0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Хубави съвети, Мели :D

Само донякъде не съм съгласна с един - ако на, да речем, 13 ден от трансфер ЧХГ-то ми е 0.5, какъв е смисълът да продължавам лекарствата до 16-ти ден, (до края на лутеалната фаза). И за какво да звъня на лекаря, да го притеснявам и какво по-различно ще ми каже той.

Сега, остава проблемът да е лабораторна грешка, но с вероятност 0.001 например :lol:

Смисълът е и в това, че може да е лабораторна грешка с вероятност доста повече от 0,001. Но основния смисъл е друг - никой не е Господ и никой не може да каже кога е настъпило оплождането, имплантацията, с какви темпове се повишава ЧХГ и т.н. Не само на теория, но и на практика на 13 ден е супер рано да се правят каквито и да било изводи.Защо да звъниш на лекаря? Защото се предполага, че той има опит, знания, подход и ще може в този момент да е по-адекватен от тебе.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели мерси за бързия отговор, но искам да попитам какво е това ПРМ. Извинявам се за невежеството
Последна Редовна Менструация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Проблемът: лаборатория
Обяснение: пример от тези дни - ЧХГ на 13 ден след трансфер 4, на 14 ден - 4 500, на 15 ден - 0,4. Това и на теория не е възможно, очевидно някоя от стойностите (или всички) е погрешна. Обективно жената има 2 плодни сака и кървене.
Препоръка: не приемайте стойностите от лабораторните изследвания за 100% верни.
Е това ме хвърли в музиката  8O Значи ли, че ако на 18 ден след трансфера ЧХГ е било 2.99 при референтни граници на лабораторията 0-3 (и това е след последна доза прегнил на 11 ден от трансфера от 5000 единици), може да е било грешка  :?
« Последна редакция: Май 11, 2007, 12:16:39 pm от mishana_debelana »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Проблемът: лаборатория
Обяснение: пример от тези дни - ЧХГ на 13 ден след трансфер 4, на 14 ден - 4 500, на 15 ден - 0,4. Това и на теория не е възможно, очевидно някоя от стойностите (или всички) е погрешна. Обективно жената има 2 плодни сака и кървене.
Препоръка: не приемайте стойностите от лабораторните изследвания за 100% верни.
Е това ме хвърли в музиката  8O Значи ли, че ако на 18 ден след трансфера ЧХГ е било 2.99 при референтни граници на лабораторията 0-3 (и това е след последна доза предгнил на 11 ден от трансфера от 5000 единици), може да е било грешка  :?

За съжаление, има лабораторни грешки и то повече, отколкото ми се иска.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Проблемът: лаборатория
Обяснение: пример от тези дни - ЧХГ на 13 ден след трансфер 4, на 14 ден - 4 500, на 15 ден - 0,4. Това и на теория не е възможно, очевидно някоя от стойностите (или всички) е погрешна. Обективно жената има 2 плодни сака и кървене.
Препоръка: не приемайте стойностите от лабораторните изследвания за 100% верни.
Е това ме хвърли в музиката  8O Значи ли, че ако на 18 ден след трансфера ЧХГ е било 2.99 при референтни граници на лабораторията 0-3 (и това е след последна доза предгнил на 11 ден от трансфера от 5000 единици), може да е било грешка  :?

За съжаление, има лабораторни грешки и то повече, отколкото ми се иска.
:( :( :(
Да. Винаги има изключения, има и грешки. Затова, аз като лудите, пусках паралелно в две лаборатории. Знам за случаи, при които има лабораторни грешки (не само за кръвните тестове) и аз лично когато мога и е важно се презастраховам. Това разбира се не означава, че всеки резултат трябва да се подлага на съмнение :)
Предлагам темата да се "закове". Много е полезна и може да се допълва с времето.
Мели, възможно ли е на 13-ти ден след трансфер, т.е. 16 след оплождане, все още да не е настъпила имплантация? 8O И да настъпи по-късно 8O
Благодаря ти, Бени!







*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
 :balk_46: Супер темичка. Ще действа ободряващо  :bubblebath:  :mrgreen:.

Мели  :flower: :balk_21:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Мели, възможно ли е на 13-ти ден след трансфер, т.е. 16 след оплождане, все още да не е настъпила имплантация? 8O И да настъпи по-късно 8O

Едва ли, Фреши.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Страхотни съвети, точно от такива имах нужда, след инвитрото.  :balk_46:
Аз въпреки че знаех, че уринарните тестове не са показателни - треската и желанието за бърз отговор - ме накараха да си направя 4/5 теста, които още повече ме депресираха.
А това, че бях по цял ден сама вкъщи, от шубе пазех леглото, още повече ме психира.
За следващия опит съм решила - ще си ходя на работа, ще се срещам с хора и няма да мисля за резултата, така времето минава по-бързо и по-спокойно.

Благодаря Мели!  :thankyousign:
« Последна редакция: Май 12, 2007, 18:38:21 pm от misi »
*
Евала на Мели. Темата е много интересна и полезна. Кратки и разбираеми са съветите.
 :nurse_1: :balk_81: :youwoman: :balk_5:
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Браво, Мели!  :balk_46:
Страхотна си, както винаги!  :thankyousign:

*

    Dia-11

Мели днес ми е 8 ден от трансфера и получих леко зацапване, което спря.Какво може да е ? Всичко ли е свършило?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Дия, дано е признак за имплантация! Стискам палци да е така, нещо не е свършило, надявам се да е Започнало!  :D
Успех!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Дия,

Проблемът: кървене
Обяснение: много голям процент от жените имат различно изразено по количество, времетраене и интензитет кървене след процедурата. То може да се дължи на имплантация, да е хормонално, да означава загуба на един от ембрионите, да произхожда от маточната шийка, да е израз на възпалителен процес.
Препоръка: не приемайте кървенето за лош прогностичен признак.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Dia-11

Благодаря за бързите отговори. Има ли начин да разбера дали всичко е наред.
Мели днес ми е 8 ден от трансфера и получих леко зацапване, което спря.Какво може да е ? Всичко ли е свършило?
"Недей лежа ти на тая кълка  :lol:" На осмия ден никой нищо не може да каже :nono:
Слагаш ли Утрогестан? Някъде бях чела , че причинява десквамация т.е.нещо като излющване на влагалищната лигавица и съответно зацапване. Знам че е трудно да чакаш, но не прави тестове поне още пет-шест дни,  а после - чакаме добри новини :rainbow: :bfp1:


*
Dia, я се усмихни! И мен като теб ме налита да направя един ренен, но май е лоша идея. Ще чакаме упорито и... Дай Боже!
*

    Dia-11

Да слагям Утрогестан 3х2