0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #20 -: Март 27, 2007, 13:13:01 pm »
Да ти донесат едно парче прополис /колкото кибритена кутия/, купен от пчеларски магазин или от пчелар, който познават. Ще ти трябва и спирт - 300 мл. После ако искаш ще ти кажа как да го направиш. Има дълъг срок на годност, аз лично по-добър имуностимулатор не познавам за деца и възрастни.
« Последна редакция: Март 27, 2007, 13:31:45 pm от Lali »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #21 -: Март 27, 2007, 13:17:38 pm »
Мерси, ще попитам дали може да се намери такова нещо и ако има, ще помоля да ми донесат.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #22 -: Март 27, 2007, 15:12:54 pm »
Да ти донесат едно парче прополис /колкото кибритена кутия/, купен от пчеларски магазин или от пчелар, който познават. Ще ти трябва и спирт - 300 мл. После ако искаш ще ти кажа как да го направиш. Има дълъг срок на годност, аз лично по-добър имуностимулатор не познавам за деца и възрастни.

Лали, така и така се отвори дума за това, напиши рецептата как се прави и как се приема прополисовата тинктура.

Абе, аз като чета натук-натам, пише че на деца до 3г. не било хубаво да се дават имуностимулатори, защото имунната им система била незряла и неизградена и стимулирането й можело да я обърка, или пък да се отключат в бъдеще автоимунни заболявания. Такива разни работи.

Това вярно ли е или не е така?
Така ли е, вие като четете повече и сте по-запознати или не.
Питам просто да си знам. То вярно че има имуностимулатори и имуностимулатори.
Не съм се задълбочавала с четене по тази тема, затова искам да знам как е правилното.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #23 -: Март 27, 2007, 17:20:53 pm »
Гане, чудесно сте се подредили!
Кажи сега с какво от долните неща разполагаш:
- морска сол
- лайка
- смрадлика
- нишадър
Ако вярваш на бабини рецепти, де. Аз щото съм фен :lol:. Това за прополиса, също горещо го препоръчвам
В очакване ....
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #24 -: Март 27, 2007, 17:24:52 pm »
аз също залагам от начало на бабешки неща!!!!чета предимно Димков, или в нета.При нас страхотен ефект имаше инхалациите с лайка и сода.В носа капех сок от лук или чесън - разредени и вечер по 1-2 капки зехтин за да не се запушва.Прополис има в пчеларските магазини.За кашлица варя едно сиропче и го пие вместо вода -лукчета, локум, дюли,орехи и лук,и захар на кристали.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #25 -: Март 27, 2007, 18:45:23 pm »
Момичета, извинявам се, че се намесвам в бебешката тема, но понеже стана въпрос за повишаване на имунната система, когато си болен. Аз винаги пия един коктей, за който знам много отдавна, но не знам дали става за малки деца. Все пак: чаша топло мляко + изцедения сок на един лимон + две, три лъжици мед + един жълтък. Всичко се разбърква и се пие наекс. Пия го два пъти на ден, когато съм болна и се съвземам много бързо.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #26 -: Март 27, 2007, 18:46:08 pm »
Роми, питах днес моята приятелка педиатърката, която ползва и хомеопатични лекарства. Тя каза, че изобщо не се препоръчват имуностимулатори на деца до 3 години. Днес специално й звънях да питам с какво мога поне малко от малко да спася положението. Каза, че мултивитамини може да давам, но друго - не ми препоръчва.
Фани, лайка и морска сол мога да спретна, за останалите малко трудно. На бабини лекове вярвам много, защото с бабини лекове му свалих температурата.
Общо взето днес ако оцелея, ще е добре. След прегледа е ужасен и почти не спира да реве. Направи реакция към атропина, не даваше да го прегледат, абе ужас :( Хубавото е, че няма да ни трябват очила. За сега е взел на мама далекогледството.
Ниа, не всичко мога да намеря тук по магазините. А и тук аптеките са разделени на хомеопатични и нормални и трябва да обиколя града, за да си набавя всичко :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #27 -: Март 27, 2007, 18:49:03 pm »
Гане питай за инхалации да правиш щом като имаш лайка и сода.много успокоява.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #28 -: Март 27, 2007, 18:57:36 pm »
Ние сме луда работа с този запек. С педиатърът сме в голямо разногласие има ли го или го няма. Дохранвам с аптамил  1-2 хранения по 150 мл и рядко да изпие някой път до 60 мл като добавка. Вечер последното хранене е задължително на АМ за да издържим 8-те часа почивка и когато сме навън разбира се. Въпреки всичко Монито си ака веднъж на 3 дни, като не е твърдо а на гъста жълта каша. Лошото е че третия ден вече много ревем и за педиатърът това е запек. Когато дадох дуфалак пак ходихме на 3 дни но не ревахме, но не дам ли Дуфалак се дерем. Почвам с търмометъра защото ако я оставя (и това съм го правила по съвет на педиатърът) ще се дерем до довечера и нищо няма да свършим. :?.
Та запек ли е туй или какво е в крайна сметка. Знам че сме малки за сок ама то вече сили нямам. Един ден се смеем , два ревем. Е одеве имаше и слуз, та категорично вече се отказах от каквото и да е освен мляко. Ше питам за чая и Дефламола. Отгоре на всичко днес ми се обадиха да ми отложат консултацията за 30. март.
Гане пак ли сте болни :(. То това вашето край няма. Целувки на малкия.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #29 -: Март 27, 2007, 19:13:06 pm »
Лали, така и така се отвори дума за това, напиши рецептата как се прави и как се приема прополисовата тинктура.
Абе, аз като чета натук-натам, пише че на деца до 3г. не било хубаво да се дават имуностимулатори, защото имунната им система била незряла и неизградена и стимулирането й можело да я обърка, или пък да се отключат в бъдеще автоимунни заболявания.

