0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Планиране на бременност
« Отговор #80 -: Март 04, 2007, 20:25:04 pm »
zdraveite, 4estita  baba Marta
d-r Daskalov,mn.  se  radvam  4e  bih imala   tozi  shans- vnimanieto  na  spezialist na  tvoqt   roden  ezik, i taka ,  jiveq v  4ujbina  po-to4no  v  Italia.(Не разбира се  В  страната на 4удесата. )
Моят главен проблем е, 4е  не  сам  сугорна  в  това  което ми  предстои -IUI, поради  разли4ни вьпроси които  не  мога  да  си  отговоря.Пьрво моят  сьпруг  има не  мн. добра спермограма,  за  което   пие (незнам  дали  е  познато в БГ.) SPERGIN Q 10(za povi6avane  aktivnosta na  sperm.),за  това  ок , но  при   повторни  хормонални анализи ,анализирахме  и  антиспермални  анти тела след  което  са  полужителни (bed), след  което моят  гинеколог ре6и да  се  напражи IUI ,за  се  преско4и влагалистито мат.  6ийка т.е. заради  антиспермалните анти тела, но  моят  вапрос,  след  като това  изследване  се   прави с  вземане  на  кръв венозно, озна4ава 4е   антиспермалните  анти  тела  няма   да  дожедат   поужителен    ризултат от инсеминацията,  ТАКА  ЛИ  Е ИЛИ ????до  каква  степен  да  се претеснявам   и  трябва   ли     опитам направo ИКСИ,  ЗА ДА  СЕ  ИЗБЕГНЕ ЗАСТИТАТА  НА АНТИСПЕРМАЛНИТЕ  АНТИ ТЕЛА???
Осте  несто  а  вазможно ли е   като    сам  има ла  ве4е   забременявания (макар  неуспесни)  от   каде  се  взеха  тези  антиспермални  анти тела?????ПОследно  ве4е    4е  се   улях  малко много,    прегъната  мн.  напред  матка   създава  ли  проблеми  за  забременяване т.н.
Благодаря  ви  предварително  ,  бих  писала   и  осте  но  за  сега  в този  момент  ме  интересува  в  пове4е,  благодаря  Ви  от :heartbeat:
Какво и  кое  наи   правилно  в моят  слу4ей,  писете  ми .......
С  уважение  .

Не разбирам при кого са изследвани антиспермалните антителата - при Вас или при съпругът Ви? Според моята съпруга, която е ембриолог, антиспермалните антитела трябва да се търсят и оценяват не в кръв, а локално (на място) - в еякулат и в цервикален секрет, както и да се види кой клас антитела са повишени. Появата им е свързана с много фактори, например травми, операции в областта на тестиса, варикоцеле, вътрематочни инсеминации с необработен материал и т.н.

Прегънатата напред матка е обичайното положение на матката при здрава жена. Няма отношение към забременяването.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #81 -: Март 04, 2007, 20:29:09 pm »
Здравейте д-р Даскалов! Задавам въпроса си и към вас: Как да заченем момче?
 Мъжът ми има наследствен проблем с бъбреците. Трансплантиран е. Много го обичам и бих искала да си имаме наше дете. Говорил е с лекар, специалист по бъбречни заболявания
и той му е казал, че ако имаме момче то няма да наследи заболяването му. Но за момиче рискът е 50/50. Той е страдал много заради здравословното си състояние. Не би искал да причини това на детето си. Още по-малко пък аз.
Как да заченем момченце?
Подкрепете ме!
 Как можем да увеличим шансовете да имаме здраво дете, как да заченем момченце? 

Какво е заболяването? Правена ли е консултация с генетик? Вие изследвана ли сте? Сигурна ли сте в обяснението на специалиста по бъбречни заболявания?
Един възможен изход е ин витро с предимплантационна диагностика.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #82 -: Март 04, 2007, 20:31:46 pm »
zdraveite dr Daskalov .Az sam hipertoni4ka i pia lekarstva koito podargat kravnoto mi v norma,no bih iskala da imam bebe.Napravila sam si neobhodimite izsledvania no pri4inata za hipertiniata e neustanovena,lekarite smiatat 4e e na stresova osnova i nai ve4e nasledstveno.Kardiologkata mi kaza 4e 6te smeni lekarstvata mi kogato zabremenea.Pia konkord ot 5ml polovin samo sutrin i renitek ot 5ml ,toest minimalna doza.vaprosa mi e riskovano li e da zabremenea dokato gi pia i moge li da mi smeniat lekarstvata sled kato zabremenea,za6toto s tazi terapia v momenta se 4uvstvam dobre.Predvaritelno vi blagodaria.

