото лапаро,организма........ .Лекари ще преценят. :D
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #57 -: Юни 06, 2007, 11:02:34 am »
Инди недей сама да настояваш за нещо, което лекар преценява. няма страшно ако останеш една или две нощи. минала съм по пътя и е по добре поне 24 часа след това да си под лекарско наблюдение. успех  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #58 -: Юни 08, 2007, 11:11:32 am »
Благодаря ви момичета,много сте мили!
Проблемът ми е ,че се ужасявам от болници..... :(имам горчив опит с родители и спомените са повече от неприятни,лапароскопията ще е в АГ Варна,док каза 2-3 дни,1 ден преди операцията....ами както преценят :( ще издържа в името на единственото ми желание! :?
И въпросче относно състоянието ми - днес сутринта се събуждам с възпалено гърло,това ще попречи ли на операцията - не искам да пия силни лекарства ,за да не си свалям имунитета,много съм зле в това отношение и смуча билкови лукчета,надявам се че не греша?Как мислите?Дали няма да ме върнат и отложат операцията ,заради възпалено гърло? :?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #59 -: Юни 08, 2007, 13:29:27 pm »
здравей инди,не съм много сигорна,но аз когато бях на първото си лапаро едно момиче го заболя гърлото в болницата и отложиха нейното лапаро,но тя вдигна и температура и сигорно заради нея и одложиха лапарото.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #60 -: Юни 08, 2007, 15:36:41 pm »
ох,че неприятно имам седмица да се излекувам :? и още въпросчета - какво да си взема за първа необходимост освен - превръзки,кърпички-сухи+мокри,четка и паста за зъби,козметика,четиво,лична карта,монети,за друго сещате ли се?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #61 -: Юни 08, 2007, 15:48:24 pm »
мен ме оперираха в майчин дом и ми казаха да си взема лъжица ,вилица и чашка,но при  вас може и да не ти трябват
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #62 -: Юни 08, 2007, 16:32:37 pm »
едва ли ще ми е до хранене.....а и нали първият ден гладуваш,дори вода не пиеш следобеда. :?
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #63 -: Юни 08, 2007, 17:15:58 pm »
мила indi вземи си тази наща оверявам те ще ти трябват и аз си мислех ,че няма да ми трябват но после карах миоте хора да ми носят.А превръзките може да си вземеш и ежедневни аз лечно само с такива бях,защото неизтича чак такова количество колкото си мислех.Желая ти късмет и бързо възтановяване.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #64 -: Юни 08, 2007, 20:14:41 pm »
Значи можеш да си вземеш кисело мляко на втория ден можеш да ядеш поне на мен в Шейново ми дадоха,позволиха ми и натурален сок от ябълка и така А много е важно -Вода да си вземе6.Хайде и успех :bighug:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #65 -: Юни 08, 2007, 20:15:36 pm »
Момичета, с доктора ми обсъждахме евентуална лапароскопия, но той ми каза че трябва да е седмица преди цикъл, а тук гледам че пишете че правите лапаро след цикъл в първите чисти дни. Моля кажете кога е най-добре да се направи и от какви съображения ако знаете?На някой правена ли е няколко дни преди цикъл?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #66 -: Юни 08, 2007, 21:38:23 pm »
indi вземи си чехли и нещо за хапване и пиене(вода ,сок ябълка,кисело мляко.......по-леки неща)лично аз след лапаро бях адски гладна,но в началото ми разрешаваха само сок ябълка,после малко сисело мляко.Успех!!!

buba_ste за лапаро...най-добре е да има максимално много време до кървене.
Значи по възможност най-бързо след като ти свърши цикъла.повечето момичета го правят около 10-12 ден от цикъла.

