0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
цветна снимка
« -: Октомври 23, 2003, 16:10:09 pm »
:oops: Сигурно доста се е писало вече по въпроса, но аз все пак не можах да открия някои неща.
Може ли някой да ми обясни каква е точно процедурата? Как се вкарва контрастното вещество? Защо боли? Колко време отнема? Прави ли се предварително тест за алергии? Питам всичко това, защото съм голяма пъзла и предпочитам, ако се наложи да ми правят цветна снимка, поне да знам какво точно ме очаква. Разгледах в клубчето, но не открих отговори на тези въпроси, а само разбрах, че доста боли :(
Благодаря предварително!
*
цветна снимка
« Отговор #1 -: Октомври 23, 2003, 22:19:51 pm »
Здравей, oni!
Не знам доколко това ще ти помогне, но ще се опитам накратко да ти обясня за снимката.
Когато аз отидох нямах ни най-малка представа за какво става въпрос, само си спомням, че нямах търпение да ми я направят, за да знам дали проблемът не е там. Не знаех, че боли, болеше, но се изтърпява. Помисли само, ако болката е чак толкова нечовешка, тази снимка щеше да се прави с упойка. Но не, няма упойка, значи се търпи. Няма нужда да се вглеждаш в инструментите, с които борави лекарят ти. Не се съсредоточвай върху идеята за болката, просто я приеми като част от самата интервенция. Помисли само - тази снимка ще даде отговор на един много важен въпрос - защо бебето не става. А това си заслужава малката жертва. Виж Ара какво е писала и колко е права - раждането към което се стремим едва ли е по-малко болезнено.
А за страха - аз също съм страхлива, но преживях не само снимката, ами и гадната операция тази година, кошмарната болка в реанимацията, където бях 24 часа. Търпи се, вярвай ми, когато идеята и желанието те води, няма страшно.
А иначе, доколкото си спомням манипулацията не е дълга. Задължително трябва да си пиеш антибиотика и всичко ще е ОК.
Хайде по-смело, не се плаши толкова много. Всички сме хора и всички ни е страх от болка, но пък тази снимка не е болка за умиране.
Не знам дали ти помогнах поне малко, дано съм успяла... Ако искаш да питаш още нещо пиши, или тук или с бележка.
Поздрави :)
Ани

*
цветна снимка
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2003, 13:24:45 pm »
Ани,
Благодаря за информацията и най-вече за това, че ме успокои. :) Права си, че при такава мотивация всичко се изтърпява!
подхождай внимателно
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2003, 02:41:57 am »
:!: Преди да ти направят снимката е задължително да ти се направи изследване на  влагалищен секрет и задължително резултатът да е добър.В противен случай може да се получи перитонит,а това води до лоши последствия.
Успех!
Животът е хубав,но кратък!
*

    poli

цветна снимка
« Отговор #4 -: Декември 11, 2003, 13:53:47 pm »
Уважаема,
днес ми правиха за пръв път цветна ренгенова снимка на яйчниковите тръби. Каква е процедурата...
1.Прави се задължително между 8 и 12 ден от цикъла. Два часа преди интервенцията пиеш обозболяващо - в моя случай два "Аолин"-а на прах, инжектират ти Ношпа.
2.Контрасната течност е две ампули и се вкарва посредством дълъг тесен уред ,за който имах чувството ,че ще стигне до гърлото ми. Процедурата по вкарването е болезнена, започва със силна болка в яйниците и продължава с още по силна болка в матката. Процедурата е кратка - около 5минути с ренгеновата снимка. По време на снимката - около 10 секунди не дишаш и не мърдаш - то не че имаш много възможност- краката ти са почти във въздуха, а над теб е уреда.
3.Ако при първата снимка не се получи чакаш около 5 минути, отоново болка и втора снимка.
4.Хубавото е, че резултатите се виждат веднага.
5.Пиеш антибиотик 6 дни след това.
Пиши ако искаш да знаеш нещо друго конкретно. На мен ми беше за пръв път и уверявам те по-добре е да знаеш къде и за какво отиваш.
Re: цветна снимка
« Отговор #5 -: Април 07, 2004, 14:14:51 pm »
Цитат на: poli
Уважаема,
днес ми правиха за пръв път цветна ренгенова снимка на яйчниковите тръби. Каква е процедурата...
1.Прави се задължително между 8 и 12 ден от цикъла. Два часа преди интервенцията пиеш обозболяващо - в моя случай два "Аолин"-а на прах, инжектират ти Ношпа.
2.Контрасната течност е две ампули и се вкарва посредством дълъг тесен уред ,за който имах чувството ,че ще стигне до гърлото ми. Процедурата по вкарването е болезнена, започва със силна болка в яйниците и продължава с още по силна болка в матката. Процедурата е кратка - около 5минути с ренгеновата снимка. По време на снимката - около 10 секунди не дишаш и не мърдаш - то не че имаш много възможност- краката ти са почти във въздуха, а над теб е уреда.
3.Ако при първата снимка не се получи чакаш около 5 минути, отоново болка и втора снимка.
4.Хубавото е, че резултатите се виждат веднага.
5.Пиеш антибиотик 6 дни след това.
Пиши ако искаш да знаеш нещо друго конкретно. На мен ми беше за пръв път и уверявам те по-добре е да знаеш къде и за какво отиваш.

