0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Май нашето зайче изкокна?!
« -: Април 13, 2007, 15:27:26 pm »
След "почти скандал" получих изследванията си от Плевен по мейла. Ще помоля момичета и момчета, дето сте по-на ясно от мен в тази тематика да коментирате резултатите ми, тъй като лекуващия, чиято работа е това е неоткриваем до момента. Хем съм притеснена, хем разочарована, а това е нещо съмсев ново за мен. Чакам още и генетичните, но от тук лъсва проблем.
Учудена съм, че изследванията са само с качествен анализ, учудена съм от дезорганицазията и липсата на адекватност /според моето разбиране за такава/
Ето и резултатите:

Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM                      0.55 (-)   (Cut off 0.774)
Анти-кардиолипин IgG/A/M                   IgG (+)           Normal
Анти-фосфатидилетаноламин IgG/A/M      IgG (+/-)   Normal
Анти-фосфатидилинозитол IgG/A/M   IgM     (+)           Normal
Анти-фосфатидилова киселина IgG/A/M      Normal    Normal
Анти-фосфатидилхолин IgG/A/M            G (+) A (+/-) M (+)   Normal
Анти-фосфатидилглицерол IgG/A/M            Normal            Normal
Анти-фосфатидилсерин IgG/A/M            IgG (+)   Normal
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: От направеното имунологично изследване се установява:
Положителни IgG и IgM изотипове на антифосфолипидни антитела

Общи Т-лимфоцити   СD3+   71.03%   67-76
Субпопулация NK-клетки   CD3-/CD16+56+   7.75%   2-11
Заключение: Периферни CD3-/CD16+56+  NK-клетки – в границите на референтните стойности.

Добрата новина е че SDI-теста е О.К.
ДНК-фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с фрагментирана ДНК)   
19.9%
Висок оплодителен потенциал < 15%
Добър оплодителен потенциал 15%-30%
Нисък оплодителен потенциал > 30%

ДНК с висока оцветителна способност
 (% сперматозоиди с незрял хроматин)
13.2%
Норма < 15%
Заключение: Добър оплодителен потенциал на изследваните сперматозоиди. Препоръчителен прием на антиоксиданти поне 1 месец преди следваща ART.


Много малко съм чела за АФС. 9 години ни отне да разберем че СГ иска ремонт, после неуспешното икси, сега това...

Благодаря ви!
« Последна редакция: Април 13, 2007, 15:31:17 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #1 -: Април 13, 2007, 15:50:32 pm »
Евро, какво ще рече СГ иска ремонт?

Ами с антифосфолипидните не се притеснявай, предполагам ще пи препоръчат хепарин. Не знам и вливания дали не препоръчват.

Пиши какво са ти казали. Междудругото, коментар на резултатите как си уговорила да получиш?

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #2 -: Април 13, 2007, 16:12:59 pm »
СГ - спермограма

колкото до коментара -  тук много теории ми казаха
1. имунолог. излизали за седмица и уж щяха да ми ги пратят на мейла със заключение и коментар - уви не стана така.
2. днес ми казаха, че чакат генетичните и след това ще има цялостно заключение и препоръчително лечение, но към момента все още никой не ми вдига тела, да ми обясни адежба това заболяване какво е, що е, лекува ли се, възможно ли е това да е причината да 10 год. стерилитет, касае ли здравето ми изобщо?!

Много съм раздвоена.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #3 -: Април 13, 2007, 16:48:42 pm »
Евро,

Ако говорим само за антифосфолипидни антитела (май само те не са наред от твоите инзследвания) те са по-опасни при бременност, но не са причина за незабременяване. Водят до по-висока съсирваемост на кръвта. Конова предписва вливане на имуновенин и аспирин протект. Ако и при генетичните изникне нещо може да ти го заменят аспирина с фраксипарин.

Към резултатите нямаш ли препоръки? На мен така ми ги прати Конова по е.мейла. А след генетичните получаваш допълнителни препоръки.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #4 -: Април 13, 2007, 16:51:36 pm »
не душко, само това което съм написала, и това което ме учудва че резултатите са само с качествен анализ, а не както преди с количествен?! 8O

силно се надавям генет. да са о.к.

все още никой не ми вдига тела за разбор.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #5 -: Април 13, 2007, 17:09:51 pm »
не душко, само това което съм написала, и това което ме учудва че резултатите са само с качествен анализ, а не както преди с количествен?! 8O


Това наистина е странно, защото е важно, ако има превишение с колко е, а за другите да си знаеш за в бъдеще при контролни изследвания, колко са ти били. Е, със сигурност трябва да ти обяснят и пратят допълнителна информация. Но, ако е само това, споко, поправимо е и не е страшно! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #6 -: Април 13, 2007, 18:44:40 pm »
антифосфолипидните категорично не са проблем на забременяването, а на износването.
подозирам че след арт-а стаменов така и така ти е назначил поне аспирин, така че антифосфолипидния не ти е повлиял. добре е че го знаеш, но не си мисли че това ти е основния проблем. съжалявам. знам как се чувстваш. наистина знам.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #7 -: Април 13, 2007, 19:23:20 pm »
ооо аз 2 мес. преди арт-а си пиех по 1 аспиринче за разкош, но това ме срази, а аз все пак имах леко полож. тест - ЧХГ 8,39  :?

Току що се свързах с Доцента, прави се и количествен анализ, но не го вписват. Аз обаче поисках да ми го пратят заедно с останалите изсл.

Мерсаж мацки, пак ще пада яко ровене :ask_google:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #8 -: Април 13, 2007, 20:39:18 pm »
щом си имала леко положителен тест това вече е друго. тогава антифосфолипидния влияе. възможно е аспирина да не е бил достатъчен...макар и малко вероятно. изчакай си количествения анализ и препоръките.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #9 -: Април 15, 2007, 21:42:44 pm »
Много интересно, как така има количествен анализ, но не се вписва ... що така :cloud:
Според мен може като нищо да ти е изскочило зайче - не че съм голям специалист, но като се интересувам от темата и чета из форуми си мисля, че при някои хора имунологични проблеми не оказват голямо влияние, а при други се оказват сериозна пречка.
Изчакай генетичните - често повишени АФА вървят в комбинация (и са следствие на) генетични мутации, в което няма нищо страшно и е добре човек да ги знае. На мен работата ми намирисва на хепарин, но Докторите ще кажат най-добре.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #10 -: Април 19, 2007, 12:36:28 pm »
Днес ми пристигнаха резултатите и от генетич. изсл.

Фактор V Лайден - Хомозиготен носител по норм. алел
Мутация G20210А - Хомозиготен носител по норм. алел
Генет. вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза - Хомозиготен носител по норм. алел
Генет. вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІІb/ІІІа (носит. на хаплотип А2) - Хомозиготен носител на хаплотип А1

Нищо от това не ми е известно, но в интерпретацията на резултата пише:
Няма изменения в следствие генет. фактори свързани с предразположения към тромбофилични състояния.
Което пък ми звучи много добре!  :D

Изпратен ми е вече и колич. анализ на антифосфолипидните, но ще пада борба докъто разбера кое за кое се отнася.
Благодаря Ви момичета! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #11 -: Април 19, 2007, 12:59:30 pm »
Браво, Евро, генетичните са супер!
Интересно тогава АФА от какво може да идва, аз нали си имам генетична мутация, та знам, че тя често води до АФА, но за други причини не съм чела много.

Много ми е чудно с тоя количествен анализ - как така го имат, пък не го пишат? :? Аз имам едно положително от АФА скрининга, дали ще им кажат колко точно е повишено, ако попитам?

За АФА кога ще имаш коментар и препоръки?

Успех!!
Благодаря ти, Бени!







Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #12 -: Април 19, 2007, 13:17:02 pm »
Изобщо не се притеснявай, Евро. Антифосфолипидният синдром се преодолява лесно. Хубавото е, че генетичните изследвания са наред.
За имунологичния фактор - все още не е доказано дали е причина за стерилитет. Въпросът е доста спорен. Доколкото съм чела, мисля, че имунологичните проблеми не са причина за незабременяване, а за износване на плода.
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #13 -: Април 19, 2007, 13:55:21 pm »
Евро, аз съм с повишени АФА. Налага се вливане на имуновенин, защото проф. Кулам ми обясни, че те оказват влияние през първите седмици на бременността. Имам изписан аспирин от началото на следващата стимулация и Фраксипари чак след положителен тест. Преди това нямало смисъл.
Поне се радвам, че се преодолява.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #14 -: Април 19, 2007, 14:10:21 pm »
да точно така ми е написала жената, аспирин и еднократно вливане при бременност!
Дай Боже!!! На всички ни! :grouphug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #15 -: Април 19, 2007, 14:21:20 pm »
Браво, Евро, генетичните са супер!
Интересно тогава АФА от какво може да идва, аз нали си имам генетична мутация, та знам, че тя често води до АФА, но за други причини не съм чела много.

Фреши май не винаги е така. За моите АФА и високи НК клетки една от версиите на Д-р Тодорова е, че са предизвикани от предишен резидив на щитовидната жлеза. После тя се успокои, но вече е активирали различни видове антитела.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #16 -: Април 19, 2007, 15:48:32 pm »
точно това щях да кажа и аз - проблеми с щитовидната са сред най-честите причини за афа. тодорова и конова ми обещаха да проучат как седи въпроса с ендометриоза-нк клетки-афа-щитовидна (в смисъл свързани ли са и до колко).

евро, ти щитовидна проверявала ли си - хормони, антитела, ехография
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #17 -: Април 19, 2007, 16:01:49 pm »
При мен няма проблем с щитовидната жлеза. Имам само хетерозиготна мутация на С677Т в Метилентетрахидрофолат редуктаза. Препоръчаха ми 1 мг Фолиева дневно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #18 -: Април 19, 2007, 16:02:37 pm »
да, да ФСХ винаги ми е бил О.К.

последно януари пуснах всичко:
TSH   1.317   uIU/ml   0.49 - 4.67
FT4   0.63   ng/dl   0.71 - 1.85
Anti TPO   3.98   IU/ml   0 - 12
Anti TG    37.52   IU/ml   0 - 34

заради леките отклонения на Т4 и ТАТ си направих Ехо - нищо обезпокояващо, но док пожела да ги повторя в др. лаборатория и излезе:

TSH      1.439   mIU/L      0.490 - 4.670
Free  T4   11.89   pmol/L      9.14 - 23.8
ТАТ      /-/
МАТ       /-/

преди следваща процедура ще ги пусна отново.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #19 -: Април 19, 2007, 16:05:56 pm »
а ехография къде прави. абе знаеш че аз съм си фенка на тодорова, така че ако си била при някой друг посети и нея.
сори. друго наистина не се сещам за сега
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!