0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравей Мели!

Нека и аз споделя опита си, но от острова. Моя ЕТ беше преди 2 дни. Тук препоръчват през първите 3 дни да не вземам вана, да не плушам и да не правим секс, също така да не върша тежка домакинска работа.

Тук след ЕТ единствено продълважам да вземам фолиева киселина веднъж дневно и Cyclogest вагинални свещички сутрин и вечер за 12 дни, никакви други лекарства. Ако чувствам някаква болка единствено, което мога да взема е Парацетамол.

Две седмици след ЕТ трябва да направя тест за бременост и ако е положителен да се обадя в клиниката за ултраскан след 2 седмици и може би кръвен тест.

Изглажда тук е малко по-различно отколкото в БГ. Както и да е тези две седмици ще са като 2 години. Дай Боже положителен резултат на всички нас!

х х х
The life is too short! Let's enjoy it!
Здравейте на всички,
аз съм нов потребител. Скоро правих инвитро - на 5 февруари ми беше трансфера на 3 яйцеклетки. Имам следния въпрос към Вас момичета:
усещам някаква тежест долу в ляво и странно дърпане пак в тази област. Би ли ми казала някоя от вас на какво би могло да се дължи това?
*
Аби не се притеснявай.Мисля,че е нормално да имаш такава тежест.Почти при всички е така.Почивай си сега и дано теста да е с две чертички.Желая то го от сърце.Спокойно и успех.
Здравейте и Честит празник!
Чета ви редовно и нещо взех да се притеснявам....пункцията ми беше на 28.02.2009,а трансфера на 02.03.2009. След пункцията док. ми изписа Утрогестан 3х1, но докато ви четях забелязах, че накои споменават за 3х2....дали аз не съм разбрала нещо????? И мъжа ми твърди, че док. е казал 3х1,но много се притеснявам....все пак бях под упойка и може да не съм разбрала.Мола ви,кажете ако някой го е взимал 3х1. Благодаря ви много!!!
НА мен беше 3х3 - сутрин и обед пиеш по 2 мушиш 1,вечер пиеш1 мушкаш 2.Все пак нищо не ти пречи да му се обадиш и да го питаш,така ще си сигурна.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Здравейте и Честит празник!
Чета ви редовно и нещо взех да се притеснявам....пункцията ми беше на 28.02.2009,а трансфера на 02.03.2009. След пункцията док. ми изписа Утрогестан 3х1, но докато ви четях забелязах, че накои споменават за 3х2....дали аз не съм разбрала нещо????? И мъжа ми твърди, че док. е казал 3х1,но много се притеснявам....все пак бях под упойка и може да не съм разбрала.Мола ви,кажете ако някой го е взимал 3х1. Благодаря ви много!!!

