0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #840 -: Декември 09, 2011, 02:56:35 am »
боби, мерси, това значи, че трябва да се откажа от бисквитките, а сега тя като се храни с нас, моето хранене е намалено драстично и те ме спасяват, но няма как ще слабеем и хубавеем  :wink:
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #841 -: Декември 09, 2011, 11:21:02 am »
 Еленка, не съм прочела всичко, но от "бързите" захари също се качва, ако не ги изразходваш веднага, така да се каже... 
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #842 -: Декември 12, 2011, 22:08:01 pm »
Момичета, много благодаря за отговорите, аз съм като пиян морков - не знам вече кой ден е и кога е ден и кога е нощ. Вчера бях твърдо убедена, че имам млченица, мазах с Клотримазол моите зърна, но бебето няма никакви признаци. После почнах да се наблюдавам кога ме боли и стигнах до извода, че е пряко свързано е с кърменето. Има и известен дискомфорт при мокрене, но само при миене, не при взимане на душ. Накрая реших, че имам болезнено слизане на млякото. Хапвам по един папаверим ако много ме боли. Дано е това, че млечницата много ме плаши.


 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #843 -: Декември 12, 2011, 23:01:23 pm »
 На мен педиатъра ми каза,че млечницата не е страшна...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #844 -: Декември 12, 2011, 23:10:59 pm »
Зай, преди 7-8 страници намерих това: http://xedra.wordpress.com/2010/04/25/vasospasm/

Чак тогава се светнах, че мен от това ме е боляло.  :(

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #845 -: Декември 12, 2011, 23:25:41 pm »
А аз се сетих, че Лецитин много помага! Аз пиех някакъв Бг производство по3-4 таблетки дневно, когато имах проблем със слизането, запушен канал с бяло топче или тръгвах да правя мастит.
[/url][/url]
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #846 -: Декември 13, 2011, 00:32:33 am »
Даа, побелява зърното! Мислех, че е от сукането и че е нормално. Определено отговарям на профила - винаги съм имала проблеми с оросяване на крайниците. Пия Лецитин също. Благодаря ви много, ще продължаваме да се борим.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #847 -: Декември 13, 2011, 02:47:52 am »
Зай, за съжаление, при мен това състояние премина след 3-ия месец. Дано при теб е по - кратко.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #848 -: Декември 13, 2011, 05:12:00 am »
боби, мерси, това значи, че трябва да се откажа от бисквитките, а сега тя като се храни с нас, моето хранене е намалено драстично и те ме спасяват, но няма как ще слабеем и хубавеем  :wink:

Ама защо трябва да се отказваш от каквато и да е храна заради това? Няма такова нещо, това са измислици, които не знам защо продължават да се разнасят из изнтернет и от уста на уста. Да, вярно е, че кандидата вирее по-добре със захар... в лабораторията. В човешкият организъм, това че ядеш повече захар не значи, че ще има повече захар там, където се намира кандидата.  Зарежи ги тези неща. Ти което ти е в повече го правиш на мазнини, не на захар по гърдите :-).  За да я изтормозиш от глад чрез твоята диета, ще трябва първо ти да умреш и тя пак ще има какво да похапне :-).


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #849 -: Декември 13, 2011, 09:55:00 am »
момичета , какво точно е усещането при запушен канал ?

Калоян от няколко дни много бързо се дърпа от лявата гърда .Поначало там имам по- малко мляко . Не я усещам да ме боли или нещо друго , но е някак си малко по- твърда от дясната . Макар снощи да изпитах някаква тъпа болка навътре в гърдата , но отмина.
Или просто бързо  я изсмуква ? Но определено предпочита дясната .Така се притеснявам , че лявата остава неизпразненаи да не намалее лактацията , а без това кърмата не ми е  много.


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #850 -: Декември 13, 2011, 10:03:10 am »
Нимика, на мен няколко пъти ми се е случвало да имам запушен канал. Усещането е неприятно и боли, на мястото, където е запушването се напипват възелчета. Първият път , когато ми се случи се обадих на консултант по кърмене , посъветва ме да изцедя малко от гърдата и да правя компреси със зелев лист. Така че си боли запушване, може да си имала, но като си кърмила от нея да се оправила.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #851 -: Декември 13, 2011, 10:38:45 am »
Аз също често имах запушен канал и наистина се напипват възелчета, като топчици.
Загрявах мн добре гърдата под силна, топла струя и после правех масаж посока на зърното и изцеждах, до дупка. Отпушват се с много кърмене или цедене.

Също и аз пиех Лецитин, помагаше ми.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #852 -: Декември 13, 2011, 11:28:20 am »
 и Калоян понякога се дърпа бързо от едната гърда и аз му предлагам другата... без да е имало проблем. Може в момента да не му харесва дебита от тази гърда, настроение и др. Запушване съм имала два пъти и ги оправях с горещи душове и масаж ииии бебе на гърда.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #853 -: Декември 13, 2011, 14:58:48 pm »
зай, спокойно не толкова страшна млечицата, особено ако не я чакаш да се разлее навсякъде. ние вече се оправихме - поне няма побеляване в устата й и мен ми минаха гърдите. макар, че както казват можеш да имаш проблем с кандидата и без да има видими симптоми при теб или бебето. а ако е проблем с оросяването дано отмине бързо.

боби, благодаря ти за инфото, щото и аз така си мислех, че няма как да ставам "по-сладка" като ям сладко, но друго си е като ти го каже някой дето това му е работата. много е странно как човек загубва вяра в здравия си разум и способността да мисли, когато става въпрос за детето му. пия си мляко и си хапвам сладко, щото иначе трябва гладна да ходя.

само да кажа, понеже и тук и в другата тема го срещам няколко пъти - това, че гърдите ви не са толкова пълни колкото първите месец-два, не означава, че ви намалява млякото. по принцип ако си кърмите на поискване и няма пауза от повече от 4 часа повече от веднъж в денонощието няма как да ви намалее млякото, така че спокойно - може да има разлика коя гърда кога се е нагодила да произвежда повечве, но след като детето ви не е гладно всичко е наред.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #854 -: Декември 13, 2011, 16:04:39 pm »
 абсолютно съм съгласна с Еленка... и да добавя слушайте бебоците, докато сучат. Ако  преглъщат, мляко има  :lol:
 Моите стават пълни като "евтин силикон", само нощно време, когато правим пауза от 6 и повече часа...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #855 -: Декември 13, 2011, 16:31:32 pm »
ами то и ние  правим вечер голяма пауза  , ама  хич не ми се става да се  цедя  :?. То цеденето ми е много омразна и противна работа , а и  блажен сън ...
Плюс това   вече   гърдите сутрин не са ми така "напращял силикон " , както в началото като взе да  премахва нощното хранене -тогава щяха да се пръснат на сутринта. Сега вече са меки и спокойни .
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 16:41:41 pm от nimika »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #856 -: Декември 13, 2011, 16:45:38 pm »
 не се цедя
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #857 -: Декември 13, 2011, 16:51:43 pm »
дидонче , при теб млякото е в изобилие .При мен малко е "кът "  , та за това казвах , че едно цедене  през  ноща , когато не похапва , може би    било от полза  , ама реших ,че по-добре да поспивам и си отпочивам  .


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #858 -: Декември 13, 2011, 22:50:53 pm »
дидонче , при теб млякото е в изобилие .При мен малко е "кът "  , та за това казвах , че едно цедене  през  ноща , когато не похапва , може би    било от полза  , ама реших ,че по-добре да поспивам и си отпочивам  .
И не правиш зле,почивката нощем е сигурна кърма сутринта :wink:
Аз също не цедих,и аз мн мразех :lol: Кърма далеч не съм имала в изобилие,просто достатъчно.Кърмих 13м.Така или иначе кърмата си се регулира,като захраних,докърмвах след пюрето - кърмата ми се беше така нагодила,че беше точно за едно "дохранване" :)После кърмих само сутрин  и вечер,накрая само сутрин - по цял ден не съм го слагала на гърда,а кърма пак си имах във точните часове.
Така че спокойно,в часовете когато ти трябва - ще има.Има жени кърмят до 2-3г.Това са деца ходещи на ясла/детска,да не мислите че тези майки се цедят през деня,че да има за вечерното кърмене :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #859 -: Декември 14, 2011, 01:57:05 am »
нимика, не са ти напращяли гърдите, защото се е регулирало количеството мляко, разбра ли са, че няма нужда да произвеждат и за нощното кърмене, умни са това гърдите, не е шега работа. а, че цеденето е омразна работа, напълно подкрепям, опитах, но реших, че не е за мен, дано не ми се налага.