0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ranna meno pauza/kritizeska/-ima li nazin za zabremeniavane?Blagodaria!
« Отговор #20 -: Май 09, 2007, 21:28:31 pm »
Много бях от4аяна след като разбрах резултатите.Като се прибрах в българия моята свекърва ме заведе при една билко-ле4ителка тя ми вдъхна кураж,даже и на моят мъж.Запо4нах да пия билките всеки божи ден,изпрастаха ми ги по колет.Всяка сутрин ставах рано да ги сваря,застото немозело от предния ден.И накрая нисто.И тук хвърлени пари на вятъра.Не си мислете 4е сам ги напи4елила.И мен както вас ме интересува това.Друго за което сам притеснена,разбрах 4е не винаги от първият път става.Ако се наложи да правя пове4е ,пак ли се пласта.Ако е така мозе би няма да повторя.БОли ли при изследванията и при самата процедура.Застото на мен едното ми иследване бесе много болезнено не искам да го повтарям.От него имам голяма снимка.Не сам сигурна ,но мисля 4е е за матката и яи4низите.Извенете ме но незнам Българските термини
Nadezdata umira posledna!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
здравеите.На 32 сам и ве4е не ми идва цикала,а искам много детенце.в от4аяние си вземах ку4енце,но не е като да си имас детенце.Помогнете ми?
Мила zizunka трябва да се обърнеш към специализирана клиника ...по твоя проблем най-добре към д-р Владимиров.Явно става въпрос за изчерпан яйчник.резерв и той е специалист  точно по тази част.Ако се потвърди диагноза(дано да не е така)
остава  вариант с донорска яйцеклетка.
Съгласна сам и на донорство .Ве4е говорих и със съпруга ми ,и тои е за.НО за осиновяване и двамата ни е страх.Задавами си хиляди въпроси,дали сте трябва да му казваме ,как,и все осте малко или много сме с българският манталитет .Какво сте приказват за нас.Пък и според нас варианта с донорство е по логи4ен,застото поне спрматузуидите сте бъдат на мъжа ми ,и детето сте мога да го износя аз.Но не сам запозната с този вариант за това моля за съвети.Дали сте трябва донора да бъде с моята кръвна група?И дали не е опасно това?да не ми направят несто да умра?Даже незнам какво трябва да правя ако както казват сам в критизеска?какво трябжа да се пие?
Nadezdata umira posledna!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
zizunka06 ако наистина е критическа(ако тази диагноза се потвърди)за жалост процеса е необратим!единствен вариант е донорска яйцеклетка или осиновяване.
Иначе за донора....не е задължително да е с твоята кръвна група.Спокойно мила,няма да умреш при ин-витро. :D
УСПЕХ!!! :D
мога ли от сега да си запазя 4ас за август?Каъв 4ас трябва да запазя,за първа визита,за инвитро,или за несто друго .незнам прозедурата и термините ж България.Съжалявам 4е не се запознах по рано с моята домоуправителка.Тя ме подтикна да си правя иследвания,но ве4е е късно никога няма да си го простя ,4е 4аках толкова дълго време и се заблуждавах 4е ена стресова основа и трябва да се успокоя.Докторите тука ми казаха,ако имаха и наи малката вузможност да вземат от мен яицеклетки стяха да ми помогнат.Да ицтеглят и замразят и постепенно да запоцнем с опити инвитро.Сега само ми препоръ4аха две спезиализирани клиники в Испания и Свеизария.Но за мен там е скъпо,сте ми трябва и хотел за престои което не е по моите възможности.Тук закона забранява донори яицеклетки,но донори сперматозоиди може.Преди няколко години е можело ми го каза доктора.Но уви нямам късмет.Да ти кажат така в о4ите е много сокирвасто.И не съм о4аквала то4но крити4еска.Вси4ко друго ,ма не и това.
Nadezdata umira posledna!
 :blowingdust: :a_dog_01:Немога да повярвам 4е мога да дискотирам с вас.Стастлива сам 4е мога да разговарям с някого по моите проблеми и тъжна застото от една година незнам какво да правя
Nadezdata umira posledna!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
zizunka,

разгледай сайтовете на двете клиники, които ти препоръчахме:

www.ivf.bg
и
www.ivf-bg.com

и в двата сайта има имейл адреси за контакт с клиниките, има и телефони.
обади се, за да провериш дали през август ще работят и кога можеш да запишеш час. защото някои клиники почиват през август.

