0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #40 -: Юни 18, 2007, 17:01:00 pm »
Евро, много съжалявам, че отбора на неуспелите ни не намалява , а дори се увеличава или по-точно се затвърждава.

 За жълтите тела - мисля, че нещата не стоят точно така, ти не пукаш фоликулите , те се аспирират , така, че е  нямаш жълти тела  произвеждащи прогестерон, затова се ползва и поддържащия утрогестан .

 Аз също съм по-привързан към океана от имунологични пречки които да се открият и да се опитаме с наличното познание да преодолеем.  Задълбочи малко повече в имунологията - щом репродуктивния апарат  функционира отлично , то имплантирането   щом не настъпва убедилно , значи или хромозомния  набор не е бил пълен или по-вероятно имунологични причини спъват  трайното имплантиране.
Успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #41 -: Юни 18, 2007, 17:35:14 pm »
NDK, благодаря за включването!
Имам още една следа за която се хващам. Имаме хронифицирана уреаплазма, утре имам час при микробиолог. Ще пиша.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #42 -: Юни 21, 2007, 11:41:45 am »
Значи нищо ново, според микробиолога въпроса за уреаплазвмата е много спорен и няма категорични заключения относно имплантацията /пак нищо ново/, по-скоро данните са за ниско тегло на плода и преждевременни раждания при наличието и. След като не е излекувана с Доксициклин и Клацид, изписа ми WILPRAFEN или Josamycin /може би е едно и също/, но това пък от 2 год. не се внася в България /пак нищо ново/. Според него не е причина за неимплантиране, но е индикация за лечение.
Според друго АГ, миомните възелчета /2бр. ~ по 1см.-1,5см./ са външни и отново не са категорична причина за неуспеха.

Пак съм на път без изход.


п.п още 1 съвпадение, и при двете процедури отслабнах с по 2кг. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #43 -: Юни 21, 2007, 16:33:59 pm »
Евро, мисля, си че има какво да направиш още за да допълниш картинката от имунологична гл,т, -HLA от 1-ви и 2-ри   клас, може да даде отговор , дали сте съвместими на генетично ниво, а това е важно от гл,т, дали ти образуваш антиблокиращи тела, който да предпазят емвриона от цитотоксичния ефект на TNF.   Аз  поне си мисля, че и ние  бихме намерили инфо от тези резултати - проблем е, че в БГ - точно това не се изледва, както например  дали имуновенина или интралипида има по-добро действие на супресия на  НК .
  Относно въпроса ти към Прапас - определено те са привърженици на АИ , от лимфоцитен трансфер от  съпруга ти  от който искаш да забременееш , но  мисля, си, че и те не изследват ИгГ и ИгМ  на Т и Б  клетките   след АИ , а по този начин може да се разбере, има ли ефект  АИ или трябва да се търси донорско АИ .

 
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #44 -: Юни 22, 2007, 13:27:30 pm »
Евро, какво казва док по въпроса за твоя случай? Някакви предположения, съмненния?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #45 -: Юни 22, 2007, 13:28:29 pm »
утре :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #46 -: Юни 22, 2007, 13:51:06 pm »
Напиши си списък с въпроси, много и всякакви. Той понякога е разсеян. :D
Гуш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #47 -: Юни 22, 2007, 13:52:21 pm »
Напиши си списък с въпроси, много и всякакви. Той понякога е разсеян. :D
Гуш.
написала съм, но се страхувам се да не прекаля :lol: :lol: :lol:

Гуш!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #48 -: Юни 22, 2007, 13:54:41 pm »
Няма начин, док е доста търпелив. :wink: Изпитвала съм го. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #49 -: Юни 22, 2007, 15:06:12 pm »
Няма начин, док е доста търпелив. :wink: Изпитвала съм го. :D

И аз   :lol:

lb2f
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #50 -: Юни 24, 2007, 22:54:12 pm »
и аз, и аз :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #51 -: Юли 07, 2007, 00:10:45 am »
Евро, док намери ли посока в която да работите за успеха?
Надявам се добре си го "разходила" по конспекта ти с въпросите? :)
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #52 -: Юли 07, 2007, 09:26:20 am »
Евро, мила би ли ми писала колко време предварително си взе час за д-р. Конова? Тя сама ли ти назначи тия имунологични след консултация,и колко пари общо даде в Плевен. Ти SDI тест прави ли?                                                      Питам те защото преди второто икси ми  се иска да отидем при нея на консултация.   Всъщност за инунологичните няма значение на кой ден от цикъла да се правят нали?   Благодаря ти предварително мила. :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #53 -: Юли 07, 2007, 09:52:35 am »
NDK, благодаря ти за нвниманието!  :)
Значи започваме от начало, сега ще правим цв. снимка щото мойта е мн. стара всъщснот,
имунолозите на "Надежда" и Конова препоръчаха да изсл. репродуктивния имунофенотип – определяне на самите лимфоцитни популации,
миомките ми не пречели, малки по 1 см. на задна стена, външни,
уреаплазмата ми излезе отрицателна, за мое голямо учудване.
Мисля че предвижда ендометриална биопсия.
За изпотяванията всички са на разл. мнения, но повечето са че са на хорм. основа. Сега  се "изследвам" по следния начин, утрогестан 2х3 след ову, днес ми е 5 ден и тази нощ започна отново леко потене, вероятно наистина става дума за хормони. А обаче все залитам към естрогените :lol: и двата пъти си имах солидно ниво на естрадиола и терапията ми беше с естрофем.
Междувременно ми диагностицираха мастопатия.
Сега с помощ на една приятелка се заравям с руски сайтове онтосно АФА.
Аз все още се имам съмнения, че и трудните ми трансфери са "ключа за бараката".  :(

