0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #760 -: Ноември 25, 2011, 15:15:58 pm »
А къде са тези банки за кърма, къде има?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #761 -: Ноември 25, 2011, 15:57:04 pm »
didon,
При мен също с възстановяването на цикъла/ок. месец след спиране на лохиите/ имаше сериозно намаляване на кърмата, а педиатърката ни ми обясни,че и вкусът се променя- става някакси солена- при всички жени е индивидуално, защото зависи от нивата на хормоните. При мен нещата се оправяха към втория-третия ден.Кърмих активно 8 месеца, а изцедена кърма давах до 1г. 11м.Не се тревожи, ще се оправи положението!
Банка за кърма има само една. Доколкото си спомням литър кърма струваше ок. 3лв. Но въпросът е дали си заслужава? Нали смисълът на кърменето е в това, че кърмата е уникална течност, създадена от тялото на конкретна майка за конкретно бебе? Нали се променя с растежа на детето, адаптира се? Тогава какъв е смисълът да се дава чужда кърма, стерилизирана и събирана от майки на бебета в различна възраст?
Когато ми се наложи да дохранвам, много внимателно разгледах тази възможност и стигнах до извода, че за доносено, здраво бебе това е безсмислено.Не се тревожете толкова ако се наложи да дохранвате или изцяло да минете на АМ! Това не е отрова, все пак!Съвременните млека са с добри формули и се понасят добре, дори и от най-малките бебета.
Ако може да се кърми- супер, ако-не- в днешно време поне има алтернатива!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #762 -: Ноември 25, 2011, 16:32:53 pm »
Дидон, аз с у доволствие бих прочела съветите, които си получила, в даден мометн биха били полезни.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #763 -: Ноември 25, 2011, 17:09:17 pm »
 Така, тогава започвам.
 Значи, ние се храним в 19ч , 21ч и после сън до 5ч /понякога  и повече/. Голямата пауза, от 8ч и повече е и основната причина за възстановяване на цикъла.
 Ако бебето откаже да яде и тази вечер в 21ч поради малко мляко, е желателно да се изцедя, защото паузи от 11ч със сигурност ще предизвикат намаляване на кърмата.
 В периода на криза да добавя още едно вечерно хранене, в нашия случай примерно към 23ч. /ние имахме такова, но постепенно отпадна/
 Естествено мога да подпомогна с лактогонен чай, жито и др., но основното си е самото кърмене.
 Понеже ние сме вече големи, на първи правим 5 месеца, и ще започваме така или иначе захранване, за предпочитане е да опитам да дам оризова безмлечна каша през деня / т.е да захраня / и после да я направя като вечерно хранене в 21ч, когато е кризата. Това било по-добре, отколкото да давам АМ с шише, защото, както знаем има много бебчета, които след среща с шишето, отказват да сучат активно или въобще...
 
 Обикновено кризите породени от месечния цикъл започват няколко дни преди кръвотечението и продължава още малко след това. Обикновено се забелязва, че бебето иска да суче по-често. Аз го забелязах това нещо, но си помислих, че е отново скок в растежа. Цикъла изобщо не ми е минал през акъла :oops:

 Ако обаче това се случи при по-малко бебе, ще е наложително цедене в критичните часове, когато то отказва да суче. Така де, задължително, ако искаме да продължим да сме само на кърма

 Днес Калоян заспива на гърдата и аз не го махам, да може да стимулира.
 Ще пиша утре как сме били тази вечер

 Дано да съм преразказала разбираемо съветите. Ако имате въпроси, питайте
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #764 -: Ноември 26, 2011, 11:11:35 am »
Тъкмо си мислех, че нещата при нас са се нормализирали и от вчера пак проблем. Жорко яде на 3 часа, с продължителност на кърменето 30/40 минути, после се оригва доволно, даже повръща малко и след 5 минути започва едно тръшкане, махане с ръце, яко ритане с крака, ръмжене... абе все едно не е ял от дни. Аз му давам пак зърното, но тази превъзбуда или агресия (не знам как да я нарека) продължава и той клати глава във всички посоки, недоволства, дърпа ми зърното, което много боли. Реших, че може да нямам кърма, но като започна да се цедя си има. Давам залъгалка и с нея се държи по същия начин - почервенява целия от яд, сърди се, сумти, ръмжи и яко ритане и ръкомахане. Даже повърна през носа и през устата едновременно - мисля си че е от преяждане, защото кърменето ни продължи около час и гърдите ми бяха добре изцедени.
Вчера бяхме на лекар и за месец е наддал 900 грама, като сме само на кърма, дори вода не иска да пие. Вчера ни сложиха ваксина против хепатит, възможно ли е промяната в поведението му да се дължи на това?

Днес ми дадоха електронна везна, та сега ще видя какво количество изяжда на едно хранене.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #765 -: Ноември 26, 2011, 11:18:43 am »
Миси, успокой се- 900 грама само на кърма е предоволно наддаване, как няма да повръща като преяжда човека
вода не му трябва- моите са живи и здрави без да са пили вода по 1 година, че и кусур- дори и на 40 градуса, просто са сукали по-честичко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #766 -: Ноември 26, 2011, 15:49:12 pm »
misi, и аз имам същия лакомник на същия режим и със същия проблем. Аз вече не слагам повторно на гърда, защото това само влошава положението - повече газове, по-често акане. Седнала го държа на бедрата си полулегнал и масажирам коремчето, понякога го люлея настрани. Или го слагам да легне на гърдите ми и потупвам гръбчето като при уригване. Вчера за пръв път го сложих и във вибриращ шезлонг и много му хареса. Стига да не го върна директно по гръб в леглото, е доволен. И разбира се биберончето ни е пръв приятел.
Понеже вече суче по-бързо и активно, от вчера го кърмя до 20 минути и ако се успи, не настоявам и не го храня повече - сякаш е по-спокоен и не сумти, ръмжи и протестира както преди.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #767 -: Ноември 26, 2011, 16:00:27 pm »
Има ли вариант да си купувам кърма вместо АМ  :? .

Аз мога да ти подаря кърма. Всичката кърма е изцедена при стелиризирани помпи и контейнери.
Напоследък от доста майки чувам, че дори и при захранване майката продължава да има кърма за храненията, които не се заместват. Ето защо реших, че (живот и здраве) беба ще стане на 6 месеца и на събраната кърма ще й мине трайността, а няма смисъл да я хвърлям. Надявам се и тогава да продължавам да я кърмя, освен в тези часове със заместено хранене.
Моята кърма е събирана в периода след 15 септември (беба се роди на 1 септември), тъй че е още "прясна". Всеки контейнер е надписан със съответната дата. Основната цел на цеденето при мен бе да увелича лактацията. Нямам големи запаси, но за седмица ще свършат работа за някое новородено бебенце. Така хем няма да минавате на АМ, хем ще имате време и сили да се поуспокоите и да съберете сили и увереност.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #768 -: Ноември 26, 2011, 17:13:05 pm »
Като прочетох за запасите, че си помислих, че половиния фризер поне е пълен  :D и се чудя да съжалявам ли че цедя много трудно и никога не съм го правила да замръзявам, а 1-2 пъти да облекча или да видя има ли кърма.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #769 -: Ноември 26, 2011, 17:21:11 pm »
Благодаря ти

А колко замразена кърма имаш?

На смесено хранене сме, от мен колкото изсмуче, към 30 мл. съм изцеждала и 60 ам.Все ми се струва, че не му стига.

Колко мл. АМ трябва да изяжда през първия месец на хранене?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #770 -: Ноември 26, 2011, 17:34:32 pm »
Виж си схемата на кутията, ориентировъчно толкова, вече според зависи килограмите ви и индивидуалните нужди, брой хранения - някой пропускат нощните или ядат на по-голям интервал.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #771 -: Ноември 26, 2011, 17:54:04 pm »
Когато ходих в Консултативния кабинет по кърмене в МД и аз зададох същия въпрос, колко да изяжда бебето. Отговориха ми, че няма норма, така, както аз не изяждам всеки път едно и също количество храна.
Различните контейнери са с различно количество кърма. В началото събирах много малко, имало е случаи по 10 мл. и от двете гърди. Та така през деня заделях малко по малко и на 24 часа замразявах заделеното. Ако проявяваш интерес - да ходя и да разгледам колко приблизително е.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #772 -: Ноември 26, 2011, 19:06:36 pm »
misi, и аз имам същия лакомник на същия режим и със същия проблем. Аз вече не слагам повторно на гърда, защото това само влошава положението - повече газове, по-често акане. Седнала го държа на бедрата си полулегнал и масажирам коремчето, понякога го люлея настрани. Или го слагам да легне на гърдите ми и потупвам гръбчето като при уригване. Вчера за пръв път го сложих и във вибриращ шезлонг и много му хареса. Стига да не го върна директно по гръб в леглото, е доволен. И разбира се биберончето ни е пръв приятел.
Понеже вече суче по-бързо и активно, от вчера го кърмя до 20 минути и ако се успи, не настоявам и не го храня повече - сякаш е по-спокоен и не сумти, ръмжи и протестира както преди.

И аз се опитвам да направя това, днес ми се получи на следобедното хранене - заспа след 20 минути сукане и чак не можах да повярвам, че не иска предлаганото от мен зърно. Обаче в повечето случаи като започне да ръмжи, да се тръшка и да се бори за храна ми става жал и му давам пак. А и след всички прочетени статии за кърменето, че трябва да се дава да суче винаги когато детето иска, понякога давам залъгалка и се питам дали е правилно...
Да се коригирам от предния пост - наддали сме не 900, а 980 грама за един месец. Изписаха ни 2.920 а сега сме 3.900 :) имаме бузки вече.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #773 -: Ноември 28, 2011, 17:45:08 pm »
Здравейте мами. С най-голямо удоволствие се присъединявам към вас  :wink:
Прочетох темата по диагонал, защото нямам много време с малката ( не съм сменила линииката си даже  :oops:).
Питането ми е за замразяването на кърма. Всяко изцеждане ли замразявате, независимо от количеството , или събирате от 2-3 изцеждания?
Аз прибирам в хладилник 2-3 изцеждания за деня и замразявам 1 доза от около 100 мл.
но не знам дали това е правилният вариянт?
Вие какво ще кажете?
Благодаря предварително.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #774 -: Ноември 28, 2011, 17:55:38 pm »
Мисля, че е правилен иначе ще имаш 10000 дози по 20-30мл и после ще трябва да ги събираш, а то толкова съдове...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #775 -: Ноември 28, 2011, 18:51:02 pm »
Здравейте мами. С най-голямо удоволствие се присъединявам към вас  :wink:
Прочетох темата по диагонал, защото нямам много време с малката ( не съм сменила линииката си даже  :oops:).
Питането ми е за замразяването на кърма. Всяко изцеждане ли замразявате, независимо от количеството , или събирате от 2-3 изцеждания?
Аз прибирам в хладилник 2-3 изцеждания за деня и замразявам 1 доза от около 100 мл.
но не знам дали това е правилният вариянт?
Вие какво ще кажете?
Благодаря предварително.

 И аз правя така. Правилно е.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #776 -: Ноември 28, 2011, 19:23:58 pm »
Дианче никога не смесвай кърмата, която замразяваш. Или смесвай и давай за деня, замразената трябва да си е на дози, каквото си изцедил, замразяваш.
Това ми го е казал консултант по кърмене, все пак съм замразила над 100л кърма.
цедях, слагах  в плик и замразявах.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #777 -: Ноември 28, 2011, 19:30:21 pm »
Дианче никога не смесвай кърмата, която замразяваш. Или смесвай и давай за деня, замразената трябва да си е на дози, каквото си изцедил, замразяваш.
Това ми го е казал консултант по кърмене, все пак съм замразила над 100л кърма.
цедях, слагах  в плик и замразявах.
БРАВО Николина - 100 л ?????? 8O 8O 8O


Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #778 -: Ноември 28, 2011, 19:31:04 pm »
Значи, ето какво открих:

Можете да добавите прясна кърма към такава, която вече сте замразили, ако първо сте я охладили за около половин час и тя е по-малко количество от тази, към която я прибавяте.

Това е от този сайт http://missby.wordpress.com/2008/01/08/store-milk/


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #779 -: Ноември 28, 2011, 19:33:34 pm »
краси(ахито), правят такива неща бебетата, таман си помислиш, че сте се разбрали по повод съня и те започнат да се събуждат на час и половина. освен температурата, от това, което аз четох по въпроса може да е от скок в растежа и тогава ще мине за седмица-две или има един период, който е по-дълъг около четвъртия месец когато започват отново да се събуждат. дано отмине при вас.

девойки с малки бебета :) не се шашкайте и не им давайте ам без нужда. кърмата ви си е напълно добре и достатъчна, вярвайте си на бебето и си го дръжте на гърда колкото иска. всичката друга "работа" може да изчака месец и нещо докато започне да се храни на по-големи интервали. тогава пък ще имате друг проблем докато гърдите ви свикнат на по-рядкото хранене, аз перях тениски като за световно.

пп николина, какви са тези 100 л замръзена кърма? на мен цеденето ми е изключително досадно, болезнено и не го практикувам, засега се оправяме без.

успех на всички ви