0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Neopholic Meta и мутация MTHFR
« -: Февруари 19, 2007, 13:45:50 pm »
От листовката на Неофолик Мета:

Всяка таблетка съдържа 0.4 мг L-метилфолат. L-метилфолатът е активната форма на фолиевата киселина, която участва като коензим в биосинтезата на аминокиселините и базите на нуклеиновите киселини.
...
Фолиевата киселина в организма изпълнява своите функции, едва след като се превърне в L-метилфолат. Дотогава тя не е активна и няма биологично действие. Превръщането на фолиевата киселина в L-метилфолат е сложен и многостепенен процес, който при 12% от бременните жени не може да се осъществи поради генетичен дефект.

Съпоставка на метаболизма на Неофолик Мета спрямо фолиевата киселина:

Фолиева киселина  :arrow: Дихидрофолат :arrow: Тетрахидрофолат :arrow: 5,10 Метилен THF :arrow: L-метилфолат, като генетичният ефект е в стъпката от предпоследната до последната форма;

Неофолик Мета :arrow: директно L-метилфолат.

Ето защо при тези жени съществува риск от раждане на дете със спина бифида, въпреки приема на фолиева киселина, докато при прием на Неофолик Мета този риск се елиминира.


Имате ли някакъв коментар? Ако е открит "ключът от бараката", защо лекарите продължават да изписват фолиева 4 мг?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2007, 13:56:42 pm »
Фреши, идея нямам, но разбрах, че другите форми на Неофолик са спряни от продажба в мрежата. Може би и от производство са спряни.
Нали знае, докато се задвижи нашата система, колко време минава :?.
Аз вече втора опаковка мета пия, но резултати...нъц. :(


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2007, 14:01:37 pm »
Дали може да се счете това обяснение за достатъчно надеждно - т.е. мога ли тогава да не пия препоръчаната 10-кратно по-голяма доза, дали наистина с Мета този проблем изцяло се елеминира? 8O

(За хомозиготна мутация се препоръчва 4 мг фолиева на ден.)
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2007, 14:04:55 pm »
Най-добре питай д-р Тодорова или който ти е изписал голямата доза.
Но все пак си мисля, че това не променя нуждата от повече ФК при такава мутация.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2007, 15:51:46 pm »
Фреши на мен с такава генна мутация ми предписаха направо Неофолик Мета, пия по 4 хапчета на ден.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2007, 11:13:57 am »
голямата доза я няма защото им е скъпо да я регистрират :x. гадове. 0.4 минава просто за хранителна добавка (или нещо от сорта) и няма нужда от спец регистрация.
не съм убедена в това което си цитирала от листовката. още повече че преди време питах томи тодоров какъв е случая. точно беше излязла мета-та на пазара. той каза че е проверил и принципно се очаква и мета 4.0 обаче...кога...това е една друга тема.
аз продължавам на високата доза - 5.0. внасям си я от германия. фреш, ти имаш вариант - англия. защо не си го ползваш.
мъчно ми е за другите момичета, които нямат нашите възможности да си внасят лекарства.
бях писала вече ама темата пропадна в небитието. на красно село има аптека която се ангажира да внася лекарства при поръчка. фк от 5 мг също. неприятна е цената но е вариант за тези, които нямат друг избор.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2007, 11:43:07 am »
Лили, колко точно е неприятна цената?
Аз взех неофолик мета за 10 лв.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2007, 11:46:58 am »
позабравила съм вече - писах лятото по темата. по спомени
за 1 оп - ок 70 лв
за 2 оп - ок 100 лв
за 3 оп ок 180 лв
става въпрос за оп от 100 табл.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2007, 11:48:30 am »
10х.
На мен ми се вижда поносимо
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2007, 11:53:58 am »
изрових си старото мнение с точните цени. ето го
Цитат
в една аптека ми казаха че имат възможност да внесат (тайничко) до 4 опаковки фк от 5 мг х 100 табл едната опаковка. срока на доставка е 2 седм. сега цената е малко стряскаща
1оп - 75 лв
2 оп - 125 лв (по 62,50)
3 оп - 175(?) лв (по 58,33)
4 оп - 228 лв (по 57)
при по-внимателно пресмятане какво излиза. една опаковка стига за малко повече от 3 мес, което в най-евтиния вариант е под 19 лв на мес.
ако се купува неофолик 0.4 и се пият по 10 табл дневно ни трябват малко повече от 3 кут месечно и при новата цена това е малко повече от 27 лв мес. значи немския вариант излиза пак по-евтин ако се преглътне първоначалния шок. ако някой има интерес да казва.
другия вариант е ако някой има възможност да си поръча от германия индивидуално и да му излезе по-евтино като не плаща на аптеката посредник да не се колебае да го направи
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2007, 13:55:15 pm »
Фреши на мен с такава генна мутация ми предписаха направо Неофолик Мета, пия по 4 хапчета на ден.

Роби, чия е препоръката?

