0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Май нашето зайче изкокна?!
« -: Април 13, 2007, 15:27:26 pm »
След "почти скандал" получих изследванията си от Плевен по мейла. Ще помоля момичета и момчета, дето сте по-на ясно от мен в тази тематика да коментирате резултатите ми, тъй като лекуващия, чиято работа е това е неоткриваем до момента. Хем съм притеснена, хем разочарована, а това е нещо съмсев ново за мен. Чакам още и генетичните, но от тук лъсва проблем.
Учудена съм, че изследванията са само с качествен анализ, учудена съм от дезорганицазията и липсата на адекватност /според моето разбиране за такава/
Ето и резултатите:

Aнти-β2GPI - IgG, IgA, IgM                      0.55 (-)   (Cut off 0.774)
Анти-кардиолипин IgG/A/M                   IgG (+)           Normal
Анти-фосфатидилетаноламин IgG/A/M      IgG (+/-)   Normal
Анти-фосфатидилинозитол IgG/A/M   IgM     (+)           Normal
Анти-фосфатидилова киселина IgG/A/M      Normal    Normal
Анти-фосфатидилхолин IgG/A/M            G (+) A (+/-) M (+)   Normal
Анти-фосфатидилглицерол IgG/A/M            Normal            Normal
Анти-фосфатидилсерин IgG/A/M            IgG (+)   Normal
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: От направеното имунологично изследване се установява:
Положителни IgG и IgM изотипове на антифосфолипидни антитела

Общи Т-лимфоцити   СD3+   71.03%   67-76
Субпопулация NK-клетки   CD3-/CD16+56+   7.75%   2-11
Заключение: Периферни CD3-/CD16+56+  NK-клетки – в границите на референтните стойности.

Добрата новина е че SDI-теста е О.К.
ДНК-фрагментационен индекс
(% сперматозоиди с фрагментирана ДНК)   
19.9%
Висок оплодителен потенциал < 15%
Добър оплодителен потенциал 15%-30%
Нисък оплодителен потенциал > 30%

ДНК с висока оцветителна способност
 (% сперматозоиди с незрял хроматин)
13.2%
Норма < 15%
Заключение: Добър оплодителен потенциал на изследваните сперматозоиди. Препоръчителен прием на антиоксиданти поне 1 месец преди следваща ART.


Много малко съм чела за АФС. 9 години ни отне да разберем че СГ иска ремонт, после неуспешното икси, сега това...

Благодаря ви!
« Последна редакция: Април 13, 2007, 15:31:17 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #1 -: Април 13, 2007, 15:50:32 pm »
Евро, какво ще рече СГ иска ремонт?

Ами с антифосфолипидните не се притеснявай, предполагам ще пи препоръчат хепарин. Не знам и вливания дали не препоръчват.

Пиши какво са ти казали. Междудругото, коментар на резултатите как си уговорила да получиш?

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #2 -: Април 13, 2007, 16:12:59 pm »
СГ - спермограма

колкото до коментара -  тук много теории ми казаха
1. имунолог. излизали за седмица и уж щяха да ми ги пратят на мейла със заключение и коментар - уви не стана така.
2. днес ми казаха, че чакат генетичните и след това ще има цялостно заключение и препоръчително лечение, но към момента все още никой не ми вдига тела, да ми обясни адежба това заболяване какво е, що е, лекува ли се, възможно ли е това да е причината да 10 год. стерилитет, касае ли здравето ми изобщо?!

Много съм раздвоена.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #3 -: Април 13, 2007, 16:48:42 pm »
Евро,

Ако говорим само за антифосфолипидни антитела (май само те не са наред от твоите инзследвания) те са по-опасни при бременност, но не са причина за незабременяване. Водят до по-висока съсирваемост на кръвта. Конова предписва вливане на имуновенин и аспирин протект. Ако и при генетичните изникне нещо може да ти го заменят аспирина с фраксипарин.

Към резултатите нямаш ли препоръки? На мен така ми ги прати Конова по е.мейла. А след генетичните получаваш допълнителни препоръки.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #4 -: Април 13, 2007, 16:51:36 pm »
не душко, само това което съм написала, и това което ме учудва че резултатите са само с качествен анализ, а не както преди с количествен?! 8O

силно се надавям генет. да са о.к.

все още никой не ми вдига тела за разбор.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #5 -: Април 13, 2007, 17:09:51 pm »
не душко, само това което съм написала, и това което ме учудва че резултатите са само с качествен анализ, а не както преди с количествен?! 8O


Това наистина е странно, защото е важно, ако има превишение с колко е, а за другите да си знаеш за в бъдеще при контролни изследвания, колко са ти били. Е, със сигурност трябва да ти обяснят и пратят допълнителна информация. Но, ако е само това, споко, поправимо е и не е страшно! Успех!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #6 -: Април 13, 2007, 18:44:40 pm »
антифосфолипидните категорично не са проблем на забременяването, а на износването.
подозирам че след арт-а стаменов така и така ти е назначил поне аспирин, така че антифосфолипидния не ти е повлиял. добре е че го знаеш, но не си мисли че това ти е основния проблем. съжалявам. знам как се чувстваш. наистина знам.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #7 -: Април 13, 2007, 19:23:20 pm »
ооо аз 2 мес. преди арт-а си пиех по 1 аспиринче за разкош, но това ме срази, а аз все пак имах леко полож. тест - ЧХГ 8,39  :?

Току що се свързах с Доцента, прави се и количествен анализ, но не го вписват. Аз обаче поисках да ми го пратят заедно с останалите изсл.

Мерсаж мацки, пак ще пада яко ровене :ask_google:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #8 -: Април 13, 2007, 20:39:18 pm »
щом си имала леко положителен тест това вече е друго. тогава антифосфолипидния влияе. възможно е аспирина да не е бил достатъчен...макар и малко вероятно. изчакай си количествения анализ и препоръките.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #9 -: Април 15, 2007, 21:42:44 pm »
Много интересно, как така има количествен анализ, но не се вписва ... що така :cloud:
Според мен може като нищо да ти е изскочило зайче - не че съм голям специалист, но като се интересувам от темата и чета из форуми си мисля, че при някои хора имунологични проблеми не оказват голямо влияние, а при други се оказват сериозна пречка.
Изчакай генетичните - често повишени АФА вървят в комбинация (и са следствие на) генетични мутации, в което няма нищо страшно и е добре човек да ги знае. На мен работата ми намирисва на хепарин, но Докторите ще кажат най-добре.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #10 -: Април 19, 2007, 12:36:28 pm »
Днес ми пристигнаха резултатите и от генетич. изсл.