По този въпрос трябва да се доверите изцяло на кардиоложката си за лечението, което провеждате в момента.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #83 -: Март 04, 2007, 20:36:05 pm »
Здравейте Д-р Даскалов,

Претърпях операция- премахване на киста и миома (съответно и яйчник, и тръба). След колко месеца можем да започнем с опитите за зачеване, защото наистина нямам търпение? Колко месеца е разумно и безопасно да изчакам да се възстановя?
Предполагам, че е субективно, но единият оператор ми каза 3-4-5 месеца, а другият оператор- 6 месеца. За мен 1-2-3 месеца наистина имат огромно значение и за това Ви моля за Вашето мнение.

Не знам дали мога да задам и 2ри въпрос сега.
Резултатът от цитонамазката ми е добър, но имам спори и коки и  лекар ми предписа Бициклин. Непосредствено след това ме оперираха. Другият лекар ми каза, че са ме натъпкали с антибиотици след операцията (приемах ги 3 дни) и няма нужда да взимам това лекарство.

Въпросът ми е следния: какво по-точно означават коки и спори (опасни ли са?)и лекарството Бициклин и трябва ли все пак да го приемам?

Благодаря предварително за вниманието и отделеното време!

Важно е къде е била миомата - в маточното тяло или на краче извън матката. Повече отлагане изисква когато е правена пластика на маточната стена, затова е най-добре да попитате основния оператор какво е направил и какво е неговото мнение за периода на изчакване.

Направете микробиологично изследване на влагалищен и цервикален секрет, а също така тест за микоплазма и хламидия и на базата на резултатите ще се прецени дали имате нужда от лечение. Спори и коки са микроорганизми.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #84 -: Март 04, 2007, 20:38:45 pm »
Здравейте Д-р Даскалов,
Днес случайно попаднах на този сайт и на вашия форум и съм много впечатлена.Радва ме това,че помагате на всички нас,който обожаваме бебоците и очакваме момента,в който ще ги почувстваме в себе си.
Със съпруга ми се опитваме от година да забременея.Имам обърната матка.Менструациите ми протичат много болезнено,но докторите ми обясниха,че това е от положението на матката.Няма проблеми,според лекарите,с които досега съм се съветвала,и чакаме всеки месец приятната вест.
Въпросът ми е какви изследвания трябва да си направим,след като 1 година опитите са неуспешни?
И друг въпрос,дано не ви се стори профански,но размерът на пениса има ли значение за забременяването?Ако е по-малък,семенната течност достатъчно дълбоко ли навлиза?
Благодаря ви предварително!


Помислете за ендометриоза. Направете си предконцепционните изследвания.

Размерът на пениса има значение само е хипопластичен (недоразвит) - преглед при уролог би дал моментален отговор на този въпрос.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #85 -: Март 04, 2007, 20:40:07 pm »
Здравейте Д-р Даскалов!!!
Аз искам да попитам, принципно, при положителен тест, кога трябва да се отиде на преглед?

Изкушавам се да Ви кажа веднага. Но по принцип - на 10 дни закъснение, защото на този срок трябва да се отговори на въпроса къде е бременността - в матката или другаде. Разбира се, ако в тези 10 дни нямате болки, кървене, ниско кръвно с прилошаване и други притеснителни признаци.

Благодаря за отговора, Д-р Даскалов, но при липса на всякакви тревожни признаци?


В такъв случай - на 10 дневно закъснение.
*

    Butterfly_

  • ***
  • 273
  • Много, много щастлива мама и съпруга!!!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #86 -: Март 04, 2007, 20:41:11 pm »
Здравейте Д-р Даскалов!!!
Аз искам да попитам, принципно, при положителен тест, кога трябва да се отиде на преглед?

Изкушавам се да Ви кажа веднага. Но по принцип - на 10 дни закъснение, защото на този срок трябва да се отговори на въпроса къде е бременността - в матката или другаде. Разбира се, ако в тези 10 дни нямате болки, кървене, ниско кръвно с прилошаване и други притеснителни признаци.

Благодаря за отговора, Д-р Даскалов, но при липса на всякакви тревожни признаци?


В такъв случай - на 10 дневно закъснение.

