0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #820 -: Декември 03, 2011, 13:52:09 pm »
миси, имай в предвид, че нещаша много се променят и е съвсем възможно човека да започне да си се събужда пак като поотрасне и започне да иска повече мляко. при нас така стана. ако можеш и особено ако ти е некомфортно, изцеждай се, както ти е писала и сперанца, но пък иначе си се наслаждавай на съня, че не се знае докога ще е :)

аз да се оплача и тук - ади е с млечица. засега не е особено болезнено, надявам се да не стане, че като си спомня лятото какво беше, ми се доревава. някой знае ли бабешки лекове за гъбички. дали си на антимикотици, но ми се ще по-бързо да се оправим. и това е от преумора и отнерви. така че не се пре-кървайте. лошото е, че не мога да ям шоколадовите си бисквити, които като цяло ме поддържат жива.

Прочети тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0 има доста неща за лечението на млечница


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #821 -: Декември 03, 2011, 21:01:20 pm »
аз да се оплача и тук - ади е с млечица. засега не е особено болезнено, надявам се да не стане, че като си спомня лятото какво беше, ми се доревава. някой знае ли бабешки лекове за гъбички. дали си на антимикотици, но ми се ще по-бързо да се оправим. и това е от преумора и отнерви. така че не се пре-кървайте. лошото е, че не мога да ям шоколадовите си бисквити, които като цяло ме поддържат жива.
Защо не може да си ядеш бисквитите?
 Бебетата праявят млечница, защото определена част на имунната им система е недоразвита.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 21:04:01 pm от Bobbie »


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #822 -: Декември 04, 2011, 08:11:22 am »
Силве, момичетата са ти написали, но да добавя и аз. Яж си всичко. Ако някоя храна те притеснява, просто не прекалявай с нея. Аз например бях забелязала, че дребните понасят зле кафе и боза. Съответно ги спрях и работата се оправи. Колики като цяло почти не са имали.
Боби, нали при кандидоза трябва да се избягват въглехидратите, предполагам, че затова.  :wink:
  09.11.2007
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #823 -: Декември 04, 2011, 09:13:40 am »
Боби, нали при кандидоза трябва да се избягват въглехидратите, предполагам, че затова.  :wink:
Е да  де и аз си помислих, че това е идеята, защото съм го чувала това твърдение, ама реших да попитам. А иначе - не е вярно това, че трябва да се избягват въглехидрати. Никаква връзка няма, само разни псевдо лечители ги пишат тези неща по интернета, все едно са факт, а те не са.

Б.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #824 -: Декември 04, 2011, 12:12:45 pm »
Боби, нали при кандидоза трябва да се избягват въглехидратите, предполагам, че затова.  :wink:
Е да  де и аз си помислих, че това е идеята, защото съм го чувала това твърдение, ама реших да попитам. А иначе - не е вярно това, че трябва да се избягват въглехидрати. Никаква връзка няма, само разни псевдо лечители ги пишат тези неща по интернета, все едно са факт, а те не са.

Б.

Да не се имат в предвид простите въглехидрати?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #825 -: Декември 04, 2011, 14:12:59 pm »
сперанца, благодаря за статията, някой от хранителните добавки си ги взех. но на всичко отгоре от снощи съм с повръщане и болки навсякъде по мускулите и кожата. най-вероятно няма връзка, но ми прави живота много труден.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #826 -: Декември 05, 2011, 05:04:20 am »
Да не се имат в предвид простите въглехидрати?
Да, това май имат предвид.


  
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #827 -: Декември 05, 2011, 07:55:26 am »
Момичета имам болка в задната горна част на едната гърда, нямам буци, не боли повече при кърмене, но е от 1-2 дни. Имате ли идея от какво може да е?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #828 -: Декември 05, 2011, 11:59:20 am »
Момичета, децата ви имат ли млечни корички по главата? третирахте ли ги с нещо или оставихте сами да си паднат? Аз попрочетох по интернет(вкучително и мазане с зехтин, но не ми се ще много много) но се колебая какъв продукт да използвам. Бихте ли ми препоръчали някакъв?

Опс, обърках темата. извинявам се за спама  :oops:
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 12:35:24 pm от ivanita »


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #829 -: Декември 05, 2011, 12:30:40 pm »
Момичета, децата ви имат ли млечни корички по главата? третирахте ли ги с нещо или оставихте сами да си паднат? Аз попрочетох по интернет(вкучително и мазане с зехтин, но не ми се ще много много) но се колебая какъв продукт да използвам. Бихте ли ми препоръчали някакъв?

20 мин. преди къпане мажеш с бебешко олио и после решиш, къпеш и готово, за няколко дни трябва да се махнат


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #830 -: Декември 05, 2011, 14:32:43 pm »
Момичета имам болка в задната горна част на едната гърда, нямам буци, не боли повече при кърмене, но е от 1-2 дни. Имате ли идея от какво може да е?

И на мен ми се случваше редовно. Особено ако съм имала задържане на кърма. Запушено каналче е по всяка вероятност, боли като натъртено. Масажирай с кръгови движения мястото по посока на зърното докато детето суче от тази гърда. Пробвай да смениш няколко пози на кърмене, за да натоварваш различни каналчета.
  09.11.2007
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #831 -: Декември 05, 2011, 14:40:02 pm »
Момичета, децата ви имат ли млечни корички по главата? третирахте ли ги с нещо или оставихте сами да си паднат? Аз попрочетох по интернет(вкучително и мазане с зехтин, но не ми се ще много много) но се колебая какъв продукт да използвам. Бихте ли ми препоръчали някакъв?

Опс, обърках темата. извинявам се за спама  :oops:
Аз мазах с бебешко олио и после паднаха с ресане много лесно.  Ивана имаше ама чак на 8-9 месеца.


  
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #832 -: Декември 05, 2011, 15:09:55 pm »
Здравейте, когато ми слиза млякото усещам боцкане в гърдите, но боцкане е доста меко казано, болката е разпъваща и пареща, мислех, че е нормално, но вчера ме се образува бучка в едната гърда. Моля ви, кажете колко силна е болката от слизането на млякото, за мен е нетърпима на моменти, не преувеличавам, наистина е силна?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #833 -: Декември 05, 2011, 17:44:40 pm »
Зай,и при мен до скоро беше доста силна болката при слизане на кърмата.И сега на моменти ме боли,но не чак толкова.И бучки ми са се получавали-запушен канал.Запушвали са ми се канали от неподходящ сутиен(мислех си,че докато изсъхне сутиена за кърмачки мога да си слагам обикновен,ама съм била в голяма грешка).За отпушването на канал,не правя нищо особено.Слагам бебка по-често на нея гърда и сменям позите при кърмене.Но гледам да съм по-надвесена над бебка,за да може и гравитацията да помага(така бях чела някъде).Първия път като ми се запуши канал,напълних един памперс с топла вода и го налагах на гърдата си,масажирах,горещ душ придружен с масажиране и изцеждане-лудница.Установих обаче,че бебка ми отпушва каналите най-добре :)
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #834 -: Декември 05, 2011, 17:48:44 pm »
Здравейте, при мен нямаше силна болка като слизаше кърмата, но се е случвало да има запушване и обикновено масажирах както Жабче е казала, от края на гърдата посока зърното и то под топла струя вода. Също по 2-3 на ден амсажирах с едно мало на Веледа слециално за кърмачки и то много ми помагаше.
http://www.bioslunceluna.com/shop/maslo-za-g-rdi-po-vreme-na-k-rmene-weleda.html

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #835 -: Декември 05, 2011, 19:40:46 pm »
зай, това, което описваш много ми прилича на гъбички - мен така ме болеше първия път когато имах млечица - имаш ли също разранени зърна, изглеждат ли по-розови или червени, стават някак си лъскави зърната. огледай също детето дали има бели петънца в устата или обрив на дупето - на моето бебе има две черти на дупето, там където се допира до памперса. много е неприятно и обикновено топлото увеличава болката, затова пишат преди кърмене да се слага лед на зърната, ако е непоносимо, за да се обезчустват. не се шашкай ако е това, лекува се.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #836 -: Декември 05, 2011, 20:52:46 pm »
При мен по-скоро гъделичкаше като слизаше кърмата. Но, както е казала Елена, при млечница се получават едни силни пронизващи бодежи, когато слиза млякото. Зърната са яркорозови, може да са разранени. Чува се един цъкащ звук като суче бебето, много характерен. Просто не се получава добре вакуум.
Имала съм няколко пъти, в първите месеци. При мен се получаваше като слагах силиконовите предпазители на Авент, защото иначе постоянно бях подгизнала в кърма. Мажех себе си и устичките на децата с Дактарин орал гел.
За сутиените - най-добре без банели, по възможност нека са памучни, да не ви стягат. Аз известно време не понасях ни банели, ни дантели, всичко ми боцкаше, пречеше.
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 20:56:16 pm от Жабче »
  09.11.2007
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #837 -: Декември 05, 2011, 20:59:41 pm »
За млечницата до колкото знам и при самото кърмене болят гърдите.
При мен,когато слиза кърмата усещането е,че каналите толкова много се разтягат,че все едно ще се спукат.Но това е само докато слезне кърмата,после няма никаква болка.Не знам при Зай как е.
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #838 -: Декември 06, 2011, 02:35:11 am »
краси, мисля, че това за което ти говориш се казва painful let down или болезнено слизане на млякото, пиша го на английски, ако някой иска да го гугълне.

извинете за връщането назад, но какво са простите въглехидрати?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #839 -: Декември 06, 2011, 04:20:33 am »
извинете за връщането назад, но какво са простите въглехидрати?
Захарите. Глюкоза, фруктоза, малтоза, лактоза, сукроза. Изискват малка обработка, за да се усвоят от организма.

Комплексните въглехидрати изискват повече обработка, за да се усвоят. Те са нишесте и фибри.