0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
цветна снимка
« -: Октомври 23, 2003, 16:10:09 pm »
:oops: Сигурно доста се е писало вече по въпроса, но аз все пак не можах да открия някои неща.
Може ли някой да ми обясни каква е точно процедурата? Как се вкарва контрастното вещество? Защо боли? Колко време отнема? Прави ли се предварително тест за алергии? Питам всичко това, защото съм голяма пъзла и предпочитам, ако се наложи да ми правят цветна снимка, поне да знам какво точно ме очаква. Разгледах в клубчето, но не открих отговори на тези въпроси, а само разбрах, че доста боли :(
Благодаря предварително!
*
цветна снимка
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2003, 22:19:51 pm »
Здравей, oni!
Не знам доколко това ще ти помогне, но ще се опитам накратко да ти обясня за снимката.
Когато аз отидох нямах ни най-малка представа за какво става въпрос, само си спомням, че нямах търпение да ми я направят, за да знам дали проблемът не е там. Не знаех, че боли, болеше, но се изтърпява. Помисли само, ако болката е чак толкова нечовешка, тази снимка щеше да се прави с упойка. Но не, няма упойка, значи се търпи. Няма нужда да се вглеждаш в инструментите, с които борави лекарят ти. Не се съсредоточвай върху идеята за болката, просто я приеми като част от самата интервенция. Помисли само - тази снимка ще даде отговор на един много важен въпрос - защо бебето не става. А това си заслужава малката жертва. Виж Ара какво е писала и колко е права - раждането към което се стремим едва ли е по-малко болезнено.
А за страха - аз също съм страхлива, но преживях не само снимката, ами и гадната операция тази година, кошмарната болка в реанимацията, където бях 24 часа. Търпи се, вярвай ми, когато идеята и желанието те води, няма страшно.
А иначе, доколкото си спомням манипулацията не е дълга. Задължително трябва да си пиеш антибиотика и всичко ще е ОК.
Хайде по-смело, не се плаши толкова много. Всички сме хора и всички ни е страх от болка, но пък тази снимка не е болка за умиране.
Не знам дали ти помогнах поне малко, дано съм успяла... Ако искаш да питаш още нещо пиши, или тук или с бележка.
Поздрави :)
Ани

*
цветна снимка
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2003, 13:24:45 pm »
Ани,
Благодаря за информацията и най-вече за това, че ме успокои. :) Права си, че при такава мотивация всичко се изтърпява!
подхождай внимателно
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2003, 02:41:57 am »
:!: Преди да ти направят снимката е задължително да ти се направи изследване на  влагалищен секрет и задължително резултатът да е добър.В противен случай може да се получи перитонит,а това води до лоши последствия.
Успех!
Животът е хубав,но кратък!
*

    poli

цветна снимка
« Отговор #4 -: Декември 11, 2003, 13:53:47 pm »
Уважаема,
днес ми правиха за пръв път цветна ренгенова снимка на яйчниковите тръби. Каква е процедурата...
1.Прави се задължително между 8 и 12 ден от цикъла. Два часа преди интервенцията пиеш обозболяващо - в моя случай два "Аолин"-а на прах, инжектират ти Ношпа.
2.Контрасната течност е две ампули и се вкарва посредством дълъг тесен уред ,за който имах чувството ,че ще стигне до гърлото ми. Процедурата по вкарването е болезнена, започва със силна болка в яйниците и продължава с още по силна болка в матката. Процедурата е кратка - около 5минути с ренгеновата снимка. По време на снимката - около 10 секунди не дишаш и не мърдаш - то не че имаш много възможност- краката ти са почти във въздуха, а над теб е уреда.
3.Ако при първата снимка не се получи чакаш около 5 минути, отоново болка и втора снимка.
4.Хубавото е, че резултатите се виждат веднага.
5.Пиеш антибиотик 6 дни след това.
Пиши ако искаш да знаеш нещо друго конкретно. На мен ми беше за пръв път и уверявам те по-добре е да знаеш къде и за какво отиваш.
Re: цветна снимка
« Отговор #5 -: Април 07, 2004, 14:14:51 pm »
Цитат на: poli
Уважаема,
днес ми правиха за пръв път цветна ренгенова снимка на яйчниковите тръби. Каква е процедурата...
1.Прави се задължително между 8 и 12 ден от цикъла. Два часа преди интервенцията пиеш обозболяващо - в моя случай два "Аолин"-а на прах, инжектират ти Ношпа.
2.Контрасната течност е две ампули и се вкарва посредством дълъг тесен уред ,за който имах чувството ,че ще стигне до гърлото ми. Процедурата по вкарването е болезнена, започва със силна болка в яйниците и продължава с още по силна болка в матката. Процедурата е кратка - около 5минути с ренгеновата снимка. По време на снимката - около 10 секунди не дишаш и не мърдаш - то не че имаш много възможност- краката ти са почти във въздуха, а над теб е уреда.
3.Ако при първата снимка не се получи чакаш около 5 минути, отоново болка и втора снимка.
4.Хубавото е, че резултатите се виждат веднага.
5.Пиеш антибиотик 6 дни след това.
Пиши ако искаш да знаеш нещо друго конкретно. На мен ми беше за пръв път и уверявам те по-добре е да знаеш къде и за какво отиваш.

zdravei Poli,kakvi drugi izsledvaniq ti predprie predi tazi snimka na trabite?
Re: цветна снимка
« Отговор #6 -: Април 14, 2004, 10:56:11 am »
Цитат на: poli
Уважаема,
днес ми правиха за пръв път цветна ренгенова снимка на яйчниковите тръби. Каква е процедурата...
1.Прави се задължително между 8 и 12 ден от цикъла. Два часа преди интервенцията пиеш обозболяващо - в моя случай два "Аолин"-а на прах, инжектират ти Ношпа.
2.Контрасната течност е две ампули и се вкарва посредством дълъг тесен уред ,за който имах чувството ,че ще стигне до гърлото ми. Процедурата по вкарването е болезнена, започва със силна болка в яйниците и продължава с още по силна болка в матката. Процедурата е кратка - около 5минути с ренгеновата снимка. По време на снимката - около 10 секунди не дишаш и не мърдаш - то не че имаш много възможност- краката ти са почти във въздуха, а над теб е уреда.
3.Ако при първата снимка не се получи чакаш около 5 минути, отоново болка и втора снимка.
4.Хубавото е, че резултатите се виждат веднага.
5.Пиеш антибиотик 6 дни след това.
Пиши ако искаш да знаеш нещо друго конкретно. На мен ми беше за пръв път и уверявам те по-добре е да знаеш къде и за какво отиваш.


molq te kaji mi cvetna snimka i hidrotubaciq edno i sa6to li e? Boli li?
*

    Anonymous

Re: подхождай внимателно
« Отговор #7 -: Април 26, 2004, 15:21:18 pm »
Цитат на: Esin
:!: Преди да ти направят снимката е задължително да ти се направи изследване на  влагалищен секрет и задължително резултатът да е добър.В противен случай може да се получи перитонит,а това води до лоши последствия.
Успех!

zdrasti, mnogo sam ot4aqna, iskam ujasno mnogo beb4e,a to vse ne stava i ne stava :cry: uj vsi4ko e nared- a nqma efekt, maja mi si pravi smermograma, az ultrazvug, pregled na trabite,imam si folikuli, ama pak ne i ne :( , pisna mi prosto mi e adski gadno....a vremeto si te4e.....stimuliraha mi qi4nicite, za da ima pove4e folikuli, biha mi injekciq za da es puknat, ama pak efekt nqma....a taka si minaha 2,5 godini.
dano ne sam ti skapala nastroenieto
*

    Християнка

Молбата
« Отговор #8 -: Май 04, 2004, 19:48:35 pm »
А какво ще кажете за измолваните деца. Много мои познати, които са имали проблеми със зачеването просто са отнасяли мобите си до Господ или до някой светия. Говорете за това с хора посещаващи редовно литургии. Аз от 2 години ходя редовно на Богослужения и се моля на Господ като му дойде времето да ме дари с бебче. Имаме много чудотворни икони, имаме страхотни монастири - посете ти ги и се помолете за вашето бебче. На теритоията на България има 161 манастира. Изборът е ваш. Живейте по Божиите заповеди и Бог ще чуе моливите ви.
-----
за момичето живеещо на семейни начала с приятеля си
Това е голям грях, колкото и да не го осъзнаваш. Венчай се с младежа и тогава моли за детенце. Бъди чиста по сърце.
----- ако имате въпроси с clubs.dir.bg има клуб ПРАВОСЛАВИЕ, където много по запознати от мен хора биха могли да ви помогнат със съвет, другия форум, до който ще ви посъветвам да се допитате е В началото беше Словото
*

    Страхливка

Хидротубация и хистеросалпингография
« Отговор #9 -: Май 19, 2004, 20:25:34 pm »
Момичета, някой знае ли разликата между тези две изследвания? До колкото разбрах, едното е с рентген, а другото - с ултра звук. ВЪПРОСЪТ е кое боли по-малко и кое показва повече за тръбите. Може ли някой да се изкаже по проблема, моля?
*

    Анонимен

цветна снимка
« Отговор #10 -: Май 20, 2004, 16:03:12 pm »
За цветната снимка полага ли се отпуск по болест?
*

