0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #40 -: Март 21, 2007, 17:28:08 pm »
Здравейте, момичета.Зачетох се в тази тема и отново си погледнах резултатите от генетичните изследвания.Когато се обадих по телефона да ми кажат резултатите ми казаха,че всичко ми е наред,но единия от резултатите звучи така:
-Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза-хетерозиготен носител по мутантен алел
Това ми звучи като мутацията,която коментирате в темата и много се притесних,защото ми казаха че нямам никакви отклонения и пия най-обикновен неофолик по 0.4 мг.Според вас имам ли такава мутация и какви може да са последствията за бебето?
Извинявам се,че ще питам и нещо извън темата,но ще напиша и останалите резултати от генетичните изследвания с молбата да ми кажете дали наистина всичко е нормално:
-Фактор V Leiden-хомозиготен носитен по нормален алел
-Мутация G20210A в Протромбиновия ген-хомозиготен носител по нормален алел
-Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІІb/ІІІа носителство на хаплотип А2-хомозиготен носител на хаплотип А1
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #41 -: Март 22, 2007, 18:54:00 pm »
ДжиДжо, нямаш основание за притеснение.
Това е хетерозиготна мутация, която не е от голямо значение. Хомозиготната е проблем. Щом са ти казали само 0.4, пий такава фолиева. Другите резултати значат, че няма мутации в тях.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #42 -: Март 22, 2007, 20:20:56 pm »
Фреши,благодаря! :bighug:
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #43 -: Май 14, 2007, 13:48:28 pm »
Четох четох и недоразбрах ;)
Мета Неофолик замества или не фолиевата киселина?  Или трябва да се пият в комбинация двете?

Продава ли се по аптеките Мета Неофолик свободно, както фолиевата киселина или трябва рецепта?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #44 -: Май 14, 2007, 13:55:44 pm »
Таня, Неофолик Мета Е Фолиева киселина, но някаква вече променена форма. Усвоявала се по-пълно от организма.
Старото наименование на Фолиевата на същата фирма беше Неофолик.
Съдържанието е все 0.4 мг. Продава се свободно.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #45 -: Май 14, 2007, 15:03:31 pm »
White благодаря за бързия отговор.

Жена с доказана нужда от 10 пъти повече фолиева киселина кокло Мета трябва да приема?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #46 -: Май 14, 2007, 15:09:10 pm »
Аз съм с хетерозиготна мутация и трябва да пия по 1г фолиева. Сега пия по 3 таблетки Мета.
хубавото е, че фолиевата не се натрупва в организма и излишното се отделя с урината.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Здравейте,

Интересувам се какви изследвания се правят, за да се провери дали има проблеми с обмена на фолиевата киселина? Също така колко време след започването на приема на фолиевата киселина се изследва това и кой трябва да го назначи - генетик???

Благодаря на всички за информацията!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #48 -: Юни 07, 2008, 21:53:33 pm »
Кити, изследването е от пакета на генетичните изследвания , асоциирани с тромбофилия. Аз затова в другата тема те питах за тромбофилията , генетични изследвания ли си пуснала.
 Няма значение за самото изследване пиеш ли или не фолиева киселина , защото гените ти са постоянна величина.Ако имаш генетична мутация се налага да приемаш по-голяма доза фолиева киселина от стандартната - 0,4 мг.
За забременяването , обаче е задължително да започнеш фолиевата  1 -2 месеца по - рано.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #49 -: Юни 07, 2008, 22:13:17 pm »
Благодаря fatal woman,

Да, генетично са пуснати изследванията за тромбофилията - значи генетикът би трябвало да е включил това за фолиевата киселина - ще видим като дойдат изследванията.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #50 -: Юни 08, 2008, 09:09:00 am »
Цитат
хубавото е, че фолиевата не се натрупва в организма и излишното се отделя с урината.

Аз не съм с такава мутация, но след хромозомния анализ, при който пишеше, че всичко е наред ми бяха направили препоръка за прием на Неофолик Мета х1 табл. Аз до тогова си приемах само Неофолик. Учудих се защо ли ми е фолиевата киселина в по-голяма доза, но си я приемам така вече. Все пак се опасявах дали не може да се предозира. Това ме успокои.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #51 -: Юни 09, 2008, 11:03:01 am »
неофолик и неофолик мета не са с различна дозировка, и двете са по 400 мкг. просто метата е разградена до състоянието до което иначе организма ти би трябвало да я разгради. или поне така казват производителите...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #52 -: Юли 18, 2008, 11:18:09 am »
Аз имам мутация MTHFR(C677T) генотип TT изписаха ми само аспирин по един на ден и фолиева киселина от 5 мг. Дали е достатъчно
И за мутацията за която пишете еднаква ли е с моята :ask:
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #53 -: Юли 18, 2008, 12:35:57 pm »
Да мутацията е същата за неусвояване на фолиева  к-на,но ти явно си хомозиготна след като са ти изписали толкова висока доза фолиевак-на,а аспирина пак ли е за тази мутация или за антитела?Аз също съм с тази мутация хетерозиготна ,но пак пия по 5 мг! :)
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #54 -: Юли 18, 2008, 13:56:30 pm »
Астуриана, същата е мутацията и терапията би трябвало да е достатъчна. Аспиринът е срещу бързото съсирване на кръвта (тромбофилия), какъвто ефект може да се получи от тази мутация.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #55 -: Юли 18, 2008, 15:23:45 pm »
Момичета колко време се пие тази фол. к-на до края на бременноста и проблем ли е ако я пиеш до края в такава голяма доза 5мг въпреки, че съм хетерозиготна?Благодаря :)
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #56 -: Юли 18, 2008, 15:48:51 pm »
На мен Тодорова онзи ден ми каза, до края на бременността.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #57 -: Юли 18, 2008, 15:50:03 pm »
Моята мутация също е хетерозиготна. Пиех по 1.2 мг Мета/дневно през цялата бременност и в началото на кърменето (сега все я забравям :oops:).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #58 -: Юли 18, 2008, 17:14:00 pm »
Да мутацията е същата за неусвояване на фолиева  к-на,но ти явно си хомозиготна след като са ти изписали толкова висока доза фолиевак-на,а аспирина пак ли е за тази мутация или за антитела?Аз също съм с тази мутация хетерозиготна ,но пак пия по 5 мг! :)
Аспирина е изписан заради мутацията , а фолиевата киселина от 5 мг се пие от всички бременни тук.
Забравих да спомена че сам в Испания.
Сашто така докторът каза че сама по себеси тази мутация е малко вероятно да предизвика аборт. :ask: 
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #59 -: Юли 18, 2008, 17:22:25 pm »
А сега и прочетох в един руски саѝт че генотипа ТТ е гомозиготен.