Фактор V Лайден - Хомозиготен носител по норм. алел
Мутация G20210А - Хомозиготен носител по норм. алел
Генет. вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза - Хомозиготен носител по норм. алел
Генет. вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІІb/ІІІа (носит. на хаплотип А2) - Хомозиготен носител на хаплотип А1

Нищо от това не ми е известно, но в интерпретацията на резултата пише:
Няма изменения в следствие генет. фактори свързани с предразположения към тромбофилични състояния.
Което пък ми звучи много добре!  :D

Изпратен ми е вече и колич. анализ на антифосфолипидните, но ще пада борба докъто разбера кое за кое се отнася.
Благодаря Ви момичета! :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #11 -: Април 19, 2007, 12:59:30 pm »
Браво, Евро, генетичните са супер!
Интересно тогава АФА от какво може да идва, аз нали си имам генетична мутация, та знам, че тя често води до АФА, но за други причини не съм чела много.

Много ми е чудно с тоя количествен анализ - как така го имат, пък не го пишат? :? Аз имам едно положително от АФА скрининга, дали ще им кажат колко точно е повишено, ако попитам?

За АФА кога ще имаш коментар и препоръки?

Успех!!
Благодаря ти, Бени!







Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #12 -: Април 19, 2007, 13:17:02 pm »
Изобщо не се притеснявай, Евро. Антифосфолипидният синдром се преодолява лесно. Хубавото е, че генетичните изследвания са наред.
За имунологичния фактор - все още не е доказано дали е причина за стерилитет. Въпросът е доста спорен. Доколкото съм чела, мисля, че имунологичните проблеми не са причина за незабременяване, а за износване на плода.
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #13 -: Април 19, 2007, 13:55:21 pm »
Евро, аз съм с повишени АФА. Налага се вливане на имуновенин, защото проф. Кулам ми обясни, че те оказват влияние през първите седмици на бременността. Имам изписан аспирин от началото на следващата стимулация и Фраксипари чак след положителен тест. Преди това нямало смисъл.
Поне се радвам, че се преодолява.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #14 -: Април 19, 2007, 14:10:21 pm »
да точно така ми е написала жената, аспирин и еднократно вливане при бременност!
Дай Боже!!! На всички ни! :grouphug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #15 -: Април 19, 2007, 14:21:20 pm »
Браво, Евро, генетичните са супер!
Интересно тогава АФА от какво може да идва, аз нали си имам генетична мутация, та знам, че тя често води до АФА, но за други причини не съм чела много.

Фреши май не винаги е така. За моите АФА и високи НК клетки една от версиите на Д-р Тодорова е, че са предизвикани от предишен резидив на щитовидната жлеза. После тя се успокои, но вече е активирали различни видове антитела.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #16 -: Април 19, 2007, 15:48:32 pm »
точно това щях да кажа и аз - проблеми с щитовидната са сред най-честите причини за афа. тодорова и конова ми обещаха да проучат как седи въпроса с ендометриоза-нк клетки-афа-щитовидна (в смисъл свързани ли са и до колко).

евро, ти щитовидна проверявала ли си - хормони, антитела, ехография
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #17 -: Април 19, 2007, 16:01:49 pm »
При мен няма проблем с щитовидната жлеза. Имам само хетерозиготна мутация на С677Т в Метилентетрахидрофолат редуктаза. Препоръчаха ми 1 мг Фолиева дневно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #18 -: Април 19, 2007, 16:02:37 pm »
да, да ФСХ винаги ми е бил О.К.

последно януари пуснах всичко:
TSH   1.317   uIU/ml   0.49 - 4.67
FT4   0.63   ng/dl   0.71 - 1.85
Anti TPO   3.98   IU/ml   0 - 12
Anti TG    37.52   IU/ml   0 - 34

заради леките отклонения на Т4 и ТАТ си направих Ехо - нищо обезпокояващо, но док пожела да ги повторя в др. лаборатория и излезе:

TSH      1.439   mIU/L      0.490 - 4.670
Free  T4   11.89   pmol/L      9.14 - 23.8
ТАТ      /-/
МАТ       /-/

преди следваща процедура ще ги пусна отново.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #19 -: Април 19, 2007, 16:05:56 pm »
а ехография къде прави. абе знаеш че аз съм си фенка на тодорова, така че ако си била при някой друг посети и нея.
сори. друго наистина не се сещам за сега
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #20 -: Април 19, 2007, 16:08:17 pm »
ми ся ще пусна хормоните тук в Пловдив, а като идвам за дилатацията може да си взема час и за Тодорова. Но май ми се струва че ще повторя и имунологичните  :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #21 -: Април 19, 2007, 16:13:21 pm »
споко. антифосфолипидния синдром не е толкова страшен като знаеш за него.
даже на скоро говорих със стаменов дали да повторя антифосфолипидните и нк клетките, а той ми каза че при всички случаи съм си на хепарин ама ако искам да ги повторя.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #22 -: Април 19, 2007, 16:19:43 pm »
дам, предавам се. :D квото ми каже тва ще правя. всичко което сме правили за тия 9-10 год. с мъжа ми /за изсл. става въпрос/ са 50:50 - демек половината ние сме си ги назначавали. вече ми писна, ще съм послушна, квото ми кажат - тва ще правя :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #23 -: Април 19, 2007, 16:27:42 pm »
споко. антифосфолипидния синдром не е толкова страшен като знаеш за него.
даже на скоро говорих със стаменов дали да повторя антифосфолипидните и нк клетките, а той ми каза че при всички случаи съм си на хепарин ама ако искам да ги повторя.
Лили, защо на хепарин? Тя Тодорова АФА ги подтиска с фраксипарин. Или това е някаква нова терапия на док за НК клетките и АФА?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #24 -: Април 19, 2007, 19:25:10 pm »
Лили, защо на хепарин? Тя Тодорова АФА ги подтиска с фраксипарин. Или това е някаква нова терапия на док за НК клетките и АФА?
сладурче :D. хепарин е активната съставка, а фраксипарин и клексан са търговските названия :wink:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #25 -: Април 19, 2007, 19:45:50 pm »
 Пълни глупости. Фраксипарин и Клексан са търговски имена съответно на Надропарин Калциум и Еноксапарин Содиум- това са нискомолекулярни фракции на хепарина и имат редица предимства. Това че имат нещо общо с хепарина не значи че са едно и също.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #26 -: Април 19, 2007, 20:10:54 pm »
имах предвид че активната съставка на клексан и фраксипарин е нискомолекулярен хепарин, но го посъкратих леко. така са ми го казвали лекарите, така го знам и аз.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #27 -: Юни 16, 2007, 13:51:53 pm »
явно съм имала имплантиране и сега, даже за този опит съм още по-сигурна, че се е случило, но въпроса ми е дали фраксипарина от 0.3, е бил достатъчен щото разбрах че има и по-високи дози /0,4 и 0,6/, и тук е мястото пак да се ядосам на липсата на количествения анализ за АФА, които правих в Плевен.
незнам къде и какво да търся, иде ми да си изтръгна негостоприемната си матка...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #28 -: Юни 16, 2007, 17:13:32 pm »
Не се обвинявай, нямаш никаква вина. Мен също ме е яд на това, че изследванията в Плевен нямат количествен анализ. Мисля си за ваксина, но не знам дали я правят в България и къде. Четох, че в Гърция я правят с кръв от съпруга.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #29 -: Юни 16, 2007, 21:09:26 pm »
незнам къде и какво да търся, иде ми да си изтръгна негостоприемната си матка...

Евро, тръпки ме побиха от това. никой не заслужава да си причинява тези мисли. не знам какво да ти кажа, каквото ми хрумна сте обсъдили. негативното мислене е деструктивен процес. знам, че другото е много, много трудно. и все пак...не мога да ти опиша каква мъка ми причини това написано/помислено нещо. моля те, много те моля, никога повече не го помисляй! :hug2:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #30 -: Юни 17, 2007, 08:13:10 am »
Мила Евро ,и аз като manhattan,......много много ми стана болно,когато прочетох думите ти. :balk_144:


Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #31 -: Юни 17, 2007, 09:54:13 am »
Евро, по какво съдиш, че е имало имплантация? Стори ми се в АРТ темата, че ЧХГ-то е било съвсем ниско?

Ако толкова те тормозят АФА, пусни си ги пак, напр. в София.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #32 -: Юни 17, 2007, 10:31:34 am »
фреши, прегнила ми е бит на 30-ти май /5000 единици/, друг нямам, теста е след 17 дни, просто не виждам от къде ще се вземе това ЧХГ.
трансфера ми беше на 4-ти ден, ембрионите ми бяха с отлично качество, но това което се повтаря е че и при двата ни опита 5-6 дни след трансферите започва едно обилно нощно потене, първоначално си помислих че е от естрофема, после сестра ми ми каза че при втората си бременност се е изпотявала нощно време, но в крайна сметка си мисля че имунната ми система се бори с тях. в събота ще си взема час за имунолог и ще объдим положението. афа ще ги повторя задължително, но после... много ме е страх да не остана без отговори.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #33 -: Юни 17, 2007, 10:46:32 am »
evro, дори и при небременните жени, в кръвта има известно количество ЧХГ - то никога не е абсолютна нула. затова и референтната граница е 5, а не 0. при теб резултатът беше нула цяло и нещо, доколкото прочетох? това не значи, че е имало имплантация. тоест - може да е имало, може да е нямало, но не можеш да съдиш по тая цифра на ЧХГ-то.
колкото до нощното потене - лично аз не бих правила аналогии. това, че сестра ти като бременна се е потила нощем, не значи, че й се е случило в момента на имплантацията.
пиша ти тези неща, защото ми се струва, че залиташ към някаква теория, която не е задължително да те отведе в правилна посока, а именно - че имплантиране става, но твоят организъм е негостоприемен и отхвърля.

прочетох ти резултатите от имунологичните - АФА са толкова слабо повишени, че малко трудно е според мен да се говори за АФС. един аспирин даже би бил достатъчен, според някои школи. фраксипарин в дозировка 0,3 си е напълно достатъчен, даже леко излишен.
« Последна редакция: Юни 17, 2007, 10:50:25 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #34 -: Юни 17, 2007, 10:54:22 am »
права си джам, но имам десетки теста чхг, и които винаги са ми отчитали 0,00, единствените два различни резултата от /0,00/ видях точно след двете иксита, за това правя тази аналогия. предния път си позволявах да се надявам на моменти, но сега не си позволих да го направя, нито да търся под вола теле, просто и при двете процедури се случва едно и също, търся нишката. сега си наложих да не правя ранен кръвен тест и да чакам, именно за да избегна стреса от това да стоя пред компа и за рефрешвам страницата на лабораторията 2 часа, но ако го бях направила пък щеше да се потвърди или отхвърли твоята теория, незнам, още ме боли.
благодаря ви

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #35 -: Юни 17, 2007, 18:57:52 pm »
Еличка, нали 1  и нещо беше ЧХГ-то? Според мен е отрицателно (сега, остава възможността да е имала ранна имплантация и бързо да е спаднало след това). За нощното потене - понеже и на мен ми се случва, особено във втора половина на цикъла, ми направи впечатление в една книга за репродуктивни имунологични проблеми това да се описва като симптом на имунна (неблагоприятна) реакция. Но това са само най-общи предположения. Все пак мисля, че разликата между никаква имплантация и съвсем краткотрайна имплантация и много много ранно отхвърляне на ембриона не е чак толкова голяма и всъщност няма кой знае какво значение.

Все пак, някои неща са необясними. И аз се чудя как при равни условия да кажем от първи опит не се имплантира нито 1 от върнати 6 ембриона, а при втори - само 2 и точно 2 от 6. При някои пък знаеш става едва след 3-4 опит. Май за това няма обяснение. А е много гадно да няма обяснение, тук те разбирам идеално :D
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #36 -: Юни 17, 2007, 19:32:30 pm »
Все пак, някои неща са необясними. И аз се чудя как при равни условия да кажем от първи опит не се имплантира нито 1 от върнати 6 ембриона, а при втори - само 2 и точно 2 от 6. При някои пък знаеш става едва след 3-4 опит. Май за това няма обяснение. А е много гадно да няма обяснение, тук те разбирам идеално :D

ех, Фрешче, ами това ще да е то "чудото на Зачатието" :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #37 -: Юни 18, 2007, 00:00:41 am »
Цитат
За нощното потене - понеже и на мен ми се случва, особено във втора половина на цикъла, ми направи впечатление в една книга за репродуктивни имунологични проблеми това да се описва като симптом на имунна (неблагоприятна) реакция.
е на там залитам сега. при първото икси си го обяснявах с естрофема, на нервна почва, от аспирина..., даже след като всичко приключи си правих разни изследвания аджеба здрава ли съм, това което ме срина сега беше, че отново 5-6 дни след ЕТ се повтаря и от тук заключавам, че е свързано с процедурите ми.
по-скоро ми се ще да вярвам, че увеличения прогестерон е "разковничето", аз правя задоволителен брой яйца - респ. жълти тела. към момента ме устройва това да се дължи на хормонална основа, а не на имунна реакция.
интересното е че и при двете процедури тялото ми реагира абсолютно по едни и същ начин след ЕТ - зацапване, въпросното потене и прокървяване на 29-тия ден, явно нещо ще трябва да се промени в хода на следващия опит.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #38 -: Юни 18, 2007, 07:31:25 am »
Евро ,какво казва твоя лекар???какво е неговото мнение?
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #39 -: Юни 18, 2007, 09:06:51 am »
Евро, миличка  :(, ЧХГ-то ти е било напълно отрицателно според мен. При такава ниска стойност не може да се говори за имплантация. Какво да ти кажа, освен "Добре дошла" в нашия отбор, на тези с нула цяло и... Това се казва неизяснен стерилитет -всичко ти е наред, стимулация добре, яйцеклетки добре, сперматозоиди добре, оплождане, трансфер и накрая няма никой  :( Ама колко ми е познато да знаеш  :(
Не знам какво да те посъветвам. Аз самата се чудя дали пак да направя икси, защото не съм убедена, че това е правилното решение за тези с нула цяло и, какъв е смисъла да се повтаря едно и също? Какво бих променила в опита си, всичко друго, но не и случващото се след трансфера.
Кураж, каквото и да решиш!
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #40 -: Юни 18, 2007, 17:01:00 pm »
Евро, много съжалявам, че отбора на неуспелите ни не намалява , а дори се увеличава или по-точно се затвърждава.

 За жълтите тела - мисля, че нещата не стоят точно така, ти не пукаш фоликулите , те се аспирират , така, че е  нямаш жълти тела  произвеждащи прогестерон, затова се ползва и поддържащия утрогестан .

 Аз също съм по-привързан към океана от имунологични пречки които да се открият и да се опитаме с наличното познание да преодолеем.  Задълбочи малко повече в имунологията - щом репродуктивния апарат  функционира отлично , то имплантирането   щом не настъпва убедилно , значи или хромозомния  набор не е бил пълен или по-вероятно имунологични причини спъват  трайното имплантиране.
Успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #41 -: Юни 18, 2007, 17:35:14 pm »
NDK, благодаря за включването!
Имам още една следа за която се хващам. Имаме хронифицирана уреаплазма, утре имам час при микробиолог. Ще пиша.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #42 -: Юни 21, 2007, 11:41:45 am »
Значи нищо ново, според микробиолога въпроса за уреаплазвмата е много спорен и няма категорични заключения относно имплантацията /пак нищо ново/, по-скоро данните са за ниско тегло на плода и преждевременни раждания при наличието и. След като не е излекувана с Доксициклин и Клацид, изписа ми WILPRAFEN или Josamycin /може би е едно и също/, но това пък от 2 год. не се внася в България /пак нищо ново/. Според него не е причина за неимплантиране, но е индикация за лечение.
Според друго АГ, миомните възелчета /2бр. ~ по 1см.-1,5см./ са външни и отново не са категорична причина за неуспеха.

Пак съм на път без изход.


п.п още 1 съвпадение, и при двете процедури отслабнах с по 2кг. :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #43 -: Юни 21, 2007, 16:33:59 pm »
Евро, мисля, си че има какво да направиш още за да допълниш картинката от имунологична гл,т, -HLA от 1-ви и 2-ри   клас, може да даде отговор , дали сте съвместими на генетично ниво, а това е важно от гл,т, дали ти образуваш антиблокиращи тела, който да предпазят емвриона от цитотоксичния ефект на TNF.   Аз  поне си мисля, че и ние  бихме намерили инфо от тези резултати - проблем е, че в БГ - точно това не се изледва, както например  дали имуновенина или интралипида има по-добро действие на супресия на  НК .
  Относно въпроса ти към Прапас - определено те са привърженици на АИ , от лимфоцитен трансфер от  съпруга ти  от който искаш да забременееш , но  мисля, си, че и те не изследват ИгГ и ИгМ  на Т и Б  клетките   след АИ , а по този начин може да се разбере, има ли ефект  АИ или трябва да се търси донорско АИ .

 
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #44 -: Юни 22, 2007, 13:27:30 pm »
Евро, какво казва док по въпроса за твоя случай? Някакви предположения, съмненния?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #45 -: Юни 22, 2007, 13:28:29 pm »
утре :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #46 -: Юни 22, 2007, 13:51:06 pm »
Напиши си списък с въпроси, много и всякакви. Той понякога е разсеян. :D
Гуш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #47 -: Юни 22, 2007, 13:52:21 pm »
Напиши си списък с въпроси, много и всякакви. Той понякога е разсеян. :D
Гуш.
написала съм, но се страхувам се да не прекаля :lol: :lol: :lol:

Гуш!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #48 -: Юни 22, 2007, 13:54:41 pm »
Няма начин, док е доста търпелив. :wink: Изпитвала съм го. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #49 -: Юни 22, 2007, 15:06:12 pm »
Няма начин, док е доста търпелив. :wink: Изпитвала съм го. :D

