0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмична тема 26.03-01.04
« -: Март 26, 2007, 02:32:29 am »
Добро утро момичета.Пускам седмична весела и цветна темичка.Нека да е изпълнена с много радост за децата и за нас,празнични трепети и вълнения около Цветница и в очакване на възкресение Христово.
  При  нас с Ели - нищо ново.Още е на гости при баба си, но скоро ще си я вземем.Иначе си починах подобаващо, готова съм с пролетното чистене,къщата от 2 седмици няма кой да я разхвърля - вобще голям ред у нас.За 2 седмици се видях и с доста дружки,иначе преди просто не ми достига времето до никъде.
  Около 12-15 април по всяка вероятност ще съм в София - ако имате срещичка може да се присъединя  :lol:
                  Весела и здрава седмица с хубави новини
 
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #1 -: Март 26, 2007, 10:50:21 am »
Добро утро! Тази нощ сме се проспали - от 8 и нещо до 8.20 е спал! 8O Освен това открих, че заедно с съответното горно зъбче, което го чакаме всеки момент да избие е тръгнало и долното от същата страна - много се изненадах, защото уж гледам всеки ден в устата му, залади горното - кога се появило и долното...незнам :balk_160:
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #2 -: Март 26, 2007, 11:56:54 am »
Ниа и да няма среща може да си спретнем една :D.
Ще ти пратя JSM-a на лични ако искаш като дойдете в София да се разберем нещо.
Монито днес цяла сутрин мрънка, пак се е запекла и Дуфалака не помага.
Утре педиатърът ако не измисли как да оправим тоя запек ще се гръмна вече. Два дни само в ръцете ми седи. А и утре с ваксината пък хептен ще я вкиснем и изобщо не се виждам :lol:
Ще ставам конкуренция на Шварценегер в ръцете :P
Сигнус поздравления за решението. На мен ще ми трябва поне година за да събера сили да мина през кошмара наново. Цветни снимки инсеминации нерви, няма да мога, не още. Но твърдо съм решила че ще има още едно, каквото и да ми коства.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #3 -: Март 26, 2007, 12:45:06 pm »
разбира се, само да дойда. аз ти имам номера, поне когато ти звънях като роди, освен ако не е сменен.изпрати го на ЛС да видя дали е същия
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #4 -: Март 26, 2007, 13:21:18 pm »
честита месечинка на бебе Симеон :D Ани, да ви е здрав и щастлив!
на нас втория зъб ни е пробил наполовина и дъвчем стръвно каквото докопаме. тези дни ще е церемонията по първото ни подстригване :lol: стискайте палци да се представя добре и да не окепазя прическата на хубавото ми момченце.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #5 -: Март 26, 2007, 13:39:42 pm »
Здравейте и от нас в новата седмица. Аз мисля, че е много хубаво да искаш 2-3 деца, обаче ще ми е интересно да чуя как смятате да се справите с фактора време? Аз съм израснала с две сестри и винаги съм си мислела, че хората трябва да имат толкова деца, колкото време могат да има отделят. моето време сега се ограничава само до работата и бебето. Опитвам се да тренирам вечер след 21 часа докато готвя, но не винаги имам сили за това, а много ми липсват тренировките. След работа бързо се прибирам вкъщи, за да успея да прекарам поне 2-3 часа с бебка, за друго не смея и да си помисля засега, защото всеки час извън вкъщи го считам като пропусната възможност да бъда с дъщеря си. Така че чисто времево как могат да се съчетаят децата с работата, удоволствията, тренировките и приятелите? Споделете какво мислите по въпроса.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #6 -: Март 26, 2007, 14:10:09 pm »
аз мисля, че е въпрос на организация. което не означава, че е лесно.
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #7 -: Март 26, 2007, 15:36:55 pm »
manhattan как точно смяташ да го пострижеш детето? и аз имам голямо желание да му намаля косичката, че му е доста топличко, ама ме е страх, както се върти на всички страни, да не стане някоя беля. Така че обмяна на опит в тази насока ще ми е много полезна :-)
« Последна редакция: Март 26, 2007, 15:38:27 pm от klia »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #8 -: Март 26, 2007, 16:48:39 pm »
Честита месечинка на Мони- да расте жизнерадостно и спокойно дете.
Привет и от нас в новата седмица, аз пак с моя проблем- не съм сменяла от сряда наакан памперс, ама като казвате да не се притеснявам- почнах да го приемам вече. Взех да се притеснявам че в четвъртък ще бием първа ваксина след болницата, а там не съм присъствала като са я боли, не зная как ще го понеса, ама трябва да се държа. Успешна седмица на всички от нас  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #9 -: Март 26, 2007, 17:32:52 pm »
Когато първия път носих Ели на фризьор стоя без да мръдне, явно й беше итересно - тогава беше почти на 1 г.Дадаха й една играчка и се заигра и не мръдна и от време на време се гледаше в огледалото.През цялото време беше права. Сега скоро пак я водих, то настана цяла война и накрая седнах аз и тя върху мен и фризьорката направо се побърка жената докато я оправи.Прибрахме се целите  в коси.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #10 -: Март 26, 2007, 18:33:03 pm »
Здравейте и от нас,
честито на всички бебчета, които имат повод zа праzнуване  :D!
При нас zасега всичко е спокойно. Вече се храним с морков доста успеШно, което ни личи и по дрехите  :). С бавни, но сигурни крачки Ще продължим да се zахранваме, а в края на седмицата Ще се ваксинираме  :(.

