0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #940 -: Декември 30, 2011, 18:16:59 pm »
 Да добавя по повод разранените зърна. Избягвай зърната да играят ролята на биберон. Именно това води до разраняване, а също съм забелязала, поне аз само тогава съм имала разранени зърна, когато съм взимала Калоян при мен да спи и му подавам нощем зърното. Тогава, явно съм сънена и не го придърпвам достатъчно близо до мен и по този начин го карам да дърпа зърното, сиреч, не го захапва съвсем до основата.

 В началото какво правех / не, че сме имали проблем де, но все пак /, подавах зърното и изчаквах бебо хубаво да отвори устичката, да може да захапе и ареолата, вкарвах зърното по-близо до горната устничка, ако не се получи, вместо да продължа кърменето, махах зърното от устата му, като си помагах с пръст и започвахме отново...
 
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #941 -: Декември 30, 2011, 22:47:24 pm »
Зай, аз лично нямам какво да добавя като съвет, различно от казаното от момичетата.
Мога да ти препоръчам да потърсиш съвет от Хедра, това е блогът й http://xedra.wordpress.com/about/ С нея се запознах в Консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом и останах очарована. Вкъщи е идвала и друга консултантка от НАПК, но разликата между двете беше от небето до земята. На Хедра съм й писала за какви ли не въпроси във връзка с кърменето, включително и за други тревоги във връзка с бебето. Отговаряла ми е обстойно и своевременно. Стискам палци!

*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #942 -: Декември 31, 2011, 11:19:19 am »
Момичета, изключително съм ви благодарна за съветите. По повод рефлукса - ходихме на гастроентеролог, каза Мотилиум, антирефлуксно мляко и повдигане на легълцето и държане на бебето изправено.

Относно зърната - още на 7ия ден идва вкъщи една мама от НАПК, мисля, че беше консултант. Показа ми как да засуква бебето правилно - все още не съм убедена, че успявам всеки път. Гледам да са й обърнати навън устничките (с горната много рядко се получава, не знам защо така и консултантката не успя да я обърне, аз съм с плоски зърна може би затова), да няма трапчинки в бузите като суче, да отваря широко уста и да й допира брадичката до гърдата. Имам чувството, че понякога тя си чеше венците в гърдата ми, не знам защо така.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #943 -: Декември 31, 2011, 12:07:52 pm »
Момичета, изключително съм ви благодарна за съветите. По повод рефлукса - ходихме на гастроентеролог, каза Мотилиум, антирефлуксно мляко и повдигане на легълцето и държане на бебето изправено.
Абе той хубаво е казал, ама нали се кърмите. При положение, че бебето не повръща, да те кара да спреш да кърмиш ми се вижда прекалено. Дори и да повръщаше, ако си качва, пак не спират кърменето.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #944 -: Декември 31, 2011, 18:42:02 pm »
опасявам се, че съм съгласна с боби, по-добре е да е на кърма детето, още повече, че си говорим, че не яде достатъчно. зная, че има идея, че това е крайно мнение, но особено когато има проблем със храносмилането звучи логично, че храната, която е направена за коремчето на бебето ще е по-добра от изкуствената, а и има изследвания за това какво става с микрофлората на стомаха когато започнат да пият ам.моля не скачайте, само казвам какво съм чела, не съм пуснала линка досега, за да не се връщаме към разговора добро ли е или не ам.

ако детето наддава и е спокойно не е ли по-добре да си останете на кърмене? оризовото брашно може лида се разтваря с кърма, май не можеше нали? иначе това би бил друг вариант.

аз да ви питам, боляли ли са ви гърдите? мен от известно време ме болят - не зърната, а самите гърди и в спокойно положение ме наболват, но ако е отгоре ми или се опре бебето върху мен си ме боли сериозно. малко ми е притеснено, защото от преди бременността имам бучки - доброкачествени, но имам и фамилна обремененост, пък и не зная дали като кърмя някой въобще ще ми обърне внимание да ме погледне. записаха ми час за 6 месеца след като спра да кърмя, но да се надяваме, че това ще е след около поне 2 години, така че се чудех дали някоя от вас е имала подобен проблем?

честита ви нова година, монго здрави, усмихнати и кърмени бебета и майки
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #945 -: Декември 31, 2011, 20:15:51 pm »
опасявам се, че съм съгласна с боби, по-добре е да е на кърма детето, още повече, че си говорим, че не яде достатъчно. зная, че има идея, че това е крайно мнение, но особено когато има проблем със храносмилането звучи логично, че храната, която е направена за коремчето на бебето ще е по-добра от изкуствената, а и има изследвания за това какво става с микрофлората на стомаха когато започнат да пият ам.моля не скачайте, само казвам какво съм чела, не съм пуснала линка досега, за да не се връщаме към разговора добро ли е или не ам.
Че кърмата е най-доброто за новородено бебе няма въобше спор. Само искам да вметна, че тя е по-полезна по други причини - антитела и други фактори.   Микрофлората  ( не на стомаха, а червата,защото в стомаха няма микрофлора) се променя, но това не значи, че е лошо.


  
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #946 -: Декември 31, 2011, 21:13:20 pm »
Момичета, изключително съм ви благодарна за съветите. По повод рефлукса - ходихме на гастроентеролог, каза Мотилиум, антирефлуксно мляко и повдигане на легълцето и държане на бебето изправено.
Абе той хубаво е казал, ама нали се кърмите. При положение, че бебето не повръща, да те кара да спреш да кърмиш ми се вижда прекалено. Дори и да повръщаше, ако си качва, пак не спират кърменето.

Не е ставало дума изобщо да спирам кърменето. Написала съм го по-горе, че сме на смесено хранене сме (и то като казвам смесено, дохранвам понякога и то само вечер). Ева така и така вече отказва да яде с шише (дори цедена кърма), така че основно се кърмим.

Весело посрещане на новата година! :D

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #947 -: Януари 01, 2012, 12:13:25 pm »
Момичета, не знам за къде ми е въпроса, но понеже е свързан с кърменето ще го задам в тази тема. Кърмещите момичета, как  сте с цикъла? Аз освен едно зацапване преди две седмици, не съм имала никакъв цикъл след раждането. Кърмя само сутрин и вечер. Чудя се дали е задължително да се спре кърменето, за да се възстанови МЦ, или има някакъв период от време, след който просто трябва да ми дойде ? 10 месеца ми се струва много все пак...
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #948 -: Януари 01, 2012, 15:04:22 pm »
Не мисля, че има период. Индивидуално е. На някои им идва цикъла още на втория-третия месец след раждането, въпреки че кърмят на поискване, на други чак като спрят да кърмят. На мен цикъл ми дойде чак 2 години след раждането. Тръгнах на работа, рязко разредихме кърменията през деня и два месеца по-късно се сдобих с цикъл. Зацапвания не съм имала преди това.
По принцип цикъл може да се появи, когато станат по-големи паузите между кърменията - липса на нощно кърмене, заместено хранене т.е. паузи около 6 часа и повече. 
  09.11.2007
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #949 -: Януари 01, 2012, 16:16:43 pm »
Да Жабче, и аз това с паузите го бях чувала, но явно при мен не действа...През деня паузите са по 10-12 часа и то от 3 месеца е така  :dontknow:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #950 -: Януари 01, 2012, 19:02:37 pm »
 osi_10 :dontknow:

Да бе, и аз това се чудя. От 1-2 седмици се цедя сигурно само по един път и то не "изкарвам" кой знае какво, ама цикъл няма. Сигурно ще се появи тези дни  osi_10


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #951 -: Януари 02, 2012, 01:09:52 am »
С епикризата от раждането имах право на един преглед по каса,не съм го ползвала.Когато бузана стана на 3 месеца отидох на контролен преглед(аг)в поликлиниката.Прегледа ме с УЗ,взе ми микробиология и цитонамазка.Всичко добре,но като питах кога ще ми дойде отговора и беше:Това никой не може да каже.Много индивидуално било.Можело да кърмя и да нямам,а можело да имам и пак да кърмя.За всеки случай ми каза като навърши детето 6 месеца пак да отида да видела какво се случва.Това е което аз знам,loriane
« Последна редакция: Януари 02, 2012, 01:11:27 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #952 -: Януари 02, 2012, 09:04:03 am »
Аз Ивана си я дохранвах от вторият месец, но докато не спрях да кърмя напълно ( 6тия месец) цикъл въобще не съм имала. Първият ми е шял да бъде месец след като съм спряла. Казвам шял, защото тогава съм забременяла с Андреа. Сега с Андреа ми дойде пак месец след като спрях да я кърмя напълно.


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #953 -: Януари 02, 2012, 11:42:08 am »
Благодаря ви момичета! Явно при мен няма да има докато не спра да кърмя .
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #954 -: Януари 02, 2012, 12:35:31 pm »
 При мен дойде миналия месец. Беше си истински цикъл. Правим паузи от по 8ч нощем от много време. Този месец,обаче не дойде. Около дните на цикъла усетих, че Калоян стана по-нервен при цокане, явно си имаше хормонална промяна, а оттам и вкуса на кърмата се беше променила, но кървене нямаше. Предстои ми преглед при гинеколог и най-вероятно ще видим дали се е възстановила овулацията

 Имам приятелка, която кърми, но и дойде още на втория месец / Тя прави паузи от самото начало от 7ч сутринта до 13ч
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #955 -: Януари 02, 2012, 16:20:18 pm »
Аз имам цикъл от месеца след раждането.
Родих на 01.07.2011, първи цикъл на 5.08.2011 и от тогава всеки месец 8)
Първите три месеца София беше само на кърма, най-дългата пауза е била 4 часа.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #956 -: Януари 03, 2012, 17:59:12 pm »
И аз се сдобих с цикъл миналата седмица. Кърмя сутрин в 6 и 10ч, и вечер в 21ч. Цедя се в 15 и понякога нощем - в 02ч. Цикъла ми е доста обилен - мина ми на ум дори да ползвам останалите ми превръзки за родилки 8O Преди раждането винаги е бил по-скоро оскъден. И при мен даде отражение на кърменето - преди началото му количеството рязко намаля. Много ми се иска да кърмя още дълго момчетата - дано да не са големи тези "кризи"
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #957 -: Януари 03, 2012, 19:02:51 pm »
И при мен все още няма цикъл, въпреки че след 3-я месец имах зацапване и като отидох на лекар ми каза че до няколко дни ще ми дойде. Е тези няколко дни още не са дошли. поисках направление от личнта преди около месец, според нея не било проблем че нямам цикъл и не ми даде.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #958 -: Януари 04, 2012, 03:57:10 am »
литето, не би трябвало да има проблем да кърмиш като ти дойде цикъла - има жени кърмят по над 3-4-5 години, така че споко. но ще питам като се видя с консултантката ми  по кърмене, тя обикновено ми праща статии по въпросите, които й задавам и ако прати ще споделя с вас.

днес бебето пропусна обедното си кърмене - хапна си доста броколи и там каквото имаше на масата за обяд. много е странно - хем й се радвам, хем ми е тъжно. знам, че сме го говорили вече, ама и аз да си кажа. като се замисля - идва началото на края, макар и да се надявам не още дълго време. лека ви нощ и между другото за много години, да сте живи и здрави с много усмихнати и щастливи деца (и мъже, но нали  :wink:)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #959 -: Януари 04, 2012, 04:52:19 am »
литето, не би трябвало да има проблем да кърмиш като ти дойде цикъла - има жени кърмят по над 3-4-5 години, така че споко. но ще питам като се видя с консултантката ми  по кърмене, тя обикновено ми праща статии по въпросите, които й задавам и ако прати ще споделя с вас.

днес бебето пропусна обедното си кърмене - хапна си доста броколи и там каквото имаше на масата за обяд. много е странно - хем й се радвам, хем ми е тъжно. знам, че сме го говорили вече, ама и аз да си кажа. като се замисля - идва началото на края, макар и да се надявам не още дълго време. лека ви нощ и между другото за много години, да сте живи и здрави с много усмихнати и щастливи деца (и мъже, но нали  :wink:)
На мен също ми беше много тъжно като спирах да кърмя. Много странно чувство беше, защото хем си поплаках, хем още на следващият ден се чувствах невероятно свободна. Може би защото вечно бях раздвоена между желанието си да я кърмя и мъчението, което кърменето беше за мен. Може би ако имах достатъчно кърма и не трябвапе да се мъча да помпам непрекъснато, може би тогава щеше да ми е само мъчно, знам ли.