0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #60 -: Юни 08, 2007, 15:36:41 pm »
ох,че неприятно имам седмица да се излекувам :? и още въпросчета - какво да си взема за първа необходимост освен - превръзки,кърпички-сухи+мокри,четка и паста за зъби,козметика,четиво,лична карта,монети,за друго сещате ли се?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #61 -: Юни 08, 2007, 15:48:24 pm »
мен ме оперираха в майчин дом и ми казаха да си взема лъжица ,вилица и чашка,но при  вас може и да не ти трябват
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #62 -: Юни 08, 2007, 16:32:37 pm »
едва ли ще ми е до хранене.....а и нали първият ден гладуваш,дори вода не пиеш следобеда. :?
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #63 -: Юни 08, 2007, 17:15:58 pm »
мила indi вземи си тази наща оверявам те ще ти трябват и аз си мислех ,че няма да ми трябват но после карах миоте хора да ми носят.А превръзките може да си вземеш и ежедневни аз лечно само с такива бях,защото неизтича чак такова количество колкото си мислех.Желая ти късмет и бързо възтановяване.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #64 -: Юни 08, 2007, 20:14:41 pm »
Значи можеш да си вземеш кисело мляко на втория ден можеш да ядеш поне на мен в Шейново ми дадоха,позволиха ми и натурален сок от ябълка и така А много е важно -Вода да си вземе6.Хайде и успех :bighug:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #65 -: Юни 08, 2007, 20:15:36 pm »
Момичета, с доктора ми обсъждахме евентуална лапароскопия, но той ми каза че трябва да е седмица преди цикъл, а тук гледам че пишете че правите лапаро след цикъл в първите чисти дни. Моля кажете кога е най-добре да се направи и от какви съображения ако знаете?На някой правена ли е няколко дни преди цикъл?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #66 -: Юни 08, 2007, 21:38:23 pm »
indi вземи си чехли и нещо за хапване и пиене(вода ,сок ябълка,кисело мляко.......по-леки неща)лично аз след лапаро бях адски гладна,но в началото ми разрешаваха само сок ябълка,после малко сисело мляко.Успех!!!

buba_ste за лапаро...най-добре е да има максимално много време до кървене.
Значи по възможност най-бързо след като ти свърши цикъла.повечето момичета го правят около 10-12 ден от цикъла.

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #67 -: Юни 08, 2007, 22:07:48 pm »
ох,че неприятно имам седмица да се излекувам :? и още въпросчета - какво да си взема за първа необходимост освен - превръзки,кърпички-сухи+мокри,четка и паста за зъби,козметика,четиво,лична карта,монети,за друго сещате ли се?
чаршафи също си вземи, ако ще седиш в болницата деня преди операцията, очистително и повечко вода/след 12.00 не се яде, след 22.00 спираш и течнистите/, иначе след като те качат в стаята можеш да пиеш и да хапваш.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #68 -: Юни 08, 2007, 22:23:52 pm »
 Остават само няколко дни и до моето лапаро.Знам,че много се е изписало по темата,но ми се иска да попитам Polja няколко неща,защото ще ме оперират в същата болница.Искам като отида там да съм подготвена ,доколкото е възможно.Трябва ли да си нося чаршафи,има ли възможност да пия очистителното и да си спя вкъщи преди операцията и колко лева да си приготвя за всичко?
  Съжалявам,ако досаждам на някого,но за мен наистина е важно.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #69 -: Юни 09, 2007, 10:02:12 am »
Благодаря на всички,толкова сте мили! :bighug:
kmi,и аз исках да процедирам точно като теб,но док ми каза ден преди това си тук!  :? за парите и аз съм озадачена,но всъщност влизам за диагностична и ако се превърне в оперативна/за което ще настоявам при проблем/,и за което ще се радвам,защото не искам втора лапароскопия :? би трябвало парите да са съвсем други,затова каквото ми кажат да платя това ще е ........няма по-важно нещо за мен в момента.Но и аз ще се радвам,ако ти отговорят за ориентировъчна сума.Моето лапаро ще е в АГ Варна.
Благодаря на всички отговорили,стискайте ни палци . :P
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #70 -: Юни 09, 2007, 12:31:48 pm »
kmi ,за очистително предполагам не се е променило това от преди година.Там държат на рициновото масло.Вземи си вода и сок ябълка-това ще ти е най необходимо след реанимация.Ако нещо ти е нужно има магазин до самата болница,който е добре зареден и ще можеш сама да отидеш до там.Също така кафето на последния етаж предлага много неща.Пожелавам ти добри резултати и скоро да се четем и пишем,но в други теми :crossfingers:

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #71 -: Юни 09, 2007, 17:45:28 pm »
Привет, момичета! Маето лапаро най-после мина! Днес ме изписаха от болницата. Лапарото ми беше оперативно, в Майчин дом, при д-р Филипов. Смятам че извадих голям късмет, всичко мина чудесно, без усложнения и неприятности, а докторът направи чудеса и пълна реформа в корема ми! Отпуши и запази и двете ми тръби, като премахна хидросалпингсите плюс един миомен възел и киста, за които дори не знаех, че съществуват. Направил е финестрация /мисля, че така се казва/ на яйчниците, дори е взел биопсия от единия. Вече ще имам нормална и естествена овулация, каквато нямах досега и дай боже! да запазя тръбите отпушени и без сраствания! Предписа ми физиотерапия след предстоящия МЦ, както и хидротубация на 8-12 ден от МЦ. Самият той счита, че няма да е необходимо следващо ин витро, защото предвижда забременяване по естествен път - звучи чудесно, нали?! Бях в гинекологичното отделение по тубарен стерилитет на 11 етаж в Майчин дом и нямам никакви оплаквания от отношение спрямо мен, акушерките бяха много мили! Платих само престоя си там - 5 дни - общо 18 лева. Единствените неприятни последици са, че ще трябва да отложа почивката си на море този месец и секс със съпруга, но това са дреболии, особено ако резултатите са наистина блестящи! Благодарна съм за всичко, което д-р Филипов и екипа му направиха за мен и дано всичките му надежди се реализират!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #72 -: Юни 09, 2007, 18:29:52 pm »
привет ивет,много се  радвам за теб .дано  скоро  да збъднеш своята мечта.на мене също ми престои лапаро на 13,06,много се притеснявам.по  цяло нощ не спя и карам само на цигари и кафета,но се  успокоявам ,когато прочета ,че на някое момиче му е минало лапарото и всичко е  наред.изкам да те попитам дали след тази маниполация на яйчниците боли много като се събудиш от упойката.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #73 -: Юни 09, 2007, 18:36:48 pm »
Аничка, искам да те успокоя, че лапарото не е толкова болезнена операция, колкото си представяме предварително! Не, не са ме боляли яйчниците и изобщо всичко беше съвсем леко. Разбира се има различни случаи, пък и различни прагове на поносимост на болката при всеки човек, но ще видиш, че по-неприятно е самото излизане от упойка, както и тежестта в раменете и гърдите от въглеродния двуокис, а не болка от операцията. Разбира се все пак е операция, но ендоскопските операции са по-скоро операцийки /имам предвид че няма големи разрези на корема, а само три дупчици/. Успокой се, бъди смела и мотивирана, защото лапарото при всички положения е полезно!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #74 -: Юни 09, 2007, 18:47:30 pm »
на мене са ми правили диагностична и аз се притеснявах само  от  това дали боли това  обелване на яйчниците.много  ти благодаря ивет ,пожелавам ти бързо възстановяване :bighug:
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #75 -: Юни 09, 2007, 22:07:27 pm »
на мене са ми правили диагностична и аз се притеснявах само  от  това дали боли това  обелване на яйчниците.много  ти благодаря ивет ,пожелавам ти бързо възстановяване :bighug:
на мен ми правиха фенистрация,след 2 дни бях в отли4на форма,не боли,само раменете ме боляха от въглерода
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #76 -: Юни 10, 2007, 12:11:44 pm »
Само да поясня, че при фенистрацията не се обелват яйчниците, а се надупчват. Обелването на яйчниците е операция, която не се прави от години и не трябва да се прави - опасна е много, защото е възможно да причини необратими сраствания около яйчниците.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #77 -: Юни 10, 2007, 14:19:42 pm »
и моите ще ги надупчат.май не съм се изразила правилно.Благодаря на всички.Дано наистина не боли много.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #78 -: Юни 10, 2007, 15:41:12 pm »
и моите ще ги надупчат.май не съм се изразила правилно.Благодаря на всички.Дано наистина не боли много.
Уверявам те,не боли,аз съм много страхлива,от игла ме е страх,но наистина не е стра6но лапарото,първия ден само се 4увства6 некомфортно.
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #79 -: Юни 10, 2007, 22:22:51 pm »
БРАВО Ivet1978!!!!Браво!!Радвам се че всичко мина благополучно!Дай Боже много скро да се похвалиш с най-прекрасния резултат!!!!Успех!!! :D