0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмична тема 26.03-01.04
« -: Март 26, 2007, 02:32:29 am »
Добро утро момичета.Пускам седмична весела и цветна темичка.Нека да е изпълнена с много радост за децата и за нас,празнични трепети и вълнения около Цветница и в очакване на възкресение Христово.
  При  нас с Ели - нищо ново.Още е на гости при баба си, но скоро ще си я вземем.Иначе си починах подобаващо, готова съм с пролетното чистене,къщата от 2 седмици няма кой да я разхвърля - вобще голям ред у нас.За 2 седмици се видях и с доста дружки,иначе преди просто не ми достига времето до никъде.
  Около 12-15 април по всяка вероятност ще съм в София - ако имате срещичка може да се присъединя  :lol:
                  Весела и здрава седмица с хубави новини
 
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #1 -: Март 26, 2007, 10:50:21 am »
Добро утро! Тази нощ сме се проспали - от 8 и нещо до 8.20 е спал! 8O Освен това открих, че заедно с съответното горно зъбче, което го чакаме всеки момент да избие е тръгнало и долното от същата страна - много се изненадах, защото уж гледам всеки ден в устата му, залади горното - кога се появило и долното...незнам :balk_160:
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #2 -: Март 26, 2007, 11:56:54 am »
Ниа и да няма среща може да си спретнем една :D.
Ще ти пратя JSM-a на лични ако искаш като дойдете в София да се разберем нещо.
Монито днес цяла сутрин мрънка, пак се е запекла и Дуфалака не помага.
Утре педиатърът ако не измисли как да оправим тоя запек ще се гръмна вече. Два дни само в ръцете ми седи. А и утре с ваксината пък хептен ще я вкиснем и изобщо не се виждам :lol:
Ще ставам конкуренция на Шварценегер в ръцете :P
Сигнус поздравления за решението. На мен ще ми трябва поне година за да събера сили да мина през кошмара наново. Цветни снимки инсеминации нерви, няма да мога, не още. Но твърдо съм решила че ще има още едно, каквото и да ми коства.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #3 -: Март 26, 2007, 12:45:06 pm »
разбира се, само да дойда. аз ти имам номера, поне когато ти звънях като роди, освен ако не е сменен.изпрати го на ЛС да видя дали е същия
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #4 -: Март 26, 2007, 13:21:18 pm »
честита месечинка на бебе Симеон :D Ани, да ви е здрав и щастлив!
на нас втория зъб ни е пробил наполовина и дъвчем стръвно каквото докопаме. тези дни ще е церемонията по първото ни подстригване :lol: стискайте палци да се представя добре и да не окепазя прическата на хубавото ми момченце.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #5 -: Март 26, 2007, 13:39:42 pm »
Здравейте и от нас в новата седмица. Аз мисля, че е много хубаво да искаш 2-3 деца, обаче ще ми е интересно да чуя как смятате да се справите с фактора време? Аз съм израснала с две сестри и винаги съм си мислела, че хората трябва да имат толкова деца, колкото време могат да има отделят. моето време сега се ограничава само до работата и бебето. Опитвам се да тренирам вечер след 21 часа докато готвя, но не винаги имам сили за това, а много ми липсват тренировките. След работа бързо се прибирам вкъщи, за да успея да прекарам поне 2-3 часа с бебка, за друго не смея и да си помисля засега, защото всеки час извън вкъщи го считам като пропусната възможност да бъда с дъщеря си. Така че чисто времево как могат да се съчетаят децата с работата, удоволствията, тренировките и приятелите? Споделете какво мислите по въпроса.
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #6 -: Март 26, 2007, 14:10:09 pm »
аз мисля, че е въпрос на организация. което не означава, че е лесно.
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #7 -: Март 26, 2007, 15:36:55 pm »
manhattan как точно смяташ да го пострижеш детето? и аз имам голямо желание да му намаля косичката, че му е доста топличко, ама ме е страх, както се върти на всички страни, да не стане някоя беля. Така че обмяна на опит в тази насока ще ми е много полезна :-)
« Последна редакция: Март 26, 2007, 15:38:27 pm от klia »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #8 -: Март 26, 2007, 16:48:39 pm »
Честита месечинка на Мони- да расте жизнерадостно и спокойно дете.
Привет и от нас в новата седмица, аз пак с моя проблем- не съм сменяла от сряда наакан памперс, ама като казвате да не се притеснявам- почнах да го приемам вече. Взех да се притеснявам че в четвъртък ще бием първа ваксина след болницата, а там не съм присъствала като са я боли, не зная как ще го понеса, ама трябва да се държа. Успешна седмица на всички от нас  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #9 -: Март 26, 2007, 17:32:52 pm »
Когато първия път носих Ели на фризьор стоя без да мръдне, явно й беше итересно - тогава беше почти на 1 г.Дадаха й една играчка и се заигра и не мръдна и от време на време се гледаше в огледалото.През цялото време беше права. Сега скоро пак я водих, то настана цяла война и накрая седнах аз и тя върху мен и фризьорката направо се побърка жената докато я оправи.Прибрахме се целите  в коси.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #10 -: Март 26, 2007, 18:33:03 pm »
Здравейте и от нас,
честито на всички бебчета, които имат повод zа праzнуване  :D!
При нас zасега всичко е спокойно. Вече се храним с морков доста успеШно, което ни личи и по дрехите  :). С бавни, но сигурни крачки Ще продължим да се zахранваме, а в края на седмицата Ще се ваксинираме  :(.

meshko106,
zа оЩе едно дете Ще трябва да се "пожертва" работата. Носенето на ръце Ще zамести успеШно тренировките, а приятелите Ще останат zа края на седмицата, когато Ще оставяте децата на някоя от бабите  :).

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #11 -: Март 27, 2007, 10:07:39 am »
Понеже ми омръзна от този запек проявих самоиницятива и дадох цяла лъжичка сок от круша. Постигнах единствено пъпки по лицето и нищо друго :(. В стремежа си да и помогна взех та я опъпчих. Нищо няма да и давам вече, ако ще да пълни памперса. :x
Утре сме при педи, да вземе да измисли нещо че ми писна вече.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #12 -: Март 27, 2007, 10:41:56 am »
Lidia, mini, за запека дано помогнат педиатрите ви тази седмица. Питайте ги дали може на толкова малки бебчета да се сложи малко дефламол на дупенцето, ние по съвет на нашия док така се изаквахме. Преди да почне да яде пюрета, Дани си акаше на 3 дни, но не беше запек, просто акаше през повече време, но с нормална консистенция. В редките случаи, когато прескочахме 3 дни (при Стефито на мини гледам са вече 5), слагах съвсем мъничко дефламол и помагаше винаги.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #13 -: Март 27, 2007, 12:22:02 pm »
Здравейте и от нас. Ние сме ужасно болни. Страхотна хрема и кашлица - чак не може да спи. За не знам кой път вече за последните няколко месеца. Каква беше тази ваксина, какво беше това чудо - не знам. Днес ще ходим на очен преглед и ако пак сме с температура, няма да могат да му поставят атропин, така че и това ще отпадне. Нито ми се ходи на лекар, нито имам желание да се разправям с тях. Иде ми да ревна и да не спра или да се гръмна вече. Това да ти пищи детето в ръцете и да се задушава, а ти да не можеш нищо да направиш... Много е страшно :( Не иска да си спи в кревата, иска на пода :? Само там се чувства спокоен ли, що ли и аз не знам. Отказва ми храната, яде по 100-120 мл мляко и това е. Пюрета, манджи - пак по толкова - 100-120 грама. Положителния ефект от това боледуване е, че сам се отказа от биберона-залъгалка. Ама като не иска да яде - не знам какво да го правя. Тъкмо качи малко тегло и се беше оправил, сега на нова сметка връщаме обратно. Дайте идея какво да правя? В чудо се видях вече :(
Давам Мукосолван, капя Олинт, мажа му гърдите с кремче с евкалипт, пие чайове много, но пак кашля и се дави. Не знам вече на кой свят съм... Дайте идея за имуностимулиращи!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #14 -: Март 27, 2007, 12:29:16 pm »
Прополисова тинктура, но домашно приготвена, не готова.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #15 -: Март 27, 2007, 12:34:46 pm »
ох, Гани, истински ти съчувствам. това, вероятно е влудяващо. не насилвай детето да яде. когато човек е болен, е по-добре да се храни по малко. организмът се бори с болестта и да не се обременява и с много храна. знам, че като става дума за малкото ти детенце, това не ти звучи добре, но аз така знам. дано да не връща много. иначе, за имунната система е добре децата да взимат Ехинацея. не знам, обаче, от каква възраст може да се започне. при вас в Германия в аптеките нали има големи стелажи с добавки, сигурно има Ехинацея. за нослето тук препоръчват Стеримар - морска вода. какво друго, не зная. ако е за теб, да съм те излекувала досега, ама за мъничкия...
Прополисова тинктура, но домашно приготвена, не готова.

много добра идея! само пак не знам дали е съвместимо с възрастта на детето.

бързо оздравяване!
« Последна редакция: Март 27, 2007, 12:42:51 pm от Lali »
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #16 -: Март 27, 2007, 12:37:11 pm »
Lidia,mini, Юлия я спаси от запека чай Блевит L. Този чай по едно време нямаше внос, но наскоро сестра ми беше го видяла в една аптека. Тя и с него пак се изхождаше на 2-3 дни, но това ставаше леко и безпроблемно, без напъвания и рев, акото беше с кашава консистенция.
meshko106, и ние искаме още едно дете. Възнамеряваме да почнем опитите през лятото. Хем малката ще проходи, хем ако вземе да стане този път по-бързо, бебето ще се роди напролет та докато дойде зимата със студовете и болестите, да не не е толкова малко бебето. Надявам се да получа помощ от майка ми, а ако тя не се справя като се върна на работа ще взема жена да гледа децата. А с приятелите и сега се виждаме през уикендите по градинките или пък те ни идват на гости, че малката реве като отиде на чуждо място. Няколко пъто сме оставяли и малката на майка ми за да излезем вечер или дори да отидем някъде с преспиване.
Нямам никакви опасения дали ще мога да си разделя любовта между две или повече деца. Аз имам сестра и родителите ни винаги са се стремили да се отнасят по един и същи начин и с двете ни. Всъщност аз се стремя да не мисля много как ще се справям, че взема ли много да го мисля  може и да се откажа. А като се родят все някак ще се справим. Аз и сестра ми сме с 1г ии 10 мес разлика, не са ни гледали баби и родителите ми все пк са се справили.
В тая връзка аз нещо съм се повредила. Почнах вече да си мисля за цветни снимки, за следене на овулацията дето ми е ясно, че още я нямам и др. такива. Даже наскоро и тест за бременност си правих. Е, беше отрицателен естествено. :(

manhattan, има поверие, че на дете под 1г. не се реже косата,за да не му отрежеш силата. Това в случай, че вярваш в поверия.