Лили, а бе голям проблем - в Англия 4 мг само с рецепта - и логично де, хората да не се объркват. Ако ходиш в Германия, да ти заръчам?

Интересно, ако това в листовката е вярно, и приемаш тази форма, която е след мутацията (т.е. мутацията ти пречи да го докараш до тая форма, а така направо я приемаш) - би следвало това да елиминира мутацията и да се приравнява на нуждата на жени без мутация. 4мг Мета ми се струва чудовищно много? Ама може ли човек да вярва на листовката ....
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2007, 14:29:51 pm »
Фреши на мен с такава генна мутация ми предписаха направо Неофолик Мета, пия по 4 хапчета на ден.

Роби, чия е препоръката?


На д-р Ковачева, която ми прави генетичните и хромозомните изследвания, от екипа на доц. Конова в Плевен. 4 пъти по една таблетка Неофолик Мета от 0.4 мг. Препоръката е от януари тази година.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2007, 14:59:44 pm »
Благодаря за инфото, Роби :D И моите изследвания са при нея, но правени по-отдавна, и тогава имаше Форте и май нямаше Мета.
Благодаря ти, Бени!







Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #13 -: Февруари 20, 2007, 16:43:51 pm »
Разрових се малко в нета, тази форма била 7-8 пъти по-активна от обикновената - в смисъл, ефектът бил 7-8 пъти по-голям.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #14 -: Февруари 20, 2007, 16:48:33 pm »
Разрових се малко в нета, тази форма била 7-8 пъти по-активна от обикновената - в смисъл, ефектът бил 7-8 пъти по-голям.
Ето виждаш ли, нареждат се нещата... :wave:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2007, 02:10:41 am »
Фреши, и аз щях да пускам подобна тема. Мен ме сложиха на Неофолик 1мг. Обясниха ми, че по принцип дозата трябва да си е 0.4мг, защото Неофолик мета действа на различен принцип - прескача бариерата от МТХФР. Не знам доколко неофолика е одобрен в европейските страни - тук е. И аз се чудя, дали на практика това елиминира нуждата от голямата доза фолиева, защото на теория всичко звучи добре обосновано.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2007, 09:25:48 am »
Лила, ти си на тази форма "мета" - 1мг, така ли?

С търсачка попаднах предимно на листовки на такива продукти - явно има вече доста и в прав текст пише, че се елиминира проблемът с генетичната мутация, та затова се зачудих - във форуми и според лекарски предписания коментира ли се нещо подобно?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2007, 11:07:04 am »
фреш, ако тръгна пак ще ти донеса. междувременно защо не помолиш някой лекар да ти напише рецепта за фк от 5 мг (така е в де). не би трябвало да има проблем. на мене сестра ми с рецепта от тодорова купи 100 инж клексан от де.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2007, 11:27:31 am »
Лили, мислиш, че с тукашна рецепта там ще ми дадат? Ако е така - екстра, нищо не ми пречи да пробвам всъщност.

С тази мета форма може пък да няма нужда :?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #19 -: Февруари 21, 2007, 11:41:09 am »
ми опитай. в най-лошия случай няма да ти дадат
тая мета форма...абе нелогично ми е. как така ще покрива и нормалните и повишените десетократно нужди при бременност.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #20 -: Февруари 21, 2007, 17:05:39 pm »
Сестро, при бременност не са увеличени десетократно нуждите, а двукратно - от 0.2мг на 0.4мг. Въпросът е, че една таблетка 0.4мг при наличине на тази генетична мутация не доставя нужните количества фолиева на жената, затова се предписва 4мг (а и от храната не можем да усвояваме пълноценно).

Та мета формата прави така, че 0.4мг си ги усвояваш като да си нямал генетична мутация.

Това според листовките и обясненията, които прочетох.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2007, 19:57:18 pm »
Сега проверих точно как се казва. Значи, моето е комбинация от L-methylfolate as Metafolin 600mcg and folic acid 400mcg.

Нещо съм се объркала с този Неофолик  :) (това предполагам е търговското име).
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2007, 21:36:45 pm »
да де. неясно съм се изразила. имах предвид че при мутацията на мтхфр нуждите са десетократни.
дано си права за метата (че 0.4 се усвояват като без мутация). ама ако не си...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2007, 09:20:32 am »
Ами така пише, но и аз нали все подхождам с подозрение :lol:

