0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

След трансфер?
« -: Февруари 09, 2008, 15:36:25 pm »
Здравейте мили момичета,

Днес ми е 6 ден след трансфер. Правихме ИКСИ. Получих слаба хиперстимулация. Коремът ми се наду още след пункцията. Дадоха ми хапчета за отводняване. Ходя често до тоалетна и корема ми вече напълно спадна. Имам само болки ниско долу. Четох, че такива често има и е нормално. Четох, обаче, и че подуването след трансфер обикновено е добър знак и често означава бременност. При мен стана точно обратното. Коремът ми вече си е съвсем нормален. Това дали означава, че ембриончетата не са се хванали? Много ви моля, който има представа нека ми отговори.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2008, 15:53:03 pm »
Изчакай си теста и се опитай да мислиш за друго. :crossfingers:

*
Re: След трансфер?
« Отговор #2 -: Февруари 09, 2008, 18:46:43 pm »
Изчакай си теста и се опитай да мислиш за друго. :crossfingers:

И не се вглеждай в признаци, защото е рано. При всяка жена е различно, да не говорим, че всяка бременност е различна. Разбирам те, на мен ми е също толкова трудно в момента, но осъзнавам, че и да се пръсна от нерви, нищо не мога да променя, мога само да си навредя.
Стискам ти палци и по-спокойно. :goodluck:
*
Re: След трансфер?
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2008, 19:10:19 pm »
dandan, много е индивидуално. Има много бременни момичета от ин витро, които не са получили хиперстимулация и подуване след трансфер. Това е по-скоро усложнение, отколкото правило. Успокой се и си изчакай теста, а ние сме с теб. Успех!
Re: След трансфер?
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2008, 22:38:47 pm »
Благодара ви много, момичета!
Знам, че е рано и че трябва да се успокоя, но какво да направя като понякога направо не се сдържам...
Просто исках да разбера дали подуването е "задължително" и дали някоя от вас е имала същите симптоми.
Re: След трансфер?
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2008, 20:36:11 pm »
здравейте, на мен също ми е 6-ти ден след трансфер и коремът ми е подут но според моя д-р нямам свръх стимулация ,каза че е нормално.иначе нервички ме тресят.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2008, 10:11:51 am »
Относно подуването, мога да кажа как беше при мен при успешния ми опит. Всичко спадна до към 5-6 ден след трансфера и започна едно леко подуване и придърпване към 8-9-ти ден.Но според мен кой знае какви признаци няма реално. стискам ви палци момичета! :goodluck:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: След трансфер?
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2008, 12:17:58 pm »
Здравейте момичета! На мене ми е 9-ти ден след трансфер. Имам трансферирани 3 емриончета оплодени ИКСИ нямам кой знае какви симптоми, пък и да имам, все пак да не забравяме, че не сме забременели по естествен начин и се поддържаме с медиаменти, които имат странични ефекти.Иначе вечер ми се подува корема, гърдите - малко и имам киселини, нервно ми е, но като се замисля за бебчетата ми става добре. Като цяло се чувствам добре.
Всички ние ще успеем - нали?! Защото го заслужаваме preggo
Re: След трансфер?
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2008, 13:00:05 pm »
Момичета, преди малко ми се случи нещо странно. Появи се едно много слабо и много лепкаво течение. Нещо като при ову, но доста по плътно и лепкаво. Приличаше ми на лепило. Беше съвсем малко, но много се уплаших. Имате ли представа какво може де е?
Re: След трансфер?
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2008, 15:39:55 pm »
Ако слагаш вагинално утрогестан - това е , ако не може да е от лигавицата, която се поддържа със съответните лекарства. Не се плаши, но все пак ако стане притеснително звънни на лекуващия лекар.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2008, 17:48:53 pm »
Аз съм 5ти ден след трансфер.Също съм доста надута.Имам и киселини всеки ден,но това е от прогестерона. Искам да ви питам нещо.Като си клагате утрогестана,нямате ли разлика във влагалището.При мене сякаш е станало по-плитко и нали знаете едно като кост дето има е много надолу-почти на сантиметър от входа на влагалището. 8O
*
Re: След трансфер?
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2008, 20:17:14 pm »
Здравейте всички момичета, които са след трансфер! Аз съм бременна в 14 седмица и бих искала да ви успокоя, като ви разкажа как минаха при мен дните след трансфера ми. Някъде от 4-тия ден след трансфера започна една лека, но изключително постоянна болка ниско долу като за пред мензис. Беше слаба, но я имаше почти през целия ден, въпреки че пиех 3 по 1 табл.но-шпа. Така до 10-ти срещу 11-ти ден през ноща, когато се събудих от много силни болки ниско долу, каквито имам винаги преди да ми дойде цикъла. Уплаших се и веднага хукнах тъм тоалетната с мисълта че за пореден път всичко е загубено. Не бях прокървила, което ме успокои малко, нагълтах се с 2 табл. Но-шпа и легнах без да мога да мигна до сутринта в очакване на най-лощото. Това което ме учуди е че след като си легнах легнах по гръп и след около 2-3 мин. болката изчезна и корема ми се успокои сякаш нищо не е било. Имах ужасни спомени точно от тези дни след трансфер от предишните ми три опита - никога не дочаквах датата за теста, винаги прокървявах седмица преди това. На всичкото отгоре при третия ми опит прокървих на 10-ти ден след трансфер, правих кръвни тестове, които в последствие се оказаха неверни, за което Д-р Даскалова пусна темата за често допускани грешки след ембриотрансфер. Можете да си представите ужасът, който изживях. Все си казвах ако прескоча 10-ти, 11-ти ден без да прокървя имам шанс за успех. Гърдите изобще не ме боляха, коремчето ми леко издуто, но до 19-тия ден след трансфера постепенно спадна, така че в дена на теста бях плоска като дъска. Това което със сигурност мога да кажа, е че след 11-ти, 12-ти ден постепено апетита ми се увеличи, дотолкова че ставах в 06.00 да ям. Бях при майка ми и тя си умираше от смях с мен. По същото време започна да ме гледа странно и една вечер ми каза " Абе не искам да ти давам фалшиви надежди, но от няколко дни те наблюдавам и имаш влажен поглед като на стелна крава". След около седмица на 19-ти ден след трансфера мъжът ми дойде да ме вземе и щом се прибрахме в Пловдив веднага отидохме в лаборатория да направя кръвен тест. След 2 часа разбрах че бог ме е благословил и че мойта мила мама е била права. ЧХТ-ти ми беше 6985 единици. Направих си и един Шуърчек, само за да видя заветните 2 чертички. Тест лентата беше поне два пъти по-тъмна от контролната, то нямаше и как да бъде при това чхг. От следващия ден започна и типичното неразположение за повечето бременни. До този момент се оплаквах че нямам никакви признаци, с изключение на това че не ми идваше мензисът, че не ми се гади, не ми е лощо и по ирония на съдбата разбрах че не е никак лесно. Една седмица след кръвния тест отидохме с мъжът ми на УЗИ при Д-р Даскалов и с голям трепет очаквахме резултата от прегледа. Е това изживяване го пожелавам на всички вас от цялото си сърце и душа. Д-р Даскалов попита само колко ембриона са ми били трансферирани и за негово и наше учдване той видя три плодни сака с почти еднакви размери. Очаквахме че с течение на времето единият от тях поне ще закърнее, но уви наложи се екипът на Проф. Прапас от клиника Якентро в Солун, който ми направи инвитрото, да ми направят редукция в 12-та седмица. И така вече очакваме близнаци, които слава на бог са добре. Така че мили момичета вярвайте в бог, чудесата стават. Преди 7-8 месеца това ми изглеждаше невъзможно, но сега нашата мечта да станем родители е на път да се сбъдне. Не се предавайте, знам от собствен опит че е много трудно в дните след трансфера. На мен лично много ми помогна това че бях при майка ми, която се грижеше за мен и ми вдъхваше кураж. Преди да започна процедурата ходих на няколко различни църкви, където като че ли за първи път се помолих на бог да ме благослови и да сбъдне мечтата ми. И молитвите ми бяха чути. Колкото и да звучи налудничиво смело ще кажа че вярата ми в бог ме спаси от лоши мисли и ми помогна да преживея тези дни. И до ден днешен всяка вечер се моля бог да закриля и пази дечицата ми, които нося. Целувки за всички вас момичета, късмет от мен Тини.
*
Re: След трансфер?
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2008, 00:20:42 am »
Tini, много е ценна тази информация. Желая ти лека бременност, само прекрасни преживявания и здрави и колкото може послушни малки съкровища.