Ultra, честита месечинка на Симеон.

Ех, Гане, измъчи се малкия! Дано по-скоро се оправи!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #17 -: Март 27, 2007, 12:43:24 pm »
много добра идея! само пак не знам дали е съвместимо с възрастта на детето.
бързо оздравяване!
Да.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #18 -: Март 27, 2007, 12:44:25 pm »
Габи, вярвам умерено :D
детето просто се нуждае от подстрижка, какво да направя :lol:
мен мама, ми е подстригвала въртопите почти всеки месец, пък съм си добре, уж :D
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #19 -: Март 27, 2007, 12:58:27 pm »
Тази тинктура не знам как се приготвя и дали изобщо ще мога да намеря съставките. Споменаха ми за някакви приготвени капки на йодна основа, но трайността им е само 7 дни, дори и да ми я приготвят - няма гаранция, че ще успея да я ползвам. Така или иначе родителите ми пътуват в събота и ще донесат лекарства и витамини.
Мани, слагам му и Стеримар, купих си го от БГ като си бяхме там. Вече имам един огромен шкаф с лекарства, но не става всеки път да поръчвам от БГ всичко. Опитвам се да не го насилвам, но пък той съвсем не яде и не проявява желание да хапне. Знам че като е по-дебеличък и е по-добре, че не губим тегло много, ама тъкмо го закрепих и пак на нова сметка. И не разбрах от какво се разболя. Не е ходил никъде, понеже беше кофти времето тук. Не сме се срещали с никой, за да не внесем зарази. Единственото излизане беше на лекар за ваксина. Биха ваксината и два часа по-късно той почна да кашля и ми вдигна температура. Е, ако някой ми обясни как стана - ще почерпя :? А кашля все едно сме били ваксина за коклюш, не за шарки и менингококи :? И такива ужасни неща пише за тази ваксина, че ми се изправи косата. Лекаря го преслуша на две-на три. С такава скорост мести стетоскопа - все едно го гоня. Ми така нищо не може да се чуе. В кабинета ли се разболя... и аз не знам вече :( За себе си и аз знам как да се оправя, ама с него...
Лиде, много сте малки за такива сокове, бе жена! Прави масажче на коремчето и като я преобуваш - леко и натисни крачетата към корема. Съчетано с масажа би трябвало да помогне. Ако сте само на кърма - поне според тукашните лекари - може да се случи да не ака доста време, понеже усвоява всичко.
За подстригването - и нас ни подкачат непрекъснато, защото ние сме с огромни къдрици, като на момиченце. Но баща му не дава :lol: Иначе до сега да съм му оформила прическата. Все още не ни влиза в очите, та ще си почакаме.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #20 -: Март 27, 2007, 13:13:01 pm »
Да ти донесат едно парче прополис /колкото кибритена кутия/, купен от пчеларски магазин или от пчелар, който познават. Ще ти трябва и спирт - 300 мл. После ако искаш ще ти кажа как да го направиш. Има дълъг срок на годност, аз лично по-добър имуностимулатор не познавам за деца и възрастни.
« Последна редакция: Март 27, 2007, 13:31:45 pm от Lali »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #21 -: Март 27, 2007, 13:17:38 pm »
Мерси, ще попитам дали може да се намери такова нещо и ако има, ще помоля да ми донесат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #22 -: Март 27, 2007, 15:12:54 pm »
Да ти донесат едно парче прополис /колкото кибритена кутия/, купен от пчеларски магазин или от пчелар, който познават. Ще ти трябва и спирт - 300 мл. После ако искаш ще ти кажа как да го направиш. Има дълъг срок на годност, аз лично по-добър имуностимулатор не познавам за деца и възрастни.

Лали, така и така се отвори дума за това, напиши рецептата как се прави и как се приема прополисовата тинктура.

Абе, аз като чета натук-натам, пише че на деца до 3г. не било хубаво да се дават имуностимулатори, защото имунната им система била незряла и неизградена и стимулирането й можело да я обърка, или пък да се отключат в бъдеще автоимунни заболявания. Такива разни работи.

Това вярно ли е или не е така?
Така ли е, вие като четете повече и сте по-запознати или не.
Питам просто да си знам. То вярно че има имуностимулатори и имуностимулатори.
Не съм се задълбочавала с четене по тази тема, затова искам да знам как е правилното.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #23 -: Март 27, 2007, 17:20:53 pm »
Гане, чудесно сте се подредили!
Кажи сега с какво от долните неща разполагаш:
- морска сол
- лайка
- смрадлика
- нишадър
Ако вярваш на бабини рецепти, де. Аз щото съм фен :lol:. Това за прополиса, също горещо го препоръчвам
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #24 -: Март 27, 2007, 17:24:52 pm »
аз също залагам от начало на бабешки неща!!!!чета предимно Димков, или в нета.При нас страхотен ефект имаше инхалациите с лайка и сода.В носа капех сок от лук или чесън - разредени и вечер по 1-2 капки зехтин за да не се запушва.Прополис има в пчеларските магазини.За кашлица варя едно сиропче и го пие вместо вода -лукчета, локум, дюли,орехи и лук,и захар на кристали.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #25 -: Март 27, 2007, 18:45:23 pm »
Момичета, извинявам се, че се намесвам в бебешката тема, но понеже стана въпрос за повишаване на имунната система, когато си болен. Аз винаги пия един коктей, за който знам много отдавна, но не знам дали става за малки деца. Все пак: чаша топло мляко + изцедения сок на един лимон + две, три лъжици мед + един жълтък. Всичко се разбърква и се пие наекс. Пия го два пъти на ден, когато съм болна и се съвземам много бързо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #26 -: Март 27, 2007, 18:46:08 pm »
Роми, питах днес моята приятелка педиатърката, която ползва и хомеопатични лекарства. Тя каза, че изобщо не се препоръчват имуностимулатори на деца до 3 години. Днес специално й звънях да питам с какво мога поне малко от малко да спася положението. Каза, че мултивитамини може да давам, но друго - не ми препоръчва.
Фани, лайка и морска сол мога да спретна, за останалите малко трудно. На бабини лекове вярвам много, защото с бабини лекове му свалих температурата.
Общо взето днес ако оцелея, ще е добре. След прегледа е ужасен и почти не спира да реве. Направи реакция към атропина, не даваше да го прегледат, абе ужас :( Хубавото е, че няма да ни трябват очила. За сега е взел на мама далекогледството.
Ниа, не всичко мога да намеря тук по магазините. А и тук аптеките са разделени на хомеопатични и нормални и трябва да обиколя града, за да си набавя всичко :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #27 -: Март 27, 2007, 18:49:03 pm »
Гане питай за инхалации да правиш щом като имаш лайка и сода.много успокоява.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #28 -: Март 27, 2007, 18:57:36 pm »
Ние сме луда работа с този запек. С педиатърът сме в голямо разногласие има ли го или го няма. Дохранвам с аптамил  1-2 хранения по 150 мл и рядко да изпие някой път до 60 мл като добавка. Вечер последното хранене е задължително на АМ за да издържим 8-те часа почивка и когато сме навън разбира се. Въпреки всичко Монито си ака веднъж на 3 дни, като не е твърдо а на гъста жълта каша. Лошото е че третия ден вече много ревем и за педиатърът това е запек. Когато дадох дуфалак пак ходихме на 3 дни но не ревахме, но не дам ли Дуфалак се дерем. Почвам с търмометъра защото ако я оставя (и това съм го правила по съвет на педиатърът) ще се дерем до довечера и нищо няма да свършим. :?.
Та запек ли е туй или какво е в крайна сметка. Знам че сме малки за сок ама то вече сили нямам. Един ден се смеем , два ревем. Е одеве имаше и слуз, та категорично вече се отказах от каквото и да е освен мляко. Ше питам за чая и Дефламола. Отгоре на всичко днес ми се обадиха да ми отложат консултацията за 30. март.
Гане пак ли сте болни :(. То това вашето край няма. Целувки на малкия.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #29 -: Март 27, 2007, 19:13:06 pm »
Лали, така и така се отвори дума за това, напиши рецептата как се прави и как се приема прополисовата тинктура.
Абе, аз като чета натук-натам, пише че на деца до 3г. не било хубаво да се дават имуностимулатори, защото имунната им система била незряла и неизградена и стимулирането й можело да я обърка, или пък да се отключат в бъдеще автоимунни заболявания.

Добре за рецептата, но малко по-късно, че сега нямам време.
Да, не се препоръчват имуностимулатори, но от химическите. Аз не съм привърженик на никакви лекарства, почти не употребяваме, наблягам само на природни продукти. В случая прополис. Привърженик съм и на бъз, но само за възрастни.
« Последна редакция: Март 27, 2007, 19:16:34 pm от Lali »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #30 -: Март 27, 2007, 22:51:12 pm »
Ниа, не знам за толкова малко дете дали става и как мога да ги правя. Така или иначе утре смятам да ходя на лекар, заради ваксината. Сега ме стреснаха, че е трябвало на контролен преглед да идем, защото тази ваксина давала много странични ефекти и трябвало да се следи. Ужас вече, мислех си, че поне на тукашните лекари може човек вяра да има, ама не би :?
Лиде, възможно е да е запек, но все пак трябва и лекар да си каже, но да е такъв, на който имаш поне малко доверие. Все пак много внимавай и не си прави експерименти, че после трудно се оправят нещата. А колко още неща те чакат, не е истина... И сега пак са си дребни кахъри, дето се казва. Аз, въпреки че някои лекари са много против, ползвах термометъра като стане напечено и не сме акали. Все пак предпочитам да не ми се мъчи детенцето.
Оф, да ви питам, някой случайно да е чувал или да знае някой да е давал на Аквасорс продуктите и по-специално коластрата? Препоръчаха ми я като помощно средство, заедно със зелените водорасли. Та сега съм в чуденка какво да правя - да ги търся ли, да рискувам ли??? Не знам вече и аз :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #31 -: Март 27, 2007, 23:35:00 pm »
Гане на мен също ми бяха препоръчали Аква сорса, .Имам книжката с продуктите им - пише много хубави неща.Точно коластрата ми бяха казали,че може да се дава и на малки деца.Ама знам ли? Не посмях честно казано да рискувам.Ако имаш кого да попиташ.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #32 -: Март 28, 2007, 00:11:57 am »
Ами педиатърката ми го препоръча, но за мнения - открих единствено в бг-мама, а там се отнасям с огромно недоверие към нещата, написани от мамите. Иначе чета хубави неща за нея, ама ме е страх заради лактозата, все пак се произвежда от краве мляко. Не знам какво мога да отключа като алергия :( Освен това почти никъде не открих да се продава свободно - всичко е по интернет сайтове и от дистрибутори, а аз нямам време точно сега да го поръчам или да търся такива. Все пак майка ми летят в събота. Иначе за КолАктив пишат доста добри неща и че може да се дава на малки деца - говоря за възраст от 1 г. нагоре. Продават в нета 120 таблетки за 87 лева - най-ниска цена. Оф и мен ме е страх, ама ако това ще помогне, знам ли :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #33 -: Март 28, 2007, 08:38:35 am »
Гане, ние използваме от години Зелена енергия, пили сме и коластра! Много сме доволни! Давала съм и на Мати, макар че е малко трудно да му я пробутам!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #34 -: Март 28, 2007, 10:53:29 am »
Хайде честито, от вчера и ние сме в отбора на болните. Хрема, кашлица, малко темп. и много рев.
Вчера секрета от носа му беше бистър и аз реших, че е от лигите заради зъбите. Промивах го упорито с физ. разтвор и чистех секрета с помпичка, за негова радост :wink:, давах лайка яко, ама днес вече си е слезнало надолу, абееее класика.
В очакване ....
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #35 -: Март 28, 2007, 11:17:34 am »
"мойте" деца като бяха тук малкия нещо се разсополиви, което съвпадна с посещение на майка ми при личния. та той й казал да му слага вит.с (течен естествено) в носа. като за малко дете (на 2 год) 1-2 капки в ноздра били достатъчни. ефекта беше поразителен (в добрия смисъл :D).
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #36 -: Март 28, 2007, 11:22:58 am »
Гане - за лактозата, ако те е страх - недей. лактоза има и в адаптето, дето го даваш.