Значи, Лила, хем едната форма, хем другата - интересно? Това ти го предписа лекар специалист за мутацията, така ли? При теб хетеро или хомозиготна беше? Какво се коментира по въпроса из щатските форуми?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2007, 21:36:47 pm »
Това ми го предписа лекар - гинеколог, който е запознат с проблема. В смисъл - има доста пациенти с този вид мутация. Даде ми да чета разни материали по въпроса, според които метата е достатъчна, но ми се струва, че това не е клинично доказано. Моята мутация е хомозиготна. Не съм питала още в американските форуми, защото имах проблем с постването, но не е лоша идеята. Ето това е форумът, който според мен е най-добър за тези неща:
http://www.inciid.org/forums/immune/index.html
Решението, което взех за себе си е да го пия този витамин + 1мг. фолиева за всеки случай.
Life is good.
Do what you like,
like what you do.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2007, 13:28:33 pm »
Аз през цялата бременност (дори 2 месеца преди това) пих по 10 хапчета неофолик заради 2 вида хомозиготни мутации, защото бяха спряли фортето (това са общо 11 месеца по 10 хапа на ден  8O, плюс другите комбинирани витамини,Магнерич и прочие).През последните 2 месеца пих Неофолик Мета пак по 10 (моя е грешката че не се консултирах с доц.) и аптекараката каза, че било същото, в по-пречистена форма и по-лесно усвоима от организма :?. Та си представям ако наистина е трябвало да пия Мета в по-малко количество, как съм се презапасила с фолиева отвсякъде.... :?
« Последна редакция: Февруари 25, 2007, 13:32:39 pm от piera »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2007, 20:20:18 pm »
споко пиера. с фолиевата трудно можеш да се презапасиш :D.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #27 -: Февруари 27, 2007, 11:27:52 am »
Пиера, благодаря, че се включи :D

Не ми се вярва да си предозирала, нали е водно разтворим витамин, а и само си умуваме, освен листовката, още никой не е казал, че 1 хапче мета е ОК.
Щом се произвежда и в 4мг или 5 мг, значи може и да трябва пак голяма доза :?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #28 -: Февруари 27, 2007, 12:18:21 pm »
е, от днес аз не просто си умувам. събрах сила и кураж (пари :D) и днес си пуснах фк, в12, в6 и хомоцистеин. вторите 2 се пращат в германия и ще имам резултати към 15 март. след тази дата ще знам (поне в моя случай) дали наистина фк маскира в6 и в12. дали понижава хомоцистеина...и въобще какво се случва като се пие високата доза дълго време (в моя случай почти год вече).
пп за сега съм само на фк. в6 и в12 не пия (бода) допълнително. само това което получавам евентуално от храна или комбинирани витамини през зимния сезон.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2007, 15:34:02 pm »
Лили, къде ги пусна? Аз бях питала преди време - в Бодимед ги правят, но останах с впечатление, че всичките ги пращат в Германия.

А цени?

Значи ти си само на големи дози фолиева - и ще видиш какви са нивата на В6 и В12? Хомоцистина би трябвало да не ти е повишен.

И аз си мисля да ги понаправя някой път тия работи, ама ми се струва, че ще е по-добре в период, в който не взимам витамини?
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2007, 15:43:03 pm »
в мд ми взеха кръв. част от тях ще се работят в бодимед, друга част в де. като пари
фолиева - 15 лв
в12 - 15 лв
в6 - 45 лв
хомоцистеин - 45 лв
заради хомоцистеина взимането на кръв трябва да е на гладно.
аз съм само на висока фк (5 мг). зимния период пия ок 1-2 мес (как дойде) комбинирани витамини (в момента също съм на комбинирани вит от ок месец). аз също реших да направя изследването точно сега, когато е минало доста време откакто съм на висока фк без да взимам допълнително в6 и в12. хомоцистеина би трябвало да е в норма или понижен. не знам - ще видя като излезнат резултатите.

пп ако някой друг реши да прави това изследване нека има предвид че кръвта ще се праща към де на 5 март. добре ще е някой с мутация, който обаче е на 1 табл мета от доста време да се тества...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #31 -: Февруари 27, 2007, 16:32:59 pm »
Лили, аз съм нафрашкана с витамини сега, по-нататък.

А и малко отклонение - а бе вашите роднини приемат ли сериозно положението с мутацията? Аз казах на сестра ми, тя не се впечатли.
Баща ми е с инсулт, получен на 42г възраст - обяснявам на майка, и тя не се впечатлява. Едва ли не на сила ги карам да си пуснат поне изследване на хомоцистин. Ще взема да му купя направо Фолиева Мета.
Вие как се справяте с въпроса? 8O
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #32 -: Февруари 27, 2007, 17:10:22 pm »
отдавана спрях да говоря с майка ми по темата. изумена съм как жена преборила стерилитет, с няколко спонтанни аборта зад гърба си (майка ми) гледа на изследванията и терапиите ми. по-безумни изказвания от нейните не съм чувала от никой друг.
сестра ми не е съвсем наясно с всичко, но с каквото може помага. пазарува лекарства :D, чете в немски сайтове като има време...
баща ми също е с инфаркт зад гърба си. майка му и баща му са умряли доста рано от тромбоза (?) и инфаркт съответно. дори да опитам да повдигна въпроса, че е наследствено и тн...просто си представям реакцията. и да му купя мета няма да я пие...така че...тъпо ми е, но и мойте проблеми са ми съвсем достатъчно за да се боря и за тяхните. съвсем друго щеше да е ако поне слушаха и чуваха какво говоря...ама и борбата с вятърните мелници е до време.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #33 -: Февруари 28, 2007, 13:36:45 pm »
Лили, ще се радвам да споделиш какви са нивата ти на фк след като станат изследванията.Интересно ми е след дълъг прием на фк какво се случва.
А забравих да напиша, че освен всички хапове и фк в голяма доза, до края пиех и Б6 всеки ден от 25 мг и до 2 триместър Б12 инжекционно всяка седмица по 500 единици май беше.И аспирин 100 мг ,естествено.Тези пусти мутации, не стига че 2, ами и хомозиготни, че и АФС.Голямо пиене на хапове беше и дупчене всеки ден...