Добре за рецептата, но малко по-късно, че сега нямам време.
Да, не се препоръчват имуностимулатори, но от химическите. Аз не съм привърженик на никакви лекарства, почти не употребяваме, наблягам само на природни продукти. В случая прополис. Привърженик съм и на бъз, но само за възрастни.
« Последна редакция: Март 27, 2007, 19:16:34 pm от Lali »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #30 -: Март 27, 2007, 22:51:12 pm »
Ниа, не знам за толкова малко дете дали става и как мога да ги правя. Така или иначе утре смятам да ходя на лекар, заради ваксината. Сега ме стреснаха, че е трябвало на контролен преглед да идем, защото тази ваксина давала много странични ефекти и трябвало да се следи. Ужас вече, мислех си, че поне на тукашните лекари може човек вяра да има, ама не би :?
Лиде, възможно е да е запек, но все пак трябва и лекар да си каже, но да е такъв, на който имаш поне малко доверие. Все пак много внимавай и не си прави експерименти, че после трудно се оправят нещата. А колко още неща те чакат, не е истина... И сега пак са си дребни кахъри, дето се казва. Аз, въпреки че някои лекари са много против, ползвах термометъра като стане напечено и не сме акали. Все пак предпочитам да не ми се мъчи детенцето.
Оф, да ви питам, някой случайно да е чувал или да знае някой да е давал на Аквасорс продуктите и по-специално коластрата? Препоръчаха ми я като помощно средство, заедно със зелените водорасли. Та сега съм в чуденка какво да правя - да ги търся ли, да рискувам ли??? Не знам вече и аз :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #31 -: Март 27, 2007, 23:35:00 pm »
Гане на мен също ми бяха препоръчали Аква сорса, .Имам книжката с продуктите им - пише много хубави неща.Точно коластрата ми бяха казали,че може да се дава и на малки деца.Ама знам ли? Не посмях честно казано да рискувам.Ако имаш кого да попиташ.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #32 -: Март 28, 2007, 00:11:57 am »
Ами педиатърката ми го препоръча, но за мнения - открих единствено в бг-мама, а там се отнасям с огромно недоверие към нещата, написани от мамите. Иначе чета хубави неща за нея, ама ме е страх заради лактозата, все пак се произвежда от краве мляко. Не знам какво мога да отключа като алергия :( Освен това почти никъде не открих да се продава свободно - всичко е по интернет сайтове и от дистрибутори, а аз нямам време точно сега да го поръчам или да търся такива. Все пак майка ми летят в събота. Иначе за КолАктив пишат доста добри неща и че може да се дава на малки деца - говоря за възраст от 1 г. нагоре. Продават в нета 120 таблетки за 87 лева - най-ниска цена. Оф и мен ме е страх, ама ако това ще помогне, знам ли :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #33 -: Март 28, 2007, 08:38:35 am »
Гане, ние използваме от години Зелена енергия, пили сме и коластра! Много сме доволни! Давала съм и на Мати, макар че е малко трудно да му я пробутам!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #34 -: Март 28, 2007, 10:53:29 am »
Хайде честито, от вчера и ние сме в отбора на болните. Хрема, кашлица, малко темп. и много рев.
Вчера секрета от носа му беше бистър и аз реших, че е от лигите заради зъбите. Промивах го упорито с физ. разтвор и чистех секрета с помпичка, за негова радост :wink:, давах лайка яко, ама днес вече си е слезнало надолу, абееее класика.
В очакване ....
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #35 -: Март 28, 2007, 11:17:34 am »
"мойте" деца като бяха тук малкия нещо се разсополиви, което съвпадна с посещение на майка ми при личния. та той й казал да му слага вит.с (течен естествено) в носа. като за малко дете (на 2 год) 1-2 капки в ноздра били достатъчни. ефекта беше поразителен (в добрия смисъл :D).
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #36 -: Март 28, 2007, 11:22:58 am »
Гане - за лактозата, ако те е страх - недей. лактоза има и в адаптето, дето го даваш.