meshko106,
zа оЩе едно дете Ще трябва да се "пожертва" работата. Носенето на ръце Ще zамести успеШно тренировките, а приятелите Ще останат zа края на седмицата, когато Ще оставяте децата на някоя от бабите  :).

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #11 -: Март 27, 2007, 10:07:39 am »
Понеже ми омръзна от този запек проявих самоиницятива и дадох цяла лъжичка сок от круша. Постигнах единствено пъпки по лицето и нищо друго :(. В стремежа си да и помогна взех та я опъпчих. Нищо няма да и давам вече, ако ще да пълни памперса. :x
Утре сме при педи, да вземе да измисли нещо че ми писна вече.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #12 -: Март 27, 2007, 10:41:56 am »
Lidia, mini, за запека дано помогнат педиатрите ви тази седмица. Питайте ги дали може на толкова малки бебчета да се сложи малко дефламол на дупенцето, ние по съвет на нашия док така се изаквахме. Преди да почне да яде пюрета, Дани си акаше на 3 дни, но не беше запек, просто акаше през повече време, но с нормална консистенция. В редките случаи, когато прескочахме 3 дни (при Стефито на мини гледам са вече 5), слагах съвсем мъничко дефламол и помагаше винаги.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #13 -: Март 27, 2007, 12:22:02 pm »
Здравейте и от нас. Ние сме ужасно болни. Страхотна хрема и кашлица - чак не може да спи. За не знам кой път вече за последните няколко месеца. Каква беше тази ваксина, какво беше това чудо - не знам. Днес ще ходим на очен преглед и ако пак сме с температура, няма да могат да му поставят атропин, така че и това ще отпадне. Нито ми се ходи на лекар, нито имам желание да се разправям с тях. Иде ми да ревна и да не спра или да се гръмна вече. Това да ти пищи детето в ръцете и да се задушава, а ти да не можеш нищо да направиш... Много е страшно :( Не иска да си спи в кревата, иска на пода :? Само там се чувства спокоен ли, що ли и аз не знам. Отказва ми храната, яде по 100-120 мл мляко и това е. Пюрета, манджи - пак по толкова - 100-120 грама. Положителния ефект от това боледуване е, че сам се отказа от биберона-залъгалка. Ама като не иска да яде - не знам какво да го правя. Тъкмо качи малко тегло и се беше оправил, сега на нова сметка връщаме обратно. Дайте идея какво да правя? В чудо се видях вече :(
Давам Мукосолван, капя Олинт, мажа му гърдите с кремче с евкалипт, пие чайове много, но пак кашля и се дави. Не знам вече на кой свят съм... Дайте идея за имуностимулиращи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #14 -: Март 27, 2007, 12:29:16 pm »
Прополисова тинктура, но домашно приготвена, не готова.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #15 -: Март 27, 2007, 12:34:46 pm »
ох, Гани, истински ти съчувствам. това, вероятно е влудяващо. не насилвай детето да яде. когато човек е болен, е по-добре да се храни по малко. организмът се бори с болестта и да не се обременява и с много храна. знам, че като става дума за малкото ти детенце, това не ти звучи добре, но аз така знам. дано да не връща много. иначе, за имунната система е добре децата да взимат Ехинацея. не знам, обаче, от каква възраст може да се започне. при вас в Германия в аптеките нали има големи стелажи с добавки, сигурно има Ехинацея. за нослето тук препоръчват Стеримар - морска вода. какво друго, не зная. ако е за теб, да съм те излекувала досега, ама за мъничкия...
Прополисова тинктура, но домашно приготвена, не готова.

много добра идея! само пак не знам дали е съвместимо с възрастта на детето.