за слагането на витамин С в носа - д-р Бърди нарича такова нещо "варварство".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #37 -: Март 28, 2007, 11:37:32 am »
не съм чела бърди - далече съм от него все още доста...но лично видях че варварството работи.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #38 -: Март 28, 2007, 11:40:10 am »
Гане, ако се дави от секрети, които не излизат през носа, т.нар. задна хрема, на нас много ни помагат капки коларгол. Приготвят се в аптека на основата на среброто са и са много ефикасни. Иначе ако си намериш отнякъде сребърна вода, половин чаена лъжичка в сока или водата, също действа много добре. За среброто казват, че е природния антибиотик и е действа срещу много повече вируси и бактерии от който и да е антибиотик.
Лидия, мисля че това при вас не е запек, щом консистенцията е нормална като каша. това се нарича забавен пасаж. Моята дъщеря акаше по веднъж през ден -2 докато не почна да яде пюрета. давай повече вода и затопляй коремчето със сешуар примерно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #39 -: Март 28, 2007, 12:52:33 pm »
Мда и аз се включвам към отбора на "запеканите". Аз за съжаление изпробвах върху малкото ми зайче, всичко което ме посъветваха тукашните ни педиатри. Предлагаха ми овесена вода  8O, давах и дуфалак с него уж се нормализираха нещата и Тони започна да се изхожда нормално, докато реших да спра дуфалака и пак се започнаха мъките отонво. Отиваме вече при най добрата в града и тя отсича мезим форте и смяна на млякото с Фризовом. Ей тогава вече стана пълна каша, в началото около седмица детето беше видимо успокоено, но от Фризовома получи запек, не трудно изхождане.
Останахаме на мезим форте и старото му мляко, трагедията беше тотална. С извинения детенце се посра отвсякъде, изхождаше се обилно след всяко хранене, че понякога и по два пъти, спря и да се храни съответон отслабна. Добре че се тогава се появи д-р Бърди. В началото ми се стурваше малко странно да следвам съветите на доктор от нета без преглед, но единствено той ми спомена за лактозния дефицит, който всъщност се оказа при нас проблема. Забравих да спомена, че детенце имаше силни болки в коремчето, много плачеше имаше и много газове. Всички педиатри ми казваха че детенце има колики, но се оказа съвсемч друго.
Лощото е, че в БГ никой педиатър не слуша майката какви наблюдения има ...
Аз още в началото когато бяхме на смесено хранене, забелязах че когато давам кърма детето ставаше много по раздразнително и ревливо. Всички ми казваха, че от кърмата по хубаво няма което си е истина, но предполагам в нея се съдържа много по качествена лактоза отколкото в АМ и затова детенце е плачкало повече, но кой те слуша ... Минаваха ми какви ли не мисли в главата, докато реших да послуш д-р Бърди и не съжалявам, напротив много съм доволна, че имаме и специалист педиатър в този сайт.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #40 -: Март 28, 2007, 13:21:37 pm »
Перде, четох ама много не разрах, даже малко се обърках.

Кое точно се оказа разковничето при лактозен дефицит.

Какво е правилно да се прави?
Какво не трябва да се прави?

Понеже съм малко далече от хранене и захранване, моля да извиниш глупавия ми въпрос.
Ама искам да си знам и да си имам инфо в касичката... че един ден не се знае кое ще ми потрябва.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #41 -: Март 28, 2007, 14:55:03 pm »
Rommi,

Непоносимост към лактозата - “млечната захар”

Непоносимостта на бебетата към краве мляко не е задължително свързана с млечния белтък. Понякога тя е свързана с непоносимост към млечната захар – лактозата. В тези случаи е налице т.нар. “кисела диария” - изпражненията на бебето са рядки, зеленикави, пенести и имат неприятна миризма.
Тук се касае за дефицит на ензимите, които участват в разграждането и усвояването на на лактозата от организма. Този дефицит може да бъде вроден (диарията се появява още първите дни след раждането) или придобит (когато чревната лигавица е увредена от чревни инфекции, паразити и др.)
Лечението в този случай също е диетично – изключване на лактозата, която е нормална съставка на всички животински млека, включително и на майчината кърма (за разлика от непоносимостт към белтъка на кравето мляко, където основна и най-добра храна за бебето е кърмата).

Децата с непоносимост към лактозата се хранят с безлактозни адаптирани млека:

соеви адаптирани млека:
диетични млека на основата на белтъчни хидролизати.
В тези млека няма млечна захар, а въглехидратите са под формата на малтодекстрини.

Изходът при тези деца също е благоприятен. В случай, че се касае за придобит лактозен дефицит, след възстановяване на чревната лигавица децата отново могат да преминат към нармална диета с лактоза. В случаите на вроден лактозен дефицит ситуацията е малко по-сложна, защото децата трябва да спазват безлактозна диета през целия си живот. Благоприятното в случая е, че детето е с нормално физическо, психическо развитие и добро здраве.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #42 -: Март 28, 2007, 19:08:43 pm »
Рецепта с прополис за повишаване на имунитета.
Може да се дава и на малки деца, които вече са на обща храна.  За едногодишни - една капка спиртен разтвор, разреден с 4 капки вода на гладно от водния разтвор. На колкото години е детето - толкова капки  спиртен разтвор, разреден  с вода 1:4. При заболяване - 2-3 пъти дневно.

Една кибритена кутийка чист прополис /100 гр/ се замразява във фризера. Докато е замръзнал бързо се счуква на прах /като се затопли не може да се счука/. Смесва се с 500 мл чист спирт от аптека или болница - 95 градуса.
Държи се 5-6 дни на тъмно и хладно място и всеки ден се разклаща. Това е спиртен разтвор, който има дълъг срок на годност.
За употреба: взима се едно количество сприртен извлек и се смесва с четири части вода. Така полученият разтвор има срок на годност една седмица. Това е водният разтвор на спиртния излек и той се използва. Обаче може и приготвяте разтвор само за деня.




Противовирусен ефект на прополиса (пчелния клей) е доказан по отношение на Virus influenzae, вируса на херпеса, вируси, които причиняват заболявания по растенията. Много интересни са наблюденията, които правят д-р Стоймир Младенов и др. автори при лечение на пациенти по повод на различни заболявания с пчелни продукти по време на грипни епидемии. Така например, д-р Младенов съобщава само за 4 заболели от грип от 590 болни, лекувани с пчелни продукти по време на грипна епидемия в гр. Варна през 1989 г., когато заболяват над 70% от населението на града.

Антипротозойните свойства на спиртните разтвори на прополиса (пчелния клей) се запазват до 0.25% разтвор. При водните разтвори този процент е 4%.

Руски и румънски специалисти доказват профилактични и лечебни качества на прополиса (пчелния клей) при лъчеви и рентгенови увреждания след вътрешно приемане на спиртен екстракт или локални апликации.

Съществуват научни изследвания, които доказват противораковото и противотуморното действие на прополиса.

Какви още въздействия оказва прополисът върху организма? Обезболяващо дори в ниски концентрации от 0.25% спиртен разтвор. Ефектът настъпва 5-10 мин. след прилагането и продължава около 1 час. Противосърбежно. Противовъзпалително. Анаболен ефект. Подобрява изчистването и заздравяването на рани. Особено демонстративно е това при обработка на тежки декубитални рани след хирургична обработка. Настъпва бързо изчистване на раните с намаляване на ексудацията и поява на свежи гранулации които постепенно изпълват раневия дефект и предотвратяват развитието на сепсис. В последствие се образува зряла съединителна тъкан в мястото на некротизиралата тъкан. Мобилизира защитните сили на много органи и системи, подобрява имунитета, кръвотворенето, апетита, диурезата, оказва хипотензивно и антисклеротично действие. Много демонстративен е обезболяващият и лечебният ефект на прополиса (пчелния клей) при лечение на парадонтози, гингивити и други патологични състояния на венците и зъбите.

Прополис (пчелен клей) може да се прилага в различна форма. Подробно за това можете да научите от книгата на д-р Стоймир Младенов и инж. Миленко Радославович “ Апитерапия. Лечение с пчелни продукти и основи на пчеларството”, издателство “Земиздат”, София 1999, ISBN 954-05-0383-3. Най-широко разпространение е получил 30% спиртен екстракт, който дава възможност да се приготвят по-ниски концентрации прополисо-водно-спиртни емулсии за вътрешно и локално приложение.

Как можем да си приготвяме лекарствени препарати от прополис (пчелен клей).

Спиртен разтвор на прополис (клеева тинктура) Употребява се вътрешно и външно. В зависимост от предназначението се използват различни проценти: 2%, 4% в стоматологията, 10%, 15%, 20%, 30% за вътрешно и външно приложение. Най-добре е да се приготви 30% разтвор от който лесно чрез разреждане могат да бъдат получени всички останали концентрации.

За практически цели разтворът прополи може да бъде 20-30%. Той се приготвя така: 100 гр. пречистен и стрит на прах прополис се поставят във флакон и постепенно към него се прибавят 500 мл. 96º медицински спирт като се разклаща в продължение на 30 мин. В продължение на 5 - 7 дни сместа трябва да се разбърква по 1-2 пъти дневно. На дъното на флакона се получава утайка. Филтрира се. Така приготвеният разтвор се съхранява на тъмно при стайна температура. Срок на годност - многогодишен.

При деца се прилага 1/5 до 1/2 от дозата на възрастните в зависимост от заболяването.

Обикновено на възрастни се препоръчва профилактично да приемат веднъж дневно по 30 капки от 30% спиртен разтвор (клеева тинктура)  разтворени в чаша хладка вода половин час преди храна. С лечебна цел това количество се приема 2 – 3 пъти дневно.