за слагането на витамин С в носа - д-р Бърди нарича такова нещо "варварство".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #37 -: Март 28, 2007, 11:37:32 am »
не съм чела бърди - далече съм от него все още доста...но лично видях че варварството работи.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #38 -: Март 28, 2007, 11:40:10 am »
Гане, ако се дави от секрети, които не излизат през носа, т.нар. задна хрема, на нас много ни помагат капки коларгол. Приготвят се в аптека на основата на среброто са и са много ефикасни. Иначе ако си намериш отнякъде сребърна вода, половин чаена лъжичка в сока или водата, също действа много добре. За среброто казват, че е природния антибиотик и е действа срещу много повече вируси и бактерии от който и да е антибиотик.
Лидия, мисля че това при вас не е запек, щом консистенцията е нормална като каша. това се нарича забавен пасаж. Моята дъщеря акаше по веднъж през ден -2 докато не почна да яде пюрета. давай повече вода и затопляй коремчето със сешуар примерно.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #39 -: Март 28, 2007, 12:52:33 pm »
Мда и аз се включвам към отбора на "запеканите". Аз за съжаление изпробвах върху малкото ми зайче, всичко което ме посъветваха тукашните ни педиатри. Предлагаха ми овесена вода  8O, давах и дуфалак с него уж се нормализираха нещата и Тони започна да се изхожда нормално, докато реших да спра дуфалака и пак се започнаха мъките отонво. Отиваме вече при най добрата в града и тя отсича мезим форте и смяна на млякото с Фризовом. Ей тогава вече стана пълна каша, в началото около седмица детето беше видимо успокоено, но от Фризовома получи запек, не трудно изхождане.
Останахаме на мезим форте и старото му мляко, трагедията беше тотална. С извинения детенце се посра отвсякъде, изхождаше се обилно след всяко хранене, че понякога и по два пъти, спря и да се храни съответон отслабна. Добре че се тогава се появи д-р Бърди. В началото ми се стурваше малко странно да следвам съветите на доктор от нета без преглед, но единствено той ми спомена за лактозния дефицит, който всъщност се оказа при нас проблема. Забравих да спомена, че детенце имаше силни болки в коремчето, много плачеше имаше и много газове. Всички педиатри ми казваха че детенце има колики, но се оказа съвсемч друго.
Лощото е, че в БГ никой педиатър не слуша майката какви наблюдения има ...
Аз още в началото когато бяхме на смесено хранене, забелязах че когато давам кърма детето ставаше много по раздразнително и ревливо. Всички ми казваха, че от кърмата по хубаво няма което си е истина, но предполагам в нея се съдържа много по качествена лактоза отколкото в АМ и затова детенце е плачкало повече, но кой те слуша ... Минаваха ми какви ли не мисли в главата, докато реших да послуш д-р Бърди и не съжалявам, напротив много съм доволна, че имаме и специалист педиатър в този сайт.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!