0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #60 -: Март 29, 2007, 17:57:17 pm »
някакви идеи?
Недояждане? Недоспиване? Преумора? Пролетна умора? Високо кръвно налягане? Много ниско кръвно налягане? Събиране на границите на кръвното налягане? Пази се, бе момиче!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #61 -: Март 29, 2007, 18:34:57 pm »
някакви идеи?
Недояждане? Недоспиване? Преумора? Пролетна умора?

всичките накуп. за кръвното само не знам, нямах апарат да меря.
а може и да си отглеждам нещо в мозъка... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #62 -: Март 29, 2007, 18:38:52 pm »
аз щех да умиргам тая седмица на 2 пъти. замайва ми се главата, после силно натежава, цялото тяло става тежко като оловно и тръвам да се свличам. единият път едва успях да завържа Марти за столчето. много се уплаших да не се лупна и той да остане самичък - това ми е кошмара. някакви идеи?

Аха. ГРИП. И аз до вчера не знаех, че има такава изродена версия на грип-а, но е факт. Точно - замайване, все едно непрекъснато си полуприпаднала, а на моменти и направо си тръгваш към колабиране ..... И аз миналата седмица накарах Миро да къпе сам малкия, защото ръцете ми се огъваха  и краката ми хич не ме слушаха. И все едно потъъъъвааааш и главата ти не е твоята.....Мен ме държа 4-5 дни :x


*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #63 -: Март 29, 2007, 19:36:24 pm »
а може и да си отглеждам нещо в мозъка... :(
Ако са бръмбари - няма страшно!  :D Ще си отидат! За друго - не те ли е грях да си помислиш даже! В повечко ти идва Google и въображението, май!  :D :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #64 -: Март 29, 2007, 21:49:58 pm »
Първо за рецептата с прополиса - ако някой си я е копирал да види, че съм внесла уточнение, защото много бързах като я писах и не бях се изразила ясно.
Значи дозата за едногодишни деца /над 10 месеца/ е една капка спиртен разтвор, разреден с четири капки вода. Профилактично - едни път на ден на гладно, при заболяване - 2-3 пъти дневно.

Второ за Джам: когато детето ми беше много малко започнах да залитам, да се блъскам в стените, изследвах си всичко - вестибулопатия, вследствие на съдови спазми. Изпитвах неописуем ужас, че няма да има кой да ми гледа детето. Ако продължавах да изпадам в този ужас, сигурно щях да съм умряла отдавна.
Имам една хартиена иконка на Богородица, не бях и не не съм вярваща. Паднах на колене и се помолих на Божията Майка, поисках здраве, докато детето ми порастне и може да се грижи само за себе си, да се издържа, да може да живее без мен.
Джам, на мен ми това ми помогна.
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #65 -: Март 29, 2007, 22:03:12 pm »
Фусьо, за какво се виде с Господ - за добро или за лошо? ;)

аз щех да умиргам тая седмица на 2 пъти. замайва ми се главата, после силно натежава, цялото тяло става тежко като оловно и тръвам да се свличам. единият път едва успях да завържа Марти за столчето. много се уплаших да не се лупна и той да остане самичък - това ми е кошмара. някакви идеи?

По първия въпрос - кат си капнах витамин С-то, такива свитки ми излезнаха, че.... незнам кой педиатър го е препоръчал, ама или не го е изпробвал върху себе си, или е пряк ученик на Менгеле  :lol:

По втория въпрос - Мениероподобен синдром - при преумора и стрес се активира май
« Последна редакция: Март 29, 2007, 22:09:13 pm от Fussii »
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #66 -: Март 29, 2007, 22:38:27 pm »
Джам, бръмбарите от главата, да си ги избиеш! Проверявай си кръвното! През деня преди да почнеш да се занимаваш с Марти - задължително хапвай нещо малко. Винаги имай под ръка захар, шоколадови изделия някакви, като усетиш, че ти прималява - лапвай нещо сладко и задължително посядай. Като лапнеш захарта - сядаш така, че да свиеш плътно краката си към тялото. Колената ти да се опират в гърдите, не навеждаш глава. По този начин изтласкваш кръвта обратно.
Провери си кръвното какво е. Изследвай желязото, да видиш дали няма някоя анемия. Възможно е и да е грип някакъв или просто настинка, която да протича така.
Миниероподобния синдром се активира при стрес. Само че при него има и повръщане. Надявам се, че ще последваш някой от съветите и няма да отглеждаш нищо в главата си, освен усмивки за Марти :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #67 -: Март 29, 2007, 23:17:20 pm »
Подкокоросана от мискинката Джам, попаднах на уникални статии в бг маммата за т.нар. ЕБХ - естествена бебешка хигиена. Най-просто казано - как да гледате бебето без памперс и от първия месец да го научите да вика пиш, когато му се допишка и така...
ЕЕЕЕ отдавна не съм се смяла така, ето вижте и вие, малко за разведряване:
http://bglog.net/bebelog/10435

