0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #20 -: Май 24, 2007, 08:09:45 am »
Благдаря ви момичета за съветите,много сте мили и отзивчиви.
kmi и моята лапароскопия ще я правя там, но при мен е сигорно, че ще постъпя тъй като щте съм седмица от датата на първи ден от м.ц.
Стискам ти палци и при теб нещата да се оправят ,несе притеснявай.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #21 -: Май 24, 2007, 13:50:14 pm »
моята лапароскопия беше на 31,08,2006,беше диагностична.на другия ден ме пуснаха.няма нищо страшно.не е толкова болезнено.диагнозата ми е ендометриоза.бях 6 месеца на золадекс,след това дуфастон,защото не ми дойде.3 дена след като го изпих ми дойде.сега в понеделник съм на преглед и ми престои 2 лапаро.ще ми обелят яйчниците,защото са поликистозни.когато влизам в операционната си мисля единствено как ще прегърна детето си някой ден и не се страхувам.бог  ще бъде с нас момичета.пожелавам на всички успех.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #22 -: Май 24, 2007, 14:56:32 pm »
Успех и на теб Аничка.
Може ли да попитам диагноза ендометриоза само чрез лапароскопия ли се диагностицира ?Напоследък мног често се коментира тази диагноза и взе да ме хваща страх за предсоящата ми лапароскопия ,да не се окаже ,че и аз имам ендометриоза.Мног се притесних и колкото по наближава 29.05 толкова по толям страх ме хваща.Много се притеснявам.Радвам се,че ви има и мога да споделя с вас.
Благодаря ви момичета.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #23 -: Май 24, 2007, 15:54:26 pm »
здравеите на всички,и аз да се присаиденя кам вас,моиата е нарочена за 16 уни,заради една киста шоколадова,имам я от доста време пробрвах с какво ли не и не се маха досадницата гадна,и мен малко ме е страх но горе глажата и напред и това е ше се справим.желая ти успех и не се тревожи всичко ше е ок,бади силна,благодаря на господ че ви има бадете здрави и много касмет на всички.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #24 -: Май 24, 2007, 17:16:48 pm »
диагнозата ендометриоза доколкото знам се поставя само чрез лапароскопия.
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #25 -: Май 24, 2007, 19:54:35 pm »
  Искам да благодаря на всички ви,момичета,че ви има и,че ми вдъхвате кураж със всяка ваша дума.Днес се чувствам по-спокойна от вчера,но пак много ме е страх.Вече съм почти сигурна,че моята лапароскопия ще се отложи във времето,защото вероятно от притеснение цикълът ми закъснява с 2-3дни.Ако трябва да чакам първия си "чист" ден,ще е станало вече юни.Което ме навежда на мисълта,че ще ми е нужно ново направление №7.Има ли пречка да го получа в два поредни месеца?
  Polja,пожелавам ти успех и може би малко съжалявам,че няма да се запознаем.Усещам,че си по-силна от мен.Дано всичко е наред-очаквам когато се почувстваш по-добре да споделиш впечатленията си.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #26 -: Май 24, 2007, 22:25:05 pm »
моята лапароскопия беше на 31,08,2006,беше диагностична.на другия ден ме пуснаха.няма нищо страшно.не е толкова болезнено.диагнозата ми е ендометриоза.бях 6 месеца на золадекс,след това дуфастон,защото не ми дойде.3 дена след като го изпих ми дойде.сега в понеделник съм на преглед и ми престои 2 лапаро.ще ми обелят яйчниците,защото са поликистозни.когато влизам в операционната си мисля единствено как ще прегърна детето си някой ден и не се страхувам.бог  ще бъде с нас момичета.пожелавам на всички успех.
не виждам нито една причина това, което ти предстои на втората лапароскопия да не е направено на първата още...нищо освен алчността на опериращия да вземе пари като за 2 операции...ужасно просто.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #27 -: Май 30, 2007, 08:05:53 am »
Привет, мацки!
Маето лапаро също се отложи, но вече има дата - 05.06.07 г. в Майчин дом, София, при д-р Филипов /Единствената болница, където потвърдиха, че лапарото ще се поеме от здравната каса/. Не ме е страх много от самата операция. Повече се притеснявам дали ще бъда "поправена" изцяло. Лапарото трябва да е оперативно и да бъдат премахнати тръбите, но знам ли, чичко доктор може да реши нещо друго и да промени бъдещето и плановете! В крайна сметка - каквото сабя покаже! Пожелайте ми късмет! Ще пиша като се върна!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #28 -: Май 30, 2007, 08:44:22 am »
Успех Ивет! Надявам се всичко при теб да бъде наред. Аз правих лапароскопия при проф. Налбански на 27.03.2006, а след това и пластика на 7.06. Ако имаш някакви въпроси, мога да ти отговоря. Наясно съм с доста неща, които естествено научих от другите момичета, защото от персонала почти никой не те светва. УСПЕХ!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #29 -: Май 30, 2007, 08:59:41 am »
Мила Ивет,желая ти от цялото си сърце,всичко да мине благополучно,с прекрасен финал който ще завърши с малко бебенце,може и двенки! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :bori_002: :bori_016:
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #30 -: Май 30, 2007, 09:22:44 am »
дано мечтите ти се сбъднат по-скоро. успех. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #31 -: Май 30, 2007, 14:22:41 pm »
успех и от мен и стискам палци!