А по въпроса на Фреши за роднините- моите даже прекалено насериозно го взимат, даже ме ядосва това, и тази крайност не е добре, майка ми все се жалва как сме ходели по доктори, кръвта ми каква била и т.н.Ама тя майка си е голяма паника, така че не и се сърдя.Иначе като и обяснявам, че щом съм хомозиготен носител, значи и двамата с баща ми са ми предали по 2 увредени гена, и съответно те са хетерозиготи, тя се чуди и чак не вярва.Тя е забременяла от първия месец и не е имала проблеми никакви и затова и е чудно, но както и да е...Никой от двете ми страни не е имал аборти или проблемни бременностти, дори баща ми са 5 деца  8O
« Последна редакция: Февруари 28, 2007, 13:39:44 pm от piera »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #34 -: Февруари 28, 2007, 15:31:21 pm »
естествено че ще ги кажа. аз да не се бода само заради себе си, я :lol: нали тука общо благо бла-бла :D.
утре трябва да са ми готови фк и в12. останалото средата на март.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #35 -: Февруари 28, 2007, 15:37:46 pm »
Лили, чакаме значи :D

Пиера, вярно много фактори за съобразяване и много хапове, но важното е, че всичко е ОК. Ми тези мутации нямат връзка само със забременяването, а повишават риска за сърдечно съдови заболявания, нали така? (Това във връзка с роднините).
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #36 -: Февруари 28, 2007, 15:44:54 pm »
логично е така (за роднините). на практика ако можеш накарай ги да се тестват :x.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #37 -: Февруари 28, 2007, 16:00:41 pm »
Ми тези мутации нямат връзка само със забременяването, а повишават риска за сърдечно съдови заболявания, нали така? (Това във връзка с роднините).

Да, така е.И още ред проблеми, до които могат да  доведат.Аз имах предвид забременяването в частност, защото никой от роднините не е имал проблеми свързани със кръвоносната и сърдечно-съдова с-ма.Никой не е прекарвал инфаркт или инсулт, нито тромбози ( дано и не се случва, естествено), или някакви изобщо проблеми от този род, та затова имах предвид бременностите.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #38 -: Март 02, 2007, 16:42:32 pm »

А може ли тази форма на фолиевата киселина да се пие от всички жени, в смисъл от жени с недоказана липса на фолиева киселина?

На моя приятелка са е предписали 10 пъти повече фолиева киселина, без да има доказана такава необходимост, няма аборти и предишни бременности, няма фамислна обремененост.
« Последна редакция: Май 14, 2007, 13:10:28 pm от Тaня »

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #39 -: Март 21, 2007, 09:58:08 am »
готови са ми резултатите, но понеже ги пуснах вече в мойта си тема ето ви линк за да не се повтарям
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=3304.180
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #40 -: Март 21, 2007, 17:28:08 pm »
Здравейте, момичета.Зачетох се в тази тема и отново си погледнах резултатите от генетичните изследвания.Когато се обадих по телефона да ми кажат резултатите ми казаха,че всичко ми е наред,но единия от резултатите звучи така:
-Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза-хетерозиготен носител по мутантен алел
Това ми звучи като мутацията,която коментирате в темата и много се притесних,защото ми казаха че нямам никакви отклонения и пия най-обикновен неофолик по 0.4 мг.Според вас имам ли такава мутация и какви може да са последствията за бебето?
Извинявам се,че ще питам и нещо извън темата,но ще напиша и останалите резултати от генетичните изследвания с молбата да ми кажете дали наистина всичко е нормално:
-Фактор V Leiden-хомозиготен носитен по нормален алел
-Мутация G20210A в Протромбиновия ген-хомозиготен носител по нормален алел
-Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІІb/ІІІа носителство на хаплотип А2-хомозиготен носител на хаплотип А1
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #41 -: Март 22, 2007, 18:54:00 pm »
ДжиДжо, нямаш основание за притеснение.
Това е хетерозиготна мутация, която не е от голямо значение. Хомозиготната е проблем. Щом са ти казали само 0.4, пий такава фолиева. Другите резултати значат, че няма мутации в тях.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #42 -: Март 22, 2007, 20:20:56 pm »
Фреши,благодаря! :bighug:
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #43 -: Май 14, 2007, 13:48:28 pm »
Четох четох и недоразбрах ;)
Мета Неофолик замества или не фолиевата киселина?  Или трябва да се пият в комбинация двете?