Благодаря ви за отзивчивостта, Д-р Даскалов!!!
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Планиране на бременност
« Отговор #87 -: Март 05, 2007, 13:30:31 pm »
Благодаря за отговора д-р Даскалов, то това ни остава да гледаме напред и да се надяваме, че все някога ще имаме късмет и ние.  :balk_602:
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #88 -: Март 05, 2007, 14:37:14 pm »
zdarveite,  otnovo
Благодаря  за отзив4ивиста Ви,
за  да  бъда  по ясна , заедно  с  хормоналните  ми изследвания  бяха  пуснати  и анти тела  атнти сперматозоиди за мен(буквален превод от  итал.),със  вземане  на  кръв  винозно, след  което  ризултатът е позитивен, разбирам  и  уважавам  васето  мнение, дори говорийки  с  м. гинеколог,не  им  дава   голяма  важност,4е това е  реакзия  на  имунната  система,застото   ве4е  сам  имала  предисни  забременявания , както ви споменах в пр. писмо  но  без стаслив  край )    но  ако  е  така   засто  не  ми  предписе доп.  изследвания, това  ме  притеснява  и  така    този месец
 сте  правя IUI(за първи път),трябва  ли  да  си  направя  доп.изследвания, или  да  опитам  пък каквото  стане.? :00001754: :balk_160:
Друго  което  бих  Ви  попитала, дали  има санс за успех въобсте  за  за4еване  след като  еякулатът обработен  за  вътрематочна инсеминация намалява  св. живоспособност,след  като  на  съпругът ми от  последната спермограма  бързо прогресивни след  60  мин. 21%, а след 120 мин. 9,7% (като  коли4ество  и  морфология е  ок) , какво  е  васето мнение??????
  Съжалявам,  но   сигурно  разбирате  как  се 4увства 4овек  когато  се  предприема нова ( важна) стъпка, може би  мн.  объркан  и несигорен.
за  сега  Ви  благодаря  много, за  проявеното  търпение.
с уважение 2bg  и  приятна   седмица.
« Последна редакция: Март 06, 2007, 12:21:38 pm от Мели »

 
Re: Планиране на бременност
« Отговор #89 -: Март 06, 2007, 12:16:51 pm »
 десния ми яйчник вместо да се пукне фоликула на 14я ден -си остава в киста и се налага да пия противозачатъчни (диане -35).Пия 1 месец-пукне се.Но на 14я ден като се образува нов-неиска да се пукне и пак си остава като киста.Пак противозачатъчни.При това нараства в големи размери и не може да се пукне с инжекция.
Нещо не виждам как ще забременея.
Друг гинеколог-Той ми казаха че въпреки че имам доста голям фоликул, мога да забременея.Да не взимам нищо 6 месеца и ако дотогава не стане ще ми правят цялостни изследвания.6 месеца.Не ми е ясно обаче като имам този голям фоликул -как по точно ще забременея като не се пука изобщо.голям е 3, цяло и нещо така каза предишната лекарка
Задържан фоликул е, който не се пука просто си стои голям от 2 месеца.Преди това пак имах такъв и ми го пукнаха с Диане 35, но на другия месец пак се задържа фоликула и така 2 месеца с и стоя с фоликула който не се пука.1вата лекарка каза че иска да го пукне с инжекция, но не го направи защото каза че е с много голям размер и по добре да не се пука по този начин.Изписа ми Дуфастон.
Второто мнение - ми казаха да си правя опитите 6 месеца, без нищо да вземам и ако не забременея тогава щели да вземат мерки.
Но как ще забременея като не се пука този фоликул-това не мога да разбера.Освен да се записвам на 3ти лекар друго не виждам какво да направя.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #90 -: Март 06, 2007, 15:21:53 pm »
Здравейте Д-р Даскалов,
от прочетеното до тук разбирам, че няколко месеца опити за бебе, не говорим още за проблем .
Въпросът ми е, трябва ли да чакаме цели 6 месеца или година за да вземем мерки , ако резултата от бебеправенето е отрицателен .
Какво бихте посъветвали като начало - изследвания - за да се чувствам спокойна , че всичко е наред ?!
Работите ли със здравната каса ?

Срокът на изчакване е в зависимост от възрастта. Можете да направите предконцепционните изследвания и спермограма при  мъжа. Не работя със здравната, за щастие. :)


ок на 30 години съм, от четири месеца правим опити за бебе !
спермограмата на мъжа ми е добра .
ОТ тук нататък какво следва ?!
Какви изследвания мога да направя за да се чувствам спокойна ако всичко е ок, или ако пък - не да взема мерки ?!
Ще съм благодарна за отговаря ви !
*
Re: Планиране на бременност
« Отговор #91 -: Март 06, 2007, 16:15:49 pm »
Здравейте д-р Даскалов!
Поздравления за начинанието.Ще бъда кратка:
На 31години съм , а съпругът ми на 38.Повече от година правим опити за бебе , но неуспешни засега.Спермограмата ни е с отлични показатели , двете изследвания за хламидии са отрицателни , цикълът ми и е абсолютно точен / 28 дни / и засичам овулация на 14-16 ден.
При гинекологичните прегледи няма " нищо тревожно"...
Въпросът ми е да ли следващата крачка да е цветна снимка или да започна с хормонални изследвания ?
Предполагам , че е от значение и това , че имам аборт преди 7 години, а съпругът ми има дете от първия си брак.
Предварително Ви благодаря!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #92 -: Март 06, 2007, 22:10:40 pm »
blagodaria vi za barzia otgovor.Jelaia vi vsi4ko nai dobro.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #93 -: Март 07, 2007, 14:57:04 pm »
 :hello2: писа ви  отново,
 всъстност в4ера  имах  среста  при  гинеколога  за  да  уто4ним 
и поговорим   за вътресномат.  инсеменяване, така с две думи   спермата   няма  да   бъде  обработена  и   второ   пия  от  в4ера  хап4енца за овулация(CLOMID-clomifene citrato),  след като  аз  винаги, поне  така  мисля 4е имам,   при  редовен  м. ц.Обеснявайки,4е съм  запозната   за  обработката  на  еякулатът и  т. н.  ,  той  се  опитвасе  да  ми  каже  4е    все  пак  са  универс. болница   и  имат известен  опит,  като 4е   ли отговорът  му  не  ме  задоволи ,застото  не  4е   отре4е  за  обработка   на  еякулатът,  но  не  ми отговори  конкретно засто  няма  да  процедира  така.По скоро  наблегна на  това  4е   сте  се  направи някакво  обработване  на средата  на  мат. 6ийка. т.н. Кажете  какво  да  правя  сега,упласена съм.
Поразпитах   във  форума и  това  , което  ме посъветваха  моми4етата да  не правя  нисто  на  този  етап,с  инсе да не  опитв  , а инвитро , заради  анти сперм. ,КАКВО ДА  ПРАВЯ,КОГАТО  СЕ  ПИБЕРА  СЕГА  БЪЛГАРИЯ, МИСЛЯ  ДА  ПОСЕТЯ НАКОИ  СПЕЦ. :help: :balk_91: :balk_146: :balk_146: :balk_112:
  благодаря  ви  много .
« Последна редакция: Март 07, 2007, 20:42:56 pm от hrisiel »

 
*
Re: Планиране на бременност
« Отговор #94 -: Март 07, 2007, 18:32:34 pm »
Д-р Даскалов,
Като се поразходих из форума стигнах до следния извод:
1. Много от жените сме се сблъскали с гадините наречени Хламидия.
2. Почти всички не сме на ясно какво означават показателите Ig M, Ig G и Ig A.

Бихте ли ни обаснили простичко:
1.Какво означават тези показатели?
2.Какво означава стара или скорошна инфекция?
3.Колко време след курса на лечение се прави контролен тест?
4.Има ли смисъл от кръвния тест, при условие, че изследването на вагинален секрет е по-сигурен показател?
5.Да предположим, че кръвния тест е отрицателен. Необходим ли е втори такъв, след определено време, за да се изключи напълно наличието на хламидия?

*

    Ivy

  • *
  • 17
  • If you can't see the stars twinkle in the night sk
Re: Планиране на бременност
« Отговор #95 -: Март 07, 2007, 21:55:40 pm »
Здравейте Д-р Даскалов,

Претърпях операция- премахване на киста и миома (съответно и яйчник, и тръба). След колко месеца можем да започнем с опитите за зачеване, защото наистина нямам търпение? Колко месеца е разумно и безопасно да изчакам да се възстановя?
Предполагам, че е субективно, но единият оператор ми каза 3-4-5 месеца, а другият оператор- 6 месеца. За мен 1-2-3 месеца наистина имат огромно значение и за това Ви моля за Вашето мнение.

Не знам дали мога да задам и 2ри въпрос сега.
Резултатът от цитонамазката ми е добър, но имам спори и коки и  лекар ми предписа Бициклин. Непосредствено след това ме оперираха. Другият лекар ми каза, че са ме натъпкали с антибиотици след операцията (приемах ги 3 дни) и няма нужда да взимам това лекарство.

Въпросът ми е следния: какво по-точно означават коки и спори (опасни ли са?)и лекарството Бициклин и трябва ли все пак да го приемам?

Благодаря предварително за вниманието и отделеното време!

Важно е къде е била миомата - в маточното тяло или на краче извън матката. Повече отлагане изисква когато е правена пластика на маточната стена, затова е най-добре да попитате основния оператор какво е направил и какво е неговото мнение за периода на изчакване.

Направете микробиологично изследване на влагалищен и цервикален секрет, а също така тест за микоплазма и хламидия и на базата на резултатите ще се прецени дали имате нужда от лечение. Спори и коки са микроорганизми.

Д-р Даскалов, още веднъж Ви благодаря сърдечно за отговора, вниманието и отделеното време!!!

Миомата ми е била на задна маточна стена субсерозно- интрамурално. Отговорът на основния оператор беше, 4е пациентките му забременяват на 3-4 месец. За това се нуждая от Вашето мнение по въпроса, ако не ми е правена пластика.
Ще си направя всички изследвания.
If you can't see the stars twinkle in the night sky, it doesn't mean that they've disappeared. They are just behind a blanket of clouds and you will see them shine again.
Re: Планиране на бременност
« Отговор #96 -: Март 07, 2007, 22:30:14 pm »
Здравейте д-р Даскалов,
искам да попитам по кое време от цикъла се прави дилатация на цервикалния канал? И има ли значение колко време преди ин витро ще бъде направена (има ли давност манипулацията)?
Предварително благодаря!

lb2f
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #97 -: Март 07, 2007, 22:37:16 pm »
Здравейте д-р Даскалов,
искам да попитам по кое време от цикъла се прави дилатация на цервикалния канал? И има ли значение колко време преди ин витро ще бъде направена (има ли давност манипулацията)?
Предварително благодаря!
И аз се включвам в тая питанка - има ли риск тази манипулация, колко време ще съм под упойка, кърви ли канала и ако да - след колко време се възстановява?
Благодаря!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    4aika

  • *
  • 2
  • 10...9...8...7...6...5..4..3..2..1.... Излитанееее
Re: Планиране на бременност
« Отговор #98 -: Март 08, 2007, 11:58:37 am »
Здравейте д-р Даскалов,
предписаха ми три месеца лечение с Дуфастон, понеже януари не ми дойде.
Февруари вече го пих и ми дойде на 23-ти. Сега пак трябва да го пия - утре
е 15-ят ден от цикълът ми, но той все още не ми е свършил и като гледам поне
още известно време ще ми тече докато се изчисти понеже е по-скоро като
неменструално течението. Въпросът ми към вас е нормално ли е да ми
продължава толкова дълго и имали някъкъв проблем да пия дуфастон-на
след като още не ми е свършил цикъла?
Благодаря предварително!
 Поздрави
Re: Планиране на бременност
« Отговор #99 -: Март 08, 2007, 14:50:58 pm »
Здравейте д-р Даскалов. Първо бих искала да Ви благодаря за Вашата готовност да помагате на всички нас. Знаете колко изплашени, несигурни и, на моменти обезверени се чувстваме и по този повод Вашата помощ е от много, много голяма полза за всички момичета.
Аз имам следния въпрос към Вас: на какво може да се дължи постепенното намаляване на обилността на менструацията-винаги е била 6 дни като до 4 са обилни и 2 слаби . От повече от година и половина може би забелязвам постепенно намаляване и на обилността и на продължителността -последния цикъл мина с 1 обилен ден и продължи 3 дни като последният само със слабо зацапване.По повод предстоящо икси (мъжки фактор)имам направени хормонални изследвания -всичко в норма, спонтанна овулация и адекватна лигавица (12 мм на 4 ден след овулация)кръвни изследвания - в норма,с изключение на  време на кървене 1'15" (норма 2-5)-което не знам какво значи .
Питах и моя лекар за това и според него това не е притеснително. Но според мен все пак би трябвало да има някакво обяснение.
Благодаря Ви предварително