:balk_116:
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #32 -: Май 30, 2007, 23:07:54 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата! Ще пиша като приключи!
А ти, eli_v, защо се е наложило два пъти да те клъцкат? Не става ли при лапароскопията да ти направят и пластиката? Аз най-много се притеснявам от това - искам да ми направят всичко, което е необходимо наведнъж. По всяка вероятност ще се наложи премахване на тръбите и обелване на яйчниците.
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #33 -: Май 31, 2007, 08:36:04 am »
Ивет, мисля че лапароскопията и пластиката са две различни операции. И трябва да има интервал от време между двете. Лапароскопията може да бъде диагностична или оперативна. При мен беше диагностична, защото съм имала много сраствания - тръби с яйчници, матка към задна коремна стена, хидросалпинкси, и др. Тръбите ми изобщо не са пропуснали. През 1995 ме оперираха от апандисит и вероятно оттогава са се получили тези сраствания. Имаше момичета и с оперативна лапароскопия. Имали са малки сраствания, които са били премахнати в момента. Та се питахме една на друга коя с колко дупки е - ако са 2, значи е била диагностична, ако са 3 - е оперативна. Та нямах друг избор и реших да се подложа и на пластика. Но засега за съжаление ефект никакъв. Налбански ми беше казал ако до 9 месеца няма нищо, да му се обадя, но не съм го направила, въпреки, че ще стане вече година.
 
Ивет, ти казваш че твоето лапаро трябва да е оперативно. Филипов ли ти го е казал това? Как са го решили предварително?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #34 -: Май 31, 2007, 09:24:27 am »
Ивет, мисля че лапароскопията и пластиката са две различни операции.

Пластика се прави посредством лапароскопия (или коремна операция).

lb2f
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #35 -: Юни 01, 2007, 14:32:43 pm »
Ивет, мисля че лапароскопията и пластиката са две различни операции. И трябва да има интервал от време между двете. Лапароскопията може да бъде диагностична или оперативна. При мен беше диагностична, защото съм имала много сраствания - тръби с яйчници, матка към задна коремна стена, хидросалпинкси, и др. Тръбите ми изобщо не са пропуснали. През 1995 ме оперираха от апандисит и вероятно оттогава са се получили тези сраствания. Имаше момичета и с оперативна лапароскопия. Имали са малки сраствания, които са били премахнати в момента. Та се питахме една на друга коя с колко дупки е - ако са 2, значи е била диагностична, ако са 3 - е оперативна. Та нямах друг избор и реших да се подложа и на пластика. Но засега за съжаление ефект никакъв. Налбански ми беше казал ако до 9 месеца няма нищо, да му се обадя, но не съм го направила, въпреки, че ще стане вече година.
 
Ивет, ти казваш че твоето лапаро трябва да е оперативно. Филипов ли ти го е казал това? Как са го решили предварително?

Няма такова нещо ако всички неща са обсъдени предварително и си дала съгласие за оперативна всичко минава на веднъж, колкото за броя на дупките е относително понятие, тези дето за с 3 запис от операцията имат ли? :D
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #36 -: Юни 02, 2007, 08:23:09 am »
Ledena_Luna не зная дали си ходила в Майчин дом, но там се държат отвратително и никой не ти обяснява предварително на какво ще те подложат, в какво ще се състои операцията, какви са рисковете и т.н. Всеки се прави на важен. Особено професора. Подробностите научавахме една от друга потърпевшите.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #37 -: Юни 02, 2007, 10:34:48 am »
именно заради това аз предпочетох да я направя моята при стаменов, въпреки че в мд щеше да ми е изцяло по каса
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #38 -: Юни 02, 2007, 11:42:40 am »
И аз все лоши работи чувам за там!Когато трябваше да правя моето лапаро и проучвах въпроса кой,каде,за там само лоши работи чувах,че са се даржали грубо с пациентите и била лоша обстановката ,май само имат един ,два специалиста и това е :(
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #39 -: Юни 02, 2007, 11:56:06 am »
Когато стана ясно, че трябва да се прави лапароскопия, моята гинеколожка първо ми каза името на проф. Налбански и като втори вариант - д-р Александров. А, забравих да спомена, че живея във Варна. Когато стана ясно, че и пластика трябва да ми се прави, а не исках да ходя отново в София, гинеколожката ми каза "Ели, във Варна не ти препоръчвам никой да ти я направи. Един Яков /лекар в Майчин дом - Варна/ беше, но и той вече за нищо не става". Това бяха нейните думи. А аз бях толкова шашната и в невидение, че отново се записах в Майчин дом-София.А и от финансова страна бях притеснена.
 И да си призная, не знаех името д-р Стаменов, за който вече от този форум зная че е невероятен.