0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравеите,надиавам се це сте ми дадете ниакои савет.На 32 години сам.Искам много да имам детенце.Първо си мислех,4е е на стрес,застото по4ина маика ми,но се оказа друго.Правих си иследвания в Милано -Италия и се оказа 4е сам навлязла в крити4еска.Разврах 4е мога да направя инвитро,но с 4ужда яицеклетка/донор/в Италия закона го завранява.Може ли да стане в България?Колко сте ми струва долу горе?В коя клиника?Боже колко въпроси имам ,сте ми се пръсне главата.За някой може да е смесно,но който не го е иживял не знае за какво става на вапрос.По4ти ве4е не ми идва цикала.Пробвх и със билки.8 месеца аз и моят мъж ги пихме ,всеки божи ден ,като болни от неизле4има болест,спряхме да пусим,не ядяхме свинско застото има холестерол и накрая нисто.Незнам какво да правя.Дали един месец в България сте ми стигне да се направи несто?Оперирана съм и от киста на яи4ника ,преди 12 години.Ина4и вси4ко друго по иследвания е добре.Благодаря ви! :oops:
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 06:57:33 am от rally_pat »
Nadezdata umira posledna!
здравеите.На 32 сам и ве4е не ми идва цикала,а искам много детенце.в от4аяние си вземах ку4енце,но не е като да си имас детенце.Помогнете ми?
Nadezdata umira posledna!
*

    valia55411

Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #2 -: Май 09, 2007, 02:34:23 am »
obadete mi se na tozi E-mail:violetastoyanova@ABV.BG

Пиши на кирилица и с регистрация!
« Последна редакция: Май 09, 2007, 09:28:23 am от ultra »
*
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #3 -: Май 09, 2007, 08:12:59 am »
Здравеите,надиавам се це сте ми дадете ниакои савет.На 32 години сам.Искам много да имам детенце.Първо си мислех,4е е на стрес,застото по4ина маика ми,но се оказа друго.Правих си иследвания в Милано -Италия и се оказа 4е сам навлязла в крити4еска.Разврах 4е мога да направя инвитро,но с 4ужда яицеклетка/донор/в Италия закона го завранява.Може ли да стане в България?Колко сте ми струва долу горе?В коя клиника?Боже колко въпроси имам ,сте ми се пръсне главата.За някой може да е смесно,но който не го е иживял не знае за какво става на вапрос.По4ти ве4е не ми идва цикала.Пробвх и със билки.8 месеца аз и моят мъж ги пихме ,всеки божи ден ,като болни от неизле4има болест,спряхме да пусим,не ядяхме свинско застото има холестерол и накрая нисто.Незнам какво да правя.Дали един месец в България сте ми стигне да се направи несто?Оперирана съм и от киста на яи4ника ,преди 12 години.Ина4и вси4ко друго по иследвания е добре.Благодаря ви! :oops:

Моят съвет е да забравиш за билки диети и изследвания от Италия.Ела тук в БГ и си направи отново нужната консултация със специалисти.Никога второ мнение не е излишно.Винаги има надежда.Много не ми се вярва на 32г и критическа.                                                                                                 П.С Не се занимавай с емейли които са съмнителни!Визирам предишният потребител!
« Последна редакция: Май 09, 2007, 10:06:59 am от jam »
*
Писах ти в предишта тема.Не бързай с тая критическа.Мен също така ме заблудиха а виж сега съм бременна.Как разбраха в Италия че няма да станеш мама?
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #5 -: Май 09, 2007, 10:01:42 am »
А имаш ли представа въз основа на какви изследвания са направили това заключение?
Прекалено си млада, за да нямаш шансове  :)
На твое място аз лично бих потърсила и второ, ако трябва и трето мнение  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #6 -: Май 09, 2007, 10:09:07 am »
съветвам те като си дойдеш в България да се свържеш с тази клиника:
www.ivf.bg
може да се свържеш с тях по имейл и преди да си дойдеш, за да уточниш нещата - какво могат да направят за теб, кога могат да те приемат и т.н.

там разбират от ранно изчерпване на яйчниковия резерв. ще проверят дали наистина диагнозата е вярна и ще ти предложат варианти.