има някои култови причини, особено това как бебето ще научи и другите бебета на това да живеят здравословно :lol:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #68 -: Март 29, 2007, 23:42:25 pm »
има някои култови причини, особено това как бебето ще научи и другите бебета на това да живеят здравословно :lol:

23. Веднъж като започнеш да практикуваш ЕБХ трудно намираш причина защо другите не го правят

това ме подсеща за баснята за лисицата с отрязаната опашка - като си се изгърбил ти, защо да не прекараш и останалите да се изгърбят от гърч? :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #69 -: Март 29, 2007, 23:52:00 pm »
Също така вж. "Трима души в една лодка" - главата за сутрешното плуване в ледена река  :lol: :lol: :lol:

Привържениците на ЕБХ са открили и още една ОГРОМНА  гнойна рана на цивилизацията - тоалетната чиния. Боже тия хора, колко време посвещават на отделителните си функции  :lol:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #70 -: Март 30, 2007, 00:11:07 am »
обаче, Фуси-О, забележи, че при пряк разпит, нито една от ЕБХ-майките не е признала, че не ползва дамски превръзки! :) напротив, напротив...

днес четох и нещо друго смешно и жалко (Вени да си запуши ушите). двегодишното кърмаче е свикнало да се приспива на цица (не разбрах пола на кърмачето). обаче то вече ходи на яслааааааааа... и не ще да спи в яслата, щото там нема цица. и риве. и лелите протестират с основание. мамата се чеше и търси съдействие какво да измисли.

д.е.м.м. начи... то бива, бива, ама чак пък толкова....

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #71 -: Март 30, 2007, 00:42:39 am »
Аз си имам теория по въпроса (нали съм областен управител :lol:)
Това според мен е подсъзнателното желание на майката да държи детето зависимо от нея. Ще спи при мен - ще пищи без мен - значи не може без мен, аз се чувствам щастлива и обичана. Това непрекъснато желание за доказване на любовта на детето към нас винаги ме е потрисало. Имам приятелка, чиито син беше на 6 години и спеше при нея. Плачел за нея, викал мамо, мамо и тя хем се тюхкаше как ще го научи сам, хем очевидно се гордееше с факта, че детето не може без нея. Таткото спеше по диваните из къщата - малко излишен... Малко майчин нарцисизъм.

Сега разбирам, какво ми казваше мама, като ми разказваше, че най-трудно е не само да пуснеш детето си да ходи само, че и да го подбутваш да се отдели от теб, докато сърцето ти е на парцали...

В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #72 -: Март 30, 2007, 02:49:47 am »
В тази връзка в "Отчаяни съпруги" имаше мама, дето кърми 6-годишния си син, защото видиш ли така слабеела и поддържала форма. Та тя затова не иска той да се отделя от нея :lol: Обаче човечето го изкушиха с едно шоколадово мляко и й отиде диетата :lol:
Аз като гледам мамите, привърженички на ЕБХ много строги бе.... 8O Мен една приятелка ме е заразпитвала още от 6 месец дали го слагам на гърнето, щото видиш ли после ще ми е много трудно. Той на г... си не може да седи, аз на гърне да го туря :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #73 -: Март 30, 2007, 07:51:40 am »
Ха здравейте сега докато имам време, да се отчета с консулта- то не че моето дете е кой знае какво /като чета другите какви килограми наддават/, ама е факт че сме в средни стойности- 670 грама тотал за месец от изписването или цифрово изразени Стефи вече е 3530 гр. Няма нужда от дохранване- явно си и стига щом наддава. Интересното обаче, че пак ми я измериха 49 см, то бива бива, ама аз у нас си я премерих със шивашкия метър и я изкарах 52, не знам да вярвам или не. Хубавица Стефка да ви я похваля, нали не беше акала от миналата седмица и викам аз хващам термометъра и те изаквам този път- взе, че я свърши тази хубава работа детето, акито беше нормално на цвят, малко по- плътно но нищо притеснително. Та нахранваме се после и отиваме при лелка доктор и познайте- като я събух и като се почна едно акане- 20 минути не мога да сваря да я бърша. Отидоха 2 памперса за подложки и един пакет влажни кърпи, голямо шубе я подгони явно при лекарката. Сигурно щеше да е с 100- 200 грама отгоре, ако не беше решила да се чисти там  :D. Иначе е добре детенце-  с чиста сърдечна дейност, чисти дробчета, ще почваме Вигантола по 2 капки. Биха й ваксината- така се засиня в първия момент, добре че майка беше с мен и я държа, аз нямаше да успея да се справя сигурно. После от зор 4 часа спа непробудно.