Успех на всички чакащи положителния тест! :goodluck:
Re: След трансфер?
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2008, 15:08:39 pm »
Здравей Тини! Направо ме разплака-имам чувтвото че това е моята история/надявам се да е така/. Днес ми е 11 ден и през ноща изживях същия ужас - права си че усещането е като при идването на цикъл - Слава на бога устисках. Аз също имам 3 ембриончета и се надявам поне едно да се е захванало. Иначе подутото коремче, киселините и всички други екстри ще си ги търпиме. На 20.02.ми е теста и вярвам че всичко вече се е случило. На всички пожелавам успех.
ПП. Не съм от най-активните тук по различни съображения и се извинявам ако не съм отговорила на някой!Прегръщам всички чакащи :bighug:
Re: След трансфер?
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2008, 19:35:16 pm »
момичета, а как сте със запека?  :oops:
*
Re: След трансфер?
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2008, 20:18:07 pm »
Здравей Тини! Направо ме разплака-имам чувтвото че това е моята история/надявам се да е така/. Днес ми е 11 ден и през ноща изживях същия ужас - права си че усещането е като при идването на цикъл - Слава на бога устисках. Аз също имам 3 ембриончета и се надявам поне едно да се е захванало. Иначе подутото коремче, киселините и всички други екстри ще си ги търпиме. На 20.02.ми е теста и вярвам че всичко вече се е случило. На всички пожелавам успех.
ПП. Не съм от най-активните тук по различни съображения и се извинявам ако не съм отговорила на някой!Прегръщам всички чакащи :bighug:

renive, ние май сме били по едно и също време там, моят трансфер беше на 2-ри февруари /датата е паметна :D/, но докторката ми каза за тест след 15 дни, защо ще правиш твоя на 20-ти? Сигурно нещо пак не съм разбрала :oops:
А за ПМС-то - и аз съм така, дано да е друго. Пожелавам ти да не видиш цикъл в следващите 9 месеца!

момичета, а как сте със запека?  :oops:
Ами търпим си го, аз пия повече течности - бульони, чай, червено вино /малко/, без разхлабителни. Не го мисли толкова, важното е друго. Успех :crossfingers:
*
Re: След трансфер?
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2008, 20:51:51 pm »
момичета, а как сте със запека?  :oops:

Не питай.От пункцията не бях ходила,което ще рече поне 6-7 дни до вчера.Вземах таблетки със сена ,не помогнаха, от три дена пия Дуфалак, но по 60 мл. и най-после успях. :lol:
Re: След трансфер?
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2008, 20:59:46 pm »
Пуки, ти внимавай с тая сена, че знам, че не се препоръчва при бременност, та в твоята ситуация внимавай моля те

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: След трансфер?
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2008, 21:06:48 pm »
Пуки, ти внимавай с тая сена, че знам, че не се препоръчва при бременност, та в твоята ситуация внимавай моля те

Сетих се аз ама вече като я глътнах. :lol:Затова и минах на Дуфалак после,който е разрешен за бременни.

А за киселините момичета какво правите.Аз само от водата дето не получавам киселини. Имам ранитидин, но няма указание и незнам разрешен ли е да се пие от бременни.
Re: След трансфер?
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2008, 21:17:10 pm »
за киселините може талцид.
стискам ви палци момичета  :D