в България може да се прави инвитро с донорска яйцеклетка.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #7 -: Май 09, 2007, 10:15:51 am »
 С риск да бъда да бъда груба, но ми се иска да попитам: `Ти, Valia55411, каква игра играеш?`
*
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #8 -: Май 09, 2007, 10:35:01 am »
Zizunka06, всички тук сме потънали в страхове, притеснения и болки. Проблемите ни са деликатни и често хората `отвън` гледат повърхностно на болката ни. Това ни прави още по-чувствителни и уязвими. Не в редки случаи и жертви на недобронамерени или лекомислени хора, които експериментират върху нас ненаучнодостоверни или неизпитани техники. Бързаш да изпревариш времето, знам!!! Но оглеждай добре пътя по който вървиш и обмисляй всяка стъпка!
В България се ползват донорски яйцеклетки, както и донорски сперматозоиди. Адресът, който ти предложи jam е на специализираната клиника по репродуктивно здраве на Проф. Щерев. Аз съм я посещавала, първото ми ИКСИ беше направено там. Това е клиника според мен с отлични условия, хигиена и отношение. Щом живееш в Италия, ще можеш още при първото си влизане там да установиш, че по нищо не отстъпва на италианските и то частни клиники. В сайта ще намериш информация и за цените. Има телефони и e-mail, където можеш да зададеш въпросите си. Момичетата тук ще предложит и други добри клиники, така 4е ще можеш да направиш избора си когато си преценила условията и възможностите си. Моят съвет е да се доверяваш само на специалисти в репродуктивните технологии или на други, но посочени от тях специалисти. Аз мога само да ти дам кураж, защото си много млада и със сигурност ще се справиш! Прегръщам те, мила!
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #9 -: Май 09, 2007, 10:41:01 am »
Адресът е на клиниката на д-р Владимиров и именно той е най-известен с компетентното диагностициране на "изчерпан яйчников резерв"
*
Zizunka06, pамислих се върху отговора на Ziza. Разкажи как стигнаха до това заключение италианските лекари. Опитаха ли изобщо да стимулират овулация?
*
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #11 -: Май 09, 2007, 11:05:09 am »
Съжалявам, допуснах грешка, че не се вгледах добре в адреса! Извинете ме! Адресът на Щерев е: www.ivf-bg.com
Чувала съм добрите отзиви за Д-р Владимиров, но не познавам клиниката
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #12 -: Май 09, 2007, 14:38:16 pm »
и на двете места правят инвитро с донорски яйцеклетки, просто д-р Владимиров е специалист по нейния (предполагаем) проблем, дано да не се окаже такъв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    valia55411

Re: ranna meno pa/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #13 -: Май 09, 2007, 15:30:50 pm »
Моми4ета,много сте изнервени и подозрителни към вси4ко.Разбирам болката на вси4ки,защото съм я преживяля в много по-голяма степен.Това не ми отне доверието в хората.На 47г. съм. След 24г стерилитет, родих близнаци-м0м4ета/благодарение на трети опит инвитро.Първият-неуспешен-Сф.Втори неуспешен-Пл.Трети-Варна.Благодаря ня доц. Маркова за това щастие.Исках да обясня подробности на моми4ето,ли4но,за6тото имам съображения.Съжалявам,4е сте се обидили.

п.с.Регистрирана съм миналата год.Не знам защо ме изписва-гост.
*
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #14 -: Май 09, 2007, 16:07:53 pm »
Valia55411, мила, чувствам се длъжна да ти отговоря. Аплодирам твоя кураж и постоянство и те поздравявам за успеха най-сърдечно! Всички ние имаме нужда да запазим вярата си в хората и вярата си, че ще успеем. Начинът ти на намеса, обаче, несъмнено добронамерен, дава повод за много размисъл. Възможно е твоята информация да е много полезна, защо просто не разкажеш случаят си? Ние, които четем, ще направим заключенията си. Всички се опитваме да бъдем полезни на себе си и на момичетата, с които споделяме тук. Споделяме дори онова, което на повечето си близки или познати не бехме споделили.
И още нещо, смяташ ли наистина, че тези болезнени истории (и най-кратката история тук крещи от болка!)могат да бъдат степенувани?

Целувки за твоите сладки дечица!
Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #15 -: Май 09, 2007, 16:40:55 pm »
Valia55411,
Аз също мисля, че би било полезно за повече хора, ако споделиш опита си във форума.
Под каквато и да е форма.
Аз лично когато прочетох постинга ти, веднага го "пуснах покрай очите си", защото съм слаба и само лечебен глад ми липсва.
Но ако разкажеш повече за цялостната ти път, довел те до това щастие, най-малкото надеждата, която ще вдъхнеш ще бъде окриляваща за много от нас.
Стрес ,умора ,прекалено слаба ,прекалено пълна, непълноценно хранене и диети, медикаменти - сума ти неща могат да окажат влияние върху овулацията -един два месеца я няма и ето ти фалшива критическа :( А хормоните как са ти?


Иследването с което разбраха 4е сам в крити4еска е от кръв от вена.Взема се на третия ден от цикала.Иследването го направих 3 пъти.Бесе ми много трудно и ми коствасе доста време,застото ми закаснявасе с 3-4 месеца.А сега и пове4е
Nadezdata umira posledna!
DanniS ,знаес ли не сам слаба нито дебела несто средно,по4тисам сигурна 4е не етова,не е и умора,единственото от което си изброила може би бесе стрес ,но ве4е и на това невярвам.След като по4ина мама,мята баба все ми казвасе на стрес,даже и свекървами ,но минаха 8 години-ве4е не вярвам.Даже и моят гинеколог в българия го казвасе.
Nadezdata umira posledna!
 Може би ще ти даде съвет някой от модераторите - някои от тях са лекари и можеш да им имаш пълно доверие!