Аз съм го взимала 3 по 1:)
Не се притеснявай, щом и мъжа ти е потвърдил значи е така:)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Здравейте и Честит празник!
Чета ви редовно и нещо взех да се притеснявам....пункцията ми беше на 28.02.2009,а трансфера на 02.03.2009. След пункцията док. ми изписа Утрогестан 3х1, но докато ви четях забелязах, че накои споменават за 3х2....дали аз не съм разбрала нещо????? И мъжа ми твърди, че док. е казал 3х1,но много се притеснявам....все пак бях под упойка и може да не съм разбрала.Мола ви,кажете ако някой го е взимал 3х1. Благодаря ви много!!!
Аз - 3х2.
Късмет!
 :crossfingers:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здравейте и Честит празник!
Чета ви редовно и нещо взех да се притеснявам....пункцията ми беше на 28.02.2009,а трансфера на 02.03.2009. След пункцията док. ми изписа Утрогестан 3х1, но докато ви четях забелязах, че накои споменават за 3х2....дали аз не съм разбрала нещо????? И мъжа ми твърди, че док. е казал 3х1,но много се притеснявам....все пак бях под упойка и може да не съм разбрала.Мола ви,кажете ако някой го е взимал 3х1. Благодаря ви много!!!
И на мен д-ра беше изписал 3x2.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Благодаря ви на всички, но това въобще не ме успокоява.....ще му звъня утре аз на моя док. .....как така всички на опаки, а аз на терсене :(  а и от листовката въобще не мога да разбера за какво ги слегам тези неща.....странна работа,но затова са учили хората вси пак 8O
*
и аз 3Х2, даже от клиниката казаха, ако се наложи и немога да си ги сложа вагинално да изпия 4 за даден прием.
успех и от мен!
*
Моята пунктсия бе6е на 4.03 а днес бе трансфера, на мен доктора ми изписа utrogestan на 8 4аса по 1 жагинално.Успех моми4ета.
Момичета,едно въпросче!
Утре ми е 10-ти ден след трансфера. Док. ми беше казал,че най-рано на десетия ден мога да направя кръвния тест,а на дванайстия - уринен.Въпроса ми е какви трябва да бъдат стойностите? Ами ако е отрицателен? Имам ли шанс в следващите дни да се окаже положителен?
Станаха повече въпросчетата,но доста ме е страх....
Късмет на всички,който са след мен! osi_9
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Момичета,едно въпросче!
Утре ми е 10-ти ден след трансфера. Док. ми беше казал,че най-рано на десетия ден мога да направя кръвния тест,а на дванайстия - уринен.Въпроса ми е какви трябва да бъдат стойностите? Ами ако е отрицателен? Имам ли шанс в следващите дни да се окаже положителен?
Станаха повече въпросчетата,но доста ме е страх....
Късмет на всички,който са след мен! osi_9

Ellenicka, въпросът ти не е за тази тема.
Можеш да го зададеш ето тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33562.0.
Поздрави и дано е положителен теста.
Благодаря ти,Lisko! :oops:
*

    iliva

  • *
  • 4
  • надежда винаги има
Здравейте,писах в друга тема, но мисля, че тук можете да ми помогнете. На 5 ден след трансфера чхг ми беше 2, на десетия ден ми беше 4, докторката ми каза да не спирам лекарствата, но аз на своя глава реших, че не съм бременна и ги спрях, след 2 дена ми доиде след 10 дена почна да ми тече кафява кръв, но само когато ходех до тоалетната след още 10 дни почнах да кървя по обилно и реших да се обадя на докторката. Веднага ме изпрати да направя чхг, което беше 130,след 2 дена вече беше 93,неразбрах аз ли съм виновна и дали въобще съм била бременна, и най важното дали не трябва да направя още някакви изследвания преди следващия опит.На всички пожелавам весели празници!!!!   
*
Здравейте , за първи път пиша в тази тема. Искам да ви споделя ,че моя приятелка след 1во инвитро което беше сметнала за неуспешно след уринен тест а можеби и лекарска грешка незнам тъй като са и казали да спре хапчетата поради кървене което тя бе сметнала за менстуален цикъл разбра че е бременна едва в 3тия месец след кървене от около 15дни,едва не загубиха бечето. Слава богу тя се роди жива и здрава.Та за това не избързвайте с уринните тестове могат да ви подведат.
Успех на всички момичета :)
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Хеи момичета,аз съм на 3ти ден трансвер и много се чуствам подута незнам защо като се натисна леко и наболява,от ляво нещо също ме боли  защо така бихте ли ми споделили какви са симптомите до тези 10 дена ....не незнам какво да мисля..:)
*
norma
Нормално е да си подута и да те понаболява леко,все пак яйчниците са били подложени на стимулация ,а след това и на пункция.Не търси и кой знае какви симптоми,първо защото е много рано и второ - ние приемаме доста хормонални медикаменти,които биха могли да дадат и фалшиви сигнали.Пожелавам ти успех и положителен тест след 10-на дни.
Ако искаш виж и тази тема,мисля че ще ти е интересна:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=25885.0
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Благодаря ти са съветите много са ми полезни,искам да попитам някои питал лие док.дали  може да се пие фолиева киселина...4е незнам дали да я пия сега...
*
Би трябвало да ти я изпишат след трансфера.Аз пиех Неофолик 2х1 всеки ден.Купи си и почвай да си я пиеш смело!