0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Може ли без лекарско предписание да се взема това лекарство "ovulex"
Nadezdata umira posledna!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
В никакъв случай не взимай лекарство без лекарско предписание!
Когато температурата се повиши, овулацията е минала и вече е късно.
Зна4и веднага след цикала можем да правим опити.
Nadezdata umira posledna!
Re: може ли в рнна крити4еска да се забременее
« Отговор #83 -: Май 27, 2007, 19:15:13 pm »
При продължителност на цикъла 28 дни, най вероятната дата на овулацията е 14-ти ден /или м/у 12 и 16-ти ден/. Прочети този "План за забременяване": http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

"На 8-мия ден от цикъла, стартирайки броенето от първия ден на кървене, започнете да опитвате през ден. Правете тестове за овулация, като започнете от 10-тия ден......Когато тестът стане положителен, правете секс три последователни дни, пропуснете четвъртия ден и го направете още веднъж на следващия ден. После спрете!"

Нали взимаш и фолиева киселина? Много е важно да се взима преди забременяване и в първите месеци от бремеността.
Не вземам нисто.За първи път 4увам за фолиева киселина.Как се казва на англииски илинякакъв друг език за да я потърся?Незнам и за този тест за овулацоя.как се казва и тои на англииски?
Nadezdata umira posledna!
Здравейте! Сега видях темата....

Та да кажа за себе си....

Първо - потърси и друго лекарско мнение!

Аз не можех да забременея точно по тези причини - липса на цикъл. Имала съм в година само 1-2 пъти и то оскъден. точно тогава се лекувах за стерилитет....БТ ми бе много ниска - не се качваше почти до 36градуса. А и се установи,че цикълът ми е без овулация....

Пих хапчета за стимулиране, минах и ирисова диагностика+билки и имам положителен резултат.

След това...Омагьосаният кръг се повтори...Липса на цикъл-пълнеене и т.н. И се диспансеризираха на 28г. като жена,навлизаща в климактериума.....Предстоеше ми операция на яйчниците, но ме хвана страх и не отидох да си направя изследванията....Дойде ми цикъл за 2 дена и за цялото време използвах има няма 3-4 превръзки - смятайте колко обилен е бил....И след 2 месеца разбрах,че съм бременна....Без стимулация, без лекарства, бед нищо...Дар от Бога....

Писала съм моята история в Зачатие, но тук исках само на това да наблегна - да не се отказваш и да се бориш за щастието си....Мога да споделя още нещо...Прави ми впечатление,че като започна да се топля, правя си седящи топли бани, след около 1-2 седмици ми идва цикъла. Пробвай с топли бани, натопли се, отидете на море и се напечи....Просто ми направи впечатление,че при мен има полза от топленето.....

Лекси, здравей! Знам,че може би ме позна от друг форум,там съм с друг ник обаче....След толкова години - все още проблемите около стерилитета и безплодието са ми толкова близки и се изкушавам да чета и тук.....

Цоцоланке :D:bighug:
И аз мисля, че никога няма да забравя...

Признак за начало на изчерпване на яйчниковия резерв е и скъсяване на цикъла. Моят от 28 дни, последната година стана 25 - 26 дни. Предполагам, че на по-късен етап вече просто спира и се появява инцидентно или през големи интервали от време.
Благодаря ви много за информазията.Говорих с моята свекърва ,тя ми каза 4е е хоила на гледа4ка с моя снимка .Познала е много неста,и е казала 4е сте си имаме насе собствено дете ,мом4е и това до края на годината.Незнам ве4е на кое да вярвам.
Nadezdata umira posledna!
Извенете ме 4е допускам правописни грески.Не съм много добра на клавиатурата ,пък и тя не е на кирилица .Така осте пове4е се обърквам.
Nadezdata umira posledna!
Цоцоланке :D:bighug:
И аз мисля, че никога няма да забравя...

Цоцоланка....Като се бракувах бях фиданка, ама лечението ми за стерилитет сложи своя отпечатък върху тялото ми.....Няма значение.....

Лекси, мъките не се забравят.....В събота разбрах,че моя позната,за която дори бях търсила съвет, след близо 10год. чакане - най-накрая е бременна! Всички около нас май разбраха,че тя е бременна,защото радостта ми бе луда! И се моля всеки,които иска детенце - Бог да му даде този дар!
*
На италиански е acido folico, продава се без рецепта.
Гледачката няма да коментирам, запали си свещичка!
Имаш моите най-искрени пожелания да ти се сбъдне мечтата!
Лори благодаря много за пожеланието желая и на тебе много,много късмет!!!! :blowingdust:
Nadezdata umira posledna!
Здравейте! Сега видях темата....

Та да кажа за себе си....

Първо - потърси и друго лекарско мнение!

Аз не можех да забременея точно по тези причини - липса на цикъл. Имала съм в година само 1-2 пъти и то оскъден. точно тогава се лекувах за стерилитет....БТ ми бе много ниска - не се качваше почти до 36градуса. А и се установи,че цикълът ми е без овулация....

Пих хапчета за стимулиране, минах и ирисова диагностика+билки и имам положителен резултат.

След това...Омагьосаният кръг се повтори...Липса на цикъл-пълнеене и т.н. И се диспансеризираха на 28г. като жена,навлизаща в климактериума.....Предстоеше ми операция на яйчниците, но ме хвана страх и не отидох да си направя изследванията....Дойде ми цикъл за 2 дена и за цялото време използвах има няма 3-4 превръзки - смятайте колко обилен е бил....И след 2 месеца разбрах,че съм бременна....Без стимулация, без лекарства, бед нищо...Дар от Бога....

Писала съм моята история в Зачатие, но тук исках само на това да наблегна - да не се отказваш и да се бориш за щастието си....Мога да споделя още нещо...Прави ми впечатление,че като започна да се топля, правя си седящи топли бани, след около 1-2 седмици ми идва цикъла. Пробвай с топли бани, натопли се, отидете на море и се напечи....Просто ми направи впечатление,че при мен има полза от топленето.....

Лекси, здравей! Знам,че може би ме позна от друг форум,там съм с друг ник обаче....След толкова години - все още проблемите около стерилитета и безплодието са ми толкова близки и се изкушавам да чета и тук.....


Здравейте!
Аз съм със същия проблем - изчерпан яйчников резерв.На 32 години съм.Интересувам се какВи по-точно билки и лекарства сте приемали,за да се "събудят" яйчниците?Какви са тези топли бани ,по колко минути се правят?
Благодаря предварително!
за сега нисто не правя.Ве4е не си спомням и кога ми доиде за последно мозеби пове4е от 6 месеца.Спрях да пия и билките.Изобсто сам се примерила сас това.4уствам се като жена в крити4еска.По4ти сам сигурна,застото преди 2 години когато сам навлизала в крити4еската полу4авах полу4авах горести вални,но тогава просто не сам си го помисляла.Немозех 4ак да се понасям.Както стоя и ме обливаха изведнаж,дазе се базиках ,,несто ми става сигурно навлизам вав крити4еска ,,а то явно е било така.
Nadezdata umira posledna!
*
Цоцоланке :D:bighug:
И аз мисля, че никога няма да забравя...

Признак за начало на изчерпване на яйчниковия резерв е и скъсяване на цикъла. Моят от 28 дни, последната година стана 25 - 26 дни.
Ох, този месец ми дойде с 4-5 дена по-рано, така се притесних и като видях тази тема, дали и аз не съм тръгнала към менопаузата, преди няколко месеца пък се стимулирах за инсе, и със вси4ките тези стимуланти само 1 фоликул имах... :? Дали да се изследвам за менопауза, на 3ти ден казахте,а?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
незнам в балгария как го правят иследването ,но тука са няколко и от кравта наи ве4е .Правих ги 3 пъти и все еди резултат.
Nadezdata umira posledna!
Искам да кажа на всички,които се интересуват от тази тема,че познавам жена,която роди на почти 60 години,с донорска яйцеклетка.Така че всичко е възможно и надежда винаги има.
Да но колко пъти е правила опити,и колко пари е дала докато стане това?
Аз ве4е сам се отказала. не 4е неискам,но нямам тази възмозност.Първо 4е сам далеко от балгария и само сас едно идване едвали някои сте ми обърне внимание.то като слусам колко се 4ака...
ве4е близо година и половина ,а може и две съм без цикъл.не вземам нисто даже и за крити4еска.
Nadezdata umira posledna!
Зузи, как така толкова време не вземаш нищо 8O? Това може да се окаже препъни камък за евентуално ин витро, дори с донорска.Матката става атрофична, твърда, и се смалява. Аз съм в критична от 24годишна въз-т.Сега съм на 35г и от 5 год.пия лек-во за да ми идва мензиса. Преди да го почна се получи точно този проблем с матката,а сега тя е с добра лигавица и е възможно да се прави ин витро.Сега съм на опашка за донорска яйцеклетка и док ми каза в никакъв случай да не спирам хормоните за да не намалее лигавицата.Всяко забавяне с лечението може да доведе до необратими загуби.Аз също доста време чаках от самосебе си да се оправи цикъла,но уви не се получи,а само задълбочих проблема!