На деца се препоръчва да приемат профилактично веднъж дневно толкова капки на колкото години са накапани в чаша хладка вода или сок или друга течност, която приема детето. Приемането трябва да бъде преди храна. С лечебна цел дозата може да се дава 2 – 3 пъти дневно.


« Последна редакция: Март 29, 2007, 21:38:58 pm от Lali »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #43 -: Март 28, 2007, 19:19:57 pm »
   ПРОПОЛИСЪТ /ПЧЕЛНИЯТ КЛЕЙ/ 
 Най ценното в растения през активния период са листата в които се осъществява фотосинтезата процес в основата на живота  на света.Когато листата загинат по една или друга причина през вегатационния период се развиват нови от спящите пъпки на растението.Образува се пъпка която предпазва зародишния лист от неблагоприятните фактори и болестворните микроорганизми, отделят се смолисти вещества съдържащи голямо количество вещества които унищожават болестворните микроорганизми, етерични масла, балсамоподобни вещества, и др.
 Всички тези вещества пчелите събират за да продуцират най – цения пчелен продукт – прополиса.
 Прополиса е известен в древни времена и се използват още в Египет за балсамирането на мумии.думата прополис произхожда от гръцката дума “прополисео” – зазиждам, замазвам, предпазвам града.
 Едно пчелно семейство събира за един сезон около 30 – 80 грама прополис за собствени нужди – за запушване на дупките, като крепежен материал, защита на гнездата от болести, използва се също за консервиране на нападатели проникнали в кошера от насекоми до дребни гризачи, като притях се спира процеса разлагане.
 Пчелите изработват два вида прополис :твърд – за строителни цели с повишено съдържание на восък, и мек за защита на гнездата от инфекции.
 Пчелите допълнително обогатяват събрания материал със секреция от своите жлези като така правят химическия състав на прополиса уникален.
 Прополисът (пчелният клей) представлява смолисто вещество с тъмнозелен до кафяв цвят. Той е съставен от смоли 50-80%, восъци 10-35%, етерични масла 5-15%, биологичноактивни вещества, прашец 5-15%. В него са открити повече от 50 вещества. Съдържа микроелементи:желязо, калций, алуминий, магнезий, силиций, мед, калий, никел, кобалт, хром и др. Установени са и витамините В1, В2, В6, С, Е, както и наличието на аминокиселини, ненаситени мастни киселини, дъбилни вещества, терпеноиди, ароматни вещества и фенолни съединения. Флавоноидите са основния компонент и са 25% , които в организма имат  капиляроукрепващо, противомикробно, противовирусно; противовъзпалително, диуретично и болкоуспокояващо действие.
 Биологични свойства: 
 Доказан широк антимикробен спектър, противовъзпалително, антисептично, противовирусно, болкоуспокояващо и противогъбично действие, доказано е чедейства върху причинителя на турбеколоза, сабмонелоза, тиф, грамположителни микроорганизми и други.
 Повишава имунологичната реактивност на организма и стимулира образуването на антитоксини, антибактериални и антивирусни антитела. 
 Прополисът е безвреден.
 Антибактериалната и противовирусна активност на препарата са от особено значение за профилактиката на грипа и за възстановяване след боледуване.
 Стимулира регенеративни процеси, повищава фагоцитозата, повишава нивото на гама – глобулина , подпомага унищожаването на раковите клетки и при приемане намалява действието на радиацията доказано при Чернобил от руски учени.
 Нормализира нивото на белите кръвни клетки, стабилизира клетъчните мембрани.
 Участва в регулацията на ендокрината система.
 Намалява нивото на холестерина в кръвта.
 Участва в регулацията на жлъчно – стомашно – чревния тракт .
 При профилактика на атеросклероза на кръвоносните съдове, което намалява риска от инсулт ,инфаркт и други сърдечно – съдови заболявания.
 Показания: Прополисът се използва при заболявания на горните дихателни пътища /ринити, синузити,фарингити,отити/, на белия дроб /хроничен еластичен бронхит/ и някои форми на ТБЦ, на храно-смилателния път, язва на дванадесетопръстника и стомаха, ентерити, колити,хемороиди/, на кожата / херпес, рани, дерматити и др./, при гинекологични заболявания от възпалителен характер,бъбречни заболявания /нефрити и др./, радикулити и др.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #44 -: Март 29, 2007, 08:46:13 am »
Лали, мерси, непременно ще си направя щом се върна от екскурзията!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #45 -: Март 29, 2007, 09:21:24 am »
Rommi,

Непоносимост към лактозата - “млечната захар”


Благодаря Джам, че поясни вместо мен.

Мислех да редактирам с линк за лактозния дефицит, но дребния много се дразни когато ме вижда на компа  :roll: и така неуспях за деня.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #46 -: Март 29, 2007, 10:51:56 am »
Искам да ви известя, че ви напускам за около 2 месеца :( Заминавам за БГ, където няма да имам комп.
За съжаление, като се върна, ме чака трудовият живот :( :( :( Ужасно. Тази годинка мина така бързоооооо...как ще се връщам на работа? Направо не ми се мисли...
На вас ви пожелавам весела и безпроблемна пролет.
Аз заминавам другата седмица де, пак ще навимавам, но реших да ви кажа, в случай, че не успея по късно.
Целувки на бонбончетата.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #47 -: Март 29, 2007, 10:52:26 am »
Благодаря за честитките :D
Симеон се изчисти напълно от екземите по бузките и мога да се похваля, че акаме редовно. Явно си има период на нередовно изхождане от около месец, който се налюдава при доста деца. Да припомня - акахме веднъж на 5-6 дни, стигали сме и до 10 дена без наакан памперс. Избягвах термометър и други средства, но само защото детето видимо изглеждаше добре. Наблягах на масажи и гимнастика с крачетата. Наддаде за този период 1 кг, така че съм спокойна, че не е било от недохранване :D
Сега малко антиреклама:
Имам една болка в областта на опашката, която стана нетърпима последните седмици, особено при седене на твърд стол. Намерих най-накрая време и записах час за хирург във Вита при д-р Люцканов. Румен си жертва половин работен ден и ме закара до клиниката. Чаках 40 минути след запазеня ми час, гледаха ме 2-ма лекари и ми заявиха, че нищо ми няма, дълбока ми била цепката на дупето, да съм слагала бебешка пудра. Естествено, обясних им, че съм недоволна и не съм плащала. На другия ден, благодарение на моя доктор, ме прегледаха спешно във втора хирургия и се оказа, че имам травма на върха на опашката (коксигения май беше термина) и ще се наложи най-вероятно да се изреже част от костта, ако медикаментозното лечение не помогне.
Чувствам се по-спокойна като ви предопредих за "професионализма" на д-р Люцканов.
Вчера успях и да си направя кръвните изследвания, явно има някаква анемия, защото MCH и MCV са под референтните граници, ето какво намерих за тях:
Цитат
MCV - Среден обем на еритроцитите. Намален е при някои видове анемии, напр. желязодефицитната анемия, а увеличен при други, напр. пернициозна анемия.
MCH - Средно съдържание на хемоглобин в еритроцита. Дава информация за хемоглобиновото съдържание в еритроцита. Има значение за оценяване на анемичните състояния.
Ще се ходи пак на лекар :(

За прополиса - имам един прополисов крем, перфектен е за бързо заздравяване на рани от изгаряне, ожулване, одраскване и т.н.
Имам и разтвор - помага за възстановяване на кожата и лигавицата на носа, устата, храносмилателната система, регулира функциите на черния дроб, помага срещу пърхут и косопад, приложено външно.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #48 -: Март 29, 2007, 11:03:29 am »
Желязо изследва ли?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #49 -: Март 29, 2007, 11:07:52 am »
Тц, сетих се за него след като си изпих кафето :lol:
Записала съм го в списъка със задачите.
А, я да допълня - в Кандиларов в момента се обучава някакво девойче, не можа да ми вземе кръв веднага, надупчи ми и двете ръце, а аз имам прекрасни вени - мечта за всеки наркоман, поне 20 пъти са ми вземали кръв последните 4 години, я за хормони, я за параноични изследвания през бременността. Накрая толкова ме болеше, че й се скарах, тя отговори, че много ми подскачали вените :lol:
« Последна редакция: Март 29, 2007, 11:12:18 am от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #50 -: Март 29, 2007, 12:31:45 pm »
Lali, голямо благодаря за рецептата с прополиса!  :youwoman:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #51 -: Март 29, 2007, 13:08:22 pm »
Ултра, непременно си изследвай желязото.
Аз преди време попаднах на ново девойче в клиниката Щерев та ми изподупчи ръцете и накрая извика една друга колежка и по липса вече на място се наложи да ми вземе от дланта, което пък беше още по-болезнено.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #52 -: Март 29, 2007, 13:22:37 pm »
по липса вече на място се наложи да ми вземе от дланта, което пък беше още по-болезнено.

ау, това как боли 8O
аз в 7 месец отивам в Цибалаб за поредната порция хормони. сядам на стола и едно уплашено девойче с треперещи ръчички пита старшата - ами от коя вена да взема? а те вените се издули ще се пръснат. старшата пък като ме вижда бременна, защо я оставя да се учи на мен? и, разбира се, ми я спука и стана хематом :( ама то аз съм си виновна, че реших да съм благородна. да се учи момичето :(
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #53 -: Март 29, 2007, 14:19:11 pm »
Джам, мерси за инфото за лактозата.  :)

