0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #60 -: Септември 15, 2009, 12:26:34 pm »
здравейте момичета аз също съм с хомозиготна мутациа и пия фол.к/на за винаги всеки ден след два месеца ми предстои да почна с аспирин но за мета не са ми споменавали нищо какво точно значи и за какво се пие,ще споделите ли
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #61 -: Септември 15, 2009, 12:48:55 pm »
Неофолик Мета, просто е по-изчистен продукт от останалата фолиева киселина.
Аз също съм с такава мутация и при нея е важното да се пие по-голямо количесто фолиева киселина.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 12:50:35 pm от Nataly* »
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #62 -: Септември 15, 2009, 13:03:39 pm »
аз пия по 4мг. на ден искам да попитам има ли надежда един ден да си имам бебче ,че за сега имам три аборта и мее страх много
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #63 -: Септември 17, 2009, 11:50:11 am »
аз пия по 4мг. на ден искам да попитам има ли надежда един ден да си имам бебче ,че за сега имам три аборта и мее страх много
Едва ли фолиевата киселина има общо с абортите ти. Казвам го защото аз също имам 3 загубени бременности и проблема се оказа имунологичен, както и въпросната мутация.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #64 -: Септември 17, 2009, 22:03:20 pm »
Проблема за изгубените бременности е комплексен  така че трябва всичко да се има впредвид :wink:Успех на всички
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #65 -: Септември 18, 2009, 17:08:07 pm »
Неофолик Мета, просто е по-изчистен продукт от останалата фолиева киселина.


Мета е не по-пречистена фолиева, а предварително преработена до определен стадия такава - май в началото на темата бях писала, иначе в листовката на лекарството е обясенно подробно.
Благодаря ти, Бени!







*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #66 -: Септември 18, 2009, 19:08:02 pm »
Неофолик Мета, просто е по-изчистен продукт от останалата фолиева киселина.


Мета е не по-пречистена фолиева, а предварително преработена до определен стадия такава - май в началото на темата бях писала, иначе в листовката на лекарството е обясенно подробно.

Ок. :D Просто такова обяснение получих от Конова, когато я попитах-"защо точно "мета"?"
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #67 -: Септември 25, 2009, 09:48:37 am »
Момичета, да ви споделя че моя MTHFR(C677T) тест е отрицателен, но доки ми каза да пия 3х1 неофолик мета, другите генетични също са ми ОК  :? . Знам че ФК никога не е в повече и че се изпишква, ама ми се срува странно да пия по толкова  :?

*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #68 -: Октомври 30, 2009, 19:40:24 pm »

Здравейте и от мен, определено много се изписа за фолиевата киселина, но ако искате погледнете и тук:

http://neopharm.bg/neopholic
http://neopharm.bg/neopholic-meta

Аз също съм с генна мутация MTHFR /C677T/ и още една 4G/4G PAI и пия Неофолик 0,4 3х1т. дневно и 1т. аспирин протект дневно преди забременяване, но на мен ми казаха фолиевата до 12 г.седмица, но определено ще се поинтересувам за това дали мета не е по-добър и ще пиша.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #69 -: Октомври 30, 2009, 22:05:43 pm »
Момичета, има ли значение дали да се пият 3х1 неофолика или може и сутрин трите на веднъж?
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2009, 10:22:57 am »
...и 1т. аспирин протект дневно преди забременяване, но на мен ми казаха фолиевата до 12 г.седмица, но определено ще се поинтересувам за това дали мета не е по-добър и ще пиша.
И на мен ми е предписан аспирин протект по 1т./дн. и да попитам това с каква цел се пие?Само ми казаха като терапия...

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #71 -: Октомври 31, 2009, 21:04:43 pm »
...и 1т. аспирин протект дневно преди забременяване, но на мен ми казаха фолиевата до 12 г.седмица, но определено ще се поинтересувам за това дали мета не е по-добър и ще пиша.
И на мен ми е предписан аспирин протект по 1т./дн. и да попитам това с каква цел се пие?Само ми казаха като терапия...
[/quo
Аспирин протект се пие за разреждане на кръвта
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #72 -: Октомври 31, 2009, 21:13:21 pm »
Момичета, има ли значение дали да се пият 3х1 неофолика или може и сутрин трите на веднъж?
На мен гинеколожката ми каза, фолиевата киселина да я пия 3 пъти на ден, 1 час преди хранене или 2 часа след хранене, за да има ефект. Така, че според мен по-добре ги приемай 3 пъти на ден.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #73 -: Ноември 16, 2009, 17:06:05 pm »
Момичета помагайте, че съвсем се обърках :(
имам MTHFR-C66T - Хомозиготен носител Т/Т, какво означава това!?!?!?  :?
пише, че при генотип Т/Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 70% /но от това обяснение оставам още по объркана.. /. Стана ми ясно че ще трябва да се пие неофолик мета /изчетох темата/ ама... ако някой знае ли какво означава хомозиготен.. това и майка ми ли го има?.. и по женска линия ли се предава... или пола няма значение /Господ ме наказва задето толова мразех биологията в техникума/ В рода ми няма бездетни /аз съм първата ама съм с мъжки фактор/. И бабите ми и майка ми и леля ми са забременели веднага след сватбата /едно време така се е забременявало..  :D .. ако не стане на първата година.. те ти булка Спасов ден.. и пак е ставало.. /.. а сега..  8O имам MTHFR-C66T  8O Хомозиготен носител Т/Т 8O  ако забременея с момче то ще има ли същия проблем!?
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #74 -: Декември 02, 2009, 14:11:53 pm »
На пазара имало фолиева киселина 5 мг, производство на Софарма.
Благодаря ти, Бени!







Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #75 -: Декември 18, 2009, 12:23:03 pm »
На пазара имало фолиева киселина 5 мг, производство на Софарма.


Благодаря ти! Днес си я купих, цената е 8,80 и са 100 таблетки. Много по-удобно е да пия по 1 таблетка дневно, отколкото 3 по 3 от 0,4 мг, както правех досега.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #76 -: Април 24, 2010, 09:37:08 am »
Вчера ми излязоха резултатите от теста.

На забележка пише: При генотип С/Т за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Препоръчаха ми да приемам по-голямо количество фолиева киселина. Особено ако съм бременна /аз в момента не съм/.
Доки ми увеличи дозата на фолиева киселина - изписа ми по 10 талбетки дневно Неофолик Мета.

Питам се, колко време ще трябва да приемам по 10 таблетки? Докато забременея ли? Виждат ми се много... Просто вчера не съобразих да попитам доки  :ask:

Моля, ако някой е запознат, да ми обясни.


Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #77 -: Април 24, 2010, 12:26:40 pm »
Аз започнах високата доза от деня на пункцията. След 14 г.с. минах на 1т. Неофолик Мета.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #78 -: Април 24, 2010, 15:37:43 pm »
 Kremkaramel , защо от деня на пункцията си започнала с високата доза? По време на стимулацията на каква доза беше ? С хомозиготен носител по мутантния алел си , нали?
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #79 -: Април 24, 2010, 19:18:26 pm »
Да. Аз не съм спирала да пия фолиева от 2-3 год.
Конова така ми беше препоръчала - 3*3 от деня на трансфера, но аз ги почнах от пункцията. След това намерих на Софарма от 5 мг и пиех по 1 т. на ден. След 12 г.с., когато всичко беше наред с бебето, д-р Сигридов каза да пия по 1 т. Неофолик Мета докрая, няма нужда от силната доза.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!