0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #40 -: Юни 02, 2007, 12:08:17 pm »
Ledena_Luna не зная дали си ходила в Майчин дом, но там се държат отвратително и никой не ти обяснява предварително на какво ще те подложат, в какво ще се състои операцията, какви са рисковете и т.н. Всеки се прави на важен. Особено професора. Подробностите научавахме една от друга потърпевшите.
Не съм ходила, но съм правила 2 лапароскопии и двата пъти ми дадоха документите да си ги разпиша преди операцията, естествено при първата направих грешка-поради не достатъчна информираност, но сега знам че е била за добро. Отвратително отношение от лекар не съм търпяла и се надявам никога да не попадна на такъв. Най-подробно запознаване с процедурата съм получила като си правих контрастната снимка в Торакс -Пловдив.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #41 -: Юни 02, 2007, 20:26:18 pm »
По всяка вероятност ще се наложи премахване на тръбите и обелване на яйчниците.
Ивет, щом ще ти премахват тръбите по- добре да не ти забелват яйчниците. Говори с лекаря, при който ще правиш ин витро.Моята лекарка каза, че това е причината за лошия отговор на яйчниците ми на стимулацията.
Желая ти успех!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #42 -: Юни 02, 2007, 21:56:04 pm »
По всяка вероятност ще се наложи премахване на тръбите и обелване на яйчниците.
Ивет, щом ще ти премахват тръбите по- добре да не ти забелват яйчниците. Говори с лекаря, при който ще правиш ин витро.Моята лекарка каза, че това е причината за лошия отговор на яйчниците ми на стимулацията.
Желая ти успех!

Съгласна съм с Анна.Аз също отказах забелване на яйчниците.Догодина мисля да правя ин-витро,и се притеснявах как ще реагират те.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #43 -: Юни 03, 2007, 09:05:42 am »
Привет, момичета! Да пиша за последно преди да легна "под ножа" ... Когато бях на преглед в Майчин дом преди месец, д-р Филипов ми обясни, че лошият отговор на яйчниците ми при стимулация може да бъде преодолян с обелване на яйчниците - поне така разбрах аз. Утре в 8:00 ме приемат в болницата и тогава отново ще разговаряме, надявам се ... всичко да ми стане ясно и да има положителен ефект върху мен самата и ин витрото, което предстои. За съжаление финансовата страна на нещата не мога да пренебрегна в този момент от живота си и заради това отново се пускам по течението, пък каквото сабя покаже! Благодаря на всички, които ми писаха! Ще разпитам за връзката между обелването на яйчниците и стимулацията при ин витро. До скоро!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #44 -: Юни 03, 2007, 09:14:33 am »
Когато стана ясно, че трябва да се прави лапароскопия, моята гинеколожка първо ми каза името на проф. Налбански и като втори вариант - д-р Александров. А, забравих да спомена, че живея във Варна. Когато стана ясно, че и пластика трябва да ми се прави, а не исках да ходя отново в София, гинеколожката ми каза "Ели, във Варна не ти препоръчвам никой да ти я направи. Един Яков /лекар в Майчин дом - Варна/ беше, но и той вече за нищо не става". Това бяха нейните думи. А аз бях толкова шашната и в невидение, че отново се записах в Майчин дом-София.А и от финансова страна бях притеснена.
 И да си призная, не знаех името д-р Стаменов, за който вече от този форум зная че е невероятен.
Ами не я разбирам твоята лекарка, аз второто си лапаро го правих при д-р Александров и се чувствам супер, също така д-р Козовски го хвалят много, незнам как така си била в невидение явно не си чела тук.
За Ивет, обелването на яйчниците е кофти процедура, много лекари са против, предполагам е остарял метод вече.
« Последна редакция: Юни 03, 2007, 09:45:11 am от Ledena_luna »
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #45 -: Юни 04, 2007, 11:14:13 am »
Ledena_luna наистина бях в невидение, защото много от скоро влизам в този форум. Нямам личен компютър, а за сайта научих от едно момиче в болницата.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #46 -: Юни 04, 2007, 19:23:39 pm »
Здравейте момичета,
благополучно се завърнах от моята лапароскопия след 5 дневен престой.
Както знаете бях доста притеснена ,но всичко мина благоприятно.
Аз бях в 1АГ болница Св.София очарована съм от там ,там знаят как да си вършат работата.Поне това е моето мнение.Нито са ме питали дали да преминават от диагностична в оперативна лапароскопия ,както ми препоръчвахте преди лапарото да говоря с лакарката ,тя сама е преценила ,че има нужда от корекция и я е направила.Оправила ми е лявята тръба,която е била срастнала за яйчника затова  е била доста нагъната ,и е отстранила 2 миоматозни възела .Така, че сега се надявам бебето вече да стане.Пожелавам успех на всички вас.Не се притеснявайте нее толкова болезнено колкото си мислим ,по скоро дискомфортно.Най-гадно ми е на мен ,че корема ми е доста издут,като че ли съм глътнала топка ,но ще го понеса.Само дано да си е заслужавало.Май много се овлякох в писането .Успех ви пожелавам отново. :)
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #47 -: Юни 04, 2007, 20:02:39 pm »
радвам се ,че всичко е минало добре.сега ти пожелавам в най скоро време :balk_118:  едно сладко бебе.
