0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #960 -: Януари 04, 2012, 11:26:41 am »
 Според мен ,жената тъгува, когато отбива бебето, защото скъсва тази силна връзка, между нея и бебчо.
 Литето, някъде из темата, когато дойде моя цикъл бяхме коментирали... консултантката, с която говорих тогава какво ми препоръча. В дните около цикъла да засиля лактогонния чай и др стимуланти на лактацията. Също ме посъветва да въведа оризовата каша, пъро два три пъти на обяд и след това да я преместя в часовете, в които е най-голямата криза / при нас беше на храненето в 20ч , 21ч. като, обаче, не пропускаш изцяло кърменето, а дохранваш. Кашата ме посъветва да я давам с лъжичка. Другото, което беше, ако мога да върна едно от късните кърмения, примерно това в 23ч, ние по това време все още не спим, но бяхме започнали да го прескачаме.
 След като ми мина цикъла, продължавам да си кърмя с всичка сила. Спокойно, това, че имаш цикъл изобщо не означава край на кърменето, въпреки, че изключително много жени мислят така
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #961 -: Януари 04, 2012, 15:15:47 pm »
Лите, поне на мен ми обясни гинекологът, че матката на раждала жена никога не може да си възстанови първоначалните размери. Поради тази причина и цикълът ми е вече по 6-7 дена, а преди беше по 3-4.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #962 -: Януари 04, 2012, 16:16:17 pm »
Момичета, какво ще кажете за електрическите помпи за кърма, изцежда ли се повече с тях?

Ползвам на Авент, пробвала съм и на Бебе Комфорт, и на ръка, все едно и също количество, по 30 мл., а в последно време и 20 мл. едва успявам да изцедя.

Има в продавалника електрически за по 50-70 лева, но с тях повече ли се изцежда, как смятате?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #963 -: Януари 04, 2012, 16:47:23 pm »
Момичета, какво ще кажете за електрическите помпи за кърма, изцежда ли се повече с тях?

Ползвам на Авент, пробвала съм и на Бебе Комфорт, и на ръка, все едно и също количество, по 30 мл., а в последно време и 20 мл. едва успявам да изцедя.

Има в продавалника електрически за по 50-70 лева, но с тях повече ли се изцежда, как смятате?

Имам и електрическа и ръчна, но и с двете не цедя повече от 20мл. Поне за мен различа м/у двете няма.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #964 -: Януари 04, 2012, 17:21:31 pm »
Силванче, аз с никаква повече от 40-50 мл. не съм цедила. Ако по принцип можеш с помпа, то с електрическата се облекчава ръката и може да се постигне интензивно и ритмично движение и по-добър вакуум.
Ако не можеш, като мен, с помпа и електрическата не помага.
Аз продавам Медела Мини Електрик...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #965 -: Януари 04, 2012, 18:50:38 pm »
Силве, единствено облекчение на ръчния труд може да ти донесе електрическата помпа...

За увеличаване на кърмата около МЦ - калмацин.  :wink:

И на мен ми беше тъжно като станаха на възраст за отбиване. Само дето избързах с тъгата... още не са се отбили. Все се надявам, че сами ще се откажат, но засега не се получава.
  09.11.2007
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #966 -: Януари 04, 2012, 18:58:18 pm »
Ако не можеш, като мен, с помпа и електрическата не помага.
Аз продавам Медела Мини Електрик...

На мен целта ми не е облекчаване на ръката с електрическата, с тези 30 мл. не съм се преуморила  :wink: .И бях склонна да инвестирам в такава, стига да има повече кърма, но доколкото разбирам така няма да стане.Много исках да кърмя, но с това количество не става, и малкия отказва да суче, само от време на време го излъгвам.

За увеличаване на кърмата около МЦ - калмацин.  :wink:

И на мен ми беше тъжно като станаха на възраст за отбиване. Само дето избързах с тъгата... още не са се отбили. Все се надявам, че сами ще се откажат, но засега не се получава.

Ама ти си героиня, Снежи, как все още се кърмите, изобщо ли не си дохранвала?

Как се увеличава с калмацин, какво е това лекарство, да пробвам и това.
« Последна редакция: Януари 04, 2012, 19:01:19 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #967 -: Януари 04, 2012, 19:11:38 pm »
според мен електическата не изпомпва повече от ръчната. тя по-скоро облекчава ръката. но ако цедиш 30 мл си мисля че не си заслужава да влагаш толкова много пари за електическа. ако искаш да цедиш повече количество - на ръка( без помпа), но си е доста хамалогия.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #968 -: Януари 04, 2012, 21:17:02 pm »
Силванче,калмацин-а е калций,магнезий и цинк.Не знаех,че увеличава кърмата.На мен скоро ми се беше наложило да взимам осцилококцинук и не мога да ви опиша колко много ми се беше увеличила кърмата.Лактогонния чай нищо не представлява.Само от две тубички осцилококцинум дневно,направо не можех да си нося гърдите :lol:
[/url]
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #969 -: Януари 04, 2012, 22:13:14 pm »
Какво да кажа в аптеката, калмацин ли?Това таблетки ли са, как се пият?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #970 -: Януари 04, 2012, 22:36:36 pm »
жабче, и аз си мисля да го докараме до вашата възраст поне, да видим.
а тези работи дето ги говорите за по-болезнен, по-дълъг цикъл хич не ми харесват
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #971 -: Януари 05, 2012, 21:34:04 pm »
Бихте ли ми казали при температура мога ли да къря бебето? Все още не съм вдигнала тепература, но май това ме чака.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #972 -: Януари 05, 2012, 21:44:47 pm »
Мецани, продължавай да си кърмиш:
http://kellymom.com/health/illness/mom-illness.html
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #973 -: Януари 05, 2012, 21:53:25 pm »
Цигу, благодаря   :)
За съжаление всички вкъщи се разболяхме.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #974 -: Януари 05, 2012, 22:04:44 pm »
Кърменето дори ще помогне на бебето да не се зарази или да изкара по - леко. Бързо оздравяване!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #975 -: Януари 05, 2012, 22:42:27 pm »
elle22, благодаря.
Днес дори не съм давала пюре за обяд, изцяло на кърма сме.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #976 -: Януари 06, 2012, 06:22:37 am »
мецани, кърми си спокойно, и до 8 парацетамола на денонощие можеш да пиеш, превантивно или ако дигнеш температура. аз изкарах няколко разболявания, а малката ги прихвана, но ги кара много по-леко от мен, което понякога е проблем, щото ти си като парцал, пък тя - кукуряк, но по-добре така. дори когато се разболеят често те сами отказват храната и си карат само на кърма, защото доколкото зная тя си променя състава, така че да помогне точно в този момент, освен че детето получава изградените от теб вече антитела срещу конкретния гад дето те мъчи.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #977 -: Януари 06, 2012, 08:53:24 am »
мецани, кърми си спокойно, и до 8 парацетамола на денонощие можеш да пиеш, превантивно или ако дигнеш температура.
Така е - до 8 хапчета са, но не е желателно да се пие повече от няколко дена така,защото е токсичен за черният дроб дори и в количествата, в които пише че е разрешен.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #978 -: Януари 06, 2012, 09:14:20 am »
Мецани, и аз да си кажа  :), кърми си спокойно. Аз често съм с главоболие и има дни, когато не мога без да пия по 3-4 парацетамола. Лятото пък изкарах някакъв вирус с повръщане - дори тогава си кърмих. Спрях само за 12 часа, когато ми сложиха система с деган.


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #979 -: Януари 06, 2012, 10:00:50 am »
Аз също кърмех когато имах температура и сина ми беше само на 12 дена , отидох на лекар и ми казаха че е вирус, пих си лекарства които са ми позволени и бях с маска при кърмене , детето не се разболя за щастие.За кърменето с температура говорих с консултант по кърмене и той ми каза че е добре за детето , защото така се изграждат антитела и добре че не спрях да кърмя !