0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Засто казвате 4е с донорска яицеклетка успеваемоста епо голяма от колкото със собствена.
Просто факт /може би защото реципиентката не е стимулирана/. За съжаление не мога да ти цитирам достоверен източник.
" Факт е че IVF донорски яйцеклетки е един от най-успешните методи за постигане на бременност, въпреки възрастта на жената."- http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=586&Itemid=17 /последното изречение/
"Доктора каза , че дори успеваемостта при нея е по-голяма отколкото при мен, защото нейното тяло няма да е стимулирано през този цикъл и само ще се подготвя матката за трансфера. Прочела съм и на други места, че много жени по-лесно забременяват от донорски яйцеклетки, отколкото със свои."- http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&topic=9234.msg170820
Доколкото знам, при положение че участваш в програма за донорска яйцеклетка не би следвало да знаеш коя е донорката /нито тя да знае коя е реципиентката/.
Прочети и тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9639.15;wap2
Относно осиновяването...Обмисляхме го като варианто. Обаче /поне на нас/ ни се видя по-сложно и стресиращо като процудура от едно ин витро... Пари не са необходими /само за таксите/, ако всичко си е законно. Ако действаш чрез агенция за осиновяване, е възможно да ти предложат да си платиш /горе-долу колкото за едно ин витро/, което значително съкращаваш времето за чакане, но е незаконно, а и неетично. Необходими са доста документи, посочваш какви изисквания имаш към детето /националност, възраст, пол и т.н., като колкото повече са те, толкова повече се чака/. Съответните служби те проучват, искат се писмени препоръки от близки, на няколко пъти идват на домашни посещения, за да видят условията, при които живее потенц. осиновител и т.н. Ако те одобрят, те включват в регъстъра на чакащите и започва голямото чакане. Когато се яви подходящо дете, ти се обаждат за среща с него. Обаче, много често не се съобразяват с това което си писал като изисквания /примерно не желаеш детенце от ромски произход, но ти предлагат именно такова/. Имаш право на няколко срещи с детето на територията на дома и известно време, за да решиш дали искаш да стартираш процедурата по осиновяване. Ако се откажеш от детето, отиваш последен в листата на чакащите и се започва отначало. Т.к. повечето кандидат осиновители искат детенце до 3 г., за такова се чака доста повече /много, много грубо казано година, но е индивидуално/. Когато обаче желаещият да осинови живее в чужбина, процудерата е още по-сложна. Информирай се в този форум:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?board=26.0
или
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=12&board=11.0
Желая ти успех  :bighug:

Лески, ако имаш предвид написаното от мен за ин витрото с донорска яйцеслетка, значи съм се изразила лошо.
Не, мила. Няма предвид написаното от теб - само споделям какво знам по въпроса :D

« Последна редакция: Май 12, 2007, 02:59:56 am от Лекси »
*

    valia55411

Мила Зизунка06
казах ти,4е е много трудно да намериш донор,но не е невъзможно.Аз търсих моя по интернет 2 мес. и намерих жена,киято също прави ин витро.Подари ми половината си яицеклетки,но ние правихме успоредна стимулация.Аз успях да произведа ка4естрвени яицеклетки и ми имплантираха смесени.В последствие теста показа,4е са се хванали моите.Затова ти казвам,4е психиката се успокоявя след намиране на донор/смъкваш голямя тяжест от мисълта си и организма си работиТака,4е цял живот ще бъда благодарна на тази жена.Може би това е тайната за успеваемостта на донорските.По въпроса за осиновяването,винаги има врати4ка.Моя близка си осиновиха бебе на 3 дни от родилен дом.Запосват го на името на мъжа ти.Все едно,4е той е бащата,а ти после го осиновяваш Струва 3000лв.Свързваш се с лекар от родилен дом.Добре е да знаеш вси4ко,но не забравяй,4е трябва да действаш за своето ле4ение.Успех.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Има доста промени в частта за донорството на яйцеклетки, който има желание, може да посети Деня на репродуктивното здраве на 16 юни в София и да чуе разясненията.

Осиновяването през родилен дом е незаконно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    valia55411

Бихте ли споделили някои новости,ние от провинциятя не бихме могли.Къде ще бъде тази среща?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
намерих жена,киято също прави ин витро.Подари ми половината си яицеклетки,но ние правихме успоредна стимулация.Аз успях да произведа ка4естрвени яицеклетки и ми имплантираха смесени.В последствие теста показа,4е са се хванали моите.
Валя, аз се интересувах от такава успоредна стимулация и впоследствие даряване, ако при реципиента не са се получили хубави собствени ембриони, но ми казаха,че е обречено на неуспех.Тоест стимулацията на реципиента задължително трябва да е различна от тази на дарителя , защото иначе не се получава нищо. Не съм съвсем сигурна дали това е така, а тук има компетентни момичета, които сигурно знаят.И още един въпрос- знаете ли с какви лекарства се подготвя матката за приемането на ембриончетата?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    valia55411