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #67 -: Юни 08, 2007, 22:07:48 pm »
ох,че неприятно имам седмица да се излекувам :? и още въпросчета - какво да си взема за първа необходимост освен - превръзки,кърпички-сухи+мокри,четка и паста за зъби,козметика,четиво,лична карта,монети,за друго сещате ли се?
чаршафи също си вземи, ако ще седиш в болницата деня преди операцията, очистително и повечко вода/след 12.00 не се яде, след 22.00 спираш и течнистите/, иначе след като те качат в стаята можеш да пиеш и да хапваш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #68 -: Юни 08, 2007, 22:23:52 pm »
 Остават само няколко дни и до моето лапаро.Знам,че много се е изписало по темата,но ми се иска да попитам Polja няколко неща,защото ще ме оперират в същата болница.Искам като отида там да съм подготвена ,доколкото е възможно.Трябва ли да си нося чаршафи,има ли възможност да пия очистителното и да си спя вкъщи преди операцията и колко лева да си приготвя за всичко?
  Съжалявам,ако досаждам на някого,но за мен наистина е важно.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #69 -: Юни 09, 2007, 10:02:12 am »
Благодаря на всички,толкова сте мили! :bighug:
kmi,и аз исках да процедирам точно като теб,но док ми каза ден преди това си тук!  :? за парите и аз съм озадачена,но всъщност влизам за диагностична и ако се превърне в оперативна/за което ще настоявам при проблем/,и за което ще се радвам,защото не искам втора лапароскопия :? би трябвало парите да са съвсем други,затова каквото ми кажат да платя това ще е ........няма по-важно нещо за мен в момента.Но и аз ще се радвам,ако ти отговорят за ориентировъчна сума.Моето лапаро ще е в АГ Варна.
Благодаря на всички отговорили,стискайте ни палци . :P
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #70 -: Юни 09, 2007, 12:31:48 pm »
kmi ,за очистително предполагам не се е променило това от преди година.Там държат на рициновото масло.Вземи си вода и сок ябълка-това ще ти е най необходимо след реанимация.Ако нещо ти е нужно има магазин до самата болница,който е добре зареден и ще можеш сама да отидеш до там.Също така кафето на последния етаж предлага много неща.Пожелавам ти добри резултати и скоро да се четем и пишем,но в други теми :crossfingers:

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #71 -: Юни 09, 2007, 17:45:28 pm »
Привет, момичета! Маето лапаро най-после мина! Днес ме изписаха от болницата. Лапарото ми беше оперативно, в Майчин дом, при д-р Филипов. Смятам че извадих голям късмет, всичко мина чудесно, без усложнения и неприятности, а докторът направи чудеса и пълна реформа в корема ми! Отпуши и запази и двете ми тръби, като премахна хидросалпингсите плюс един миомен възел и киста, за които дори не знаех, че съществуват. Направил е финестрация /мисля, че така се казва/ на яйчниците, дори е взел биопсия от единия. Вече ще имам нормална и естествена овулация, каквато нямах досега и дай боже! да запазя тръбите отпушени и без сраствания! Предписа ми физиотерапия след предстоящия МЦ, както и хидротубация на 8-12 ден от МЦ. Самият той счита, че няма да е необходимо следващо ин витро, защото предвижда забременяване по естествен път - звучи чудесно, нали?! Бях в гинекологичното отделение по тубарен стерилитет на 11 етаж в Майчин дом и нямам никакви оплаквания от отношение спрямо мен, акушерките бяха много мили! Платих само престоя си там - 5 дни - общо 18 лева. Единствените неприятни последици са, че ще трябва да отложа почивката си на море този месец и секс със съпруга, но това са дреболии, особено ако резултатите са наистина блестящи! Благодарна съм за всичко, което д-р Филипов и екипа му направиха за мен и дано всичките му надежди се реализират!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #72 -: Юни 09, 2007, 18:29:52 pm »
привет ивет,много се  радвам за теб .дано  скоро  да збъднеш своята мечта.на мене също ми престои лапаро на 13,06,много се притеснявам.по  цяло нощ не спя и карам само на цигари и кафета,но се  успокоявам ,когато прочета ,че на някое момиче му е минало лапарото и всичко е  наред.изкам да те попитам дали след тази маниполация на яйчниците боли много като се събудиш от упойката.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #73 -: Юни 09, 2007, 18:36:48 pm »
Аничка, искам да те успокоя, че лапарото не е толкова болезнена операция, колкото си представяме предварително! Не, не са ме боляли яйчниците и изобщо всичко беше съвсем леко. Разбира се има различни случаи, пък и различни прагове на поносимост на болката при всеки човек, но ще видиш, че по-неприятно е самото излизане от упойка, както и тежестта в раменете и гърдите от въглеродния двуокис, а не болка от операцията. Разбира се все пак е операция, но ендоскопските операции са по-скоро операцийки /имам предвид че няма големи разрези на корема, а само три дупчици/. Успокой се, бъди смела и мотивирана, защото лапарото при всички положения е полезно!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #74 -: Юни 09, 2007, 18:47:30 pm »
на мене са ми правили диагностична и аз се притеснявах само  от  това дали боли това  обелване на яйчниците.много  ти благодаря ивет ,пожелавам ти бързо възстановяване :bighug:
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #75 -: Юни 09, 2007, 22:07:27 pm »
на мене са ми правили диагностична и аз се притеснявах само  от  това дали боли това  обелване на яйчниците.много  ти благодаря ивет ,пожелавам ти бързо възстановяване :bighug:
на мен ми правиха фенистрация,след 2 дни бях в отли4на форма,не боли,само раменете ме боляха от въглерода
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #76 -: Юни 10, 2007, 12:11:44 pm »
Само да поясня, че при фенистрацията не се обелват яйчниците, а се надупчват. Обелването на яйчниците е операция, която не се прави от години и не трябва да се прави - опасна е много, защото е възможно да причини необратими сраствания около яйчниците.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #77 -: Юни 10, 2007, 14:19:42 pm »
и моите ще ги надупчат.май не съм се изразила правилно.Благодаря на всички.Дано наистина не боли много.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #78 -: Юни 10, 2007, 15:41:12 pm »
и моите ще ги надупчат.май не съм се изразила правилно.Благодаря на всички.Дано наистина не боли много.
Уверявам те,не боли,аз съм много страхлива,от игла ме е страх,но наистина не е стра6но лапарото,първия ден само се 4увства6 некомфортно.
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #79 -: Юни 10, 2007, 22:22:51 pm »
БРАВО Ivet1978!!!!Браво!!Радвам се че всичко мина благополучно!Дай Боже много скро да се похвалиш с най-прекрасния резултат!!!!Успех!!! :D
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #80 -: Юни 11, 2007, 10:35:44 am »
kmi нее нужно да си носиш чаршафи там има и са добри, почти нови са, ношничка за операционната задължително ти дават от там ,там използват рициново масло ,което от там ти го дават само сок от ябалки си носи за да го овкусиш и на сутринта ще ти направят клизма и влаг.промивка.Не се притеснявай всичко минава по лесно от колкото си го представяш, нито е толкова болезнено нито толкова страшно .Дори съжелявам ,че си хабих нервите за притеснението ,но чак когато всичко свърши го осъзнах.Аз платих 690лв. Това е по програмата изследване и лечение на стерилитет ,издават една карта и с нея се ходи по лаборатории и всичко без да плащаш(полагат ти се всички изследвания +7 иниминации и ако се стигне до инвитро се доплащат още 500-600 лв.като стимолациите са за твоа сметка не влизат в тези цени)Ако още нещо те интересува питай всичко щте ти кажа.Пожелавам ти успех,несе притеснявай.А ако се наложи от диагностична да се премине към оперативна повярвай ще го направят ,както при мен е станало видели сраствания и ги отстранили,видили 2 миоматозни възела и са ги отстранили.Успех стескам палци всичко да е ок.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #81 -: Юни 11, 2007, 11:05:49 am »
kmi нее нужно да си носиш чаршафи там има и са добри, почти нови са, ношничка за операционната задължително ти дават от там ,там използват рициново масло ,което от там ти го дават само сок от ябалки си носи за да го овкусиш и на сутринта ще ти направят клизма и влаг.промивка.Не се притеснявай всичко минава по лесно от колкото си го представяш, нито е толкова болезнено нито толкова страшно .Дори съжелявам ,че си хабих нервите за притеснението ,но чак когато всичко свърши го осъзнах.Аз платих 690лв. Това е по програмата изследване и лечение на стерилитет ,издават една карта и с нея се ходи по лаборатории и всичко без да плащаш(полагат ти се всички изследвания +7 иниминации и ако се стигне до инвитро се доплащат още 500-600 лв.като стимолациите са за твоа сметка не влизат в тези цени)Ако още нещо те интересува питай всичко щте ти кажа.Пожелавам ти успех,несе притеснявай.А ако се наложи от диагностична да се премине към оперативна повярвай ще го направят ,както при мен е станало видели сраствания и ги отстранили,видили 2 миоматозни възела и са ги отстранили.Успех стескам палци всичко да е ок.
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #82 -: Юни 11, 2007, 13:39:34 pm »
  Благодаря ти ,Polja.Иска ми се вече всичко да е свършило,а то едва започва.Днес бях на изследвания и в сряда влизам,но незнам дали на мен ще ми струва толкова,защото аз още мисля,че не лекувам стерилитет.Днес от претиснение забравих да попитам.Знам само,че имам два ендометриозни яйчника и те трябва да се оперират.(Откриха ми ги при профилактичен преглед и до сега не сме правили опити за бебе).Ако се наложело щели да преминат от лапаро към коремна операция.С това се изчерпва информацията,която имам.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #83 -: Юни 11, 2007, 14:03:48 pm »
Мила kmi аз мисля,че ако има диагноза ендометриоза това води до стерилитет докато не се отстрани.Но ти пожелавам да нее това което за сега се предполага и дано скоро да си имаш бебче.Когато се оправиш пиши как е минало.Стискам палци .
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #84 -: Юни 12, 2007, 21:23:03 pm »
Момичета може ли някой да ми каже как точно да се пазя след лапароскопията?Всички ми викат сега трябва да се пазиш ,а аз се чувствам добре дори все едно нищо не са ми правили.Сега се притеснявам да не ми стане нещо.Малко е глупаво но е факт.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #85 -: Юни 12, 2007, 21:31:50 pm »
а от какво трябва да се пазиш. единственото за което се сещам е да не вдигаш известно време много тежко щото си е все пак операция. иначе щом се чувстваш добре живей си нормално.
аз си взех душ и излезнах на разходка на следващия ден след лапарото
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #86 -: Юни 12, 2007, 21:44:00 pm »
Незнам от какво да се паза , а на разходки ходя всеки ден, не се спирам.Освен ако това имат в предвид.Или да се пазя да не настина ,незнам.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #87 -: Юни 12, 2007, 22:10:18 pm »
Незнам от какво да се паза , а на разходки ходя всеки ден, не се спирам.Освен ако това имат в предвид.Или да се пазя да не настина ,незнам.
След лапаро трябва известно време(препоръчват 1 месец за по сигурно) да се пазиш от тежести! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #88 -: Юни 12, 2007, 22:44:29 pm »
Незнам от какво да се паза , а на разходки ходя всеки ден, не се спирам.Освен ако това имат в предвид.Или да се пазя да не настина ,незнам.
ми че питай от какво искат да се пазиш де :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #89 -: Юни 12, 2007, 23:18:43 pm »
аз се пазя да не слънчасам и не вдигам бебета по-тежки от 6 кила, като гледам тежестта да е на ръцете. Незнам кво са имали в превид, щото това е операция ама не съвсем, пак зависи кво са ти направили де. Лекар ли го каза или познати. Живей си живота и скоро разултати! :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #90 -: Юни 12, 2007, 23:32:20 pm »
След лапаро е необходимо полово въздържание /трябва да попиташ лекаря си колко време/, както и не е добре да ходиш на море и басейни. Може би при всеки е различно, в зависимост от това какво точно са ти правили при лапарото. От друго няма от какво да се пазиш!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #91 -: Юни 12, 2007, 23:37:29 pm »
За басейните ясно те са забранени от както съм тръгана по лекари, но за останалото... ясно е че няма да тръгнеш с конците на море, секс може след първи цикъл. :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #92 -: Юни 13, 2007, 07:09:19 am »
За басейните ясно те са забранени от както съм тръгана по лекари, но за останалото... ясно е че няма да тръгнеш с конците на море, секс може след първи цикъл. :lol:
:D :D
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #93 -: Юни 13, 2007, 08:34:56 am »
  Здравейте,момичета!Днес влизам в болница и ако всичко е наред утре ще ме оперират.Благодаря на всички ви за подкрепата и стискайте палци:)
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #94 -: Юни 13, 2007, 09:22:58 am »
Успех,мила! :goodluck: :bighug:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #95 -: Юни 13, 2007, 09:24:12 am »
Успех!

lb2f
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #96 -: Юни 13, 2007, 09:44:44 am »
успех! :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #97 -: Юни 13, 2007, 11:08:08 am »
Успех и от мен!

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #98 -: Юни 13, 2007, 12:03:31 pm »
Късмет, КМИ.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #99 -: Юни 13, 2007, 15:51:31 pm »
Благодаря ви момичета.Тогава няма за какво да се притеснявам.Аз само се претеснявах от възпаления ,че много бързо ги ловя но явно няма за какво да се притеснявам.
Успех kmi.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #100 -: Юни 19, 2007, 11:42:21 am »
Момичета,
Имам въпроси към правилите лапаро при д-р Стаменов.
Аз имам две лапароскопии, но все в държавни болници и може въпросите ми да ви се сторят смешни...
Кажете трябва ли да си взема ношница за операцията или оттам ще ми дадат тяхна – стерилна?
Чаршафи – предполагам, че там ще ми дадат?
Ще пуснат ли мъжа ми да дойде да ме види или ще ме държат в реанимация?
Кога трябва да платя – като ме изписват или като постъпвам в клиниката?
Благодаря!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #101 -: Юни 19, 2007, 11:47:28 am »
Миси,
всичко ще ти дадат от клиниката. Трябват ти само чехли и тоалетни принадлежности.
Посетители може да идват веднага след като се събудиш.
Можеш да платиш и преди и след операцията.
Сутринта ще ти пуснат ПКК, ако нямаш. Можеш да платиш изследването, което беше 17 лв. и операцията заедно.

Успех!

lb2f
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #102 -: Юни 19, 2007, 12:03:37 pm »
Благодаря Jazzy, 
Може да дойдете да ме видите с Надето, привечер, като се посъвзема  :D ако искате :wink:.
Колкото повече приближава деня, все повече се шашкам, ама знаеш как е... :?
Страхувам се, не от операцията и болката, а от резултата!

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #103 -: Юни 19, 2007, 12:06:25 pm »
Разбира се, че ще дойдеме  :balk_21:

И не се притеснявай, няма от какво  :D

lb2f
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #104 -: Юни 19, 2007, 13:03:55 pm »
Сутринта ще ти пуснат ПКК, ако нямаш. Можеш да платиш изследването, което беше 17 лв. и операцията заедно.

Една много лека корекция - последно март месец изследването струваше 23 лв :)
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #105 -: Август 31, 2007, 15:07:12 pm »
И аз имам въпрос,понеже забравих да питам моята лекарка,пък сега ми е неудобно да й се обаждам специално за това:Колко дни след лапароскопия не се прави секс?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #106 -: Август 31, 2007, 15:54:36 pm »
Малко странен въпрос :D
Жековааааааа!  :balk_64:
Когато се почувстваш готова.
При мен след около 8-9 дни.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #107 -: Август 31, 2007, 17:07:32 pm »
И аз имам въпрос,понеже забравих да питам моята лекарка,пък сега ми е неудобно да й се обаждам специално за това:Колко дни след лапароскопия не се прави секс?
Аз правих лапароскопия(с фенестрация на яйчниците)през юни,опериращият лекар ме предупреди  един месец да се въздържаме от полови контакти. :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #108 -: Август 31, 2007, 17:45:04 pm »
И аз имам въпрос,понеже забравих да питам моята лекарка,пък сега ми е неудобно да й се обаждам специално за това:Колко дни след лапароскопия не се прави секс?
Аз правих лапароскопия(с фенестрация на яйчниците)през юни,опериращият лекар ме предупреди  един месец да се въздържаме от полови контакти. :)

Чак толкова ли?
Мен никой не ме е предупреждавал за време.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #109 -: Август 31, 2007, 17:50:43 pm »
Ще изчакам и други мнения,но  искрено се надявам да не е един месец...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #110 -: Август 31, 2007, 17:55:33 pm »
Ами дано се включат и други. :wink:
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #111 -: Август 31, 2007, 18:11:13 pm »
Понеже се чувствах добре ние не сме чакали много-много, може би около седмица.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #112 -: Август 31, 2007, 18:23:00 pm »
Жекова, зависи как се чувстваш. Като ти дойде цикъла и след това може :D

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #113 -: Август 31, 2007, 19:29:04 pm »
Ами след като го мислиш толкова значи може да действаш, след като никой не е казал да се пазиш. :D Айде успех!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #114 -: Август 31, 2007, 19:32:09 pm »
Не го мисля чак толкова,даже в момента хич не ми е до това,но все някога ще ми дойде музата,искам да знам да не съм "в нарушение".
*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #115 -: Септември 01, 2007, 09:47:29 am »
момичета здравейте,имам един въпрос към вас какви изследвания трябва да си направя преди лапарото?
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #116 -: Септември 01, 2007, 10:02:34 am »
Лекаря,който ще те оперира би трябвало да ти каже.Сред задължителните са - микробиология,кръвна група,васерман,време на съсирване и на кървене.Пожелавам ти добри резултати!

*

    sbubi

  • ***
  • 178
  • красотата ще спаси света
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #117 -: Септември 01, 2007, 10:11:39 am »
ще правя лапаро при стаменов и ми казаха пълни кръвни изследвания
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #118 -: Септември 01, 2007, 10:30:49 am »
Щом са ти казали-прави ги :).Обади се на Д-р Стаменов и той ще ти каже най- точно.

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #119 -: Септември 01, 2007, 14:37:48 pm »
ще правя лапаро при стаменов и ми казаха пълни кръвни изследвания
Васерман,СПИН,кръвна група,кръвна утайка,албумин...само това си спомням.Много са.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #120 -: Септември 01, 2007, 17:19:20 pm »
И аз имам въпрос,понеже забравих да питам моята лекарка,пък сега ми е неудобно да й се обаждам специално за това:Колко дни след лапароскопия не се прави секс?
Аз правих лапароскопия(с фенестрация на яйчниците)през юни,опериращият лекар ме предупреди  един месец да се въздържаме от полови контакти. :)
[/quote
 
Аз сьщо правих лапароскопия/с фенестрация на яйчниците/Мисля че много индивидуално.Аз бях с много болки,едвам вьрвях в продьлжение на 10 дни.И се сещате че вообще не ми беше до секс.Специално док ми каза да се вьздьржаме около седмица две.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #121 -: Септември 04, 2007, 17:36:25 pm »
Момичета нуждая се от малко инструкции относно лапарото.

-   До кога (да колко часа) мога да приемам храна и да пия течности на предния ден?
-   Аз пия парлодел всеки ден по1/4 – ама в деня преди лапарото да го пия ли?

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #122 -: Септември 04, 2007, 17:47:48 pm »
Очистително-до 14ч.,храна до 18ч.,вода и всякакви други течности-до 22ч.За лекарството не знам.Желая ти успех!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #123 -: Септември 04, 2007, 18:21:58 pm »
И аз пия бромокриптин(1/4),аспирин протект и селен,но в деня преди лапарото не съм ги приемала.До обяд-течна храна,а след това само вода и сокове.Успех!Няма нищо стршно :P
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #124 -: Септември 04, 2007, 18:55:21 pm »
А бе аз стоях гладна целия преден ден, но Александров ми каза,че е било излишно.Така или иначе ти правят клизма, така че....
Иначе за самия ден-абсолютно нищо!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #125 -: Септември 04, 2007, 19:40:40 pm »
Момичета нуждая се от малко инструкции относно лапарото.

-   До кога (да колко часа) мога да приемам храна и да пия течности на предния ден?
-   Аз пия парлодел всеки ден по1/4 – ама в деня преди лапарото да го пия ли?


Ако ще пиеш Xprep, на листовката пише да се изпие в 14, и след това само вода. По-добре е да погладуваш щото после с газовете е зор работата.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #126 -: Септември 04, 2007, 22:24:11 pm »
Да Ledena_luna, ще пия Xprep.
Мимка, на мен ми казаха, че няма да ми правят клизма.
Благодаря за съветите.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #127 -: Септември 04, 2007, 23:09:21 pm »
И на мене не са ми правили клизма,така че пий само вода,а Xprep до сутринта ще те прочисти.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #128 -: Септември 05, 2007, 00:48:58 am »
Миси, значи на обяд ти се разрешава супа, желателно е да изпиеш още в 14.00 сладкото ситопче на екс, после повечко вода, ако закъснееш ще ставаш и вечерта, иначе има шанс до 22.00 да си се "пречистила".
тоалентна в близот на по-късно от час след приема. :lol:
А иначе и клизмата на сутринта не ми се размина. :(
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #129 -: Септември 05, 2007, 08:52:00 am »
Миси, аз лично до обяд ядох само плод и супа. Изпих хпрепа в 13.00 ч. след което 4 литра вода - много е сладко, пък и от зор по-бързо да се пречистя. Ставах до едното място до към 12 през нощта но след това нямаше вече нищо. Пих водата до 22 ч. На сутринта жаждата ме мореше, но отминава - не мисли за това и е лесно. Лапарото ми мина в 12 на обяд и чак към 16 ч. ми дадоха глътка вода, после и глътка кола. Никога не съм предполагала, че ще издържа, но факт. Стискам ти палци и спокойно. Успех и кураж.
Ти си при Стаменов нали? Там нещата са на ниво, което също има значение. Ако нещо друго те притеснява пиши. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #130 -: Септември 05, 2007, 10:07:46 am »
Да joli, при д-р Стаменов съм.
Моля за още някои съвети. Може да ви се сторят малко елементарни, но досега съм правила лапаро само в държавна болница, в частните клиники изобщо нямам представа как стоят нещата. Та въпроса ми е какво от тези неща в списъка, които по принцип са необходими за лапаро в държ.болница, ще ми бъдат излишни:
-   пижама/нощница (в някои болници държат на нощницата – за операцията)
-   чаша, вилица, лъжица, чиния
-   джапанки/чехли
-   кърпа
-   тоалетни принадлежности (четка, паста за зъби, сапун...)
-   чаршафи (в някои болници искат да си носиш)
-   термометър

Благодаря!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #131 -: Септември 05, 2007, 11:21:45 am »
ношницата и чаршафите са ти излишни, термометъра също, чаши, вилици и чинии дават - там обслужването е европейско. носи само челхи, и тоалетни принадлежности.успех
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #132 -: Септември 05, 2007, 15:42:36 pm »
Момичета,имам 6 излишни ампули Диферилин
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #133 -: Септември 05, 2007, 17:28:46 pm »
Миси,вземи си мокри кърпички и дамски превръзки. :goodluck: :goodluck:
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #134 -: Септември 15, 2007, 14:50:32 pm »
Момичета,
ето че мина и моето лапаро. Не беше толкова страшно, а и в частна клиника е доста по-различно и всичко е на ниво.
Резултата от лапрото е, че вече нямам тръби - док каза, че са били неспасяеми - остана ми само един яйник и... матка.
Е, сега остава да се възстановя и да започнем инвитро.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #135 -: Септември 15, 2007, 15:03:09 pm »
Миси, бързо възстановяване и успех при инвитрото.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #136 -: Септември 15, 2007, 15:37:55 pm »
Момичета,
ето че мина и моето лапаро. Не беше толкова страшно, а и в частна клиника е доста по-различно и всичко е на ниво.
Резултата от лапрото е, че вече нямам тръби - док каза, че са били неспасяеми - остана ми само един яйник и... матка.
Е, сега остава да се възстановя и да започнем инвитро.


Миси, и аз съм без тръби. Няма страшно. Аз вярвам, че тръбата ми е била причина за
предишните неуспехи. Сега ще успеем! Трябва!  :D

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #137 -: Септември 15, 2007, 17:01:07 pm »
 :balk_103:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #138 -: Септември 15, 2007, 18:23:41 pm »
Момичета,
ето че мина и моето лапаро. Не беше толкова страшно, а и в частна клиника е доста по-различно и всичко е на ниво.
Резултата от лапрото е, че вече нямам тръби - док каза, че са били неспасяеми - остана ми само един яйник и... матка.
Е, сега остава да се възстановя и да започнем инвитро.


