0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #20 -: Април 19, 2007, 16:08:17 pm »
ми ся ще пусна хормоните тук в Пловдив, а като идвам за дилатацията може да си взема час и за Тодорова. Но май ми се струва че ще повторя и имунологичните  :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #21 -: Април 19, 2007, 16:13:21 pm »
споко. антифосфолипидния синдром не е толкова страшен като знаеш за него.
даже на скоро говорих със стаменов дали да повторя антифосфолипидните и нк клетките, а той ми каза че при всички случаи съм си на хепарин ама ако искам да ги повторя.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #22 -: Април 19, 2007, 16:19:43 pm »
дам, предавам се. :D квото ми каже тва ще правя. всичко което сме правили за тия 9-10 год. с мъжа ми /за изсл. става въпрос/ са 50:50 - демек половината ние сме си ги назначавали. вече ми писна, ще съм послушна, квото ми кажат - тва ще правя :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #23 -: Април 19, 2007, 16:27:42 pm »
споко. антифосфолипидния синдром не е толкова страшен като знаеш за него.
даже на скоро говорих със стаменов дали да повторя антифосфолипидните и нк клетките, а той ми каза че при всички случаи съм си на хепарин ама ако искам да ги повторя.
Лили, защо на хепарин? Тя Тодорова АФА ги подтиска с фраксипарин. Или това е някаква нова терапия на док за НК клетките и АФА?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #24 -: Април 19, 2007, 19:25:10 pm »
Лили, защо на хепарин? Тя Тодорова АФА ги подтиска с фраксипарин. Или това е някаква нова терапия на док за НК клетките и АФА?
сладурче :D. хепарин е активната съставка, а фраксипарин и клексан са търговските названия :wink:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #25 -: Април 19, 2007, 19:45:50 pm »
 Пълни глупости. Фраксипарин и Клексан са търговски имена съответно на Надропарин Калциум и Еноксапарин Содиум- това са нискомолекулярни фракции на хепарина и имат редица предимства. Това че имат нещо общо с хепарина не значи че са едно и също.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #26 -: Април 19, 2007, 20:10:54 pm »
имах предвид че активната съставка на клексан и фраксипарин е нискомолекулярен хепарин, но го посъкратих леко. така са ми го казвали лекарите, така го знам и аз.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #27 -: Юни 16, 2007, 13:51:53 pm »
явно съм имала имплантиране и сега, даже за този опит съм още по-сигурна, че се е случило, но въпроса ми е дали фраксипарина от 0.3, е бил достатъчен щото разбрах че има и по-високи дози /0,4 и 0,6/, и тук е мястото пак да се ядосам на липсата на количествения анализ за АФА, които правих в Плевен.
незнам къде и какво да търся, иде ми да си изтръгна негостоприемната си матка...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #28 -: Юни 16, 2007, 17:13:32 pm »
Не се обвинявай, нямаш никаква вина. Мен също ме е яд на това, че изследванията в Плевен нямат количествен анализ. Мисля си за ваксина, но не знам дали я правят в България и къде. Четох, че в Гърция я правят с кръв от съпруга.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #29 -: Юни 16, 2007, 21:09:26 pm »
незнам къде и какво да търся, иде ми да си изтръгна негостоприемната си матка...

Евро, тръпки ме побиха от това. никой не заслужава да си причинява тези мисли. не знам какво да ти кажа, каквото ми хрумна сте обсъдили. негативното мислене е деструктивен процес. знам, че другото е много, много трудно. и все пак...не мога да ти опиша каква мъка ми причини това написано/помислено нещо. моля те, много те моля, никога повече не го помисляй! :hug2:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #30 -: Юни 17, 2007, 08:13:10 am »
Мила Евро ,и аз като manhattan,......много много ми стана болно,когато прочетох думите ти. :balk_144:


Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #31 -: Юни 17, 2007, 09:54:13 am »
Евро, по какво съдиш, че е имало имплантация? Стори ми се в АРТ темата, че ЧХГ-то е било съвсем ниско?

Ако толкова те тормозят АФА, пусни си ги пак, напр. в София.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #32 -: Юни 17, 2007, 10:31:34 am »
фреши, прегнила ми е бит на 30-ти май /5000 единици/, друг нямам, теста е след 17 дни, просто не виждам от къде ще се вземе това ЧХГ.
трансфера ми беше на 4-ти ден, ембрионите ми бяха с отлично качество, но това което се повтаря е че и при двата ни опита 5-6 дни след трансферите започва едно обилно нощно потене, първоначално си помислих че е от естрофема, после сестра ми ми каза че при втората си бременност се е изпотявала нощно време, но в крайна сметка си мисля че имунната ми система се бори с тях. в събота ще си взема час за имунолог и ще объдим положението. афа ще ги повторя задължително, но после... много ме е страх да не остана без отговори.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #33 -: Юни 17, 2007, 10:46:32 am »
evro, дори и при небременните жени, в кръвта има известно количество ЧХГ - то никога не е абсолютна нула. затова и референтната граница е 5, а не 0. при теб резултатът беше нула цяло и нещо, доколкото прочетох? това не значи, че е имало имплантация. тоест - може да е имало, може да е нямало, но не можеш да съдиш по тая цифра на ЧХГ-то.
колкото до нощното потене - лично аз не бих правила аналогии. това, че сестра ти като бременна се е потила нощем, не значи, че й се е случило в момента на имплантацията.
пиша ти тези неща, защото ми се струва, че залиташ към някаква теория, която не е задължително да те отведе в правилна посока, а именно - че имплантиране става, но твоят организъм е негостоприемен и отхвърля.