everton, значи ние записахме час 10-тина дни преди това, беше в стартовата седмица на ин витро центъра.
Конова ни назначи изсл., носи си "цялата история", разпитва много и отговаря на въпросите, с много добри впечетления останах от нея, но организацията тогава още не беше на ниво. Това което ни беше пуснато за изсл. струваше 250 лв.
SDI-тест правихме щото сме с ниска морфология, струва 160 лв., и според мен ако една двойка се бори с доказан мъжки фактор е добре да направи този или подобен на него тест.
Имунолог. няма значение в кой ден от цикъла се правят, няма зн. дали ще ти вземат кръв на гладно, жадно, с кафе - без кафе...
Задължително според мен след 1 неуспешен опит се правят тези изсл., дори и преди първия опит няма да е голяма загуба ако не отхвърлят извесни опасения.

Благодаря ви приятели!  :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #54 -: Юли 07, 2007, 11:34:24 am »
Благодаря ти много Евро, само че, при мен всичко е в клиниката в папка, имам само ксерокопие на спермограмата, дали ще ми ги иска черно на бяло, или няма да се задоволи ако й разкажа. Ние също сме с лоша морфология-5-6%, и затова се чудя не е ли по-добре да пуснем този SDI. А при теб как е той, в норма ли е?                Извинявай много, но защо при теб трансферите са трудни?                            Желая ти успех мила, дано на снимката да няма нищо. :balk_21:
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #55 -: Юли 07, 2007, 11:39:32 am »
Евро, горещо ти препоръчвам и сеансите на Магьосника от Оз - д-р Ликсов (акупунктура). :wink:

Евертон, SDI тестът при морфология 5-6 % е "задължителен". Горещо те съветвам да го направите. Не е нужно да имаш оригиналните изследвания. Опитай да ги ситематизираш на един лист. Останалото остави в ръцета на доц. Конова.
Късмет по много и за двете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #56 -: Юли 07, 2007, 11:56:54 am »


Евертон, SDI тестът при морфология 5-6 % е "задължителен". Горещо те съветвам да го направите. Миличка :bighug:
  White, а ако се окаже, че SDI теста не е добре, знаеш какво се прави след това, има ли някаква терапия? Дали предимплантационната диагностика е вариант?       
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #57 -: Юли 07, 2007, 11:58:39 am »
White, а ако се окаже, че SDI теста не е добре, знаеш какво се прави след това, има ли някаква терапия? Дали предимплантационната диагностика е вариант?      

Има вариант за подобрение с антиоксидантен коктейл. Преимплантационната винаги е от помощ. :D Ама на вас няма да ви се налага. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #58 -: Юли 07, 2007, 11:59:50 am »
everton, искай си ксерокопия на всички изсл. и документи правени ти в клиниката, носи си цялото досие при всеки лекар при когото отиваш за "ревизия". Трансферите са ми трудни защото канала ми е крив като "десен завой" :lol:

White, благодаря ти за съвета.
Сега е момента да си кажа мнението - още на януарската процедура док ми каза че има нещо нов метод, при цялото доверие което изпитвам към Стаменов, се съгласих с охота, таксата на "Мага" беше 60 лв. за двата сеанса. Първия сеанс беше на ЕТ за втория трябваше да ида след 3 дни. Много се чудих дали да пътувам 300 км. за едни игли - но решхме да го направим все пак.

За втората процедура вече бях подготвена че цената не е 60 лв., а 240 лв.  8O Отказах още в момента в който ми предложиха. Да, но по стечение на обстоятелствата пак направихме акопунктура. Тази терапия ми излезе 240 лв. + пътни /50 лв./, по добре да бяхме направили вливане.

Ще изкажа мнението си с риск да ме разберете погрешно: "Това за мен е търговски приом"

п.п. everton, не го мисли още от сега, рано е още,
при нас положението беше 19,9% при норма 15% /в началната страница на темата съм описала/ при тези резултати Конова препоръча антиоксидантна терапия - витаминки нищо ново.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #59 -: Юли 07, 2007, 12:07:36 pm »
А вливания не сте ли правили досега?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери