0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #520 -: Януари 24, 2009, 22:13:00 pm »
Момичета,мн съжелявам за болките,притесненията и проблемите които ви връхлитат,но
тук доктор отдавна не е писал!!! по-добре пишете в съответната тема и се обръщайте към момичетата от форума!!! Убедена съм - ще срещнете много подкрепа :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #521 -: Януари 26, 2009, 20:26:54 pm »
Лошотоо е че  по често гинеколозите не ни обръщат достатъчно внимание при мен последният преглед продължи 2 мин, а ние също си правим бебче от година но според доктора ........... не ни трябват изследвания аз съм на 22 той на 33, и така де аз съм младаа имам още 10 години, или може би не даваме достатъчно пари моя съвет е да се успокоим и всичко ще си дойде на мястото. успех дами
*
Re: Планиране на бременност
« Отговор #522 -: Януари 28, 2009, 11:13:35 am »
май д-р Даскалов не пише тука вече :(
Re: Планиране на бременност
« Отговор #523 -: Януари 29, 2009, 22:12:01 pm »
 Д-р Даскалов,
 моля за мнението Ви за лечение на ановулация и поликистоза с комбинация от Клостилбегит и Оргаметрил. Ановулацията и поликистозата са налице, а от хормоните само Прогестерона е мн. нисък.
 Благодаря, че има и лекари on-line, които да помогнат и да дадат съвет!!! :D
*
Re: Планиране на бременност
« Отговор #524 -: Януари 30, 2009, 20:03:57 pm »
моля за мнението Ви за лечение на ановулация и поликистоза с комбинация от Клостилбегит и Оргаметрил. Ановулацията и поликистозата са налице, а от хормоните само Прогестерона е мн. нисък.
Tъй като доктора не се е включвал отдавна ще ти споделя моето мнение, не като медик, а като момиче с подобен проблем. Не даваш много подробна информация затова ти пиша някои неща които е важно да знаеш:
- Клостилбегит не се пие ако не са ти правили цветна снимка за проходимост на тръби.
- Когато се пие Клостил трябва да се ходи на фоликуметрия.
- При ановулация и ПКЯ обикновено лигавицата е много тънка (поне при мен е така), а Клостила още повече я изтънява.

Както казах не съм лекар, за да мога да отговоря конкретно на въпроса ти. Не знам и каква точно е ситуацията при теб, но един 'доктор' ми предписваше клостил и благодарение на момичетата тук и на лекуващия ме в момента доктор разбрах че за момента това не е лекарството за мен.
Успех!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #525 -: Март 04, 2009, 14:20:26 pm »
Zdraveite,mili maiki i bade6ti takiva!!!
Iskah da se *konsultiram*s vas za ne6to ,koeto ve4e napalno mi izsmukva silite i me kara da se 4uvstvam nesigurna v sebe si i nepalnozenna kato jena!!!
AZ sam na 32godini i predi 10godini imam napraven abort.Prez tozi period zikalat mi e bil vinagi normalen i redoven,po4ti bezboleznen.Ot 1,5godina sam semeina jena i opitite ni za beb4e za sega se okazvat neuspe6ni.Predi 2sedmizi bqh na ginekolog,a majat mi na urolog.Pri men vsi4ko e O'K,kato pregledat premina s videozon i razni *drugi* uredi pozvolqva6ti vaginalen pregled,no TUK 4eta ,4e pove4eto pregledi v BG sa s zitonamazka,a na mene ne be6e napravena takava. Sapruga mi sa6to be6e podlojen na podoben pregled,(sa6to O'k rezultati),a sega mu predstoi i spermograma.
Moje li spored vas da ima posledeistviq ot aborta mi(rani4ka napr.)i tq da ne se *zase4e* s vaginalni uredi za pregled???

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 04, 2009, 17:46:13 pm от evro »
Re: Планиране на бременност
« Отговор #526 -: Март 04, 2009, 14:45:39 pm »
Казано честно нямам представа дали аборта би се отразил. Раничката се открива точно чрез цитонамазка. Изследванията за проблеми далеч не се изчерпват с вагинален преглед. Най-добре е да се консултирате със специалист. Успех :)
[/url]
Re: Планиране на бременност
« Отговор #527 -: Март 05, 2009, 16:24:19 pm »
zdraveite!Iskam malko konsultaciq s vas.Iskam da zabremeneq, a nqkak ne stava.
Bqh posledno na ginekolog qnuari mesec .g-ta kaza che vsichko e v granici i normalno i moje bi ne sam zachevala zashtoto sam podlojena na stres.predpisa mi da piq folieva kiselina.kakvo moje da mi kajete vie?

бел.мод. Пиши на кирилица
« Последна редакция: Март 05, 2009, 16:29:24 pm от Lisko »
:) shte se radvam da pomognete ili ako moga i az da pomogna na nqkoi s kakvoto moga!:)
Pojelavam na vsichki uspeh!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #528 -: Март 06, 2009, 19:11:54 pm »
здравеите д.р даскалов.ние с моята поливинка се опитваме от 2 години за    бебе но все не става правихме редица изследвания казват 4е вси4ко е наред какво да направя.правихме спермограма и там няма проблем.моляви помогнете ни
Re: Планиране на бременност
« Отговор #529 -: Март 09, 2009, 21:42:38 pm »
здравейте,аз съм на 22г., вчера ходих на гинеколог и ми каза че имам леко възпаление на маточните тръби, предписа ми азитрокс 250, първият ден-2броя а следващите четири дни само по 1, пили ли сте? има те ли някакви наблюдения, притеснявам се да не се усложни и да нямам възможност за бебе??? много съм притеснена
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #530 -: Март 09, 2009, 22:28:50 pm »
здравейте,аз съм на 22г., вчера ходих на гинеколог и ми каза че имам леко възпаление на маточните тръби, предписа ми азитрокс 250, първият ден-2броя а следващите четири дни само по 1, пили ли сте?
Задай въпроса си най-добре в седмичната тема,там има доста момичета които биха могли да ти отговорят или във темата за тръбите :D
Успех миличка :D
здравеите д.р даскалов.ние с моята поливинка се опитваме от 2 години за    бебе но все не става правихме редица изследвания казват 4е вси4ко е наред какво да направя.правихме спермограма и там няма проблем.моляви помогнете ни
Тук доктор мноого отдавна не пише,вие изледвания къде правихте?В специализирана клиника ли?А имунологични и генетични изсл.правили ли сте?А посткоитален тест?Две години са мн време...ти О засичала ли си,редовно ли овулираш?Базалната си температура мериш ли?А спермограмата къде правихте?Ако не е била в спец.клиника може и да не е достоверна!Спермг се прави само от ембриолог - биолог!А на спермг. има ли и MAR test направен?
Извинявай за многото въпроси,но "редица" изсл. не е мн ясно казано :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Планиране на бременност
« Отговор #531 -: Март 11, 2009, 12:47:52 pm »
а какво ще кажете за системата с противозачатачни ,за стимулиране на О???