    Ужасно уплашен

цветна снимка
« Отговор #11 -: Май 21, 2004, 20:35:12 pm »
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #12 -: Май 28, 2004, 14:33:02 pm »
здравейте, мили момичета,които искате да имате бебета! аз също дълго време не можах да забременея и дори вече бях изгубила всякаква надежда, че някога ще имам бебе.ходила съм по различни лекари, няколко пъти правих хормонални изследвания.всичко беше наред, но бебето все не идваше.искам да ви дам един много полезен съвет: не го мислете много, защото психическата нагласа оказва най-голямо въздействие в един такъв момент, а конкретно в този случай - въздействието е пагубно. в момента съм бременна в 4-ти месец. и сега ще ви кажа как стана всичко. може да не ми повчрвате, но това е самата истина. възползвах се от природосъобразно лечение -пих билки за успокояване на нервната система и за стимулиране на плодовитостта.ако някоя от вас се интересува, може да ми пище на jenia_ch@yahoo.com
с голямо удоволствие бих зарадвала някоя от вас. но преди всичко трябва голяма вяра и постоянство. целувам ви!!!
женя
*

    Marri

цветна снимка
« Отговор #13 -: Юли 02, 2004, 16:01:58 pm »
Imam edin vapros V KOI SLU4AI SE STIGA DO ZVETNA SNIMKA???
цветна снимка
« Отговор #14 -: Юли 02, 2004, 22:59:09 pm »
Ами това определя лекуващия те лекар Marri, ако смята за нужно да провери проходимостта на тръбите ти назначава това изследване.
за цветната снимка
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2004, 10:12:15 am »
Здравейте! И на мен в петък ми предстои цветна снимка, ужасно съм изплашена и се страхувам- как ще протече процедурата, дали ще боли, какви ще са резултатите.
Много ме интересува дали след тази процедура трябва да се пазиш от забременяване и за какъв период. Това пропуснах да питам лекаря си, но ще го направя още преди снимката. Интересното и учудващото за мен е, че ми бе указано да си пия стимулипащите овулацията хапчета, в края на приема им ще правя снимката. Ами ако точно сега забременея, и се окаже, че снимката вреди на плода?!. Много съм объркана, помогнете ми със съвет, моля.
Поздрави.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
цветна снимка
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2004, 12:06:04 pm »
Какво стана със стимулацията? Защо ще ти правят снимка? Аз мислех, че скоро ще се похвалиш - какво стана?
Матей - 1.04.2006 г
Здрасти Вени!
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2004, 13:48:31 pm »
Със стимулацията от миналия месец- нищо не стана. В петък започнах нов цикъл, което ме разстрои безкрайно много. А за снимката, тъй като вече минаха близо осем месеца от спонт.аборт, пет от които- никакъв резултат, и поради възможността в следствие на инфекцията от пролабиралия мехур да съм получила някакво запушване например, лекарят ми препоръча да направил "продухване" или "снимка", но второто било по- добре, защото се вижда има ли нещо обезпокоително, къде- в кой участък от системата, в какво състояние е, и да не те надуват напразно, без да знаеш какъв е резултата и състоянието ти. Така че... реших да направя това- в петък, поне да знам има ли смисъл и надежда в стимулацията. Това че го реших, не значи, че не ме е страх. Много съм притеснена, още повече- че не знам за колко време ще се възстановя и бих могла да продължа с опитите. Ако имаш информация по този въпрос- моля те, да я споделиш.
При теб нещата как се развиват?
Поздрави
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
*

    zuzi

cvetna snimka
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2004, 20:04:54 pm »
Здравей Яна,
аз правих цветна снимка с упойка, за това не мога да кажа нищо за процедурата. До колкото знам нищо не пречи на опипитите. Правих я преди 2 цикъла а сега направих инсеминация. Ако имаше проблем д-ра щеше да каже.
Успех, дано всичко ти е добре.
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2004, 20:36:21 pm »
Na men mi kazaha che njama nujda da se pazish. Oblychvaneto bilo kato da gledash televizia 1 sedmitza. Az tova ama hich ne go vjarvam i ako se prestrasha da si napravja snimka mislja da se pazja. Makar che pyk ot druga strana syvetvat tochno pyrvite 3 mesetza sled snimkata da bebepravish aktivno zaradi terapevtichnija effect koito moje da ima protzedurata. I deistvitelno ima mnogo jeni koito zabremenjavat v mesetza na snimkata.

Malko sym uchudena che te stimulirat v mesetza v koito shte pravish snimka, zashtoto na men pyk mnogo izrichno mi kazaha che dvete neshta ne biva da se pravjat zaedno.