0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #140 -: Април 20, 2010, 20:40:09 pm »
Да ви разкажа какво направих аз. Днес бях в София при проф. Мартинова, тя е имунолог. Тя потвърди, че ЛАД е индикация за АИ. Впечатлена съм от докторката. Тоест, според мен не е необходимо да се прави нищо предварително преди да се направи това изследване. На български това са анти-левкоцитни антитела. За сега знам, че се прави само при нея, в Пирогов. 
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #141 -: Април 20, 2010, 22:11:52 pm »
teodor, моля те, когато имаш време, напиши нещо повече за професорката и за изследването!
Ти на консултация ли беше при нея? Как я откри? :)
Направи ли това изследване и кога ще имаш резултат? (М/у другото, не се ли прави и в Плевен. Мисля, че съм чела коментар на Конова за него, но... може и да греша)
Според проф.Мартинова, някъде в България прави ли се АИ? При нея?! или другаде...
И последно.... според нея, от резултатите на изследването може ли категорично да се каже "налага се АИ" или "не се налага" или както примерно при НК клетките, попадаме в "зоната на здрача"?

Извинявай за многото въпроси, но дори след като изтрих половината, останаха толкова :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #142 -: Април 21, 2010, 09:29:45 am »
Въобще не се притеснявай, нали знаеш всичко, което правим, за това го пишем и тук, ако на нас не ни помогне, то се надяваме да помогне на останалите , които имат подобен проблем. За съжаление тая тема в България е точно в "зоната на здрача". Понеже не съм много добре с английския, помолих моята сестра да превежда от чужди сайтове. Тя ме пита - Защо никой не ти е казал за ЛАД? Докторката е категорична, че именно ЛАД е индикация за АИ, изследването се измерва с проценти, тоест ако антителата са под 50 % се прави АИ. Даже говорих с нея и за HLA типизирането, по-точно я попитах ако ЛАД е над 50 % ,че не е необходимо да се прави HLA.
Как я открих - след като разбрах какво означава ЛАД, се обадих в нашето ВМИ. От там ми казаха, че не правят такова изследване и ме насочиха към Института по хематология в София. Обадих се в института, от там обясняват, че вече не правят и те ЛАД и ми дадоха телефона на професор Мартинова и така се свързах с нея.
За Плевен не знам дали правят ЛАД. Да има коментар на Конова и тя също е на мнение, че понижените антилевкоцитни тела са индикация за АИ. 
За това дали в България се прави АИ, не съм питала, защото аз съм по склонна за Германия, естествено ако има показания за това. А иначе в България доколкото знам АИ правят в клиниката на братя Тодорови. Не съм питала нищо конкретно за там. Разказа ми, че преди години с друга докторка правили експеримент с присаждане на кожа и тогава от 32 присаждания има 32 бебета. Но преди това са правили ЛАД и HLA типизиране.

   
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #143 -: Април 21, 2010, 09:47:48 am »
За NK клетките, дали имат отношение към АИ също не съм питала. По принцип отидох за ЛАД. От това, което разбрах, за NK клетките, терапията е имуновенин. Всеки случай е индивидуален, на мен освен ЛАД ми пусна и някакъв ANCA скрининг и още изследвания, които направих веднага като се върнах от София. То този момент никой не ми е предлагал или искал да правя такъв вид изследвания. Като са готови изследванията може бе ще имам повече информация.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #144 -: Април 21, 2010, 11:34:19 am »
Много ти благодаря за изчерпателната информация!  :youwoman:
Моля те, пусни ми на "лични" координатите на проф.Мартинова.
Имам и още 1-2 въпроса (ще ти ги задам тук, защото може да интересуват и други момичета).
Проф.Мартинова в Пирогов ли приема? Има ли приемни дни и с нея лично ли се уговаря консултацията или през регистратура?
За колко време излизат резултатите от изследванията и колко струват (поне горе-долу)?

Още веднъж, благодаря! :D

____

А ей това не го разбирам... Как може при такъв резултат, да е останало само експеримент :(
Разказа ми, че преди години с друга докторка правили експеримент с присаждане на кожа и тогава от 32 присаждания има 32 бебета. Но преди това са правили ЛАД и HLA типизиране.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #145 -: Април 21, 2010, 12:02:18 pm »
Професор Мартинова приема в Пирогов. Хубаво е да се свържеш с нея предварително по телефона, ако искаш консултация, защото тя се плаща. Ще ти напиша цените на изследванията, които аз правих на лични. До понеделник чакам резултата, тоест за около седмица. За съжаление някой неща остават само експеримент. То ние знаем само част от него, целите му може да са били съвсем други и накрая изводите да са насочени към съвсем различни неща и аз не знам. Казах го просто като интересен факт, който всъщност подкрепя факта, че има смисъл от АИ.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #146 -: Април 21, 2010, 13:29:21 pm »
Браво, teodor! Дано пътечката, която откри, да ни изведе от тъмната имунологично-генетична гора на някоя светла полянка :D
Може да не ми е тук решението на проблема, но поне да не губя повече време да го търся в тази посока....

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #147 -: Април 21, 2010, 21:10:35 pm »
Plumeria, много ти благодаря за милите думи. Днес направо се разплаках. Дори и сега ми се насълзиха очите като пиша. Надявам се наистина, да успеем да си помогнем и да стигнем до така желаното бебче.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #148 -: Април 27, 2010, 12:34:17 pm »
Момичета, ЛАД теста ми е отрицателен. Нямам нито едно антитяло, нула. Това е. Трябва да направя АИ. Дано това да ми помогне.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #149 -: Април 27, 2010, 13:09:42 pm »
Момичета, ЛАД теста ми е отрицателен. Нямам нито едно антитяло, нула. Това е. Трябва да направя АИ. Дано това да ми помогне.
Дано това е пътят, който ще те изведе до сбъдване на мечтата ти.
Надявам се да продължиш да споделяш с нас, стъпките си занапред. Мнозина от нас разчитат на този проправен път.
 Благодаря ти, че ни помагаш.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #150 -: Април 27, 2010, 16:02:30 pm »
teodor, дано това да означава, че вече си открила проблема и решението му! Дано това да е последната крачка към успеха!
Къде мислиш да направиш АИ?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #151 -: Април 27, 2010, 16:53:06 pm »
Crow, благодаря за милите думи. Пак ревах, ама и аз съм една. Очите ми пак са пълни със сълзи.  Дано наистина това да е последната крачка към успеха, че вече 8 години направо нищо не ми остана. Дано вратичката, която открихме се окаже правилната.
 Plumeria, комуникацията с Германия не върви добре, май ще е Гърция.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #152 -: Април 27, 2010, 18:00:00 pm »
Не се притеснявай мила,важното е че сте открили причината. Дано това да е твоята терапия и съвсем скоро да имаме поводи да ти честитим .От сърце ти го желая! :)
Недей да тъжиш вече си на финалната права!
Дръж ни в течение.
 :hug2:
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #153 -: Април 27, 2010, 21:09:53 pm »
Melody01, благодаря. Обещавам няма да рева вече. По-силна съм с вас. Ще пиша като има нови неща.
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #154 -: Април 27, 2010, 22:29:56 pm »
teodor , ако не е тайна каква е цената на изследването ЛАД? И нали правилно съм разбрала, че изследването се прави в Пирогов при професор Мартинова?Благодаря предварително  :flower:
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #155 -: Април 27, 2010, 22:49:53 pm »
Melody01, благодаря. Обещавам няма да рева вече. По-силна съм с вас. Ще пиша като има нови неща.
:D Така те искам миличка - заедно ще успеем !!!  :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #156 -: Април 28, 2010, 09:07:38 am »
teodor , ако не е тайна каква е цената на изследването ЛАД? И нали правилно съм разбрала, че изследването се прави в Пирогов при професор Мартинова?Благодаря предварително  :flower:
:ask:
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #157 -: Юни 07, 2010, 09:19:03 am »
момичета изчетох цялата тема и всичко ми беше много полезно, тъжно е че сами сме принудени да си търсим причините за неуспеха, а всъщност това трябва да е работа на лекуващите ни лекари ноооо такъв ни бил късмета да сме с такива проблеми в БГ. Както и да е. и понеже тук получих доста отговорои на които моят лекар не ми е отговорил, пак тук ще питам още нещо, което не ми е ясно. Аз съм с тубарен проблем. имам 3 неуспешни опита инвитро и 1 със замразени ембриони-трансфер винаги на 5-ти ден,перфектни ембриони, ЧХГ-винаги 0,00. Т.е. явно дори не се стига до имплантация. Правила съм имун. и ген.изследвания при Конова- всичко е в норма. Та въпросът ми е АИ подходяща ли е за мен - липса на имплантация, т.е от статиите които сте постнали става ясно че се прилага при повтарящи се помятания,  а също така   
при неуспех при АРТ"е възможно също да има имунологични предпоставки за това. Предположението е, че при тези пациентки се стига до загнездване, но тези бременности се отхвърлят екстремно рано, още преди теста за бременност" някъде другаде бях чел а че клетките на ембриона се атакуват още при опит да се вгнездят, или малко след като се вгнездят, но пък тогава "излъчват" минимални стойности на ЧХГ които не се отчитат на кръвен тест.
ОФФФФФ малко се отнесох май, въпросът ми е дали АИ е подходящ за проблеми с имплантацията? Има ли момичето с такъв проблем на който да е помогнала АИ.
А другият ми въпрос и по - скоро молба е момичетата които ще правят HLA типизиране в александровска болница биха ли могли да попитат дали може да се изпрати кръв по куриер? Същия е въпросът за LAD изследване в Пирогов, ако можете да ми пратите телефон за връзка за двете на лични също ще съм ви благодарна.
Благодя и успех на всички!
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 09:21:51 am от dessi-kk »
*
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #158 -: Юни 07, 2010, 10:44:44 am »
Dessi-kk,хубав въпрос, но тук в България труден отговор. От това, което аз знам, че в други страни АИ се прилага след неуспешни АРТ процедури. Но какъв е успеха, ако можеш да намериш, ако знаеш английски. Тук при нас като не са прави, няма статистика и оттам няма как да знаем със сигурност какъв е процента успеваемост. Хубаво е да направиш ЛАД теста, дори и само за твоя информация.
За куриера не мога да ти кажа. Но моето мнение е, че на място си е най-добре, можеш да си направиш консултация с доктора.
Re: Активна имунизация или "изоимунизация"
« Отговор #159 -: Юни 08, 2010, 14:57:10 pm »

ОФФФФФ малко се отнесох май, въпросът ми е дали АИ е подходящ за проблеми с имплантацията? Има ли момичето с такъв проблем на който да е помогнала АИ.
А другият ми въпрос и по - скоро молба е момичетата които ще правят HLA типизиране в александровска болница биха ли могли да попитат дали може да се изпрати кръв по куриер? Същия е въпросът за LAD изследване в Пирогов, ако можете да ми пратите телефон за връзка за двете на лични също ще съм ви благодарна.
Благодя и успех на всички!

Деси, извинявай,
но явно си чела доста без да си разбрала/материята не е лесна разбира се/.
1. АИ се прави точно при ПРОБЛЕМИ С ИНПЛАНТАЦИЯТА при АРТ, тя стимулира т. н. защитни антитела, които защитават ембриона.
2. Има ли момичета с проблеми при импл. на които е помогнала АИ - ами аз съм такова момиче :D /мисля, че ти изпратих линк към моята история. Има поне още 3 такива, които аз лично познавам.

Успех

П. П. Четох някъде, че след АИ, успешна бременност и раждане, тези антитела се запазват теоретично за цял живот.
Ами аз май го потвърждавам - живот и здраве към края на ноември чакам второто си дете. След 16 години, доживях да забремененя по най-нормалния начин :D