Продава ли се по аптеките Мета Неофолик свободно, както фолиевата киселина или трябва рецепта?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #44 -: Май 14, 2007, 13:55:44 pm »
Таня, Неофолик Мета Е Фолиева киселина, но някаква вече променена форма. Усвоявала се по-пълно от организма.
Старото наименование на Фолиевата на същата фирма беше Неофолик.
Съдържанието е все 0.4 мг. Продава се свободно.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #45 -: Май 14, 2007, 15:03:31 pm »
White благодаря за бързия отговор.

Жена с доказана нужда от 10 пъти повече фолиева киселина кокло Мета трябва да приема?

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #46 -: Май 14, 2007, 15:09:10 pm »
Аз съм с хетерозиготна мутация и трябва да пия по 1г фолиева. Сега пия по 3 таблетки Мета.
хубавото е, че фолиевата не се натрупва в организма и излишното се отделя с урината.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Здравейте,

Интересувам се какви изследвания се правят, за да се провери дали има проблеми с обмена на фолиевата киселина? Също така колко време след започването на приема на фолиевата киселина се изследва това и кой трябва да го назначи - генетик???

Благодаря на всички за информацията!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #48 -: Юни 07, 2008, 21:53:33 pm »
Кити, изследването е от пакета на генетичните изследвания , асоциирани с тромбофилия. Аз затова в другата тема те питах за тромбофилията , генетични изследвания ли си пуснала.
 Няма значение за самото изследване пиеш ли или не фолиева киселина , защото гените ти са постоянна величина.Ако имаш генетична мутация се налага да приемаш по-голяма доза фолиева киселина от стандартната - 0,4 мг.
За забременяването , обаче е задължително да започнеш фолиевата  1 -2 месеца по - рано.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #49 -: Юни 07, 2008, 22:13:17 pm »
Благодаря fatal woman,

Да, генетично са пуснати изследванията за тромбофилията - значи генетикът би трябвало да е включил това за фолиевата киселина - ще видим като дойдат изследванията.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #50 -: Юни 08, 2008, 09:09:00 am »
Цитат
хубавото е, че фолиевата не се натрупва в организма и излишното се отделя с урината.

Аз не съм с такава мутация, но след хромозомния анализ, при който пишеше, че всичко е наред ми бяха направили препоръка за прием на Неофолик Мета х1 табл. Аз до тогова си приемах само Неофолик. Учудих се защо ли ми е фолиевата киселина в по-голяма доза, но си я приемам така вече. Все пак се опасявах дали не може да се предозира. Това ме успокои.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #51 -: Юни 09, 2008, 11:03:01 am »
неофолик и неофолик мета не са с различна дозировка, и двете са по 400 мкг. просто метата е разградена до състоянието до което иначе организма ти би трябвало да я разгради. или поне така казват производителите...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #52 -: Юли 18, 2008, 11:18:09 am »
Аз имам мутация MTHFR(C677T) генотип TT изписаха ми само аспирин по един на ден и фолиева киселина от 5 мг. Дали е достатъчно
И за мутацията за която пишете еднаква ли е с моята :ask:
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #53 -: Юли 18, 2008, 12:35:57 pm »
Да мутацията е същата за неусвояване на фолиева  к-на,но ти явно си хомозиготна след като са ти изписали толкова висока доза фолиевак-на,а аспирина пак ли е за тази мутация или за антитела?Аз също съм с тази мутация хетерозиготна ,но пак пия по 5 мг! :)
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #54 -: Юли 18, 2008, 13:56:30 pm »
Астуриана, същата е мутацията и терапията би трябвало да е достатъчна. Аспиринът е срещу бързото съсирване на кръвта (тромбофилия), какъвто ефект може да се получи от тази мутация.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #55 -: Юли 18, 2008, 15:23:45 pm »
Момичета колко време се пие тази фол. к-на до края на бременноста и проблем ли е ако я пиеш до края в такава голяма доза 5мг въпреки, че съм хетерозиготна?Благодаря :)
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #56 -: Юли 18, 2008, 15:48:51 pm »
На мен Тодорова онзи ден ми каза, до края на бременността.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #57 -: Юли 18, 2008, 15:50:03 pm »
Моята мутация също е хетерозиготна. Пиех по 1.2 мг Мета/дневно през цялата бременност и в началото на кърменето (сега все я забравям :oops:).