Лали, мерси за рецептата за прополисовата тинктура, :) ще си копирам и разпечатам всичко.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #54 -: Март 29, 2007, 14:57:22 pm »
Вени, мерси за информацията. За съжаление в момента не мога да си я взема, оказа се доста сложно с тези дистрибутори и тем подобни. А за Германия нямат такова нещо. Вероятно като се върнем в България, след като му направя нормални изследвания, ще преценя какво да се прави. За сега чакам да дойде баща ми със стетоскопа, че да видим има ли нещо надолу по дробовете.
Лиле, чакам си пакета животоспасяващи лекарства от БГ. Ще ми донесат и витамин ц, ако не сме оправили хремата до тогава - ще се наложи и аз да прибегна до "варварството". Не мога да го мъча толкова. Да не говорим, че е пищене и врещене като го докопам с помпата за нос и вече само като ме види да се доближа и зачезва. То ми писна да съм борец със собственото си дете :(
Джам, ние сме на хипоалергенни млека от раждането, едва от скоро сме на такова с Бифидус вътре. Не мога да кажа обаче в момента колко е и каква е, понеже нямам пакет със съдържанието при мен. Като купя новото, ще проверя. Въпреки че не съм толкова смела и май няма и да пробвам :oops: Надявам се сиропа - Саностол, да помогне малко поне. Баща ми каза, че едно време бил някаква панацея и едва ли не се поръчвал от чужбина, разбирай Германия, защото много трудно се намирал, а имал доста добър ефект върху имунната система.
Лали, благодаря за рецептата.
Нина, приятно изкарване в България! Дано бързо свикнеш с връщането на работа!
Ани, дано успееш с медикаменти да оправиш нещата и да не се налага операция. Вземай мерки за анемията, че е много неприятно.
Оф, това за вените е ужасно :( И аз имам проблеми с тези неща. За раждането така ме бяха разкрасили, че не можех да се гледам. Като наркоманка в последен стадий :? Заради дарението на плацентата ми вземаха кръв за изследвания. Не ме уцелиха, пукнаха вените и на двете ръце. Предния ден преди операцията. В деня на операцията още веднъж, накрая не успяха да вземат, та ми вземаха от вените на дланта. И там ме насиниха, та после и абоката като сложиха пак. Изобщо бях красота. А после и на краката ме направиха цветна заради инжекциите заради тромби. Абе ужас :?
Честита половин годинка на Венци, на Харт! Да й е жив и здрав, много да я радва и да я слуша! Да расте голямо и весело момче!
Да се оплача от моя бяс - вчера ми спря сърцето от него. Направи първия преход от леглото към свободата. Беше си в кошарата и то за малко, като се върнах, го намерих в стойка вис на външната страна на леглото. Като ме видя се пусна, как не се преби, не знам. Вече няма сигурно място никъде. Не смея да го оставям сам от страх да не се пребие. Да не говорим за катерене по мебели и други такива. Явно влизаме във фазата на бяса. Чакам с нетърпение майка ми, че да мога да си почина. Иначе явно не става :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #55 -: Март 29, 2007, 15:06:08 pm »
Божке Анкоооооо!
Да искаш и второ мнение, а? Ако това е за ортопед - дай да отидем при един мннного добър наш , даже малко е професор  :wink:, и оперира де. Приема до южния парк, така че можем да отидем с джуджетата, а пък аз ще ги дондуркам докато теб те преглеждат :lol:.

Нашата Коала върви към оправяне, макар че още си точи сополите и пищи като заклан, щом види помпичката за нос  :lol:.

А това за витамин С-то в носа, незнам дали е варварство, ама аз веднъж съм си капала и да ви кажа - видЕх се с господ  :lol: :lol: :lol:

В очакване ....
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #56 -: Март 29, 2007, 15:29:02 pm »
Благодаря ти, Гане! :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #57 -: Март 29, 2007, 17:05:59 pm »
честита половин годишнина на бебе Венци! да е здрав, весел и щастлив за радост на мама и тате!

Фусьо, за какво се виде с Господ - за добро или за лошо? ;)

аз щех да умиргам тая седмица на 2 пъти. замайва ми се главата, после силно натежава, цялото тяло става тежко като оловно и тръвам да се свличам. единият път едва успях да завържа Марти за столчето. много се уплаших да не се лупна и той да остане самичък - това ми е кошмара. някакви идеи?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #58 -: Март 29, 2007, 17:10:56 pm »
Ох, доредих се да пиша и аз тази седмица :?
Честито на месечинковците, да са живи и здрави, и палави :wink:
Мами, стягайте се, че кой ще гледа малчовците.
Нас май зъби ни мъчат, защото от 2-3 дни ей така както си играе и започва да плаче едно жално, жално, а тя не плаче по принцип. Завира си всичко в устата и то с някаква ярост, та чак трепери...
ми това е, утре се каним да пътишестваме на далече, така че стискайте палци Деско да се държи добре :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #59 -: Март 29, 2007, 17:15:44 pm »
днес ни правиха кръвното изследване за хемоглобин и третия Хепатит. много му дойде боденето на мънинкия :( то не беше врясъци, то не беше плач. и кво, аз се оказах по-хладнокръвна. таткото сдаде багажа - блед, уплашен, светът свърши! поне приключихме в един ден, та няма пак да ходим. и важното е, че сме с резултат на отличник 132 хемоглобин :D
ама сме запечени :(досега не се е случвало това чудо. единственото ново е двете лъжички банан вчера. може ли от толкова малко количество да се запече? аз като дете имах проблем с бананите. сега видях рекламата на Бебинос мехлемче за коремче, с масло от анасон и ким, който чрез масажче, подпомага чревната функция. тук имаше няколко мами на бебета с проблем с акането, та дали да не го пробваме?


джам, да не е хипогликемия - рязко падане на кръвната захар. на мен често ми се случва. така съм от дете :(
« Последна редакция: Март 29, 2007, 18:21:45 pm от manhattan »
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #60 -: Март 29, 2007, 17:57:17 pm »
някакви идеи?
Недояждане? Недоспиване? Преумора? Пролетна умора? Високо кръвно налягане? Много ниско кръвно налягане? Събиране на границите на кръвното налягане? Пази се, бе момиче!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #61 -: Март 29, 2007, 18:34:57 pm »
някакви идеи?
Недояждане? Недоспиване? Преумора? Пролетна умора?

всичките накуп. за кръвното само не знам, нямах апарат да меря.
а може и да си отглеждам нещо в мозъка... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #62 -: Март 29, 2007, 18:38:52 pm »
аз щех да умиргам тая седмица на 2 пъти. замайва ми се главата, после силно натежава, цялото тяло става тежко като оловно и тръвам да се свличам. единият път едва успях да завържа Марти за столчето. много се уплаших да не се лупна и той да остане самичък - това ми е кошмара. някакви идеи?

Аха. ГРИП. И аз до вчера не знаех, че има такава изродена версия на грип-а, но е факт. Точно - замайване, все едно непрекъснато си полуприпаднала, а на моменти и направо си тръгваш към колабиране ..... И аз миналата седмица накарах Миро да къпе сам малкия, защото ръцете ми се огъваха  и краката ми хич не ме слушаха. И все едно потъъъъвааааш и главата ти не е твоята.....Мен ме държа 4-5 дни :x


*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #63 -: Март 29, 2007, 19:36:24 pm »
а може и да си отглеждам нещо в мозъка... :(
Ако са бръмбари - няма страшно!  :D Ще си отидат! За друго - не те ли е грях да си помислиш даже! В повечко ти идва Google и въображението, май!  :D :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #64 -: Март 29, 2007, 21:49:58 pm »
Първо за рецептата с прополиса - ако някой си я е копирал да види, че съм внесла уточнение, защото много бързах като я писах и не бях се изразила ясно.
Значи дозата за едногодишни деца /над 10 месеца/ е една капка спиртен разтвор, разреден с четири капки вода. Профилактично - едни път на ден на гладно, при заболяване - 2-3 пъти дневно.

Второ за Джам: когато детето ми беше много малко започнах да залитам, да се блъскам в стените, изследвах си всичко - вестибулопатия, вследствие на съдови спазми. Изпитвах неописуем ужас, че няма да има кой да ми гледа детето. Ако продължавах да изпадам в този ужас, сигурно щях да съм умряла отдавна.
Имам една хартиена иконка на Богородица, не бях и не не съм вярваща. Паднах на колене и се помолих на Божията Майка, поисках здраве, докато детето ми порастне и може да се грижи само за себе си, да се издържа, да може да живее без мен.
Джам, на мен ми това ми помогна.
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #65 -: Март 29, 2007, 22:03:12 pm »
Фусьо, за какво се виде с Господ - за добро или за лошо? ;)

аз щех да умиргам тая седмица на 2 пъти. замайва ми се главата, после силно натежава, цялото тяло става тежко като оловно и тръвам да се свличам. единият път едва успях да завържа Марти за столчето. много се уплаших да не се лупна и той да остане самичък - това ми е кошмара. някакви идеи?

По първия въпрос - кат си капнах витамин С-то, такива свитки ми излезнаха, че.... незнам кой педиатър го е препоръчал, ама или не го е изпробвал върху себе си, или е пряк ученик на Менгеле  :lol:

По втория въпрос - Мениероподобен синдром - при преумора и стрес се активира май
« Последна редакция: Март 29, 2007, 22:09:13 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #66 -: Март 29, 2007, 22:38:27 pm »
Джам, бръмбарите от главата, да си ги избиеш! Проверявай си кръвното! През деня преди да почнеш да се занимаваш с Марти - задължително хапвай нещо малко. Винаги имай под ръка захар, шоколадови изделия някакви, като усетиш, че ти прималява - лапвай нещо сладко и задължително посядай. Като лапнеш захарта - сядаш така, че да свиеш плътно краката си към тялото. Колената ти да се опират в гърдите, не навеждаш глава. По този начин изтласкваш кръвта обратно.
Провери си кръвното какво е. Изследвай желязото, да видиш дали няма някоя анемия. Възможно е и да е грип някакъв или просто настинка, която да протича така.
Миниероподобния синдром се активира при стрес. Само че при него има и повръщане. Надявам се, че ще последваш някой от съветите и няма да отглеждаш нищо в главата си, освен усмивки за Марти :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #67 -: Март 29, 2007, 23:17:20 pm »
Подкокоросана от мискинката Джам, попаднах на уникални статии в бг маммата за т.нар. ЕБХ - естествена бебешка хигиена. Най-просто казано - как да гледате бебето без памперс и от първия месец да го научите да вика пиш, когато му се допишка и така...
ЕЕЕЕ отдавна не съм се смяла така, ето вижте и вие, малко за разведряване:
http://bglog.net/bebelog/10435

има някои култови причини, особено това как бебето ще научи и другите бебета на това да живеят здравословно :lol:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #68 -: Март 29, 2007, 23:42:25 pm »
има някои култови причини, особено това как бебето ще научи и другите бебета на това да живеят здравословно :lol:

23. Веднъж като започнеш да практикуваш ЕБХ трудно намираш причина защо другите не го правят

това ме подсеща за баснята за лисицата с отрязаната опашка - като си се изгърбил ти, защо да не прекараш и останалите да се изгърбят от гърч? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #69 -: Март 29, 2007, 23:52:00 pm »
Също така вж. "Трима души в една лодка" - главата за сутрешното плуване в ледена река  :lol: :lol: :lol:

Привържениците на ЕБХ са открили и още една ОГРОМНА  гнойна рана на цивилизацията - тоалетната чиния. Боже тия хора, колко време посвещават на отделителните си функции  :lol:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #70 -: Март 30, 2007, 00:11:07 am »
обаче, Фуси-О, забележи, че при пряк разпит, нито една от ЕБХ-майките не е признала, че не ползва дамски превръзки! :) напротив, напротив...

днес четох и нещо друго смешно и жалко (Вени да си запуши ушите). двегодишното кърмаче е свикнало да се приспива на цица (не разбрах пола на кърмачето). обаче то вече ходи на яслааааааааа... и не ще да спи в яслата, щото там нема цица. и риве. и лелите протестират с основание. мамата се чеше и търси съдействие какво да измисли.

д.е.м.м. начи... то бива, бива, ама чак пък толкова....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #71 -: Март 30, 2007, 00:42:39 am »
Аз си имам теория по въпроса (нали съм областен управител :lol:)
Това според мен е подсъзнателното желание на майката да държи детето зависимо от нея. Ще спи при мен - ще пищи без мен - значи не може без мен, аз се чувствам щастлива и обичана. Това непрекъснато желание за доказване на любовта на детето към нас винаги ме е потрисало. Имам приятелка, чиито син беше на 6 години и спеше при нея. Плачел за нея, викал мамо, мамо и тя хем се тюхкаше как ще го научи сам, хем очевидно се гордееше с факта, че детето не може без нея. Таткото спеше по диваните из къщата - малко излишен... Малко майчин нарцисизъм.

Сега разбирам, какво ми казваше мама, като ми разказваше, че най-трудно е не само да пуснеш детето си да ходи само, че и да го подбутваш да се отдели от теб, докато сърцето ти е на парцали...

В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #72 -: Март 30, 2007, 02:49:47 am »
В тази връзка в "Отчаяни съпруги" имаше мама, дето кърми 6-годишния си син, защото видиш ли така слабеела и поддържала форма. Та тя затова не иска той да се отделя от нея :lol: Обаче човечето го изкушиха с едно шоколадово мляко и й отиде диетата :lol:
Аз като гледам мамите, привърженички на ЕБХ много строги бе.... 8O Мен една приятелка ме е заразпитвала още от 6 месец дали го слагам на гърнето, щото видиш ли после ще ми е много трудно. Той на г... си не може да седи, аз на гърне да го туря :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #73 -: Март 30, 2007, 07:51:40 am »
Ха здравейте сега докато имам време, да се отчета с консулта- то не че моето дете е кой знае какво /като чета другите какви килограми наддават/, ама е факт че сме в средни стойности- 670 грама тотал за месец от изписването или цифрово изразени Стефи вече е 3530 гр. Няма нужда от дохранване- явно си и стига щом наддава. Интересното обаче, че пак ми я измериха 49 см, то бива бива, ама аз у нас си я премерих със шивашкия метър и я изкарах 52, не знам да вярвам или не. Хубавица Стефка да ви я похваля, нали не беше акала от миналата седмица и викам аз хващам термометъра и те изаквам този път- взе, че я свърши тази хубава работа детето, акито беше нормално на цвят, малко по- плътно но нищо притеснително. Та нахранваме се после и отиваме при лелка доктор и познайте- като я събух и като се почна едно акане- 20 минути не мога да сваря да я бърша. Отидоха 2 памперса за подложки и един пакет влажни кърпи, голямо шубе я подгони явно при лекарката. Сигурно щеше да е с 100- 200 грама отгоре, ако не беше решила да се чисти там  :D. Иначе е добре детенце-  с чиста сърдечна дейност, чисти дробчета, ще почваме Вигантола по 2 капки. Биха й ваксината- така се засиня в първия момент, добре че майка беше с мен и я държа, аз нямаше да успея да се справя сигурно. После от зор 4 часа спа непробудно.

На Венци на Мики :balk_5: :balk_12:- честита половин годинка, да е много здраво и много послушно дете и да носи на мама и тати само радост и усмивки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #74 -: Март 30, 2007, 09:10:56 am »
Това според мен е подсъзнателното желание на майката да държи детето зависимо от нея.

А може би си е съвсем съзнателно желанието, си мисля аз. Имам приятелка, грее от щастие, докато се оплаква "ох, не ме пуска на работа сутрин". Детето го гледа баба, ако майката през деня трябва да си вземе нещо от вкъщи, бабата го изнася на стълбите, че да не види детето майката... Аз звъня по телефона да се информирам как е детето, че да не би то да вдигне слушалката и да чуе майка си... Ама такава стройна и сложна организация имат отработена за всякви случаи. Не смея много да им мърморя щото ме отрязват с "ще те видим тебе като имаш деца". Кой знае аз какви ще ги надробя до година-две, само живот и здраве да е :D.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #75 -: Март 30, 2007, 10:02:20 am »
Джамка, аз отбих вече :wink: - в понеделник пътувам за Италианско и аз малко свет да видя и човек да се почувствам, та нямаше как! Вече 7 дне не е сукал и май забрави! Първо махнахме нощното, после дневното като сучеше само сутрин, а сега вече и сутрешното от 7 дни!
За привързаността към майката - хич не е за хвалба - аз от това се пазя като дявол от тамян! Много е обсебвашо и как да кажа, емоционално ангажиращо! Ще видите като станат на около 11 месеца кво става! Дано не ви настигне това, де! Гледайте да оставяте децата някому за по малко, че да се научат, че мама винаги се връща! Колкото и да плачат като тръгвате излизайте с бодра крачка, непоколебимо и се усмихвайте! Детето ви вярва и вашата увереност ще му подейства успокоително!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #76 -: Март 30, 2007, 10:09:18 am »
Аууу Вени, бяла завист ме обзе  :lol:
Само Италия е мястото, на което бих живяла толкова добре колкото и в наше село :lol:
В очакване ....
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #77 -: Март 30, 2007, 10:23:03 am »

Само Италия е мястото, на което бих живяла толкова добре колкото и в наше село :lol:
Ех, и аз...Влюбена съм в Италиял Приятно изкарване Вени!
Джам, на мен ми се е случвало да ми причернява когато ми пада рязко кръвното, то моето по принцип си е ниско. За привързаността към майката съм склонна да се съглася, че по-скоро майките го правят подсъзнателно. Аз страдам малко от обратния проблем. Моята бебка от самото начало прояви доста самостоятелност, така да се каже, отказа да суче от гърда, не обича да я гушкат и до ден днешен рядко позволява гушкане, а на мен толкова много ми се искаше и да кърмя и да си гушкам бебе :( Знам, че за нея е по-добре така. винаги съм ценяла страшно много качеството самостоятелност у децата, но все пак бива бива, ама чак пък от толкова ранна възраст...
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #78 -: Март 30, 2007, 11:23:15 am »
Аууу Вени, бяла завист ме обзе  :lol:
Само Италия е мястото, на което бих живяла толкова добре колкото и в наше село :lol:

ах, и аз, и аз...Вени, приятно прекарване :D

ние пък имаме привързаност към бабата. като види майка ми и квичи от радост. аз даже малко ревнувам :(че на мен не се радва чак така. но от няколко дни стана много гальовен, гушка, и прави нещо като целувка. много е миличко :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #79 -: Март 30, 2007, 11:31:18 am »
Вени, браво душата, за отбиването и пожелания за супер прекрасна екскурзия. излишно е да казвам, че ние всички тука дружно ти завиждаме, но благородно. ;) моята седмична екскурзия за награда и разтуха е да ида до Билла сама... за отплата си мъкна торбите с покупки, но кой ти гледа в тая жега. та Вени - после ще чакаме отчет и снимки.

манхатъне, ко тана с пустришката, бе? я дай да видим на какво го направихте да мяза младежа? нещо си подозрително тихичка по въпроса...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #80 -: Март 30, 2007, 12:20:06 pm »
Във връзка с екскурзиите - ние сме в дилема къде да е второто сватбено пътешествие. Колебаем се между:
- Египет - мнооооооого тривиално и сигурно ще е много горещо юни месец, ама има много неща за разглеждане (вярно ли няма плаж там, а само басейни?)
- Тайланд - мнооооооого дълъг полет, идва малко по-скъпо, но за една година ще го изплатим някак, това е фаворита на Румен, влюбил се е в някакви райски плажове, аз съм склонна на компромис ако си направим добри застраховки живот, че нешо ме е хванала параноята :?
- Гърция - пътуване по островите с нашата кола, спане в различни хотелчета, романтика и маслини без допълнителни ваксини :D
Приемам и други предложения, ама да има море :D
Иначе да похваля сестра ми (18-годишната леля :lol:) - вече три пъти гледа малкия, а ние с таткото щурмуваме заведенията, даже пари не иска - само кола и сладки да са осигурени :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #81 -: Март 30, 2007, 12:46:05 pm »
манхатъне, ко тана с пустришката, бе? я дай да видим на какво го направихте да мяза младежа? нещо си подозрително тихичка по въпроса...  :lol:

хм, в какво ме подозираш? не съм го подстригала още, не знаех, че е толкова интересно :oops:

Ултра, имате си проблем вие :D
аз гласувам за Тайланд. само, поинтересувай се с какъв самолет ще летите, щото ги правят с ТУ 154 8O 12 часа в това самолетче са изпитание за идръжливост.
Египет със сигурност също си заслужава. има плажове на Червено море. това е морето с най-живописен и цветен пейзаж хехе. перфектно за гмуркане! ааа, зависи къде е екскурзията де. морето е при Шарм Ел Шейх :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #82 -: Март 30, 2007, 12:53:23 pm »
ман, подозирах те, че си го подстригала сасон и сега не смееш да ни го покажеш :P
второ сватбено пътешествие, как се менят времената... ние навремето и първо немахме. :) верно, проблем.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #83 -: Март 30, 2007, 13:02:12 pm »
Във връзка с екскурзиите - ние сме в дилема къде да е второто сватбено пътешествие.
Египет - кумците ходиха мин. нова година, но по-луксозното изпълнение ~1000 евро на човек - мнооооого доволни, лукс, яхти, веселба.
Египет - приятелка ходи тази НГ, по-евтиния вариант ~600 лв. на човек - доста разочаровани, хотели средна класа, малко мизерия, дезорганизация.
Тайланд - ммм звучи добре, но наистина е скъп билета. А и някъде бях чела че е добре да се направи някаква ваксина преди това?!
Гърция /островите/ - пак е много добра идея, но феритата са бая пари, ако ще сте с ваш превоз, поразпитай преди това.
Където и да решите ослушвайте се за климатици, в Гърция попаднахме на хотел без климатик - беше веселба. :lol:
Ние лично от почивката в Мармарис останахме много доволни, а казват че и за Анталия вече са паднали цените.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #84 -: Март 30, 2007, 13:16:54 pm »
ау, Ултра, сега виждам, че става въпрос за юни! по тези дестинации е изключително горещо в този сезон!!! там се ходи септември-април. особено за Египет е направо опасно! виж за Тайланд провери, ама...
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #85 -: Март 30, 2007, 13:23:08 pm »
ultra,
стягай куфарите за Тайланд. Заслужава си.
На мен Египет ми е бил някаква младежка мечта, при нас има супер евтини почивки, но откакто се информирах тук там, не бих отишла. Туристите са особен вид плячка, които задължително са лъгани, изнудвани, преследвани за пари. Ако си мислиш, че просто ще се разхождаш по улиците на Кайно по къси панталони и ще си пазаруваш, много се лъжеш. Мой колега ходи и каза: никога вече. Мръсно и ужасно. Другият вариант е да си ол инклузив и да не излизаш от хотела, но тогава мошеш да почваш във всяка точка на света; все едно е къде си.
На мен Тайланд ми стои в плана, но миналата година, като бях бременна ми се видя дълъг полета, тази зима с малкия ходихме само до Канарските острови, та да видим догодина. Аз до Тайланд бих пътувала зимата(нашата).
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #86 -: Март 30, 2007, 14:42:36 pm »
Джам, как си? Какво става с теб? По-добре ли си? Някакви мерки взе ли?
Вени, много е готино там. Ние ходихме до Венеция и Верона точно през лятото, когато бяха нацъфтели магнолиите. Миришеше навсякъде на екзотика :lol: И аз бих се върнала отново там.
Ани, ние също сме в дилема за лятна почивка. Само че всичко зависи от малкия и дали ще има кой да го гледа, че на 14 часов полет няма как да го вържа да стои. Ние сега бяхме до Прага за 4 дни. Много ми хареса, признавам си честно. Бих се върнала там отново. Хотела беше доста евтин - 50 евро на вечер, като се оказа, че сме съвсем близо до центъра, а не сме наели стая, ами апартамент, който има и кухня. Ако не сте ходили - горещо ти препоръчвам разходка до там. Освен това чешката бира е доста известна :wink: Предполагам, че като нацъфти всичко - Храдчани е най-красивия дворец :lol: Иначе знам, че в Египет не се ходи лятото, защото е доста горещо. Дубай също е интересно място за ходене, но пак в края на лятото.
Да се похвалим и ние - от 4 дена заспиваме сами. Поревава си малко в леглото, защото се чувства изоставен, но си заспива в рамките на 5 минути. Вече отказахме предиобедния сън и спим само следобед. Вечер също няма носене на ръце и приспиване. Това ми беше най-голямата мъка :oops: Слава богу, оправихме го :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #87 -: Март 30, 2007, 14:58:22 pm »
Man, Babynos мехлемче за коремче сме ползвали, помогна. Има етерично масло вътре (от кимион ли беше...), затопля коремчето. Не е панацея, разбира се.

Jam, дано се оправиш бързо, че много страшно звучат твоите премеждия!

Ultra, това за твое инфо, иначе не е екзотично като за сватбено пътешествие. Ние много харесваме да ходим на Ситония, второто пръстче на Халкидики (щот' първото е като Слънчев бряг, пък ние сме от хората, които умират за палатка на Иракли). Там има вълшебни местенца, особено едно градче Сарти, много споко, като Приморско преди 20г. И къмпинги има много, но това ни е в бъдещите планове.

Приятни емоции и почивки по света и у нас на всички, които хващат пътя. И много здрави бебчета.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #88 -: Март 30, 2007, 15:53:11 pm »
Мерси, момичета - ще разказвам после! Ще бъдем в Рим 3 нощувки и две във Флоренция!
Матей - 1.04.2006 г
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #89 -: Март 30, 2007, 17:41:25 pm »
В Прага бих се връщала пак и пак, без значение от сезона. Тайланд и Египет не ме привличат, но Флоренция много искам да видя, много. За там поне две седмици трябват обаче. Някой ден ...

Весели и незабравими преживявания на всички "отпускари"! :D 
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #90 -: Март 30, 2007, 17:44:15 pm »
Интересното обаче, че пак ми я измериха 49 см, то бива бива, ама аз у нас си я премерих със шивашкия метър и я изкарах 52, не знам да вярвам или не.

Не се притеснявай и аz го имам тоzи "проблем". Днес бяхме на консултация и ни иzмериха 61 см., а аz я иzкарах толкова оЩе преди един месец  :D. Мелани така се движеШе докато сестрата се опитваШе да я премери, че се съмнявам да е 100% точна.
Педиатърката ни праЩа на гимнастика, че неЩо си държим главичката на една страна  :(. Дано се оправим бърzо  :?. Там Ще ни покажат и упражнения zа обръЩане, че неЩо и на нас ни "тежи дупето".
Ваксинираха ни и не остана човек, който да не раzбра. Гласовита е като майка си  :).
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #91 -: Март 30, 2007, 18:36:21 pm »
Mиналото лято бяхме в Eгипет ,страхотно си изкарахме 20 дена зна4и °C през август варира6е кам 50-60°C има плаж разбира се на 4ервено море както ве4е са споменали по горе и невероятен просто= пясака ,водата.. В на6ата група има6е и малки деца което много ме у4уди кам 3 год ваздраст дори по забелейжтелностите кадето ходехме виждах туристи с коли4ки .ЗАвиси вас какво ви интересува и какво искате да видите в Египет,ако например искате само да си отдахнете и да си по4инете хубаво покраи плажа и с коктеил в рака или искате да разглеждате пирамиди ,разходка с кораб и спускане по Нил (няколко дни),музея вав Каиро,и градове които са строене преди "еди коя си година "преди христа,които о6те са запазени и много други забелижителности (е малко по уморително заради високите °C)...ЗА населението:понеже мажа ми е арабин и нямахме проблеми,а и аз не оби4ам да купувам хиляди сувенири и да се спирам на всяка сергия,но от на6та група има6е бая хора които се спираха а на египтяните то4но това им трябва ,някои да забие погледа си в сергията му и 99% го е варзал да си купи не6то.Но тези които не проявявят интерес никои не може да те накара да си купи6 не6то на сила ...Има стража на всеки 5м с оражия и ако някои прекалява 6от има и деца които продават ябалки ,медалион4ета и прдлагат на туристите,полицаите ги гонят това го има само по по малките градове кадето обикаляхме да разглеждаме старите градове ,а на плажа до Hurgada или вав Каиро няма такива не6та ,то4но затова аз от там си напазарих на спокоиствие ...Еми това е долу горе ако иска6 снимки мога да ти прата
за Таиланд ми аз малко сам пазла и толкова h вав ваздуха не мога да ги изживея  :oops:ина4е и там си заслужава и сигурно има какво да се види
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #92 -: Март 30, 2007, 18:39:29 pm »
Не мога да не се похваля какъв успех имаме в края на седмицата - пикаеме в гърнето.Голямо постижение, вече се бях побъркала, че никога няма да стане.Яко пестиме памперсите вече.Сега остана и залъгалката да махнем и сме готови.Иначе се храни напълно самостоятелно, борави с лъжица и вилица доста добре.Другата седмица почвам да атакувам премахването на гадната залъгалка :x
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #93 -: Март 30, 2007, 19:07:21 pm »
Ния, моя бяс сам си се отказа. Докато беше болен и като я лапнеше и му се повдигаше. От седмица и нещо не я ползва, заспива без нея, не си лапа пръстите и изобщо е идеален в това отношение. Чак не мога да повярвам, че сам се отказа. ПОлзваме я само като излезем навън и той не спира да вика - за запушване на уста. Трябва да намериш начин да й стане гадна и да не я иска сама, иначе начинанието е обречено на неуспех. Моя се будеше нощем да си я търси и пищеше докато не я дам.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #94 -: Март 30, 2007, 19:11:00 pm »
мен мама ме е отказала от бибата като ми е дала някаква много твърда, дето съм се уморявала да я дъвча.
ама квото и да е, махате я, ревете два-три дни и готово. ми аз кво ще го правя тоя палец... 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #95 -: Март 30, 2007, 21:20:20 pm »
ама квото и да е, махате я, ревете два-три дни и готово. ми аз кво ще го правя тоя палец... 8O

ми нищо - ще си го смуче :) аз съм си смукала палеца до 7 годишна възраст.
сестра ми, като по-малка, вече е изпитала цялата строгост на родителския авторитет - три дни палеца в лейкопласт, рев 2-3 дни и пак готово.
нема разлика, пиле...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #96 -: Март 30, 2007, 21:55:04 pm »
Фуси оживя след 12 часово непрекъснато великденско чистене. Другия път, ако споделя, че ще правя генерално чистене, да ми пратите психиатър, ама веднага!
Нещастната женица, дето чисти у нас всяка седмица, също и извадих джегера. Коалата беше командирована при баба и дядо.

Мармот и ние сме любители на таквиз морета... ама южни - тип Варвара.

Джам, що станА със световъртежа? Ако продължава, не се е....вай, ами отиди на невролог

Ния, , да не си разказала на бебка за ЕБХ и тя да си е взела бележка :lol:

Анчо, аз гласувам за Тайланд, еееех Плажът....
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #97 -: Март 31, 2007, 02:16:40 am »
Ето ме и мен в края на седмицата.
Благодаря на всички за комплиментите за моя „тъмен балкански субект”! Той, между другото, вече е без конкуренция като съпруг-помагач. След двуседмично признаване на прахосмукачката като единствена играчка, сега е минал на моп-а за миене на пода – и то го взима непременно след като съм измила и всичко, включително и той, става вир-вода. Опитва и чиниите да пипа, но, там вече ще стане меле, ако му разреша да ги подрежда в съдомиялната.

Честити зъбчета на Мати и Криско!

mini,
Честита първа месечинка на Стефи на патерици! Да расте здрава и умна!
Няма да усетиш кога ще стане първа годинка...
Поздравления и за наддаването! Голямо шоу сте били с това „чистене”. Само дето сте поуплашили детето с това боцкане, но – няма друг начин.

heart,
Честита половин годинка на Венци! Нека е здрав и щастлив!

ultra,
Честита месечинка на Симеон! Да расте все такъв юнак – здрав и жизнерадостен!
Поздравления за лелята-тийнейджърка!
Дано се разминеш с хирургичните интервенции и се справиш с анемията! Имам приятелка, която ми казваше, че през бременността прибегнала до бабешка рецепта, която за отрицателно време й оправила хемоглобина. Ако искаш, ще я поискам и ще ти я напиша.

nia72,
Абе голяма хубавица тази Ели. Всеки път й се възхищавам, като ти гледам аватара.
Завиждам ти за почивката и за пролетното чистене и реда в къщата ти. Браво на Ели и за гърнето!

lidia,
Пробва ли с чайчето на Блевит? Чувала съм много добри отзиви за него, аз не съм имала такъв проблем, но ето, че Габи също го хвали. От лекар съм чувала, че е добре редовно да се дава „Дуфалак” при болезнени изхождания, за да се предотврати усложняването на проблема, защото болката принуждава бебчето да се сдържа, като един вид рефлекс, което още повече пречи.

manhattan,
Поздравления за хемоглобина! Направо е рекорден!
А защо ще подстригваш мъника? Невероятна му е сегашната прическа! Аз още не съм подстригвала моя Стефко – добре че сме с къдрици, та не ни пречат.

meshko106,
За съчетаването на децата с останалите ангажименти – съм съгласна с Габи, че, като се мислят много нещата предварително, има по-голяма опасност да се откаже човек от второто дете. А като се родят все някак ще се справим.
За мен е въпрос на приоритети и пренастройка! И аз, като tanja, мисля, че трябва да се жертва нещо в името на децата. И това нещо обикновено са личните удоволствия. Но пък за сметка на толкова прекрасни неща – така мисля аз.


За кърменето – не искам да споря с вас, но то за мен е съществена част от това да дам най-доброто, което мога, на детето си.