бързо оздравяване!
« Последна редакция: Март 27, 2007, 12:42:51 pm от Lali »
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #16 -: Март 27, 2007, 12:37:11 pm »
Lidia,mini, Юлия я спаси от запека чай Блевит L. Този чай по едно време нямаше внос, но наскоро сестра ми беше го видяла в една аптека. Тя и с него пак се изхождаше на 2-3 дни, но това ставаше леко и безпроблемно, без напъвания и рев, акото беше с кашава консистенция.
meshko106, и ние искаме още едно дете. Възнамеряваме да почнем опитите през лятото. Хем малката ще проходи, хем ако вземе да стане този път по-бързо, бебето ще се роди напролет та докато дойде зимата със студовете и болестите, да не не е толкова малко бебето. Надявам се да получа помощ от майка ми, а ако тя не се справя като се върна на работа ще взема жена да гледа децата. А с приятелите и сега се виждаме през уикендите по градинките или пък те ни идват на гости, че малката реве като отиде на чуждо място. Няколко пъто сме оставяли и малката на майка ми за да излезем вечер или дори да отидем някъде с преспиване.
Нямам никакви опасения дали ще мога да си разделя любовта между две или повече деца. Аз имам сестра и родителите ни винаги са се стремили да се отнасят по един и същи начин и с двете ни. Всъщност аз се стремя да не мисля много как ще се справям, че взема ли много да го мисля  може и да се откажа. А като се родят все някак ще се справим. Аз и сестра ми сме с 1г ии 10 мес разлика, не са ни гледали баби и родителите ми все пк са се справили.
В тая връзка аз нещо съм се повредила. Почнах вече да си мисля за цветни снимки, за следене на овулацията дето ми е ясно, че още я нямам и др. такива. Даже наскоро и тест за бременност си правих. Е, беше отрицателен естествено. :(

manhattan, има поверие, че на дете под 1г. не се реже косата,за да не му отрежеш силата. Това в случай, че вярваш в поверия.

Ultra, честита месечинка на Симеон.

Ех, Гане, измъчи се малкия! Дано по-скоро се оправи!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #17 -: Март 27, 2007, 12:43:24 pm »
много добра идея! само пак не знам дали е съвместимо с възрастта на детето.
бързо оздравяване!
Да.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #18 -: Март 27, 2007, 12:44:25 pm »
Габи, вярвам умерено :D
детето просто се нуждае от подстрижка, какво да направя :lol:
мен мама, ми е подстригвала въртопите почти всеки месец, пък съм си добре, уж :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #19 -: Март 27, 2007, 12:58:27 pm »
Тази тинктура не знам как се приготвя и дали изобщо ще мога да намеря съставките. Споменаха ми за някакви приготвени капки на йодна основа, но трайността им е само 7 дни, дори и да ми я приготвят - няма гаранция, че ще успея да я ползвам. Така или иначе родителите ми пътуват в събота и ще донесат лекарства и витамини.
Мани, слагам му и Стеримар, купих си го от БГ като си бяхме там. Вече имам един огромен шкаф с лекарства, но не става всеки път да поръчвам от БГ всичко. Опитвам се да не го насилвам, но пък той съвсем не яде и не проявява желание да хапне. Знам че като е по-дебеличък и е по-добре, че не губим тегло много, ама тъкмо го закрепих и пак на нова сметка. И не разбрах от какво се разболя. Не е ходил никъде, понеже беше кофти времето тук. Не сме се срещали с никой, за да не внесем зарази. Единственото излизане беше на лекар за ваксина. Биха ваксината и два часа по-късно той почна да кашля и ми вдигна температура. Е, ако някой ми обясни как стана - ще почерпя :? А кашля все едно сме били ваксина за коклюш, не за шарки и менингококи :? И такива ужасни неща пише за тази ваксина, че ми се изправи косата. Лекаря го преслуша на две-на три. С такава скорост мести стетоскопа - все едно го гоня. Ми така нищо не може да се чуе. В кабинета ли се разболя... и аз не знам вече :( За себе си и аз знам как да се оправя, ама с него...
Лиде, много сте малки за такива сокове, бе жена! Прави масажче на коремчето и като я преобуваш - леко и натисни крачетата към корема. Съчетано с масажа би трябвало да помогне. Ако сте само на кърма - поне според тукашните лекари - може да се случи да не ака доста време, понеже усвоява всичко.
За подстригването - и нас ни подкачат непрекъснато, защото ние сме с огромни къдрици, като на момиченце. Но баща му не дава :lol: Иначе до сега да съм му оформила прическата. Все още не ни влиза в очите, та ще си почакаме.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю