0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #660 -: Октомври 24, 2011, 01:12:51 am »
Намерих упътването. Права си, че е точно обратното и за тези с дупките пише млякото да не се дава на детето. В упътването няма инструкции колко максимално дълго може да се съхранява млякото, включително когато е престояло до гърдата.
А ти носиш ли ги повече от 40 минути, каквото максимално време се дава в упътването?  
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 01:27:42 am от azalea »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #661 -: Октомври 24, 2011, 09:18:54 am »

Покажете ми ги тия контейнери не съм ги виждала, а и не мога да ги намеря.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #662 -: Октомври 24, 2011, 10:44:58 am »
 Ето ги М-и
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=2014

 Азалейка, да, нося ги повече от 40 мин. То, навън и нощно време няма как да ги мия на толкова :(
 Обаче разсъждавам така, щом кърмата може да престои до 6ч на стайна температура, явно няма проблем примерно да се събере нощното мляко само със стерилизирането им вечерта
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #663 -: Октомври 24, 2011, 13:10:52 pm »
Didon, направо ти завиждам за количеството кърма - и мойте гърди прокапват, ама нямам достатъчно кърма :(
Ако имаш годна кърма в излишък може пратиш малко на тук  :wink: :lol:
Не знам дали въпроса ми е за тук, но Боги последните дни не може да се изходи по голяма нужда. Два пъти ползвахме термометъра но не искам да го приучавам така. И като се изака, не е много течно акото, а по-скоро полутечно. Дали имаме запек, и възможно ли е да е от АМ което му давам. Позвам НАН сенситив.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #664 -: Октомври 24, 2011, 13:38:23 pm »
По принцип казват че Нан запича, аз затова не съм купувала. Нашия също ака трудно и не всеки ден, напъва доста чак връща, но нали трябва да се научи и да напъва и го оставям, ако положението е непоносимо и са минали 2 дни слагам глицеринова свещичка-не се абсорбира от организма само го кара да напъва още.
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #665 -: Октомври 24, 2011, 13:42:48 pm »
Аз пък реших, че явно ще е вредно за гърдите да се ползват по-дълго, затова следвам инструкциите.
Малката я оставям след къпането и храненето към 24:00 да спи колкото си иска. Тя се буди към 5 обикновено и до тогава се е посъбрало мляко, даже от дясната гърда тече по чаршафа. Та затова като усетя "теч" бързам да ги сложа и после пак заспивам и я чакам да се събуди. Лошото е, че като спя и се въртя явно не уплътняват добре и понякога се излива и по сутиена, като допълнително съм сложила и от хартиените подложки. То това да ми е проблемът, де. Не се оплаквам.
Момичета, случвало ли ви се е да усещате нещо като бодежи отпред към зърното? Усещането е като някакво боцкане отвътре, не е по време на хранене, а между храненията. Малко е досадно, та се чудех от какво/защо е?
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #666 -: Октомври 24, 2011, 13:46:14 pm »
Аз усещам такива боцкания като слиза млякото, а спане със сутиен не мога да си представя оставям го да си тече и сменям чаршафи, блузи.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #667 -: Октомври 24, 2011, 15:06:52 pm »
Ето ги М-и
http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=2014

 Азалейка, да, нося ги повече от 40 мин. То, навън и нощно време няма как да ги мия на толкова :(
 Обаче разсъждавам така, щом кърмата може да престои до 6ч на стайна температура, явно няма проблем примерно да се събере нощното мляко само със стерилизирането им вечерта

Дидон, според мен проблемът не е толкова в стайната температура, отколкото в телесната ти. Все пак, не мога да твърдя, че за 40 мин на 37 градуса млякото ти става негодно. Опитай го  :wink:.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #668 -: Октомври 24, 2011, 15:39:38 pm »
по повод на контейнерчетата, аз бях писала до тях с въпрос дали събраната кърма може да се дава, те бяха казали, че не го препоръчват. обаче пък дидон вече колко месеца така прави, нямат проблеми, та не зная.

аз престанах да спя със сутиен, откакто ми беше притиснал едно каналче и три дни ходих с топли компреси, но пък при мен изглежда производството се регулира, защото от доста време вече не тече така обилно както преди.

азалеа, аз имах доста болезнени периоди, когато точно както ти описваш като ток или иглички вътре в гърдата и около зърното. бях си решила, че са гъбички, но се оказа, че било просто болезнено слизане на млякото. това, което на мен ми помогна когато много ме болеше беше честото кърмене. като усетех напрежение я слагах на гърдата. защото иначе става омагьосан кръг - боли като слиза млякото, затова гледаш да поотложиш кърменето и то боли повече. при мен беше това, но ако се засили може би ще е добре да видиш да не се гъбички все пак. дано не е така.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #669 -: Октомври 24, 2011, 17:34:30 pm »
 Ми, аз тази кърма я замразявам, давала съм само няколко пъти от нея. То всъщност като се напълни контейнерчето, а то става веднага след кърменето, го изливам в пликче и го прибирам в хладилника, та си е годно. Чуденката ми е по-скоро дали след това трябва веднага да стерилизирам контейнерчето / подплънката/, или мога да я измия с гореща вода? До сега съм стерилизирала винаги, когато реша, че ще запазя млякото, обаче е много досадно и по тази причина повечето дава фира.
 Но пък щом някои мами изобщо не стерилизират шишетата на бебетата, явно няма да е проблем и за контейнерите.

 Иначе според мен, също е годно само това мляко, което се събира по време на храненето. Другото, което по малко се е стичало, не бих го давала... не знаеш колко часа е престояло, особено ако сте били на разходка

« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 17:39:48 pm от didon »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #670 -: Октомври 24, 2011, 17:40:50 pm »
Ми, аз тази кърма я замразявам, давала съм само няколко пъти от нея. То всъщност като се напълни контейнерчето, а то става веднага след кърменето, го изливам в пликче и го прибирам в хладилника, та си е годно. Чуденката ми е по-скоро дали след това трябва веднага да стерилизирам контейнерчето / подплънката/, или мога да я измия с гореща вода?



Значи нищо й няма на кърмата. Обаче за контейнера ти трябва сапун. Поне според мен  :). Аз не стерилизирам.

И за да избегна снизходителните усмивки, реших да поясня, че сапунът е като отговор на ".. или мога да я измия с гореща вода...".
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 18:06:00 pm от elle22 »
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #671 -: Октомври 24, 2011, 17:53:11 pm »
Е миенето е задължително то и ние не ядем в една чиния всеки път. :D
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #672 -: Октомври 24, 2011, 18:06:36 pm »
 Благодаря момичета!
С общи усилия, стигнахме до решение    :youwoman:
Ще ги мия с бебешкия  Бочко преди да започнем храненето, а сутрин и вечер - стерилизация,както и до сега... Това доста ще ме облекчи и насърчи да събирам повече кърма...

И тук да кажа, наистина съм готова да помогна на някой. Няма да мога да изхранвам изцяло бебчето, но все пак ще е от полза да се дава и кърма

 
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #673 -: Октомври 24, 2011, 18:12:37 pm »
Имам един въпрос, ако някой може да ми отговори ще съм много благодарна  :)
Кърмя Евгени сутрин и вечер задължително. През деня не винаги, но се случва когато заспива или когато е леко кисел да му дам да си сукне. Предстои ми да мина на ТЕЛК и там задължително ми искат рентгенова снимка на бял дроб. Колко време след снимката мога да кърмя? Да вземам АМ или до няколко часа ще мога пак да кърмя?
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 18:15:38 pm от iv_z »


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #674 -: Октомври 24, 2011, 18:16:14 pm »
 Ив, виж тук
 http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=34567
 до колкото разбрах, не е проблем,но можеш да изцедиш млякото, което е непосредствено след снимката
 Успех
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #675 -: Октомври 24, 2011, 18:18:04 pm »
Мерси, Дидон за линка  :) Сега ще прочета.


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #676 -: Октомври 24, 2011, 18:30:46 pm »
Дидон аз използвам дезинфектант на Чико или един на хапчета като няма на Чико и не стерилизирам просто като ги измия и ги пускам вътре там слагам и играчките тя водата ни е толкова лоша че ако ги варя стават мътни и ми стоят грапави.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #677 -: Октомври 24, 2011, 21:08:48 pm »
Имам един въпрос, ако някой може да ми отговори ще съм много благодарна  :)
Кърмя Евгени сутрин и вечер задължително. През деня не винаги, но се случва когато заспива или когато е леко кисел да му дам да си сукне. Предстои ми да мина на ТЕЛК и там задължително ми искат рентгенова снимка на бял дроб. Колко време след снимката мога да кърмя? Да вземам АМ или до няколко часа ще мога пак да кърмя?
Няма нужда въобще да чакаш и една минутка. Рентгеновите лъчи преминават през теб и не оставят вещества в теб т.е. кърмата ти не става радиоактивна. Чака се,ако си правила изследвания с някакъв инжектиран контраст ( който си е радиоактивен препарат) или нещо от сорта,защото влиза в организма ти, но за снимка няма нужда.
http://www.breastfeeding.com/all_about/all_about_myths3.html

Боби


  
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #678 -: Октомври 25, 2011, 00:00:53 am »
Аз изцеждам само вечери и то защото нямам представа след колко часа беба ще се събуди, а не ми се ще да задържам кърма. Иначе не спя със сутиен, слагам го едва към 5 часа, когато млякото тръгне да протича, защото като е мокър чаршафа почвам да се дразня.
А ако са гъбички не трябва ли бебето да има млечница или нещо такова.
 Май наистина е слизане на млякото.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии!
« Отговор #679 -: Октомври 27, 2011, 20:49:02 pm »
азалея, ако са гъбички и в устата на бебето би имало - бял "налеп" по езика или по лигавицата, но основно се гледа езика. изглежда си като мен с болки при слизането на млякото. проблемът с цеденето нощем е, че ще продължаваш да правиш мляко вечер, докато се цедиш. знам, че хората цедят докато им олекне, не докато решат, че гърдата е празна. при мен ми мокреше известно време, но в момента се е регулирала кърмата и потича по съвсем малко около обичайното време за хранене на детето.

дидон, хич не го мисли тогава. а за стерилизирането аз знам пак от консултант по кърмене, че помпи и други пособия се мият след ползване, но се стерилизират веднъж на ден. аз намерих едни кърпички на медея за стерилизиране специално на помпи и други, защото това ми изглеждаше добър вариант, сега ще ги ползвам за залъгалките (не че ади много ги яде), но може би и в бг има. съжалявам, че днес го водим този разговор, защото аз утре сутринта летя за към бг и можеше да ти донеса ако искаш от тях, сори.