на повечето от твоите въпроси може да се отговори след среща с лекаря. ако пишеш на д-р Владимиров по мейл, мисля, че той ще ти отговори.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

каква е ел.поста на доктор Владимиров
Nadezdata umira posledna!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
каква е ел.поста на доктор Владимиров

info@IVF.bg
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Zizunka06, много си изплашена, мила, успокой се! Ето, че вече имаш по-ясни идеи. Нормално е да се затрудняваш с термините. На повечето от нас е трудно. Ще се опитам да ти напиша това, което знам по темата. Неприятното изследване, което си правила вероятно е хистеросалпингография. Има за цел да установи нивото на проходимост на тръбите. Няма да се налага да го правиш повече. Няма нищо особено болезнено в цялата процедура, която ти предстои и рискът от евентуални усложнения, е нищожен. Вярно е, че в Италия законът, който беше приет, не допуска донорство, нито на яйцеклетки, нито на сперматозоиди. Затова, ако действително трябва да прибегнеш до донорство и финансите ти са ограничени, изходът е България. Ти си много млада и статистиките показват, че имаш добри шансове, още повече с донорска яйцеклетка. Не се упреквай излишно за неща, които не можеш да промениш, а и замразяването на яйцеклетки има слаба успеваемост. Сигурна съм, че лекарите ще отговорят на всичките ти въпроси и ще направят каквото е нужно, но трябва да им се довериш. Зареди се с вяра и ... август е твой! Късмет!
*

    valia55411

Мила Зизунка,
не се примирявяй с тази диагноза.Сигурна сум,4е има лабиринт от възможни пътища.Не спирай да търсиш верния.Той съществува И без да те познавам знам,4е не си направила вси4ко все още.Непременно се лекувай в БГ.Но искам да ти кажа,4е ако се стигне до варианта с яицеклетката,приеми я като ле4ение за твоята психика,защото  ще е такова.Напълно възможно е, когато имаш донор,да запо4неш да произвеждаш ка4ествени фоликоли, достатъ4ни за собствено детенце.Психиката ти е разтоварена от огромното бреме и вси4ко си идва на мястото.От друга страна,ще срещнеш голям проблем с намиране на донор,ако нямаш сестра или роднина.Следващият проблем е дали дон.да бъде анониме.Аз не мисля така.Добре е да знаеш детето ти какви евентуални гени би носило.и т.н. Теми за разговор много.Ако желаеш ще продължим.Вярвам в успеха ти .Ще имаш детенце,и ще бъдеш страхотна майка
Благодаря за куража които ми давате и информазията.Про4етох за клиниката на д-р стерев.Разбрах зе може и с донори яицеклетки,но никаде не е написано 4е аз трябва да търся донора.Доколкото знам ако правят те трябва да имат донори,които са предварително изследвани,и се знае вси4ко.Даже се знае цвета на кожата ,о4ите,висо4ина на 4овека дарител .Иследва се три поколения назад за болести които се пренасят по ГЕН,и ако има такива заболявания немозе да дари донор.Може да се избира .
Nadezdata umira posledna!
Не намерих кои знае колко ихформация в саита.Например колко време ти отнемат иследванията?Застото нямам много време в България.Все пак трябва и да се работи ина4е неможе да се направи нисто без пари.Лосото е зе не си сигурна дали сте стане от първия път.И аз какъвто сам карък,не се знае.
Nadezdata umira posledna!
*

    vala55411

Zizuka06,
това,което казва6 се отнася за донорство на сперматозоиди.При яицеклетките е по-труднио и не така организирано.Аз не бих се примирила само с инф. от саитовете.Говоти по телефона,питай за цената,защото съм 4увала ,4е е 10000лв.без да се казва колко яицеклетки ще полу4иш за тях.Питай,може ли да дойдеш с готови изследвания,за да спестиш време.Клиниката във Варна го допуска,но някои в Сф.-не!.МОже да се наложи да дойдеш предварителнаоза да организираш нещата и после за самата манипулация.Действай,не раз4итай на никого.Успех!
Един път пробвах да говоря с една клиника ,но ми казаха информазия на място.Боже колко е скъпо.За пари изобсто мисля 4е няма да ми кажат по телефона.Сигурна ли си 4е сте ми признаят иследванията?Проблема е 4е са на италиански език,незнам дали сте могат да ги преведат или аз трябва да се занимавам с това.Коя е тази клиника в Варна ?Има ли саит за нея?Има ли някои професор с които мога да разговарям?
Nadezdata umira posledna!
И аз ти препоръчвам д-р Владимиров. Той е специалист именно по изчерпване на яйчниковия резерв. Предполагам, че имаш завишени стойности на ФСХ и възоснова на тях ти е поставена диагнозата. При всички случаи докторът ще иска да ти направи изследванията отново. За съжаление процедурата и най-вече подготовката на едно ин витро изискват много време. При мен планирахме да стартираме май, а стана чак през октомври. Но пък може да имаш късмет. Док. е този, който ще ти каже какво е необходимо и как да се включиш в донорската програма. Доколкото знам поемаш разходите по стимулацията и пункцията /а може би и по цялата процедура/ на друго жена, а получените от нея яйцеклетки делите. За теб нама никакъв риск - рискована е най-вече стимулацията, мн. малък риск има и при пункцията. При теб и двете отпадат, така че опасност за здравето ти няма. Парадокс е, обаче че ин витрото с донорска яйцеклетка има по-голяма успеваемост, отколкото това със собствена. Относно моралната страна на въпроса - не мисля, че е нужно някой освен вас да знае или да се казва на детето. Доколкото знам, всяка жена може да е потенционален донор /т.е. не е нужно да има съвместимост на кръвни групи и от сорта/. необходимо е само с помощта на лекарства да се синхронизират циклите ви.
УСПЕХ!
*

    walia55411

Зизунка06
варненската клиника с доц.Маркова е най-добрата,не само в Б-я.В света има една клиника в Америка,която работи с отбрани жени и поради това има успех:60%,а варненската,работи с редови слу4аи и има 52%.Там,оба4е,трябва да си заведе6 донор.Те не ти предлагат.Това,колкото и да е трудно е по-добре.Тел:052332000.Обажда се секретарка,която записва 4ас.Директна връзка с лекаря,няма6.Добър вариант е да дойде6 сега,да минеш на преглед и да полу4иш отговор на вси4ките си въпроси.Те,оба4е,запо4ват работа след лятна пауза,едва през септември.Неудобствата се преглъщат,знаейки нивото на професионализъм там.
*
Лески, ако имаш предвид написаното от мен за ин витрото с донорска яйцеслетка, значи съм се изразила лошо. Сравнявах го с ин витро, при което при намалена яйчникова функция все пак е възможно стимулиране. И всичко е естествено само статистика. Съжалявам за неточността!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Подкрепям мнението на момичетата. Най-добре се свържи с д-р Владимиров :balk_50:. Ще си запишеш час и с него най-добре ще решите как да действате. Екипа е страхотен. Смело напред и ще успеете. Късмет и много стиснати палци. :crossfingers: :goodluck:
Здравеите.Засто казвате 4е с донорска яицеклетка успеваемоста епо голяма от колкото със собствена.Ве4е писах на д-р Владимиров,дано да даде някакъв оптимисти4ен отговор и съвет.Ас нямам сестра,единствено дете сам.Много е трудно да ходис и питас някого за донор ,дори даса ти големи приятелки или братов4едки.Първо не знаес дали сте се съгласят,после незнаес след жреме как сте се завъртят нестата икакво сте кажат.Например .гледаи това е на полвина мое дете и ето ти на ,проблеми .МИсля 4е ако трябва да водя ас донор няма да го направя.по добре осинивяване.А като казах за осиновяване ,там състо ли се 4ака дълго и състо ли струва скъпо,може ли да се избира възраста на детето.Застото ако прибегна до този вариянт сте искам детето да е по малко от една годинка,застото според мен да гледас молко беб4е е много хубаво.
Nadezdata umira posledna!