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #58 -: Юли 18, 2008, 17:14:00 pm »
Да мутацията е същата за неусвояване на фолиева  к-на,но ти явно си хомозиготна след като са ти изписали толкова висока доза фолиевак-на,а аспирина пак ли е за тази мутация или за антитела?Аз също съм с тази мутация хетерозиготна ,но пак пия по 5 мг! :)
Аспирина е изписан заради мутацията , а фолиевата киселина от 5 мг се пие от всички бременни тук.
Забравих да спомена че сам в Испания.
Сашто така докторът каза че сама по себеси тази мутация е малко вероятно да предизвика аборт. :ask: 
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #59 -: Юли 18, 2008, 17:22:25 pm »
А сега и прочетох в един руски саѝт че генотипа ТТ е гомозиготен.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #60 -: Септември 15, 2009, 12:26:34 pm »
здравейте момичета аз също съм с хомозиготна мутациа и пия фол.к/на за винаги всеки ден след два месеца ми предстои да почна с аспирин но за мета не са ми споменавали нищо какво точно значи и за какво се пие,ще споделите ли
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #61 -: Септември 15, 2009, 12:48:55 pm »
Неофолик Мета, просто е по-изчистен продукт от останалата фолиева киселина.
Аз също съм с такава мутация и при нея е важното да се пие по-голямо количесто фолиева киселина.
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 12:50:35 pm от Nataly* »
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #62 -: Септември 15, 2009, 13:03:39 pm »
аз пия по 4мг. на ден искам да попитам има ли надежда един ден да си имам бебче ,че за сега имам три аборта и мее страх много
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #63 -: Септември 17, 2009, 11:50:11 am »
аз пия по 4мг. на ден искам да попитам има ли надежда един ден да си имам бебче ,че за сега имам три аборта и мее страх много
Едва ли фолиевата киселина има общо с абортите ти. Казвам го защото аз също имам 3 загубени бременности и проблема се оказа имунологичен, както и въпросната мутация.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #64 -: Септември 17, 2009, 22:03:20 pm »
Проблема за изгубените бременности е комплексен  така че трябва всичко да се има впредвид :wink:Успех на всички
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #65 -: Септември 18, 2009, 17:08:07 pm »
Неофолик Мета, просто е по-изчистен продукт от останалата фолиева киселина.


Мета е не по-пречистена фолиева, а предварително преработена до определен стадия такава - май в началото на темата бях писала, иначе в листовката на лекарството е обясенно подробно.
Благодаря ти, Бени!







*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #66 -: Септември 18, 2009, 19:08:02 pm »
Неофолик Мета, просто е по-изчистен продукт от останалата фолиева киселина.


Мета е не по-пречистена фолиева, а предварително преработена до определен стадия такава - май в началото на темата бях писала, иначе в листовката на лекарството е обясенно подробно.

Ок. :D Просто такова обяснение получих от Конова, когато я попитах-"защо точно "мета"?"
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #67 -: Септември 25, 2009, 09:48:37 am »
Момичета, да ви споделя че моя MTHFR(C677T) тест е отрицателен, но доки ми каза да пия 3х1 неофолик мета, другите генетични също са ми ОК  :? . Знам че ФК никога не е в повече и че се изпишква, ама ми се срува странно да пия по толкова  :?

*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #68 -: Октомври 30, 2009, 19:40:24 pm »

Здравейте и от мен, определено много се изписа за фолиевата киселина, но ако искате погледнете и тук:

http://neopharm.bg/neopholic
http://neopharm.bg/neopholic-meta

Аз също съм с генна мутация MTHFR /C677T/ и още една 4G/4G PAI и пия Неофолик 0,4 3х1т. дневно и 1т. аспирин протект дневно преди забременяване, но на мен ми казаха фолиевата до 12 г.седмица, но определено ще се поинтересувам за това дали мета не е по-добър и ще пиша.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #69 -: Октомври 30, 2009, 22:05:43 pm »
Момичета, има ли значение дали да се пият 3х1 неофолика или може и сутрин трите на веднъж?
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #70 -: Октомври 31, 2009, 10:22:57 am »
...и 1т. аспирин протект дневно преди забременяване, но на мен ми казаха фолиевата до 12 г.седмица, но определено ще се поинтересувам за това дали мета не е по-добър и ще пиша.
И на мен ми е предписан аспирин протект по 1т./дн. и да попитам това с каква цел се пие?Само ми казаха като терапия...

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #71 -: Октомври 31, 2009, 21:04:43 pm »
...и 1т. аспирин протект дневно преди забременяване, но на мен ми казаха фолиевата до 12 г.седмица, но определено ще се поинтересувам за това дали мета не е по-добър и ще пиша.
И на мен ми е предписан аспирин протект по 1т./дн. и да попитам това с каква цел се пие?Само ми казаха като терапия...
[/quo
Аспирин протект се пие за разреждане на кръвта
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #72 -: Октомври 31, 2009, 21:13:21 pm »
Момичета, има ли значение дали да се пият 3х1 неофолика или може и сутрин трите на веднъж?
На мен гинеколожката ми каза, фолиевата киселина да я пия 3 пъти на ден, 1 час преди хранене или 2 часа след хранене, за да има ефект. Така, че според мен по-добре ги приемай 3 пъти на ден.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #73 -: Ноември 16, 2009, 17:06:05 pm »
Момичета помагайте, че съвсем се обърках :(
имам MTHFR-C66T - Хомозиготен носител Т/Т, какво означава това!?!?!?  :?
пише, че при генотип Т/Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 70% /но от това обяснение оставам още по объркана.. /. Стана ми ясно че ще трябва да се пие неофолик мета /изчетох темата/ ама... ако някой знае ли какво означава хомозиготен.. това и майка ми ли го има?.. и по женска линия ли се предава... или пола няма значение /Господ ме наказва задето толова мразех биологията в техникума/ В рода ми няма бездетни /аз съм първата ама съм с мъжки фактор/. И бабите ми и майка ми и леля ми са забременели веднага след сватбата /едно време така се е забременявало..  :D .. ако не стане на първата година.. те ти булка Спасов ден.. и пак е ставало.. /.. а сега..  8O имам MTHFR-C66T  8O Хомозиготен носител Т/Т 8O  ако забременея с момче то ще има ли същия проблем!?
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #74 -: Декември 02, 2009, 14:11:53 pm »
На пазара имало фолиева киселина 5 мг, производство на Софарма.
Благодаря ти, Бени!







Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #75 -: Декември 18, 2009, 12:23:03 pm »
На пазара имало фолиева киселина 5 мг, производство на Софарма.


Благодаря ти! Днес си я купих, цената е 8,80 и са 100 таблетки. Много по-удобно е да пия по 1 таблетка дневно, отколкото 3 по 3 от 0,4 мг, както правех досега.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #76 -: Април 24, 2010, 09:37:08 am »
Вчера ми излязоха резултатите от теста.

На забележка пише: При генотип С/Т за С677Т може да се наблюдава синтезиране на MTHFR с намалена ензимна активност от 35%.
Препоръчаха ми да приемам по-голямо количество фолиева киселина. Особено ако съм бременна /аз в момента не съм/.
Доки ми увеличи дозата на фолиева киселина - изписа ми по 10 талбетки дневно Неофолик Мета.

Питам се, колко време ще трябва да приемам по 10 таблетки? Докато забременея ли? Виждат ми се много... Просто вчера не съобразих да попитам доки  :ask:

Моля, ако някой е запознат, да ми обясни.


Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #77 -: Април 24, 2010, 12:26:40 pm »
Аз започнах високата доза от деня на пункцията. След 14 г.с. минах на 1т. Неофолик Мета.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #78 -: Април 24, 2010, 15:37:43 pm »
 Kremkaramel , защо от деня на пункцията си започнала с високата доза? По време на стимулацията на каква доза беше ? С хомозиготен носител по мутантния алел си , нали?
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #79 -: Април 24, 2010, 19:18:26 pm »
Да. Аз не съм спирала да пия фолиева от 2-3 год.
Конова така ми беше препоръчала - 3*3 от деня на трансфера, но аз ги почнах от пункцията. След това намерих на Софарма от 5 мг и пиех по 1 т. на ден. След 12 г.с., когато всичко беше наред с бебето, д-р Сигридов каза да пия по 1 т. Неофолик Мета докрая, няма нужда от силната доза.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #80 -: Април 24, 2010, 19:22:38 pm »
 А преди пункцията на каква дозировка беше?
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #81 -: Април 24, 2010, 20:03:15 pm »
Питам се, колко време ще трябва да приемам по 10 таблетки? Докато забременея ли? Виждат ми се много... Просто вчера не съобразих да попитам доки  :ask:
Не е ли много голямо това количество? При кой лекар си? 
Няма невъзможни неща!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #82 -: Април 24, 2010, 23:34:57 pm »
А преди пункцията на каква дозировка беше?

По 1 т. Неофолик Мета.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #83 -: Май 07, 2010, 21:46:02 pm »
Момичета, аз като съм с такъв носител-
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел.
трябва ли да пия по-голямо количество фолиева?
До сега пиех Неофолик Мета 3х1, но сега мисля да започна тази на Софарма и се чудя отново кой да послушам. Конова каза, че защото е "хетерозиготен" не се налага по голямо количество, а пък съм чела, че Кременски го препоръчва.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #84 -: Май 21, 2010, 09:03:38 am »
Nataly и аз съм със същата мутация като теб, преди да забременея приемах 3*1 Неофолик Мета. Тя е с по-добра усвояемост и затова няма нужда от увеличаване на приема. Ако смениш марката можеш да увеличиш дозировката, поради споменатата причина.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #85 -: Май 25, 2010, 18:58:07 pm »
Момичета, и аз съм Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза. Хетерозиготен носител по мутантен алел. След много чути мнения, все различни :(, отидох при проф. Кременски. Това, което той ми каза беше 3*3 неофолик. На въпроса ми за това дали не трябва да бъде мета - ми каза че е без значение. В крайна сметка си пия неофолик мета, за собствено успокоение. Последно реших да се доверя на него за количеството.
Мога ли само да ви попитам - от къде намирате фолиева киселина 5 мг? Аз в няколко аптеки попитах и все ми отричат :(
« Последна редакция: Май 25, 2010, 20:53:27 pm от Fabss »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #86 -: Май 30, 2010, 10:53:56 am »
Мога ли само да ви попитам - от къде намирате фолиева киселина 5 мг? Аз в няколко аптеки попитах и все ми отричат :(
И аз се натъкнах на същото...широко отворени от очудване очи и въпроси:"Ама вие ли си решихте да пиете толкова голямо количество?!"
Аз също пиех Неофолик Мета от години но сутрин по 3бр., защото през деня си забравям приема. После прочетох за мнението на Кременски и се озадачих доста, защото ако трябва да пия Мета 3х3 излиза доста скъпо.
Не зная как да постъпя? А аз пия фолиевата вече 5г. без прекъсване.
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #87 -: Май 30, 2010, 22:27:18 pm »
Да скъпичко излиза, ако намеря някъде 5 мг-ова ще пиша.
Аз от доц. Конова имам назначени - по едно хапче сутрин и вечер. В Плевен имах консултация и с доц. Симеонова, когато пускахме изследване за кариотипа, тя ми каза задължително 10бр., също че трябва да се пие и Б комплекс. При проф. Кременски съм ходила още преди това и неговото мнение си беше 9-10.
Реших за себе си че ще пия по-голямото количество...
Имам и още едно питане, от извън България дали могат да се купят, задължително ли ще искат рецепта? Дали въобще има смисъл да опитвам?