zdravei Poli,kakvi drugi izsledvaniq ti predprie predi tazi snimka na trabite?
Re: цветна снимка
« Отговор #6 -: Април 14, 2004, 10:56:11 am »
Цитат на: poli
Уважаема,
днес ми правиха за пръв път цветна ренгенова снимка на яйчниковите тръби. Каква е процедурата...
1.Прави се задължително между 8 и 12 ден от цикъла. Два часа преди интервенцията пиеш обозболяващо - в моя случай два "Аолин"-а на прах, инжектират ти Ношпа.
2.Контрасната течност е две ампули и се вкарва посредством дълъг тесен уред ,за който имах чувството ,че ще стигне до гърлото ми. Процедурата по вкарването е болезнена, започва със силна болка в яйниците и продължава с още по силна болка в матката. Процедурата е кратка - около 5минути с ренгеновата снимка. По време на снимката - около 10 секунди не дишаш и не мърдаш - то не че имаш много възможност- краката ти са почти във въздуха, а над теб е уреда.
3.Ако при първата снимка не се получи чакаш около 5 минути, отоново болка и втора снимка.
4.Хубавото е, че резултатите се виждат веднага.
5.Пиеш антибиотик 6 дни след това.
Пиши ако искаш да знаеш нещо друго конкретно. На мен ми беше за пръв път и уверявам те по-добре е да знаеш къде и за какво отиваш.


molq te kaji mi cvetna snimka i hidrotubaciq edno i sa6to li e? Boli li?
*

    Anonymous

Re: подхождай внимателно
« Отговор #7 -: Април 26, 2004, 15:21:18 pm »
Цитат на: Esin
:!: Преди да ти направят снимката е задължително да ти се направи изследване на  влагалищен секрет и задължително резултатът да е добър.В противен случай може да се получи перитонит,а това води до лоши последствия.
Успех!

zdrasti, mnogo sam ot4aqna, iskam ujasno mnogo beb4e,a to vse ne stava i ne stava :cry: uj vsi4ko e nared- a nqma efekt, maja mi si pravi smermograma, az ultrazvug, pregled na trabite,imam si folikuli, ama pak ne i ne :( , pisna mi prosto mi e adski gadno....a vremeto si te4e.....stimuliraha mi qi4nicite, za da ima pove4e folikuli, biha mi injekciq za da es puknat, ama pak efekt nqma....a taka si minaha 2,5 godini.
dano ne sam ti skapala nastroenieto
*

    Християнка

Молбата
« Отговор #8 -: Май 04, 2004, 19:48:35 pm »
А какво ще кажете за измолваните деца. Много мои познати, които са имали проблеми със зачеването просто са отнасяли мобите си до Господ или до някой светия. Говорете за това с хора посещаващи редовно литургии. Аз от 2 години ходя редовно на Богослужения и се моля на Господ като му дойде времето да ме дари с бебче. Имаме много чудотворни икони, имаме страхотни монастири - посете ти ги и се помолете за вашето бебче. На теритоията на България има 161 манастира. Изборът е ваш. Живейте по Божиите заповеди и Бог ще чуе моливите ви.
-----
за момичето живеещо на семейни начала с приятеля си
Това е голям грях, колкото и да не го осъзнаваш. Венчай се с младежа и тогава моли за детенце. Бъди чиста по сърце.
----- ако имате въпроси с clubs.dir.bg има клуб ПРАВОСЛАВИЕ, където много по запознати от мен хора биха могли да ви помогнат със съвет, другия форум, до който ще ви посъветвам да се допитате е В началото беше Словото
*