На Венци на Мики :balk_5: :balk_12:- честита половин годинка, да е много здраво и много послушно дете и да носи на мама и тати само радост и усмивки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #74 -: Март 30, 2007, 09:10:56 am »
Това според мен е подсъзнателното желание на майката да държи детето зависимо от нея.

А може би си е съвсем съзнателно желанието, си мисля аз. Имам приятелка, грее от щастие, докато се оплаква "ох, не ме пуска на работа сутрин". Детето го гледа баба, ако майката през деня трябва да си вземе нещо от вкъщи, бабата го изнася на стълбите, че да не види детето майката... Аз звъня по телефона да се информирам как е детето, че да не би то да вдигне слушалката и да чуе майка си... Ама такава стройна и сложна организация имат отработена за всякви случаи. Не смея много да им мърморя щото ме отрязват с "ще те видим тебе като имаш деца". Кой знае аз какви ще ги надробя до година-две, само живот и здраве да е :D.
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #75 -: Март 30, 2007, 10:02:20 am »
Джамка, аз отбих вече :wink: - в понеделник пътувам за Италианско и аз малко свет да видя и човек да се почувствам, та нямаше как! Вече 7 дне не е сукал и май забрави! Първо махнахме нощното, после дневното като сучеше само сутрин, а сега вече и сутрешното от 7 дни!
За привързаността към майката - хич не е за хвалба - аз от това се пазя като дявол от тамян! Много е обсебвашо и как да кажа, емоционално ангажиращо! Ще видите като станат на около 11 месеца кво става! Дано не ви настигне това, де! Гледайте да оставяте децата някому за по малко, че да се научат, че мама винаги се връща! Колкото и да плачат като тръгвате излизайте с бодра крачка, непоколебимо и се усмихвайте! Детето ви вярва и вашата увереност ще му подейства успокоително!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #76 -: Март 30, 2007, 10:09:18 am »
Аууу Вени, бяла завист ме обзе  :lol:
Само Италия е мястото, на което бих живяла толкова добре колкото и в наше село :lol:
В очакване ....
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #77 -: Март 30, 2007, 10:23:03 am »

Само Италия е мястото, на което бих живяла толкова добре колкото и в наше село :lol:
Ех, и аз...Влюбена съм в Италиял Приятно изкарване Вени!
Джам, на мен ми се е случвало да ми причернява когато ми пада рязко кръвното, то моето по принцип си е ниско. За привързаността към майката съм склонна да се съглася, че по-скоро майките го правят подсъзнателно. Аз страдам малко от обратния проблем. Моята бебка от самото начало прояви доста самостоятелност, така да се каже, отказа да суче от гърда, не обича да я гушкат и до ден днешен рядко позволява гушкане, а на мен толкова много ми се искаше и да кърмя и да си гушкам бебе :( Знам, че за нея е по-добре така. винаги съм ценяла страшно много качеството самостоятелност у децата, но все пак бива бива, ама чак пък от толкова ранна възраст...
<br />[link=http:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #78 -: Март 30, 2007, 11:23:15 am »
Аууу Вени, бяла завист ме обзе  :lol:
Само Италия е мястото, на което бих живяла толкова добре колкото и в наше село :lol:

ах, и аз, и аз...Вени, приятно прекарване :D

ние пък имаме привързаност към бабата. като види майка ми и квичи от радост. аз даже малко ревнувам :(че на мен не се радва чак така. но от няколко дни стана много гальовен, гушка, и прави нещо като целувка. много е миличко :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 26.03-01.04
« Отговор #79 -: Март 30, 2007, 11:31:18 am »
Вени, браво душата, за отбиването и пожелания за супер прекрасна екскурзия. излишно е да казвам, че ние всички тука дружно ти завиждаме, но благородно. ;) моята седмична екскурзия за награда и разтуха е да ида до Билла сама... за отплата си мъкна торбите с покупки, но кой ти гледа в тая жега. та Вени - после ще чакаме отчет и снимки.

манхатъне, ко тана с пустришката, бе? я дай да видим на какво го направихте да мяза младежа? нещо си подозрително тихичка по въпроса...  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!