« Последна редакция: Май 30, 2010, 22:36:18 pm от Fabss »
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #88 -: Май 31, 2010, 18:59:34 pm »
Здравейте отново, днес звъннах в Софарма и директно тях ги попитах за 5мг фолиева. Да, имат такава. Изглежда аптекарите не са наясно, или незнаят че съшествува или рядко се търси и затова не поръчват.
 Та идеята е да им се каже какво и от къде да ви поръчат и няма проблеми.
« Последна редакция: Май 31, 2010, 19:01:26 pm от Fabss »
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #89 -: Май 31, 2010, 19:24:54 pm »
Когато питах д-р Даскалов дали мога да заменя 10 таблетки неофолик МЕТА с 1 от 5 мг, но обикновена фолиева той не одобри! Това само за информация, иначе вие слушайте лекаря си!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #90 -: Юни 02, 2010, 22:16:36 pm »
Момичета, аз съм с MTHFR-C66T - Хомозиготен носител Т/Т. Пиех по 1 таблетка от 5 мг фолиева, по време на стимулацията и чакането по препоръка на Персенска ги направих 3 по 1. А след неуспешния опит мога ли да ги спра за 2-3 месеца.. Вече 4та година не съм спирала да я пия, но до преди 10 месеца я пиех по 0,4. И някой беше писал, че се дебелее от нея... вярно ли е? /аз само се чудя от къде да си измисля извинение за 40те си кила сланина... трупнати през последните 4-5 години/
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #91 -: Юни 02, 2010, 22:25:09 pm »
Момичета, извинявам се за намесата в темата, но на мен ми изписаха INOFOLIC - това е фолиева киселина и инозитол. Не мога да намеря информация за тази хранителна добавка. Знам, че е за друга тема, ако може ме насочете. Благодаря!
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #92 -: Юни 05, 2010, 19:38:24 pm »
Момичета, извинявам се за намесата в темата, но на мен ми изписаха INOFOLIC - това е фолиева киселина и инозитол. Не мога да намеря информация за тази хранителна добавка. Знам, че е за друга тема, ако може ме насочете. Благодаря!
И аз не намерих много инфо. Прахчета са и са подходящи за подобряване качествата на Я. и  при ПКЯ . Опитах се да ги поръчам , но от две аптеки ми казаха , че дори и не са чували за тази хранит. добавка. Знам , че струва около 20 лв от една тема в БГ мама.
*
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #93 -: Юни 05, 2010, 23:56:57 pm »
Благодаря Fatalwoman, аз си ги купих от София за 23лв. опаковката, тя съдържа 20 сашета, приемат се разтворени във вода 2х1 на ден.Т.е за месец 3 опаковки са нужни. Просто се чудя, защото да ги пия, нямам  гинекологични проблеми, нито ПКЯ. С мъжки фактор сме и при първият си опит има 17 фоликула и 12 качествени яйцеклетки и приемах само чиста фолиева киселина. Затова се интерисувам :P
Re: Neopholic Meta и мутация MTHFR
« Отговор #94 -: Юли 03, 2016, 17:57:37 pm »
Здр .  Ето и моя тробофилен панел. Фактор V Leiden (G/G).        Фактор  ll  (протромбин)  (G/G).             PAI-1 4G/5G ---- 4G/5G .           MTHFR  c.677 T/T.               MTHFR rs1801131 A/A.            Имам назначени  , Неофолик мета  но няма дозата , кардио аспирин 75. Със два неуспешни опита инвитро, никога не съм имам кръвоизливи , само есна извън маточна бременост 2007 г. Със тубарен стерлитет.