0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2007, 17:05:39 pm »
Сестро, при бременност не са увеличени десетократно нуждите, а двукратно - от 0.2мг на 0.4мг. Въпросът е, че една таблетка 0.4мг при наличине на тази генетична мутация не доставя нужните количества фолиева на жената, затова се предписва 4мг (а и от храната не можем да усвояваме пълноценно).

Та мета формата прави така, че 0.4мг си ги усвояваш като да си нямал генетична мутация.

Това според листовките и обясненията, които прочетох.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2007, 19:57:18 pm »
Сега проверих точно как се казва. Значи, моето е комбинация от L-methylfolate as Metafolin 600mcg and folic acid 400mcg.

Нещо съм се объркала с този Неофолик  :) (това предполагам е търговското име).
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2007, 21:36:45 pm »
да де. неясно съм се изразила. имах предвид че при мутацията на мтхфр нуждите са десетократни.
дано си права за метата (че 0.4 се усвояват като без мутация). ама ако не си...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2007, 09:20:32 am »
Ами така пише, но и аз нали все подхождам с подозрение :lol:

Значи, Лила, хем едната форма, хем другата - интересно? Това ти го предписа лекар специалист за мутацията, така ли? При теб хетеро или хомозиготна беше? Какво се коментира по въпроса из щатските форуми?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2007, 21:36:47 pm »
Това ми го предписа лекар - гинеколог, който е запознат с проблема. В смисъл - има доста пациенти с този вид мутация. Даде ми да чета разни материали по въпроса, според които метата е достатъчна, но ми се струва, че това не е клинично доказано. Моята мутация е хомозиготна. Не съм питала още в американските форуми, защото имах проблем с постването, но не е лоша идеята. Ето това е форумът, който според мен е най-добър за тези неща:
http://www.inciid.org/forums/immune/index.html
Решението, което взех за себе си е да го пия този витамин + 1мг. фолиева за всеки случай.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2007, 13:28:33 pm »
Аз през цялата бременност (дори 2 месеца преди това) пих по 10 хапчета неофолик заради 2 вида хомозиготни мутации, защото бяха спряли фортето (това са общо 11 месеца по 10 хапа на ден  8O, плюс другите комбинирани витамини,Магнерич и прочие).През последните 2 месеца пих Неофолик Мета пак по 10 (моя е грешката че не се консултирах с доц.) и аптекараката каза, че било същото, в по-пречистена форма и по-лесно усвоима от организма :?. Та си представям ако наистина е трябвало да пия Мета в по-малко количество, как съм се презапасила с фолиева отвсякъде.... :?
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 13:32:39 pm от piera »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2007, 20:20:18 pm »
споко пиера. с фолиевата трудно можеш да се презапасиш :D.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2007, 11:27:52 am »
Пиера, благодаря, че се включи :D

Не ми се вярва да си предозирала, нали е водно разтворим витамин, а и само си умуваме, освен листовката, още никой не е казал, че 1 хапче мета е ОК.
Щом се произвежда и в 4мг или 5 мг, значи може и да трябва пак голяма доза :?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2007, 12:18:21 pm »
е, от днес аз не просто си умувам. събрах сила и кураж (пари :D) и днес си пуснах фк, в12, в6 и хомоцистеин. вторите 2 се пращат в германия и ще имам резултати към 15 март. след тази дата ще знам (поне в моя случай) дали наистина фк маскира в6 и в12. дали понижава хомоцистеина...и въобще какво се случва като се пие високата доза дълго време (в моя случай почти год вече).
пп за сега съм само на фк. в6 и в12 не пия (бода) допълнително. само това което получавам евентуално от храна или комбинирани витамини през зимния сезон.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2007, 15:34:02 pm »
Лили, къде ги пусна? Аз бях питала преди време - в Бодимед ги правят, но останах с впечатление, че всичките ги пращат в Германия.

А цени?

Значи ти си само на големи дози фолиева - и ще видиш какви са нивата на В6 и В12? Хомоцистина би трябвало да не ти е повишен.

И аз си мисля да ги понаправя някой път тия работи, ама ми се струва, че ще е по-добре в период, в който не взимам витамини?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2007, 15:43:03 pm »
в мд ми взеха кръв. част от тях ще се работят в бодимед, друга част в де. като пари
фолиева - 15 лв
в12 - 15 лв
в6 - 45 лв
хомоцистеин - 45 лв
заради хомоцистеина взимането на кръв трябва да е на гладно.
аз съм само на висока фк (5 мг). зимния период пия ок 1-2 мес (как дойде) комбинирани витамини (в момента също съм на комбинирани вит от ок месец). аз също реших да направя изследването точно сега, когато е минало доста време откакто съм на висока фк без да взимам допълнително в6 и в12. хомоцистеина би трябвало да е в норма или понижен. не знам - ще видя като излезнат резултатите.

пп ако някой друг реши да прави това изследване нека има предвид че кръвта ще се праща към де на 5 март. добре ще е някой с мутация, който обаче е на 1 табл мета от доста време да се тества...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2007, 16:32:59 pm »
Лили, аз съм нафрашкана с витамини сега, по-нататък.

А и малко отклонение - а бе вашите роднини приемат ли сериозно положението с мутацията? Аз казах на сестра ми, тя не се впечатли.
Баща ми е с инсулт, получен на 42г възраст - обяснявам на майка, и тя не се впечатлява. Едва ли не на сила ги карам да си пуснат поне изследване на хомоцистин. Ще взема да му купя направо Фолиева Мета.
Вие как се справяте с въпроса? 8O
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2007, 17:10:22 pm »
отдавана спрях да говоря с майка ми по темата. изумена съм как жена преборила стерилитет, с няколко спонтанни аборта зад гърба си (майка ми) гледа на изследванията и терапиите ми. по-безумни изказвания от нейните не съм чувала от никой друг.
сестра ми не е съвсем наясно с всичко, но с каквото може помага. пазарува лекарства :D, чете в немски сайтове като има време...
баща ми също е с инфаркт зад гърба си. майка му и баща му са умряли доста рано от тромбоза (?) и инфаркт съответно. дори да опитам да повдигна въпроса, че е наследствено и тн...просто си представям реакцията. и да му купя мета няма да я пие...така че...тъпо ми е, но и мойте проблеми са ми съвсем достатъчно за да се боря и за тяхните. съвсем друго щеше да е ако поне слушаха и чуваха какво говоря...ама и борбата с вятърните мелници е до време.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #33 -: Февруари 28, 2007, 13:36:45 pm »
Лили, ще се радвам да споделиш какви са нивата ти на фк след като станат изследванията.Интересно ми е след дълъг прием на фк какво се случва.
А забравих да напиша, че освен всички хапове и фк в голяма доза, до края пиех и Б6 всеки ден от 25 мг и до 2 триместър Б12 инжекционно всяка седмица по 500 единици май беше.И аспирин 100 мг ,естествено.Тези пусти мутации, не стига че 2, ами и хомозиготни, че и АФС.Голямо пиене на хапове беше и дупчене всеки ден...

А по въпроса на Фреши за роднините- моите даже прекалено насериозно го взимат, даже ме ядосва това, и тази крайност не е добре, майка ми все се жалва как сме ходели по доктори, кръвта ми каква била и т.н.Ама тя майка си е голяма паника, така че не и се сърдя.Иначе като и обяснявам, че щом съм хомозиготен носител, значи и двамата с баща ми са ми предали по 2 увредени гена, и съответно те са хетерозиготи, тя се чуди и чак не вярва.Тя е забременяла от първия месец и не е имала проблеми никакви и затова и е чудно, но както и да е...Никой от двете ми страни не е имал аборти или проблемни бременностти, дори баща ми са 5 деца  8O
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 13:39:44 pm от piera »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2007, 15:31:21 pm »
естествено че ще ги кажа. аз да не се бода само заради себе си, я :lol: нали тука общо благо бла-бла :D.
утре трябва да са ми готови фк и в12. останалото средата на март.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2007, 15:37:46 pm »
Лили, чакаме значи :D

Пиера, вярно много фактори за съобразяване и много хапове, но важното е, че всичко е ОК. Ми тези мутации нямат връзка само със забременяването, а повишават риска за сърдечно съдови заболявания, нали така? (Това във връзка с роднините).
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2007, 15:44:54 pm »
логично е така (за роднините). на практика ако можеш накарай ги да се тестват :x.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2007, 16:00:41 pm »
Ми тези мутации нямат връзка само със забременяването, а повишават риска за сърдечно съдови заболявания, нали така? (Това във връзка с роднините).

Да, така е.И още ред проблеми, до които могат да  доведат.Аз имах предвид забременяването в частност, защото никой от роднините не е имал проблеми свързани със кръвоносната и сърдечно-съдова с-ма.Никой не е прекарвал инфаркт или инсулт, нито тромбози ( дано и не се случва, естествено), или някакви изобщо проблеми от този род, та затова имах предвид бременностите.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #38 -: Март 02, 2007, 16:42:32 pm »

А може ли тази форма на фолиевата киселина да се пие от всички жени, в смисъл от жени с недоказана липса на фолиева киселина?

На моя приятелка са е предписали 10 пъти повече фолиева киселина, без да има доказана такава необходимост, няма аборти и предишни бременности, няма фамислна обремененост.
« Последна редакция: Май 14, 2007, 13:10:28 pm от Тaня »

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #39 -: Март 21, 2007, 09:58:08 am »
готови са ми резултатите, но понеже ги пуснах вече в мойта си тема ето ви линк за да не се повтарям
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3304.180
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!