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #48 -: Юни 04, 2007, 21:19:16 pm »
Спокойно Поля, корема ти ще спадне тези дни. Късмет ти пожелавам!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    kmi

Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #49 -: Юни 04, 2007, 23:50:51 pm »
Polja,много се радвам за теб,че всичко вече е минало и се чувстваш добре.Аз днес бях на консултация и д-р Янакиева(която ще ме оперира)ми откри ендом.и на другия яйчник :(А самата ми операция ще е на 14.06.От това чакане ще се побъркам...
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #50 -: Юни 05, 2007, 08:50:19 am »
няма страшно, гледай позитивно за в бъдеще и не се панирай. :wink:
Поля скорошно възстановяване и успех, да се похвалиш скоро. :D
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #51 -: Юни 05, 2007, 15:55:44 pm »
Kmi не се притеснявай ,аз също ходя при д-р Янакиева според мен е добра и си разбира от работата.Лично аз съм довална поне за сега .Ще ти стискам палци дано вкичко мине успешно.Пиши когато можеш.Успех.Успех пожелавам на всички.
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #52 -: Юни 05, 2007, 17:54:09 pm »
Здравейте,предстои ми лапаро и искам да ви попитам,ако настоявам да си тръгна веднага след операцията възможно ли е това? :(
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #53 -: Юни 05, 2007, 18:03:56 pm »
indi защо искаш да си ходиш веднага?Ти няма да се чувстваш много добре ще си замаяна от упоиката ,аз лечно спах 2 дни и се радвам ,че не ме пуснаха толкова рано.А дале ще те пуснат  много зависи и къде ще ти я правят.Момичетата писаха ,че ако е в частна клиника те пускат, но в държавните ще те гладат няколко дни ,мен ме изписаха на 5-я ден.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #54 -: Юни 05, 2007, 20:18:47 pm »
indi,
не бързай толкова - за твое спокойствие остани поне една нощ в клиниката.
На мен ми предстои трето лапаро на 26 юни. Първите две ги правих в държ.болница и престоят ми беше по три дни, т.е. държат те две нощи след операцията, сега ще съм в частна клиника и ще преспя там в деня на операцията и ако всичко е наред на другия ден си тръгвам.
Успех!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #55 -: Юни 05, 2007, 20:34:06 pm »
Инди зависи какво разбираш под веднага, имай на предвид, че в някой случаи не се чувстваш способна да си тръгнеш, зависи как ще премине операцията, каква ще ти бъде упойката и как ще ти понесе. Обща практика е на другата сутрин след операцията да те изпишат.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #56 -: Юни 05, 2007, 21:44:10 pm »
Здравейте,предстои ми лапаро и искам да ви попитам,ако настоявам да си тръгна веднага след операцията възможно ли е това? :(
Мила ИНДИ,небързай така. :DВсичко е индивидуално,зависи от самото лапаро,организма........ .Лекари ще преценят. :D
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #57 -: Юни 06, 2007, 11:02:34 am »
Инди недей сама да настояваш за нещо, което лекар преценява. няма страшно ако останеш една или две нощи. минала съм по пътя и е по добре поне 24 часа след това да си под лекарско наблюдение. успех  :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #58 -: Юни 08, 2007, 11:11:32 am »
Благодаря ви момичета,много сте мили!
Проблемът ми е ,че се ужасявам от болници..... :(имам горчив опит с родители и спомените са повече от неприятни,лапароскопията ще е в АГ Варна,док каза 2-3 дни,1 ден преди операцията....ами както преценят :( ще издържа в името на единственото ми желание! :?
И въпросче относно състоянието ми - днес сутринта се събуждам с възпалено гърло,това ще попречи ли на операцията - не искам да пия силни лекарства ,за да не си свалям имунитета,много съм зле в това отношение и смуча билкови лукчета,надявам се че не греша?Как мислите?Дали няма да ме върнат и отложат операцията ,заради възпалено гърло? :?
Re: един въпрос за лапароскопия
« Отговор #59 -: Юни 08, 2007, 13:29:27 pm »
здравей инди,не съм много сигорна,но аз когато бях на първото си лапаро едно момиче го заболя гърлото в болницата и отложиха нейното лапаро,но тя вдигна и температура и сигорно заради нея и одложиха лапарото.