Когато се прави само донорство,се стимулира лигавицата  на едната и яи4ниците на другате.Циклите трябва да се синхронизорат,но в нашия сли4ай имаше стимулация и на двете.Явно съм изклю4ение от правилото.Единствено,цената е двоина
Немога да ви описа колко съм ви благодарна,4е ми отговаряте така бързо,даже немога да успея да отворя вси4ко което ми прастате.Не ми остава толкова време .Добре 4е ви има вас ,застото хямах никаква информазия и по4ти никакъв кураж и сили да продължа,но сега имам някакви надежди ,даже и избор.Ако д-р Владимиров ми отговори веднага сте ви съобста.В коя болниза дирекно от родилното могат да се осиновяват бебенца.Разресява ли го закона това и дали вси4ко е с документи.Застото това е състо добър вариант ,когато бебето е на дни.Трябва ли да имам някакви връски в такива болнизи /клиники/-козано по ,,втория на4ин,,?
Nadezdata umira posledna!
*
Zizunka06, надеждата е движещата сила в това начинание. Не позволявай да ти се изплъзне. Колкото до осиновяването от родилен дом, Мели вече отговори, че е незаконно. Аз имам приятелка, която обмисляше подобен вариант. Адвокатът, с който се консултира я разубеди. Дори и практически да може да се `уреди` припознаване само от бащата, юридическият риск е изключително голям. Единственият законен начин за осиновяване е чрез соц.грижи и Дом майка и дете (поне така се казваха преди институтите за деца, лишени от родителски грижи). Същата тази моя приятелка почти приключва с подготовката на документите. И тя като теб живее в Италия,така че има и допълнителни изисквания в този случай. Ако имаш нужда от информация, ще те свържа с нея, вярвам, че ще ти обясни всичко на драго сърце.
Аз пък ти пожелавам да си го родиш човечето! Давай смело напред!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Не намерих кои знае колко ихформация в саита.Например колко време ти отнемат иследванията?Застото нямам много време в България.Все пак трябва и да се работи ина4е неможе да се направи нисто без пари.Лосото е зе не си сигурна дали сте стане от първия път.И аз какъвто сам карък,не се знае.


Как не намери??? 8O
Копирах ти нещо, което според мен може да ти е от полза. :D


Донорска програма за яйцеклетки

ВЗАИМОПОМОЩ – това е думата, която характеризира нашата програма. Да дариш яйцеклетка, означава да помогнеш някому да се сбъднат мечтите му. Защото в много случаи това дело е единствената и последна надежда на много семейства.

Реципиентите в тази програма са жени, които не могат да произведат собствени яйцеклетки(преждевременна менопауза) , жени, чиито яйцеклетки носят гени опасни за бъдещето дете или такива жени, които са минали през много неуспешни опити за ин витро оплождане.

Донорите са жени , при които се налага да се извърши ин витро фертилизация и чиито разходи изцяло и напълно по процедурата се поемат от реципиента.

Донорството и реципиенство са анонимни с посредничеството на нашия център. Никой и никога не ще узнае името и съдбата на взаимопомагащите си двойки.

Каква е процедурата?

След подписване на съответните документи донорът започва стимулация за ин витро оплождане, като преди това е минал на всички посочени по – долу тестове. През това време реципиентът приема лекарства за да се подготви матката за приемането на ембрионите. В деня на изваждането на яйцеклетките, броят им се разделят по равно между двете двойки, като всяка половина се опложда със сперматозоидите на партньора на жената. Следват трансферите при двете жени.

В така описана процедура не става ясно за емоциите, които изживяват и двете семейства, това е силно емоционално изживяване, но мисълта за успешния край и това, че помагаш още някому дава много сили.

Изисквания към донорите

Донорите се избират при строги критерии. Те са:

На възраст между 21 и 31 години
Непушачки или пушат рядко
С нормално телесно тегло
Проведени тестове за отлично физическо и психическо здраве
Проведени тестове за СПИН, Васерман, Херпес, хепатит В и С, цитомегаловирус,хламидиални инфекции и всички останали полово предавани болести
Преминали пълен гинекологичен преглед
Липса на анамнеза за наследствени заболявания
Добър социален и обществен статус
С показания за ин витро оплождане.
Няколко думи за реципиентите

Когато човек реши да се включи в нашата програма като реципиент има много въпроси, които го вълнуват – дали детето ще е мое? Ще го обичам ли? На много от тях ще намерите отговорите, когато се срещнете с нашия емоционален консултант, но все пак ... Връзката между майка и дете според нас не възниква благодарение на гените, а през времето, когато новия живот расне във вас, когато усетите неговите движения, когато разберете, че вашите емоции предавате и на него... Така погледнато втория въпрос губи смисъла си .

Защо да изберете нашата донорска програма?

Ние ще изберем фенотипно близък до вас донор
И донор и реципиент ще получават пълна и точна информация за процудурата
Ще имаме индивидуален подход към случаите
Процесът ще е гарантирано анонимен
Защото знаем как да го направим
Първи стъпки

Когато вземете решение – действайте без забавяне, свържете се с нас и незабавно ще Ви бъде назначена среща със специалист, който ще отговори на всичките Ви въпроси.