За привързаността – винаги, когато оставям Стефко на друг – му казвам „Чао” и му обяснявам, че излизам и казвам кога ще се върна. Никога не се изнизвам незабелязано. Същото прави и баща му всяка сутрин, тръгвайки на работа, целува го и му казва, че тати отива на работа и ще се върне скоро. За мен това е правилният начин.

За отказването от залъгалката – две мои приятелки отбиха децата си с лак за отказване от гризане на нокти – Антибайт се казва. Много е горчив, но е ефикасен.


И пожеланията накрая:

tanja,
Дано имате все такива успехи в захранването!

gabi32,
Желая ти положителен тест точно във времето, в което сте го планирали!

Fussii,
Дано се оправи напълно сладуркото! И на теб завиждам за реда в къщата!

NinaE,
Наслаждавай се на пълна почивка в България!

StefiZ,
Безпроблемно пътешестване!

venus_melena,
Приятно прекарване! Много, много хубави снимки да си направите!
Така не съм завиждала на никой в този форум, както на теб за „Италианско”. Мечтата ми е да отида там. Ама поне за месец.

На всички - здраве и приповдигнато настроение!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #98 -: Март 31, 2007, 09:20:45 am »
Ехеееееееееееееееееееееееееее, ама тук направо станало като клуб пътешественик:)
Радвам се за всички, които плануват или скоро сте заминават на някаква екскурзийка.И на мен доста ми се ходи, но уви няма кой да гледа малката.
Аз в тази седмица пак съм цъфнала и възала с въпросите.Искам да Ви питам някой дали е ползвал ампули против косопад Анестин.Имало ги в Биллата и Кауфланда и народа твърди, че са доста ефективни, ама цената им е също доста добра и затова искам да съм сигурна преди да купувам.
Та, по тоя повод ще съм благодарна на всякакви мнения.
От зор с пустия косопад се намазах с Тривитаминол и Екземацин Ц за котараци.Дано подейства.За момента все още съм с коса,но с темпото с което пада, ако не направя чудо го закъсвам сериозно и нищо чудно и до перука да стигна.
И както съм тръгнала да пиша да Ви споделя за едно чудо дето ни спаси от хлебарки.Малко соленичко като цена ни се видя в началото, ама се изплати 100000000 пъти и вместо да даваме сума ти праи и в цялата къща да се валят къщички за гадините с това само се пръска и те се трупясват.Не съм виждала живи от поне 4 месеца когато пръскахме.Чудото дето ни отърва е препарат за бълхи по кучета и котки и в началото хич не ми се вярваше като разправяше за действието 1 съседка, ама сега съм убедена.Препарата се казва Front Line.
В момента освен проблем с косата имаме и доста неудачи с бебката.Не знам какво и стана, уж я оставям да си спи колкото иска и не я вдигам както преди, а е кисела като лимон и на всяко ядене се мотаме поне по час, от който 45 мин са рев , а другото е ядене и вече почва да ми писва.Все пак да беше ден-два, ама това е от поне 2 седмици и наистина е изнервящо.Непрекъснато гледам как съм я хванала , за да съм сигурна, че и е удобно и т.н.,но въпреки всичко ситуацията е просто ужас.Мъж ми тотално се отказа да я храни с тия ревове, а аз съм вече на умиране от умора.
оффффффффффффффффффффффффффффффффффффффффффффф!!!!!!!!!!!!!!!!!11
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #99 -: Март 31, 2007, 10:35:34 am »
Одрязах края на залъгалката и давах така - настана война, смених я с друга - пак не става, пробвах с номера че котето и кучето са я взели - никакав ефект.май мисията ще е по трудна от мисия гърне.
  Верди от както се върна Ели и помен няма от подредената ми къща.Освен през ноща  :lol:. Вече  сглобява кратки изречения.Абе няма да остане гладна и жадна, умее да си иска.
   Фуси не искам и да чуя за ЕбХ, но си закъсняхме определено с гърнето.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #100 -: Март 31, 2007, 12:33:01 pm »
Верди, понеже ти си най-прясна - моля те да споделиш как направихте точно прощъпулника! Майка ми пристигат днес и се каним да я свършим тая работа, но не съм много наясно с нещата и ще ми е интересно и полезно да споделиш. Освен това Ниа, ти също ако си правила - моля те да кажеш как минава. Чета, чета в нета, ама друго си е някой да те насочи малко :lol: Иначе основното и най-важно - питката я знам, ама от там нататък съм в пълна мъгла 8O Благодаря ви предварително!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #101 -: Март 31, 2007, 13:16:07 pm »
аз също не съм много много наясно с въпроса.Трябва да има задължително питка и сладки - да е сладък живота на бебето  :lol:.Ще си наредиш предметите - елка,слушалки,химикал,муз.инструмент,книга....общо вземо каквото ти дойде.Търкаля се питката и какъвто предмет вземе - това ще е професията  :lol:
Моето инфо е по бедно, дано Верди да се включи да подробни разеснения-
Гане весело изкарване на празниците със семейството
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #102 -: Март 31, 2007, 14:02:40 pm »
Гане, четох в мамата, че давали на бебето да стъпи в умесената питка и после се опича, като остава отпечатъче от крачето в средата на питката - това знаеш ли го?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #103 -: Март 31, 2007, 14:14:50 pm »
Ми не съм :oops: Знаех си аз, че има тънкости :D Изобщо не съм наясно. Мислех си, че е както питката, ама нали на нея се канят само жени, а тук може ли и мъже? Че не знам къде ще изгоня моите иначе :lol: Изобщо ше се радвам на всякакви съвети и идеи :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #104 -: Март 31, 2007, 14:52:11 pm »
Гане,
някъде четох, че с бягане питката се носи на съседка :lol: Дано имаш разбрани съседки. Аз само си представям моите какви очи ще изблещят ако им налетя запъхтяна на вратата. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Как е Александър?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #105 -: Март 31, 2007, 16:36:46 pm »
Нинка, освен да прелетя при рускинята :lol: Там поне по братски ще се разберем. Има и една българка на етажа, освен да я предупредя какво правя и да ме чака на вратата :balk_600: Иначе и моите сигурно биха изблещили очите :lol:
Алекс е по-добре. Но все още си кашля. Чакам тука сиропите и капките и го мятаме с майка ми :balk_80:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #106 -: Март 31, 2007, 16:53:54 pm »
Бързо оздравяване желая на сладурчо. :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #107 -: Март 31, 2007, 17:13:56 pm »
Ние вчера най-накрая си направихме консултацията. Доки беше болна и ни забави с 2-3 дни. Биха ни Пентаксима 2 прием и бебка почти не плака. Показа си всички номера, включително се изпикахме на докторката на кантара :P. Това щото все мрънка че сме дебели :lol:. Вече сме 7190 гр и 62 см. харесахме си един прекрасен тапет със зайци на стената и още малко и щях да го сваля , така му се радваше :lol:
Гукахме , смяхме се , абе тая докторка много ни харесва, нищо че ни ободе, ние пак си я изпратихме с усмивка :D.
Verdi ще пробваме чая. Дуфалак не съм и давала от седмица и засега биваме. Ако пак ревнем, ще дам чая да видим.
Ниа браво на вас. Ще свикне и без бибката. Ние си ядем яростно ръцете и нещем биберони. Малко гризалката я дъвчем, но и това е за момент. Ръцете са си ръце и са ни мноого сладки. :)
Ганка браво че се оправяте вече.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #108 -: Март 31, 2007, 19:20:37 pm »

Педиатърката ни праЩа на гимнастика, че неЩо си държим главичката на една страна  :(. Дано се оправим бърzо  :?. Там Ще ни покажат и упражнения zа обръЩане, че неЩо и на нас ни "тежи дупето".
Съчувствам ви за това Таня. Моята дъщеря ходи на рехабилитация 3 месеца и беше кошмар за всички ни. Тя плачеше от момента на влизането в клиниката до излизането. Ние трябваше да правим упражненията и масажите още 2 пъти вкъщи и пак ревеше неистово миличката. Аз се чувствах като най-ужасната майка на света, която трябва да подлага детето си на мъчения, макар и за нейно добро :(.Дано твоята да приеме нещата по-спокойно.
<br />[link=http:
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #109 -: Април 01, 2007, 10:38:46 am »
Момичета, измина една прекрасна година, в която моя сладък Мати ме дари с много усмивки и щастие, а трудните моменти - кой ли ги помни!

Ето печерпете се торта :
Пийнете и за наше здраве :
« Последна редакция: Април 01, 2007, 10:40:35 am от venus_melena »
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #110 -: Април 01, 2007, 11:08:57 am »
честита годишнина на Мати. Да ви е винаги здрав, да ви радва и да се слушкате.
Целувки. :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #111 -: Април 01, 2007, 11:18:57 am »

Честита първа годинка на Мати, да е много здрав, много послушен и да радва мама, тати и кака.

Вени, приятно пътешествие и много незабравими спомени!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #112 -: Април 01, 2007, 13:17:54 pm »
Съчувствам ви за това Таня. Моята дъщеря ходи на рехабилитация 3 месеца и беше кошмар за всички ни. Тя плачеше от момента на влизането в клиниката до излизането. Ние трябваше да правим упражненията и масажите още 2 пъти вкъщи и пак ревеше неистово миличката. Аз се чувствах като най-ужасната майка на света, която трябва да подлага детето си на мъчения, макар и за нейно добро :(.Дано твоята да приеме нещата по-спокойно.
Имаме час във вторник и Ще видя Мелани как Ще понесе гимнастиката. Колко време Ще я правим пак не zнам, но zасега имаме предвидени 10 посеЩения. Раzбира се, при необходимост педиатърът Ще наzначи оЩе. А чувството, че съм най-ужасната майка, си го имам оЩе от след раждането  :?.

Ани, каква радост, че ваШите Ще ви гостуват  :D. Дано Алекс се оправи бърzо и си иzбере най-хубавата професия  8O.

NinaE, приятно иzкарване в БГ 8)!
На всички плануваЩи почивки и екскурzии - приятно иzкарване! Да си починете и zаради нас  8)!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #113 -: Април 01, 2007, 17:19:32 pm »
Вени, да ти е жив и здрав Мати и много да те радва! Да расте здраво и послушно дете!
- един виртуален подарък от нас :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #114 -: Април 01, 2007, 19:00:22 pm »
Докато се наканя да се разпиша в темата, седмицата се изтъркулила.
Лека неделна вечер на всички, много здрави жени, много здрави забременявания, здрави бременности, здрави бебета и здрави майки!
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #115 -: Април 01, 2007, 21:02:29 pm »
Вени, да ти е живо и здраво момчето! Весел празник!
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #116 -: Април 01, 2007, 21:45:21 pm »
Момичета, zа Мати има отделна темичка  :D.
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #117 -: Април 01, 2007, 22:12:37 pm »
Вени да ти е жив и здрав. о6те много радост и 6тастие заедно :lol:
17.01.2005                                                                              21.11.2013