И аз   :lol:

lb2f
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #50 -: Юни 24, 2007, 22:54:12 pm »
и аз, и аз :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #51 -: Юли 07, 2007, 00:10:45 am »
Евро, док намери ли посока в която да работите за успеха?
Надявам се добре си го "разходила" по конспекта ти с въпросите? :)
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #52 -: Юли 07, 2007, 09:26:20 am »
Евро, мила би ли ми писала колко време предварително си взе час за д-р. Конова? Тя сама ли ти назначи тия имунологични след консултация,и колко пари общо даде в Плевен. Ти SDI тест прави ли?                                                      Питам те защото преди второто икси ми  се иска да отидем при нея на консултация.   Всъщност за инунологичните няма значение на кой ден от цикъла да се правят нали?   Благодаря ти предварително мила. :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #53 -: Юли 07, 2007, 09:52:35 am »
NDK, благодаря ти за нвниманието!  :)
Значи започваме от начало, сега ще правим цв. снимка щото мойта е мн. стара всъщснот,
имунолозите на "Надежда" и Конова препоръчаха да изсл. репродуктивния имунофенотип – определяне на самите лимфоцитни популации,
миомките ми не пречели, малки по 1 см. на задна стена, външни,
уреаплазмата ми излезе отрицателна, за мое голямо учудване.
Мисля че предвижда ендометриална биопсия.
За изпотяванията всички са на разл. мнения, но повечето са че са на хорм. основа. Сега  се "изследвам" по следния начин, утрогестан 2х3 след ову, днес ми е 5 ден и тази нощ започна отново леко потене, вероятно наистина става дума за хормони. А обаче все залитам към естрогените :lol: и двата пъти си имах солидно ниво на естрадиола и терапията ми беше с естрофем.
Междувременно ми диагностицираха мастопатия.
Сега с помощ на една приятелка се заравям с руски сайтове онтосно АФА.
Аз все още се имам съмнения, че и трудните ми трансфери са "ключа за бараката".  :(

everton, значи ние записахме час 10-тина дни преди това, беше в стартовата седмица на ин витро центъра.
Конова ни назначи изсл., носи си "цялата история", разпитва много и отговаря на въпросите, с много добри впечетления останах от нея, но организацията тогава още не беше на ниво. Това което ни беше пуснато за изсл. струваше 250 лв.
SDI-тест правихме щото сме с ниска морфология, струва 160 лв., и според мен ако една двойка се бори с доказан мъжки фактор е добре да направи този или подобен на него тест.
Имунолог. няма значение в кой ден от цикъла се правят, няма зн. дали ще ти вземат кръв на гладно, жадно, с кафе - без кафе...
Задължително според мен след 1 неуспешен опит се правят тези изсл., дори и преди първия опит няма да е голяма загуба ако не отхвърлят извесни опасения.

Благодаря ви приятели!  :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #54 -: Юли 07, 2007, 11:34:24 am »
Благодаря ти много Евро, само че, при мен всичко е в клиниката в папка, имам само ксерокопие на спермограмата, дали ще ми ги иска черно на бяло, или няма да се задоволи ако й разкажа. Ние също сме с лоша морфология-5-6%, и затова се чудя не е ли по-добре да пуснем този SDI. А при теб как е той, в норма ли е?                Извинявай много, но защо при теб трансферите са трудни?                            Желая ти успех мила, дано на снимката да няма нищо. :balk_21:
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #55 -: Юли 07, 2007, 11:39:32 am »
Евро, горещо ти препоръчвам и сеансите на Магьосника от Оз - д-р Ликсов (акупунктура). :wink:

Евертон, SDI тестът при морфология 5-6 % е "задължителен". Горещо те съветвам да го направите. Не е нужно да имаш оригиналните изследвания. Опитай да ги ситематизираш на един лист. Останалото остави в ръцета на доц. Конова.
Късмет по много и за двете.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #56 -: Юли 07, 2007, 11:56:54 am »


Евертон, SDI тестът при морфология 5-6 % е "задължителен". Горещо те съветвам да го направите. Миличка :bighug:
  White, а ако се окаже, че SDI теста не е добре, знаеш какво се прави след това, има ли някаква терапия? Дали предимплантационната диагностика е вариант?       
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #57 -: Юли 07, 2007, 11:58:39 am »
White, а ако се окаже, че SDI теста не е добре, знаеш какво се прави след това, има ли някаква терапия? Дали предимплантационната диагностика е вариант?      

Има вариант за подобрение с антиоксидантен коктейл. Преимплантационната винаги е от помощ. :D Ама на вас няма да ви се налага. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #58 -: Юли 07, 2007, 11:59:50 am »
everton, искай си ксерокопия на всички изсл. и документи правени ти в клиниката, носи си цялото досие при всеки лекар при когото отиваш за "ревизия". Трансферите са ми трудни защото канала ми е крив като "десен завой" :lol:

White, благодаря ти за съвета.
Сега е момента да си кажа мнението - още на януарската процедура док ми каза че има нещо нов метод, при цялото доверие което изпитвам към Стаменов, се съгласих с охота, таксата на "Мага" беше 60 лв. за двата сеанса. Първия сеанс беше на ЕТ за втория трябваше да ида след 3 дни. Много се чудих дали да пътувам 300 км. за едни игли - но решхме да го направим все пак.

За втората процедура вече бях подготвена че цената не е 60 лв., а 240 лв.  8O Отказах още в момента в който ми предложиха. Да, но по стечение на обстоятелствата пак направихме акопунктура. Тази терапия ми излезе 240 лв. + пътни /50 лв./, по добре да бяхме направили вливане.

Ще изкажа мнението си с риск да ме разберете погрешно: "Това за мен е търговски приом"

п.п. everton, не го мисли още от сега, рано е още,
при нас положението беше 19,9% при норма 15% /в началната страница на темата съм описала/ при тези резултати Конова препоръча антиоксидантна терапия - витаминки нищо ново.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #59 -: Юли 07, 2007, 12:07:36 pm »
А вливания не сте ли правили досега?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #60 -: Юли 07, 2007, 12:08:51 pm »
Благодаря ви милички, но да знаете още преди самото икси колко коктейлчета от антиоксиданти е изпило момчето ми... :lol:
[q Преимплантационната винаги е от помощ. :D Ама на вас няма да ви се налага. :wink:
Защо да не ни се наложи, мисля, че проблема може да е в самата имплантация? :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #61 -: Юли 07, 2007, 12:12:21 pm »
А вливания не сте ли правили досега?

Не, Мира. По негово усмотрение заради АФА бях на фраксипарин след ЕТ. :?

everton, Преимплантационната дава сведения са самия ембрион, имплантацията и според мен в голяма степен е имунологичен процес.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #62 -: Юли 07, 2007, 12:15:19 pm »
А доц. Конова, какво препоръчва за вливиния?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #63 -: Юли 07, 2007, 12:17:40 pm »
А доц. Конова, какво препоръчва за вливиния?

при положителен тест.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #64 -: Юли 07, 2007, 12:29:29 pm »
при положителен тест.
Това ме учудва!? Аз при такива показатели вливах 40 ампули преди трансфер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #65 -: Юли 07, 2007, 12:35:10 pm »
цитирам:

Препоръка: при следваща Икси процедура:

-аспирин прот. по 1 табл. вечер
-при полож. тест - имуновинин интакт, амп. 5 мл., 30 амп. i.v. еднократно
-аспирин прот. по1 табл. вечер, през цялата брем. и се спира 15 дни преди термин.


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #66 -: Юли 07, 2007, 12:39:05 pm »
След втория опит прави ли нова консултация?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #67 -: Юли 08, 2007, 17:36:38 pm »
Евро - добре е  , че има посока за действие.

НО тази цветна  снимка  не ми се вписва в пейзажа - споделям идеята ти, че е въпрос на преодоляване на "десния" завой  - но и вливане си струва да се направи, а защо не и с интралипид - не вреди - по-бързо става - не е на  "бавна " капка .

Лек и хубав ден.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #68 -: Юли 25, 2007, 17:49:52 pm »
Цветна снимка: едностранен хидросалпингс :)

Предстои ми лапаро, сега се потапям в тубарния...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #69 -: Юли 25, 2007, 17:55:18 pm »
поне има открита причина :) айде да го махате и да става вече!!!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #70 -: Юли 25, 2007, 19:49:33 pm »
Евро, сега разбирам че ще правиш лапаро. Къде ще го правиш и кога? При нашия док ли?
Относно вливанията, аз не съм вливала след второта контрола преди трансфера. Имах резултат 24% нк клетки. Слушай д-р Конова!
Желая ти от сърце успех! Пиши как вървят нещата при теб! Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #71 -: Юли 25, 2007, 22:55:06 pm »
Евро, наистина изкокна зайчето. След като го отстраните всичко ще бъде наред. Желая ти успех!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #72 -: Юли 26, 2007, 06:36:47 am »
Мила ЕВРО важното е ,че откриха причината за неуспеха!! :)много скоро ще се наредят нещата. :DУспех! :D
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #73 -: Юли 26, 2007, 09:05:15 am »
evro, и това ли? Поне с едно клъц се маха.  :bighug: и успех на лапарото.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #74 -: Юли 26, 2007, 09:11:35 am »
Евро, след лапарото ще стане. Успех и на есен с положителен резултат. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #75 -: Юли 26, 2007, 09:17:25 am »
Цветна снимка: едностранен хидросалпингс :)

Evro, много е добре, че сте открили вероятната причина. :)
Хайде, късмет оттук-нататък и дано скоро да се похвалиш. :D
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #76 -: Юли 26, 2007, 10:15:14 am »
Ей, ма то малко зайче било. :D
Бързо клъц и после хлъц пред положителния тест.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #77 -: Юли 26, 2007, 10:31:00 am »
  Евро, това си е направо добра новина. Дано това да е било причината. Айде, махайте го и да става вече! :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #78 -: Юли 26, 2007, 10:54:42 am »
Ако щете ми вярвайте, вие сте хората които ме крепят и които ме държат на повърхността. Не знам за хубаво или за лошо, но "зайчетата" изкачат едно по едно, може би Бог ме жали, като ги откриваме по етапно, за да мога да намирам сили продължа.
Притеснява ме че щом се е появил в едната тръба, дали няма да се появи и в другата, вероятно се е отключил от стимулациите. Нямала съм хламидии, ТВБ, операции...
Напълно осъзнавам необходимостта да се премахне тръбата, но все пак ми е тежко.

Благодаря ви мои кукли, наистина съм щастлива че ви имам! :heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #79 -: Юли 26, 2007, 10:56:43 am »
Притеснява ме че щом се е появил в едната тръба, дали няма да се появи и в другата, вероятно се е отключил от стимулациите.
Ако док има подобни съмнения, ще вземе мерки при лапарото. Не го мисли. Бебе ще има наесен. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #80 -: Юли 26, 2007, 11:01:04 am »
Не, другата е О.К., дори каза че ще се помъчи да спаси и тази, но аз съм предубедена към пластика.
Правим ин витра и вече не се страхувам от това, но ако се наложи да се махне и другата, тогава единствената ми алтернатива е АРТ-а, а това вече ме плаши.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #81 -: Юли 26, 2007, 11:22:50 am »
Ох мила, съжалявам  :( :( :( Много ти се е събрало, дай Боже това да е за последно  :bighug:
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #82 -: Юли 27, 2007, 09:57:51 am »
Евро, това втора снимка ли ти е?
Хайде дано те споходи късметът този път  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #83 -: Юли 27, 2007, 11:30:37 am »
евро, съжалявам скъпа...но аз си мисля че това си е добра новина, в смисъл има проблем, знае се за него, преодолява се проблема. иначе кво правиш - тъпчеш на едно място в кръг без никаккъв смисъл.
пп ще имаш посещение на лапарото, нали знаеш :wink: 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #84 -: Юли 27, 2007, 11:53:44 am »
евро, съжалявам скъпа...но аз си мисля че това си е добра новина, в смисъл има проблем, знае се за него, преодолява се проблема. иначе кво правиш - тъпчеш на едно място в кръг без никаккъв смисъл.
пп ще имаш посещение на лапарото, нали знаеш :wink: 8)
знам, и не само теб съм поканила :lol:

Да, Grace втора снимка ми е :? първата беше О.К., но вчера както си бъбрихме с една дружка се сетих че Д-р Матеев преди години не ми хареса едната тръба?! дали не съм била прекалено вироглава че не му се доверих...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #85 -: Юли 27, 2007, 12:03:35 pm »
Евро, то проблемът не е хубаво нещо, ама аз направо ти се радвам за откритието, да знаеш  :D
Април бях на консултация в Якентро и проф.Прапас ми каза: "Прави цветна снимка и се моли да излезе проблем, иначе - лошо"  :(
Гледай колко прав е бил, пък аз още се мотам  :(
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #86 -: Юли 27, 2007, 12:08:09 pm »
Grace, не се моткай, както призовавах момичетата за сондажи, така сега ги призовавам за цветни снимки преди ин витро/след неуспешно такова.

Само да кажа: не ме боля никак, док беше много внимателен, сутринта 1 тилкотил и 1 час преди фотото - 1 нимизил.  :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #87 -: Юли 27, 2007, 13:12:07 pm »
де го чукаш, де се пука...
и аз мисля, че новината е добра /до къде стигнахме!/ щото иначе-нищо. айде, затваряй зайчарника вече :goodluck:
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #88 -: Юли 27, 2007, 14:25:09 pm »
... дали не съм била прекалено вироглава ...

Да не ми се обидиш душа, ама си и ти от моята порода.
Наистина това е "добра новина", ако това се окаже най накрая проблема. Чакам с много голямо нетърпение, да те видя в дългоочаквана ..., стискаме с Тони всички възможни палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :balk_21: :balk_21: :balk_21: :bighug: :bighug: :bighug:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #89 -: Юли 27, 2007, 14:27:15 pm »
Цитат
... дали не съм била прекалено вироглава ...
Да не ми се обидиш душа, ама си и ти от моята порода.

Дали да не кажа "кози" :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #90 -: Юли 27, 2007, 14:41:31 pm »
Скъпа Евро, успех на лапарото. Аз го правих  месеца преди инвитрото, със същата диагноза: "едностранен хидросалпингс". След операцията се оказа, че не са ми махнали нито едната тръба. Имало в края и на двете някакъв въпалителен процес, който са отстранили. Тръбите ми не функционират, но пък резултата е на лице. Желая ти същия успех! Стискам палци!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #91 -: Юли 28, 2007, 12:44:36 pm »
Мила Ели,
факта че е излязло това зайче е обнадеждаваш. Иначе щеше да се луташ в дебрите на неизяснения стерилитет и да се чудиш какво още да правиш. Важното е, че док е убеден че може да се помогне, което е добре. И ще видиш, че скоро ще успееш
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #92 -: Юли 28, 2007, 12:48:48 pm »
Евро, мила, а преди икситата правила ли си хидротубация, дали не се вижда този хидросалпингс при хидротубацията, или трябва задължително и цветна снимка?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #93 -: Юли 28, 2007, 12:52:24 pm »
Не, everton. Не съм имала проблем с тръбите, имам една снимка, там нямаше забележка уж. Вероятно хидрото се е отключило от стимулациите, но ...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #94 -: Юли 28, 2007, 15:43:47 pm »
Евро  yahoo_17, след като отстраните това ненужно зайче,
ти пожелавам от  :heartbeat: две като тези!



 :rainbow:Мария
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #95 -: Юли 30, 2007, 13:41:38 pm »
пп ще имаш посещение на лапарото, нали знаеш :wink: 8)

Ма, хайде и аз да се запиша за свиждане на опашката!  :wink:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #96 -: Юли 30, 2007, 14:00:27 pm »
Евро,  :crossfingers: :crossfingers:

Аз вярвам, че всичко ще е ОК.
Успех на лапароскопията.
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #97 -: Юли 30, 2007, 14:10:55 pm »

evro, успех на лапарото. Дано проблема се реши и без премахване на тръбата и скоро да има добри новини. :balk_602: И мен ме интересува дали хидросалпингс-а се вижда при хидротубация на ултразвук или трябва задължително да се направи и рентгенова снимка.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #98 -: Юли 30, 2007, 18:32:21 pm »
fauna, мисля че се вижда, там където е хидрото тръбата е раздута и вероятно на узи-то добре ще се види. Но аз като че ли съм привърженик на снимката.

пп ще имаш посещение на лапарото, нали знаеш :wink: 8)

Ма, хайде и аз да се запиша за свиждане на опашката!  :wink:
куклинки, ще се радвам да ви видя! Дори започнах да броя дните до лапарото... каквото има да - да минава.  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #99 -: Юли 30, 2007, 19:26:14 pm »
Aз се записвам за телефонен разговор  :lol:
"Посещението" ще си го взема предварително,
като се видим тия дни  :wink:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #100 -: Юли 30, 2007, 21:31:44 pm »
evro ,успех на лапарото!Стиснати палци и от мен!Късмет!
 
 :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck: :goodluck:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #101 -: Юли 31, 2007, 07:00:49 am »
Евро  Успех мила!!!!

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #102 -: Юли 31, 2007, 11:04:30 am »
:flower: Ели, успех ти желая yahoo_17
Всичко ще мине чудесно, ще видиш!

п.с. и аз съм от посетителките, да знаеш  :hug2:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #103 -: Юли 31, 2007, 12:43:10 pm »
:flower: Ели, успех ти желая yahoo_17
Всичко ще мине чудесно, ще видиш!

п.с. и аз съм от посетителките, да знаеш  :hug2:


В тази връзка, Ели, кога планирате лапарото с д-р Стаменов, през септември ли?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #104 -: Октомври 02, 2007, 14:21:46 pm »
За тези които следят моята сага:
Вчера трябваше да се осъществи моята лапароскопия, да ама не. Лапароскопа не успя да пробие перитонеума /или там каквото му е името/, и сега отново съм си с хидросалпингс.
Бях спокойна преди процедурата, дори споделих на съседката си по легло, как по пътя до тук съм помъдряла и как са се променили ценностите ми, но след вчерашния провал се оказа че съм си същата лига, същия сопол, оказа се че съм също толкова слаба, колкото винаги съм била.
 
Празна съм, момичета.

п.п. Ако сметнат Модераторите, че темата е за Дневници - нека я преместят там.
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 14:34:34 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #105 -: Октомври 02, 2007, 14:46:33 pm »
Eли, чета и ми се свива сърцето и незнам какво да ти напиша. Искам да ти кажа да бъдеш силна, да не оставяш мъката да те изпразни отвътре-но знам, че е почти невъзможно!Но поне опитай!
Ели а какво ти предложи д-р Стаменов като алтернатива? Може би коремна операция?
Мила Ели сигурна съм, че един ден ще бъдеш много щастлива! :bighug:
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #106 -: Октомври 02, 2007, 15:12:56 pm »
Не си лигла а силна
Не всеки може да върви по нашия път
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #107 -: Октомври 02, 2007, 15:33:09 pm »
Евро, не съм съвсем наясно как точно протича лапароскопията, но каква е причината да се случи така? Какви са алтернативите?
Много се надявам нещата да се развият по най-добрия за теб начин.
Колкото и да си помъдряла, болката пак си я има, и ще си я има. За съжаление.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #108 -: Октомври 02, 2007, 16:31:34 pm »
yahoo_17Бъди силна, Евро!



Знам, че можеш!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #109 -: Октомври 02, 2007, 17:07:47 pm »
Евро, наистина звучи доста отчайващо... но съм сигурна, че можеш да си силна и да се пребориш за твоето щастие!

Какви са алтернативите? Какво каза док?

*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #110 -: Октомври 02, 2007, 17:13:10 pm »
Евро, обичам те !!!! :kiss: :balk_21:

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #111 -: Октомври 02, 2007, 18:11:19 pm »
Ели,не се предавай!Колкото и от високо да падаме успеха е пред нас :bighug:

Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #112 -: Октомври 02, 2007, 20:11:12 pm »
Оффф туй не го проумявам как става, Ели силна си и то много, ще се стегнеш за втори опит и ти пожелавам да е успешен и никаква коремна операция, нея само за раждане :lol:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #113 -: Октомври 02, 2007, 20:46:50 pm »
Евро, съжелявам за това, което си приживяла. Бъди силна и вярвай в успешният край.  :bighug:
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #114 -: Октомври 02, 2007, 21:26:23 pm »
Евро, душа, ти си най-силния човек, който познавам и знам, че и с това ще се справиш.

Обичам те!
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #115 -: Октомври 02, 2007, 21:28:48 pm »
Ели, не може, да не може! Има начин и ти знаеш, че е така! Силна си и ще успееш!
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #116 -: Октомври 02, 2007, 22:27:15 pm »
Евро, съжалявам за това, което ти се е случило :(
Дано да намериш сили да продължиш напред!
 :bighug:

*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #117 -: Октомври 02, 2007, 23:01:32 pm »
Eх, бееее...
Съжалявам, как не си силна, напротив, много силна си даже.
И сега какво казаха, няма ли начин да го махнат?
Ей, никакви такива, само за малко може.
С теб сме, смело напред и ще бъдеш щастлива, ще видиш!!!
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 23:05:27 pm от Danidan »
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #118 -: Октомври 03, 2007, 08:16:00 am »

Хайде сега....комплименти ;)  :lol:
Кажете й, че е лигла и слаба, и да
видите как ще се засегне и ще
стане онази Евровизия, която познавам  :lol:
Евро, я се стегни. Сама знаеш че си
съкровище. Ако не знаеш ти казвам !
Ако не се вземеш в ръце, повече
няма да има съкровища...ти знаеш какви !  :lol:
Винаги има алтернативи. Ако трябва потърси
и второ мнение.
Вече трябва да скършим лошия късмет,
и да дойде само хубавото при теб !
Прегръщам те силно: Вени

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #119 -: Октомври 06, 2007, 21:43:12 pm »
Най-сетне намерих къде си писала. :wink:
Еееее, много жалко наистина.
Сега какво ще правиш?
Успех каквото и да решиш. :crossfingers:

 :bighug:

Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #120 -: Октомври 06, 2007, 21:49:18 pm »
Евро ,не се отчайвай ,винаги има надежда,нали знаеш че умира последна.Успех каквото и да решиш. :crossfingers: :bighug:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #121 -: Октомври 06, 2007, 23:58:53 pm »
Ели, толкова съжалявам.  :(  Знаеш колко много те обичам.

Вярвам, че изход има...

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #122 -: Октомври 09, 2007, 22:39:02 pm »
Силно  :bighug: :bighug: :bighug:  от мен мила.

Толкова се скофтих като прочетох това, че ми идва да си хвана личният самолет и да дойда да те  :balk_21: :balk_21: :balk_21:

Знаеш ли и аз съм се чувствала така

...помъдряла и как са се променили ценностите ми ...

и преди всяко мое начинание си казвах, вече съм силна, вече мога да живея и с болката, а когато се случеше поредния провал, осъзнавах че

...съм си същата лига, същия сопол, оказа се че съм също толкова слаба, колкото винаги съм била.

Много силно желая, да съм до теб в този момент, знам че имаш нужда, така както аз съм имала и съм я търсила неосъзнато. Много силно, желая да имаш повече вяра и надежда в теб самата скъпа. Сега това ти звучи банално и абсурдно, но знам че ще се вземеш в ръце и ще я победиш тази гадна и мръсна болка и ще продължиш напред в ...
Знаеш ли скъпа, силните хора живота ги подлага на много трудни и тежки изпитания и това е така, защото слабите не биха се справили и оцеляли, камо ли да се наслаждават след това на успеха и щастието си.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #123 -: Октомври 12, 2007, 13:15:19 pm »
И аз да се включа към отбора на лиглите пак  :lol: много ви обичам и двете и знам, че идва твоя ред еврозийо.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #124 -: Октомври 12, 2007, 17:42:56 pm »
Благодаря ви приятелки мои! :hug2:

Сега съм на някаква диета и от утре започвам да въртя педали, че да поотслабна уж. Иначе решение не съм взела: какво, къде, кога, дали?! Чакам смелостта да ме споходи. Това е за сега.  :kiss:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Май нашето зайче изкокна?!
« Отговор #125 -: Ноември 03, 2007, 00:30:24 am »
 :( Толкова съжалявам, че си преживяла това!

Ако можех да поема част от болката ти, бих го сторила. Никога няма да забравя топлата ти подкрепа при моето неуспешно инвитро. Мислено ти давам от моите сили и те прегръщам.

На какво се дължи този неуспех? Не мога да си го обясня? Тъй като търсих в речника peritoneum и навсякъде пише, че е тънък слой, как така не може да го пробие? Има ли връзка с теглото на жената?
На мен също ми предстои лапаро за отстраняване на хидросалпингс и много добре те разбирам как се чустваш след толкова чакане, но ти си боец, ще се справиш. Имам диети на доцентката, която беше диетолог на Пълна промяна, ако те интересува ..пиши

...Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!