прочетох ти резултатите от имунологичните - АФА са толкова слабо повишени, че малко трудно е според мен да се говори за АФС. един аспирин даже би бил достатъчен, според някои школи. фраксипарин в дозировка 0,3 си е напълно достатъчен, даже леко излишен.
« Последна редакция: Юни 17, 2007, 10:50:25 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #34 -: Юни 17, 2007, 10:54:22 am »
права си джам, но имам десетки теста чхг, и които винаги са ми отчитали 0,00, единствените два различни резултата от /0,00/ видях точно след двете иксита, за това правя тази аналогия. предния път си позволявах да се надявам на моменти, но сега не си позволих да го направя, нито да търся под вола теле, просто и при двете процедури се случва едно и също, търся нишката. сега си наложих да не правя ранен кръвен тест и да чакам, именно за да избегна стреса от това да стоя пред компа и за рефрешвам страницата на лабораторията 2 часа, но ако го бях направила пък щеше да се потвърди или отхвърли твоята теория, незнам, още ме боли.
благодаря ви

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #35 -: Юни 17, 2007, 18:57:52 pm »
Еличка, нали 1  и нещо беше ЧХГ-то? Според мен е отрицателно (сега, остава възможността да е имала ранна имплантация и бързо да е спаднало след това). За нощното потене - понеже и на мен ми се случва, особено във втора половина на цикъла, ми направи впечатление в една книга за репродуктивни имунологични проблеми това да се описва като симптом на имунна (неблагоприятна) реакция. Но това са само най-общи предположения. Все пак мисля, че разликата между никаква имплантация и съвсем краткотрайна имплантация и много много ранно отхвърляне на ембриона не е чак толкова голяма и всъщност няма кой знае какво значение.

Все пак, някои неща са необясними. И аз се чудя как при равни условия да кажем от първи опит не се имплантира нито 1 от върнати 6 ембриона, а при втори - само 2 и точно 2 от 6. При някои пък знаеш става едва след 3-4 опит. Май за това няма обяснение. А е много гадно да няма обяснение, тук те разбирам идеално :D
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #36 -: Юни 17, 2007, 19:32:30 pm »
Все пак, някои неща са необясними. И аз се чудя как при равни условия да кажем от първи опит не се имплантира нито 1 от върнати 6 ембриона, а при втори - само 2 и точно 2 от 6. При някои пък знаеш става едва след 3-4 опит. Май за това няма обяснение. А е много гадно да няма обяснение, тук те разбирам идеално :D

ех, Фрешче, ами това ще да е то "чудото на Зачатието" :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #37 -: Юни 18, 2007, 00:00:41 am »
Цитат
За нощното потене - понеже и на мен ми се случва, особено във втора половина на цикъла, ми направи впечатление в една книга за репродуктивни имунологични проблеми това да се описва като симптом на имунна (неблагоприятна) реакция.
е на там залитам сега. при първото икси си го обяснявах с естрофема, на нервна почва, от аспирина..., даже след като всичко приключи си правих разни изследвания аджеба здрава ли съм, това което ме срина сега беше, че отново 5-6 дни след ЕТ се повтаря и от тук заключавам, че е свързано с процедурите ми.
по-скоро ми се ще да вярвам, че увеличения прогестерон е "разковничето", аз правя задоволителен брой яйца - респ. жълти тела. към момента ме устройва това да се дължи на хормонална основа, а не на имунна реакция.
интересното е че и при двете процедури тялото ми реагира абсолютно по едни и същ начин след ЕТ - зацапване, въпросното потене и прокървяване на 29-тия ден, явно нещо ще трябва да се промени в хода на следващия опит.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #38 -: Юни 18, 2007, 07:31:25 am »
Евро ,какво казва твоя лекар???какво е неговото мнение?
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #39 -: Юни 18, 2007, 09:06:51 am »
Евро, миличка  :(, ЧХГ-то ти е било напълно отрицателно според мен. При такава ниска стойност не може да се говори за имплантация. Какво да ти кажа, освен "Добре дошла" в нашия отбор, на тези с нула цяло и... Това се казва неизяснен стерилитет -всичко ти е наред, стимулация добре, яйцеклетки добре, сперматозоиди добре, оплождане, трансфер и накрая няма никой  :( Ама колко ми е познато да знаеш  :(
Не знам какво да те посъветвам. Аз самата се чудя дали пак да направя икси, защото не съм убедена, че това е правилното решение за тези с нула цяло и, какъв е смисъла да се повтаря едно и също? Какво бих променила в опита си, всичко друго, но не и случващото се след трансфера.
Кураж, каквото и да решиш!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin