0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Neopholic Meta и мутация MTHFR
« -: Февруари 19, 2007, 13:45:50 pm »
От листовката на Неофолик Мета:

Всяка таблетка съдържа 0.4 мг L-метилфолат. L-метилфолатът е активната форма на фолиевата киселина, която участва като коензим в биосинтезата на аминокиселините и базите на нуклеиновите киселини.
...
Фолиевата киселина в организма изпълнява своите функции, едва след като се превърне в L-метилфолат. Дотогава тя не е активна и няма биологично действие. Превръщането на фолиевата киселина в L-метилфолат е сложен и многостепенен процес, който при 12% от бременните жени не може да се осъществи поради генетичен дефект.

Съпоставка на метаболизма на Неофолик Мета спрямо фолиевата киселина:

Фолиева киселина  :arrow: Дихидрофолат :arrow: Тетрахидрофолат :arrow: 5,10 Метилен THF :arrow: L-метилфолат, като генетичният ефект е в стъпката от предпоследната до последната форма;

Неофолик Мета :arrow: директно L-метилфолат.

Ето защо при тези жени съществува риск от раждане на дете със спина бифида, въпреки приема на фолиева киселина, докато при прием на Неофолик Мета този риск се елиминира.


Имате ли някакъв коментар? Ако е открит "ключът от бараката", защо лекарите продължават да изписват фолиева 4 мг?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2007, 13:56:42 pm »
Фреши, идея нямам, но разбрах, че другите форми на Неофолик са спряни от продажба в мрежата. Може би и от производство са спряни.
Нали знае, докато се задвижи нашата система, колко време минава :?.
Аз вече втора опаковка мета пия, но резултати...нъц. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2007, 14:01:37 pm »
Дали може да се счете това обяснение за достатъчно надеждно - т.е. мога ли тогава да не пия препоръчаната 10-кратно по-голяма доза, дали наистина с Мета този проблем изцяло се елеминира? 8O

(За хомозиготна мутация се препоръчва 4 мг фолиева на ден.)
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2007, 14:04:55 pm »
Най-добре питай д-р Тодорова или който ти е изписал голямата доза.
Но все пак си мисля, че това не променя нуждата от повече ФК при такава мутация.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2007, 15:51:46 pm »
Фреши на мен с такава генна мутация ми предписаха направо Неофолик Мета, пия по 4 хапчета на ден.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2007, 11:13:57 am »
голямата доза я няма защото им е скъпо да я регистрират :x. гадове. 0.4 минава просто за хранителна добавка (или нещо от сорта) и няма нужда от спец регистрация.
не съм убедена в това което си цитирала от листовката. още повече че преди време питах томи тодоров какъв е случая. точно беше излязла мета-та на пазара. той каза че е проверил и принципно се очаква и мета 4.0 обаче...кога...това е една друга тема.
аз продължавам на високата доза - 5.0. внасям си я от германия. фреш, ти имаш вариант - англия. защо не си го ползваш.
мъчно ми е за другите момичета, които нямат нашите възможности да си внасят лекарства.
бях писала вече ама темата пропадна в небитието. на красно село има аптека която се ангажира да внася лекарства при поръчка. фк от 5 мг също. неприятна е цената но е вариант за тези, които нямат друг избор.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2007, 11:43:07 am »
Лили, колко точно е неприятна цената?
Аз взех неофолик мета за 10 лв.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2007, 11:46:58 am »
позабравила съм вече - писах лятото по темата. по спомени
за 1 оп - ок 70 лв
за 2 оп - ок 100 лв
за 3 оп ок 180 лв
става въпрос за оп от 100 табл.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2007, 11:48:30 am »
10х.
На мен ми се вижда поносимо
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2007, 11:53:58 am »
изрових си старото мнение с точните цени. ето го
Цитат
в една аптека ми казаха че имат възможност да внесат (тайничко) до 4 опаковки фк от 5 мг х 100 табл едната опаковка. срока на доставка е 2 седм. сега цената е малко стряскаща
1оп - 75 лв
2 оп - 125 лв (по 62,50)
3 оп - 175(?) лв (по 58,33)
4 оп - 228 лв (по 57)
при по-внимателно пресмятане какво излиза. една опаковка стига за малко повече от 3 мес, което в най-евтиния вариант е под 19 лв на мес.
ако се купува неофолик 0.4 и се пият по 10 табл дневно ни трябват малко повече от 3 кут месечно и при новата цена това е малко повече от 27 лв мес. значи немския вариант излиза пак по-евтин ако се преглътне първоначалния шок. ако някой има интерес да казва.
другия вариант е ако някой има възможност да си поръча от германия индивидуално и да му излезе по-евтино като не плаща на аптеката посредник да не се колебае да го направи
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2007, 13:55:15 pm »
Фреши на мен с такава генна мутация ми предписаха направо Неофолик Мета, пия по 4 хапчета на ден.

Роби, чия е препоръката?

Лили, а бе голям проблем - в Англия 4 мг само с рецепта - и логично де, хората да не се объркват. Ако ходиш в Германия, да ти заръчам?

Интересно, ако това в листовката е вярно, и приемаш тази форма, която е след мутацията (т.е. мутацията ти пречи да го докараш до тая форма, а така направо я приемаш) - би следвало това да елиминира мутацията и да се приравнява на нуждата на жени без мутация. 4мг Мета ми се струва чудовищно много? Ама може ли човек да вярва на листовката ....
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2007, 14:29:51 pm »
Фреши на мен с такава генна мутация ми предписаха направо Неофолик Мета, пия по 4 хапчета на ден.

Роби, чия е препоръката?


На д-р Ковачева, която ми прави генетичните и хромозомните изследвания, от екипа на доц. Конова в Плевен. 4 пъти по една таблетка Неофолик Мета от 0.4 мг. Препоръката е от януари тази година.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2007, 14:59:44 pm »
Благодаря за инфото, Роби :D И моите изследвания са при нея, но правени по-отдавна, и тогава имаше Форте и май нямаше Мета.
Благодаря ти, Бени!







Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2007, 16:43:51 pm »
Разрових се малко в нета, тази форма била 7-8 пъти по-активна от обикновената - в смисъл, ефектът бил 7-8 пъти по-голям.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2007, 16:48:33 pm »
Разрових се малко в нета, тази форма била 7-8 пъти по-активна от обикновената - в смисъл, ефектът бил 7-8 пъти по-голям.
Ето виждаш ли, нареждат се нещата... :wave:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2007, 02:10:41 am »
Фреши, и аз щях да пускам подобна тема. Мен ме сложиха на Неофолик 1мг. Обясниха ми, че по принцип дозата трябва да си е 0.4мг, защото Неофолик мета действа на различен принцип - прескача бариерата от МТХФР. Не знам доколко неофолика е одобрен в европейските страни - тук е. И аз се чудя, дали на практика това елиминира нуждата от голямата доза фолиева, защото на теория всичко звучи добре обосновано.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2007, 09:25:48 am »
Лила, ти си на тази форма "мета" - 1мг, така ли?

С търсачка попаднах предимно на листовки на такива продукти - явно има вече доста и в прав текст пише, че се елиминира проблемът с генетичната мутация, та затова се зачудих - във форуми и според лекарски предписания коментира ли се нещо подобно?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2007, 11:07:04 am »
фреш, ако тръгна пак ще ти донеса. междувременно защо не помолиш някой лекар да ти напише рецепта за фк от 5 мг (така е в де). не би трябвало да има проблем. на мене сестра ми с рецепта от тодорова купи 100 инж клексан от де.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2007, 11:27:31 am »
Лили, мислиш, че с тукашна рецепта там ще ми дадат? Ако е така - екстра, нищо не ми пречи да пробвам всъщност.

С тази мета форма може пък да няма нужда :?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2007, 11:41:09 am »
ми опитай. в най-лошия случай няма да ти дадат
тая мета форма...абе нелогично ми е. как така ще покрива и нормалните и повишените десетократно нужди при бременност.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!