    Страхливка

Хидротубация и хистеросалпингография
« Отговор #9 -: Май 19, 2004, 20:25:34 pm »
Момичета, някой знае ли разликата между тези две изследвания? До колкото разбрах, едното е с рентген, а другото - с ултра звук. ВЪПРОСЪТ е кое боли по-малко и кое показва повече за тръбите. Може ли някой да се изкаже по проблема, моля?
*

    Анонимен

цветна снимка
« Отговор #10 -: Май 20, 2004, 16:03:12 pm »
За цветната снимка полага ли се отпуск по болест?
*

    Ужасно уплашен

цветна снимка
« Отговор #11 -: Май 21, 2004, 20:35:12 pm »
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #12 -: Май 28, 2004, 14:33:02 pm »
здравейте, мили момичета,които искате да имате бебета! аз също дълго време не можах да забременея и дори вече бях изгубила всякаква надежда, че някога ще имам бебе.ходила съм по различни лекари, няколко пъти правих хормонални изследвания.всичко беше наред, но бебето все не идваше.искам да ви дам един много полезен съвет: не го мислете много, защото психическата нагласа оказва най-голямо въздействие в един такъв момент, а конкретно в този случай - въздействието е пагубно. в момента съм бременна в 4-ти месец. и сега ще ви кажа как стана всичко. може да не ми повчрвате, но това е самата истина. възползвах се от природосъобразно лечение -пих билки за успокояване на нервната система и за стимулиране на плодовитостта.ако някоя от вас се интересува, може да ми пище на jenia_ch@yahoo.com
с голямо удоволствие бих зарадвала някоя от вас. но преди всичко трябва голяма вяра и постоянство. целувам ви!!!
женя
*

    Marri

цветна снимка
« Отговор #13 -: Юли 02, 2004, 16:01:58 pm »
Imam edin vapros V KOI SLU4AI SE STIGA DO ZVETNA SNIMKA???
цветна снимка
« Отговор #14 -: Юли 02, 2004, 22:59:09 pm »
Ами това определя лекуващия те лекар Marri, ако смята за нужно да провери проходимостта на тръбите ти назначава това изследване.
за цветната снимка
« Отговор #15 -: Октомври 13, 2004, 10:12:15 am »
Здравейте! И на мен в петък ми предстои цветна снимка, ужасно съм изплашена и се страхувам- как ще протече процедурата, дали ще боли, какви ще са резултатите.
Много ме интересува дали след тази процедура трябва да се пазиш от забременяване и за какъв период. Това пропуснах да питам лекаря си, но ще го направя още преди снимката. Интересното и учудващото за мен е, че ми бе указано да си пия стимулипащите овулацията хапчета, в края на приема им ще правя снимката. Ами ако точно сега забременея, и се окаже, че снимката вреди на плода?!. Много съм объркана, помогнете ми със съвет, моля.
Поздрави.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
цветна снимка
« Отговор #16 -: Октомври 13, 2004, 12:06:04 pm »
Какво стана със стимулацията? Защо ще ти правят снимка? Аз мислех, че скоро ще се похвалиш - какво стана?
Матей - 1.04.2006 г
Здрасти Вени!
« Отговор #17 -: Октомври 13, 2004, 13:48:31 pm »
Със стимулацията от миналия месец- нищо не стана. В петък започнах нов цикъл, което ме разстрои безкрайно много. А за снимката, тъй като вече минаха близо осем месеца от спонт.аборт, пет от които- никакъв резултат, и поради възможността в следствие на инфекцията от пролабиралия мехур да съм получила някакво запушване например, лекарят ми препоръча да направил "продухване" или "снимка", но второто било по- добре, защото се вижда има ли нещо обезпокоително, къде- в кой участък от системата, в какво състояние е, и да не те надуват напразно, без да знаеш какъв е резултата и състоянието ти. Така че... реших да направя това- в петък, поне да знам има ли смисъл и надежда в стимулацията. Това че го реших, не значи, че не ме е страх. Много съм притеснена, още повече- че не знам за колко време ще се възстановя и бих могла да продължа с опитите. Ако имаш информация по този въпрос- моля те, да я споделиш.
При теб нещата как се развиват?
Поздрави
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
*