Миси, и аз съм без тръби. Няма страшно. Аз вярвам, че тръбата ми е била причина за
предишните неуспехи. Сега ще успеем! Трябва!  :D



Ще трябва! Искам! :balk_21:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #139 -: Септември 15, 2007, 22:35:39 pm »
Чак не ми се мисли какво ще стане ако не успеем и сега.
 :(

Отхвърлям този вариант подсъзнателно.
Знам, че трябва да се подготвя и за (-) резултат,
но нямам сили вече.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #140 -: Септември 15, 2007, 22:55:44 pm »
Напълно те разбирам и от все сърце ти пожелавам този път всичко да е наред, да имаш един хубав положителен тест, аз също си мисля как да стартирам без предварителна нагласа, с умерен оптимизъм, за да не изпадна в някаква депресия после.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #141 -: Септември 15, 2007, 23:02:11 pm »
Много, много, много ти благодаря!


 :balk_145: :balk_21:

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #142 -: Септември 16, 2007, 18:28:56 pm »
Четох в една от темите за БИВАЦИН.
Хайде дайте подробности за това кремче, да се мажа ли с него след лапарото и за какво помага?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #143 -: Септември 16, 2007, 18:33:48 pm »
Бивацина е спрей за по-бързо заздравяване, а витамерфен е за по-бързо заличаване на белезите.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #144 -: Септември 16, 2007, 19:09:15 pm »
Благодаря Луничке,
След като ми махнат конците ли трябва да го ползвам?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #145 -: Септември 16, 2007, 22:08:47 pm »
Благодаря Луничке,
След като ми махнат конците ли трябва да го ползвам?


Да. Много е ефикасно.
Аз малко късно го използвах, чак след седмица,
но имаше полза.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #146 -: Септември 16, 2007, 22:10:37 pm »
 Аз се мажа с Контратубекс,какво ще кажете,да го сменям ли с Бивацин?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #147 -: Септември 17, 2007, 09:14:34 am »
Аз се мажа с Контратубекс,какво ще кажете,да го сменям ли с Бивацин?

Контратубекс не е ли против белези?
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #148 -: Септември 17, 2007, 10:00:47 am »
 Да,против белези е.Мажа се откакто ми свалиха конците/по самоинициатива/.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #149 -: Септември 17, 2007, 10:24:37 am »
Да,против белези е.Мажа се откакто ми свалиха конците/по самоинициатива/.

Защото на мен ми останаха белези, ама това да е проблема. :D
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #150 -: Септември 17, 2007, 10:34:05 am »
Аз не съм се мазала с нищо, но аз имам много малък разрев вътре в пъпа, който ама изобщо не се забелязва и малко белезче по-малко от 1 см в ляво.Трета дупка нямам.Та затова не съм се мазала с нищо.Пък и както казва Женя, белега е най-малкия проблем.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #151 -: Септември 17, 2007, 15:47:00 pm »
Да,против белези е.Мажа се откакто ми свалиха конците/по самоинициатива/.

Защото на мен ми останаха белези, ама това да е проблема. :D
Важно е да има резултати :bori_004: :bori_007:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #152 -: Септември 17, 2007, 20:11:30 pm »
Да,против белези е.Мажа се откакто ми свалиха конците/по самоинициатива/.

Защото на мен ми останаха белези, ама това да е проблема. :D
Ама много е рано съвсем да изченат, другата година няма да ги виждаш почти.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #153 -: Септември 18, 2007, 17:44:12 pm »
Ама много е рано съвсем да изченат, другата година няма да ги виждаш почти.

Дано!!!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #154 -: Септември 19, 2007, 01:43:16 am »
Все пак можеш да пробваш витамерфен само 5 лв, беше миналата година.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #155 -: Септември 19, 2007, 08:56:00 am »
Вчера ми махнаха конците и ми казаха да не се мажа с нищо.
Попитах за Бивацин и ми ми казаха, че се ползва само когато има някакъв проблем, а мойте рани зарастват нормално.
А за витамерфем не питах, но доколкото разбрах, той се ползва, за да не останат белези.
Та въпроса ми е кога да се мажа - след като падне коричката от раната, нали?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #156 -: Септември 19, 2007, 09:46:03 am »
Да Миси, след това, а Бивацин ако раничката е мокреща, след акто е на корична няма смисъл.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #157 -: Септември 19, 2007, 12:34:06 pm »
Миси, аз лично нищо не съм мазала и вече се заличават белезите от само себе си. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!