Надявам се да съм ти помогнала.
« Последна редакция: Май 13, 2007, 09:03:54 am от eganeva »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Упс, това е от друг сайт.
Ето този:
www.invitro-bg.com



Това, което мен ме интересува е как се заплаща.
Вече разбрах, че цялата процедура на донора ще трябва да я заплати
реципиентът. (това май не е точно така)

Е да, няма нищо безплатно. :lol:
Така че, zizunka06 приготви си между 8 и 10 хиляди лева.

Успех и късмет! :bighug:



« Последна редакция: Декември 06, 2007, 10:32:27 am от eganeva »
Да допълня - ако донорът също ще прави ин-витро процедура едновременно с реципиента, всички разходи пак се поемат от реципиента, а донора заплаща някаква минимална (на фона на разходите по процедура и стимулация) сума, която е за обработка на материала на мъжката половина на донора... 

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    valia55411

Валя, не допускаме съвети за нарушаване на закона.
« Последна редакция: Май 13, 2007, 15:43:46 pm от Мели »
*
Зизунка, извинявай, мила, ама почти нищо не разбрах от написаното от теб?! Пишеш, че "почти вече не ми идва цикълът"! Това какво означава, през какъв интервал ти идва все пак! Защото на мен след абразио ми изчезна абсолютно цикълът за точно две години. Ама, съвсем го нямаше, а не почти го нямаше. И на мен ми каза една лекарка, че явно е ранна критическа, щото организмът не се повлияваше от хормоналното лечение. Обаче си дойде точно преди две месеца вече. Та, на базата на какви изследвания са ти я поставили тази диагноза? И аз мисля, че си доста млада за това. На мен, все пак, ми го казаха на 37-38 години. Щом понякога ти идва цикълът, значи може би имаш и овулация. Нещо не ми се връзват нещата. А това, дето пишеш във връзка с осиновяването, че "сме си манталитета" (щото без него не може), то ако искаш дете, трябва да го преодолееш пустия манталитет. Не е ли рано за донорска яйцеклетка, ако имаш все още овулация?! Прости ми невежеството, просто си задавам въпроси на глас в някаква що-годе логична последователност.  Може ли просто да имаш проблеми с цикъла, като последица от преживян силен стрес? Случва се доста често!Търси и други лекари! Успех, каквото и да предприемеш!
« Последна редакция: Май 13, 2007, 19:14:57 pm от DivaRoza »
здравеи ,Дива роза.Сте ти кажа за 2007 колко пъти ми е идвало-само април за два дена.преди това мисля 4е бесе ноември   за 5-6 дена .Направи си извод .Колкото пове4е време минава по големи интервали се полу4ават.В момента ти търся иследването ,сте видя как сте мога да го написа 4е да го разберете и коментирате.
Nadezdata umira posledna!
Зна4и сте ви написа какво е иследването оба4е на италиянски,застото незнам как е на български .Ако някои от вас има такава програма на конпиутара за превод сте бъде много хубаво.1-gruppo sanguino tipo RH,gonadotropine FSH plasmatiche  2-prolattina plasmatica,T3 libero,T4 libero,TSH-thyroid stimulating hormone.Тези ги направих първи,после ме накараха да повторя тези:S--LUTEOTROPINA,S--FOLLITROPINA.S--PROLATTINA,S-17 BETA ESTRADIOLO.Като вторите ,които направих даже ги потретих.Нисто неразбирам от иследвания .Вие поне знаете термините на български,а аз нито на едно от двете.Само долу-горе ми обясниха как се 4етат.Например от едната страна дават моя резултат от другата резултатът които трябва да бъде.Имам и осте други иследвания,но доколкото разбрах са тези които им дават основания.Единственото лекарство което вземах ,за да видят дали сте се промени резултатът бесе:DOSTINEX.Промяната в резултата бесе савсем нистозна
Nadezdata umira posledna!
Зизунка, ти си изброила само изследваните хормони, а стойности няма ли. Нужни са цифри!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Стом искате сте ви ги написа ,но може би утре ,застото преди малко ги прибрах,а ипри мен е ве4е 11.30
Nadezdata umira posledna!
Здравеите,може ли да ми разясните д-р стерев и д-р владимиров в кои клиники работят?Прозетох и за клиника "Малинов"сас зентър за репродоктивно здраве"Надежда" сас д-р Стаменов.Каде според вас трябва да отида?Коя клиника и кои доктор?Застото като 4ета вси4ките според мен са добри.ПОследно от това което ми прастате 4етох за "Надежда".Според мен от зените които видях ,не е толкова скъпо.Даите ми савет?
Nadezdata umira posledna!
*
Мила zizunka06, съветвам те да провериш дали ще работят през август. Доколкото знам, повечето клиники са в отпуск точно тогава.