0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #860 -: Декември 14, 2011, 11:48:00 am »
ами аз дохранвам по малко с АМ през деня-  та за това говорех , че цеденето  би осигурило евентуално млякото , с което дохранвам .Казвам евентуално - защото пък не знам безсънието и безпокойството, и мъката по цеденето как ще се отразят  и да не стане въобще да ми намалее млякото.Така, че ще си я карам така .А и Ам е АР , заради прояви на рефлукс  и ни е нужно и помага.
Та за през ноща -ясно .
Ще видим дали ще пробвам да цедя след храненето следобяд , но засега той още си  суче след пюрето.Цедих се един , два пъти , ама нещо цеденето не е за мен.
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 12:04:18 pm от nimika »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #861 -: Декември 14, 2011, 19:17:17 pm »
ами аз дохранвам по малко с АМ през деня-  та за това говорех , че цеденето  би осигурило евентуално млякото , с което дохранвам .Казвам евентуално - защото пък не знам безсънието и безпокойството, и мъката по цеденето как ще се отразят  и да не стане въобще да ми намалее млякото.Така, че ще си я карам така .А и Ам е АР , заради прояви на рефлукс  и ни е нужно и помага.
Та за през ноща -ясно .
Ще видим дали ще пробвам да цедя след храненето следобяд , но засега той още си  суче след пюрето.Цедих се един , два пъти , ама нещо цеденето не е за мен.

 Не мисля, че има смисъл да цедиш през деня. от това, което си описала, добавката от АМ ви е необходима именно, защото е АР. В такъв случай не ти трябва кърма за дохранване. От друга страна, "дохранване" нали носи смисъла, че не ти достига кърма и за това дохранваш. Е, ако има такова количество, че да цедиш, значи нямате нужда от дохранване ;)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #862 -: Декември 15, 2011, 10:15:20 am »
Да, но възникват притеснения, че като се пропускат 2 хранения примерно ще намалее производството на общото количество. При мен се получават твърди буци и болка когато пропуснем кърмене. А след изв. време той започва да иска по-често да е на гърдата, което или потвърждава съмнението, че намаля млякото или е от зъби  :(
nimika аз давам АР преди дневно кърмене като теб. И при мен цеденето е трудно, но ми направи впечатление, че ми поомекнаха гърдите от известно време и стана по-безболезнено цеденето. Може да пробваш на известни интервали и при теб също да стане  :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #863 -: Декември 15, 2011, 13:55:33 pm »
Няма логика да намалее "общото" кол.кърма заради две пропуснати кърменета.Просто такова "общо" количество не съществува.Кърмата се нагажда според съответното хранене,не според общото.Сутрин има повече кърма,защото "логиката" на природата е,че след нощна пауза детето е по-гладно,примерно.
Някой по-горе писа,че гърдите са умна работа.Вярно е. :)
Иначе би било невъзможно да се кърми до късна възраст.Я си представете едно дете на 14м,ходещо на ясла,работеща майка която по цял ден е на крак и дори не си вижда детето с часове,камо ли цедене.Прибира го в 16ч и го кърми преди лягане в 20ч.Тя как би имала кърма?Ама има,всичко се нагажда,природата си знае работата.Стига да й дадем малко шанс,да сме по-уверени в себе си,спокойни че всичко е наред и да не се втелясваме в супер грамажи и минутки.
 :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #864 -: Декември 15, 2011, 15:27:21 pm »
Няма логика да намалее "общото" кол.кърма заради две пропуснати кърменета.Просто такова "общо" количество не съществува.Кърмата се нагажда според съответното хранене,не според общото.Сутрин има повече кърма,защото "логиката" на природата е,че след нощна пауза детето е по-гладно,примерно.
Някой по-горе писа,че гърдите са умна работа.Вярно е. :)
Иначе би било невъзможно да се кърми до късна възраст.Я си представете едно дете на 14м,ходещо на ясла,работеща майка която по цял ден е на крак и дори не си вижда детето с часове,камо ли цедене.Прибира го в 16ч и го кърми преди лягане в 20ч.Тя как би имала кърма?Ама има,всичко се нагажда,природата си знае работата.Стига да й дадем малко шанс,да сме по-уверени в себе си,спокойни че всичко е наред и да не се втелясваме в супер грамажи и минутки.
 :)

 :good_post:
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #865 -: Декември 15, 2011, 20:24:51 pm »
Момичета,вашите бебоци как сучат? Насучат се и започват да си "вършат техните работи" като спане,игра и т.н.?
Питам,защото малката започна да ми върти номера. Сукне малко,пусне,оглежда се,гука,усмихва се,даже често се случва да си поиграе и после се "сеща",че не се е донахранила. Така можем и един час да се кърмим(примерно казано).
[/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #866 -: Декември 15, 2011, 20:51:53 pm »
 :lol: Красе,добре дошла :D Госпожицата вече се озърта,а :wink: Споко,това абсолютно нормален процес на израстване и трябва много да те радва.Вече се осъзнава,че около нея се случват разни неща.Вижда по-далеч,ослушва се и всичко й става интересно.Най-малкото може да я разсее от храненето.Радвай се!Детето ти се развива прекрасно :)
Кърменето сега ще е малко предизвикателство.Ако има как се усамотявай - притъмнено,тихо.Шал,кърпа през рамо...Предупреди домашните да не шават напред назад.Период е,ще отмине.Много скоро и кърменето ви ще стане кратко,мисля.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #867 -: Декември 15, 2011, 22:19:05 pm »
fibo,успокои ме,че е само период :)
Аз съм се заканила на госпожичката,че ще й слагам превръзка на очите и тапи в ушите и така ще се кърмим :lol:
Моята баба ме беше предупредила,че ще започне да се оглежда,ама не съм и предполагала,че ще пуска от най-малкия звук клюкарчето малко :lol:
[/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #868 -: Декември 19, 2011, 12:00:33 pm »
нашия татко  нарич Калоян , малък клюкар . Страшна работа е-голямо оглеждане падаше. а само мъжа ми да ми заговори или се движи , докато се кърмим  - като ветропоказател се въртеше  малкия. И още де.

Питане за мен -абе едни газове , едно чудо е при мен .То от бременноста  бях така и още :oops:
Активен въглен дали мога  да пия , или някакви пробиотици ли ?


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #869 -: Декември 19, 2011, 18:22:10 pm »
krasi(ahiito), много добра идея за тапите  :D. Лошото е, че на нашата госпожица и устата трябва да й запушвам - научи се да мънка, докато яде, освен, че се озърта :(
Да се оплача, моите гърди или не са от "най-умните" или нещо с бебето не им съвпада интелигентността. Хубаво, че сутрин има повече, ама беба обикновено вечер й се отваря глътка, когато няма нищо :(. Не знам как да реша този проблем. Цеденето направо ще ме довърши, ако трябва пак да почвам :(
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #870 -: Декември 19, 2011, 18:47:03 pm »
 Това с вечерната недостатъчност на мляко е нормално явление. Не са ти глупави гърдите, Ванюшкааа :). Аз пия повечко чай, особено от обяд натам. И да ти кажа, на мен вечер не ми достига мляко, когато през деня не съм яла достатъчно, също и преди да ми дойде цикъла / макар в една друга тема да се дразнят от този израз ;)/
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #871 -: Декември 19, 2011, 19:13:47 pm »
И аз не знам стига ли ми вечер кърмата,не ми ли стига?! От около седмица малката започна вечер да се буди през два часа да суче.Ако съдя по памперсите - даже е увеличила броя на напишканите памперси.Бях чела някъде,че от това клюкарстване през деня,вечер си насмагали с яденето,ама дали това е причина да се суче толкова често вечер?
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #872 -: Декември 19, 2011, 19:26:28 pm »
И Ивана се озърташе при най-малкият шум и правеше едни звуци толкова неприятни, че имах чувството, че ще ми секне кърмата от тях :-).


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #873 -: Декември 19, 2011, 20:23:43 pm »
Краси, да не са започнали да я мъчат зъбките вече?
  09.11.2007
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #874 -: Декември 20, 2011, 07:44:26 am »
Жабче,и аз това си мислех,че взе горкото да точи едни лигиии...Ама това вече е за друга тема :)
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #875 -: Декември 20, 2011, 08:14:37 am »
Краси не е задължително. Андеа също точи лиги. Ивана също започна да се слюнчи на тази възраст и бяхме убедени че и растат зъби, особено понеже тя ревеше много. В крайна сметка обаче, първите зъби и излезнаха чак на 11 месеца, така че не бяхме познали.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #876 -: Декември 20, 2011, 09:57:09 am »
 И ние се убедихме, че лигите не са предшественици на зъбките, на всяка цена. Коко се лигави от двумесечен, и то яко. Обяснението ми е, че към втория месец започват да функционират каналчетата за сълзичките, появяват  се сополките,лигите също. абе, уводняват се дечицата в един момент :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #877 -: Декември 20, 2011, 11:01:33 am »
То ясно,че се лигавят,защото се очовечват :lol: ама малката от скоро започна да точи лиги като ротвайлер :lol: аз за това и споменах лигавенето.Ама естествено,че това не означава,че я мъчат зъбките.Просто си го имам като едно на ум,че мозе да е това,но може и да не е :wink:
[/url]
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #878 -: Декември 20, 2011, 14:10:04 pm »
Красе,и ние на вашата възраст започнахме едно ненормално будене през 2ч.Прекарах месец и кусур във будуване.От недоспиването се инервих,преуморих,кърмата ми намаля.Беше един кошмарен  месец,на края на който реших че ще дам АМ през  ноща.И през тази нощ спах!И може някой да се сърди тука,но аз спах - и детето ми спа.Ясно ми беше вече че се е будил от глад.Съжалих само,че не се светнах от самото начало и преживяхме един малък ужас.Бих те посъветвала,да пробваш с АМ при първото събуждане ако приема шише.Ако не,можеш да пробваш с оризова каша преди сън,а с кърма при първото нощно будене.Знам сега,че някой ще кажат че ви е рано за ядене и т.н. Но се замисли за това като вариянт.Не е нужно да е баш гъста каша,едни 150мл АМ със 3-4 малки лъжички оризова безмлечна,например.Може,ако имаш изцедена кърма да дадеш нея със шише през ноща.
Това са трите вариянта които ти предагам.
И не е до недостиг на кърма,това със нощното будене.А детето вече спи по-дълбоко,буди се да яде,но отново заспива докато се храни.И просто се "залъгва" за кратко.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #879 -: Декември 20, 2011, 22:16:23 pm »
И аз като Fibo слагам 2-3 лъжички оризова каша в последното ядене в 21 часа.
Детето спи до 6-6:30 часа.
Преди се будеше по няколко пъти, цокне малко колкото да засити гладеца и заспива. След 2 часа пак гладна.
София е била на възрастта на бебето на Краси, когато се будеше по няколко пъти. Спомням си ясно, защото чаках да стане на 4 месеца, за да сложа една мензурка каша в млякото :wink:
След оризовата каша първата вечер се събуди в 5 часа 8O
След няколко вечери измести в 6-6:30 :wink:
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 22:22:55 pm от Ники »