    zuzi

cvetna snimka
« Отговор #18 -: Октомври 14, 2004, 20:04:54 pm »
Здравей Яна,
аз правих цветна снимка с упойка, за това не мога да кажа нищо за процедурата. До колкото знам нищо не пречи на опипитите. Правих я преди 2 цикъла а сега направих инсеминация. Ако имаше проблем д-ра щеше да каже.
Успех, дано всичко ти е добре.
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #19 -: Октомври 14, 2004, 20:36:21 pm »
Na men mi kazaha che njama nujda da se pazish. Oblychvaneto bilo kato da gledash televizia 1 sedmitza. Az tova ama hich ne go vjarvam i ako se prestrasha da si napravja snimka mislja da se pazja. Makar che pyk ot druga strana syvetvat tochno pyrvite 3 mesetza sled snimkata da bebepravish aktivno zaradi terapevtichnija effect koito moje da ima protzedurata. I deistvitelno ima mnogo jeni koito zabremenjavat v mesetza na snimkata.

Malko sym uchudena che te stimulirat v mesetza v koito shte pravish snimka, zashtoto na men pyk mnogo izrichno mi kazaha che dvete neshta ne biva da se pravjat zaedno.
цветна снимка
« Отговор #20 -: Октомври 15, 2004, 13:34:12 pm »
Наистина не съм веща по въпроса, но другите момичета са ти отговорили успокоително. Надявам се да се намери причината и да можеш да продължиш напред.
При мен всичко е наред - никаква причина не се намира и това е най-гадното. Но какво да се прави - ще трябва пак насляпо да действаме. Има още време и може до тогава нещо да изкочи. Не съм си правила още хормонални изследвания, макар че незнам дали се налагат.
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2004, 11:35:23 am »
Нищо не пречи да си направиш хормоналните изследвания. Поне ще си наясно. Според мен единственото е финансовата страна на въпроса.
Успех.
цветна снимка
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2004, 13:21:44 pm »
Каква е зависимостта между цветна снимка и хормонални  изследвания? Кое се прави първо?
за цветната снимка
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2004, 16:58:58 pm »
Здравейте момичета! Благодаря на всички Ви, които се отзовахте на моето запитване и споделихте опит.
Сега да споделя и аз- процедурата ми направиха с местна упойка, при което въобще нямаше болка. Усещането е по- скоро като "тежест и напрегнатост", но нищо страшно. Първото становище на лекаря ми бе, че няма нищо обезпокоително- тръбите са проходими, макар, че матката ми е с леко по- голям размер от обичайното. Вероятно това е резултат от предишната ми бременност, но не знам, а казаха, че това не трябва да ме плаши и безспокои. Днес отново съм на преглед и ще ми дадат "разчетената" вече снимка, защото в петък всичко стана малко бързо, тъй като ренгеноложката беше много ангажирана.
За това, дали снимката влияе на ембриона- ако евентуално забременея този месец, лекарят ми ме увери, че няма нищо такова. Ако се замислиш, всички яйцеклетки, с които една жена разполага, не се произвеждат всеки месец, а те просто съществуват още от раждането на момичето. Така че си мисля, ако влияе по някакъв начин отрицателно, то това би се отнасяло не само за следващите няколко месеца, а въобще занапред. Но.. облъчването е много минимално и ме увериха, че вреда няма.
Поздрави на всички.
Нека много скоро, всички бъдат благословени да изживеят едно хубаво майчинство.
цветна снимка
« Отговор #24 -: Декември 06, 2004, 10:28:39 am »
Имате ли представа, колко горе-долу струва цветна снимка? Според теста, който си направих в събота трябваше да имам овулация в близките 24-48 часа. :bbt: Но температурата ми не се вдигна над 37,05. Решила съм, ако и този месец няма нищо да питам доктора за цветна снимка, че не ми е правена такава.
А и хормонални изследвания не са ми правени. Аз пия Клостилбегит и Утрогестан, ако реша да си правя хормонални изследвания, хапчета които пия дали ще дадат отражение?:dontknow:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка
« Отговор #25 -: Декември 06, 2004, 10:45:51 am »
Снимката е около 70-80 лева с контрастното вещество  - зависи къде я правиш мисля.
За лекарствата не знам дали дават отражение като правиш хормонални изследвания в следващ цикъл и си мисля, че трябва да попиташ гинеколога си. И на мен ми е интересно това.
Успех!
цветна снимка
« Отговор #26 -: Декември 06, 2004, 11:46:33 am »
Ако пак ми дойде след 2 седмици ще си поговоря с доктора ми и като имам отговори на моите въпроси ще споделя.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка
« Отговор #27 -: Декември 06, 2004, 11:59:31 am »
Цитат на: wassilena
Аз пия Клостилбегит и Утрогестан, ако реша да си правя хормонални изследвания, хапчета които пия дали ще дадат отражение?:dontknow:


Утрогестана не беше ли хормона прогестерон. :roll: Ако е така (а мисля че съм права поне за това) той определено ще повлияе на хормоналните изследвания.

Стискам ти палци обаче да не стигаш нито до хормонални изследвания, нито до цветна снимка  :wink:

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
цветна снимка
« Отговор #28 -: Декември 06, 2004, 17:18:53 pm »
и клостилбегита дава отражение на ФСХ и ЛХ, това трябва да се има впредвид като ги правиш. Аз ги правих в деня преди да започна клостилбегита и след като ги свърших пак, за да се види как ми действа. Незнам обаче дали трябва да се почива от тях един цикъл или може веднага на следващия да се направят. Ще трябва косултация с лекар.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #29 -: Декември 07, 2004, 14:19:26 pm »
Аз пия дуфастон и понеже лекарката ми каза да си направя изследване на прогестерона и аз зададох същия въпрос. Тя ми обясни, че това за нея няма значение /в смисъл може да се прави изследване/ и те си имат референтни стойности за различните случаи. Този прогестерон, който се пие циркулира в кръвта, а другият е ендогенен. Като потърсих един сайт в интернет - специално за прогестерона /5-7дни след овулацията/ - без приемане на лекарства трябва да е над 10nmol/l, а с приемането на лекарства - над 15nmol/l
Чакаме Мели :lol:  :lol:  :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #30 -: Декември 07, 2004, 15:00:29 pm »
Василена, и двете лекарства могат да дадат отражение върху хормоналните стойности. Разбира се, може да се прецени на фона на препарата какви са нивата, но по - редно е да се направят в цикъл, при който жената не е приемала никакви хормони.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #31 -: Декември 07, 2004, 15:18:13 pm »
Съгласна съм, че не трябва да се приемат никакви хормони в рамките на цикъла когато се прави изследване.
Обаче сега пак говорих с лекарката /която активно се занимава само със стерилитет/ и тя пак ми каза, че този прогестерон, който се изследвал бил ендогенен и другия който се пиел циркулирал в кръвта / каквото и за означава това/ и да не се притеснявам, резултата бил реален /много добър между другото  :lol: /.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #32 -: Декември 07, 2004, 16:42:08 pm »
Лали, ендогенен означава такъв, който се произвежда в организма. Екзогенен означава такъв, който се внася отвън. И двата циркулират в кръвта, къде другаде да са. :)

Довери се на лекаря. Но аз за себе си бих спряла за момент хормоните, ако искам да видя собствените си хормонални нива.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #33 -: Декември 07, 2004, 16:56:01 pm »
Ами този месец съм решила да си почина от опитите и ще си направя изследване пак /без хормони/ - защото ми изглежда по логично.
Иначе, какво да кажа за доверието - винаги първоначално подхождам с доверие. Винаги! После вдигам скандал и отписвам завинаги.
Нямам избор - предимно заради техниката - не мога да се прегледам сама :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #34 -: Декември 07, 2004, 17:15:29 pm »
Мели, абсолютно съм съгласна, че хормонални изследвания трябва да се правят без взимането на лекарства - на чисто.
Обаче, сега само заради спорта, мислиш ли, че е възможно този тест за прогестерон да отчита предимно "ендогенния прогестерон" и малка част от вкарания чрез дуфастона? Сега се опитвам да намеря един сайт в тази връзка.
Сигурно въпросът ми е смешен в очите на един професионалист и въпреки това?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #35 -: Декември 07, 2004, 18:04:50 pm »
Разбира се, Лали. Все пак нека уточним, че Василена приема утрогестан (който е микронизиран прогестерон), а ти - дуфастон (който е дидрогестерон). Дуфастонът се метаболизира и екскретира по друг път, не както прогестерона като прегнандиол, така че можем да направим оценка на ендогенната прогестеронова функция независимо от приема на дуфастон.

Няма смешни въпроси, ако питаш мене. :D


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели
« Отговор #36 -: Декември 07, 2004, 19:48:53 pm »
Мели, а кое е по-добро - Утрогестана или Дуфастона за лигавицата на матката и каква е разликата в действието на двата вида прогестерон - микронизиран и дидрогестерона? Какво означава прегнадиол?
И има ли значение дали утрогестана се приема перорално или вагинално  като изключим вероятността за странични ефекти, интересува ме действието му по предназначение единствено.
цветна снимка
« Отговор #37 -: Декември 08, 2004, 10:08:38 am »
И аз се интересувам от отговорите на въпросите, които зададе cygnus .

Мислих по въпроса с хоромоналните изследванията - дали да се приемат хормони или не в месеца, в който ще се правят изследвания. Ако аз ги пия тези хапчета защото имам понижено ниво на прогестерон и там разните му други, по мойта логика, ако се направи изследване без да се приемат лекатства ще покаже реалните резултати на организма. Май по-правилно е да се направят изследвания, когато пиеш хапчета, за да се види дали ти действат, както трябва.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #38 -: Декември 08, 2004, 12:59:17 pm »
Аз лично като разпитах преди три-тетири месеца за утрогестана и дуфастона  стигнах до извода, че действат еднакво.  Някои лекари предпочитат  дуфастона повече /обаче според мен повече се дължи на това, че е по отдавна на пазара и имат повече положителни резултати с него/, голяма част изписват комбинирано - сутрин дуфастон, вечер - утрогестан. Мисля, че ефекта е един с същ. Дозата също. Повече пациентки съобщават за странични ефекти от дуфастона - обаче това също се дължи според мен, че се приема по често.
Обаче нито дуфастона, нито утрогестана е панацея.
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #39 -: Юли 28, 2005, 21:52:15 pm »
Цитат на: Ужасно уплашен
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?
*

    sushtia problem

цветна снимка
« Отговор #40 -: Юли 28, 2005, 21:55:51 pm »
Ne biva da se zabremeniava edin mecec sled snimkata, napravi koncultacii s d-r Mazneikova
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
цветна снимка
« Отговор #41 -: Юли 29, 2005, 07:59:11 am »
Ренгеновите лъчи увреждат някоя яйцеклетка. Дали увредената яйцеклетка ще излезе този месец или след 5 години - никой не знае.
Така, че няма основание за изчакване.
цветна снимка
« Отговор #42 -: Юли 29, 2005, 10:02:18 am »
Цитат на: Lali
Ренгеновите лъчи увреждат някоя яйцеклетка. Дали увредената яйцеклетка ще излезе този месец или след 5 години - никой не знае.
Така, че няма основание за изчакване.

Поддържам мнението на Лали  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #43 -: Август 01, 2005, 17:32:19 pm »
Момичета знаете ли къде мога да направя цветна снимка със ЗК в София?
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
цветна снимка
« Отговор #44 -: Август 09, 2005, 22:40:41 pm »
Както изглежда на мен също ми предстои цветна снимка.Моя доктор ми беше казал обаче още в началото, като започнах да ходя при него че цветна снимка ще направим в краен случай защото по принцип не било препоръчително да се прави на нераждали жени.Така като се замисля,то всъщност най-вече нераждали ще искат да си правят такава снимка ако има вероятност да си останат такива завинаги...Та понеже не срещнах никъде по темите такова нещо,то някой чувал ли е ДАЛИ ЦВЕТНАТА СНИМКА МОЖЕ ДА БЪДЕ ОПАСНА С КАКВО ?Може ли да ти се запушат тръбите даже и да не са били например?Незнам вече имам параноя.Аман от каръщини.За болката е ясно.Ще искам всякакви възможни упойки.
цветна снимка
« Отговор #45 -: Август 10, 2005, 10:05:36 am »
Аз такова нещо за сефте чувам, че не се препоръчва на нераждали жени! Ами то ясно, че най-вече нераждали ще се напъват. Отивай и хич не го мисли това, но само факта, че ти е казал, че в краен случай.......трябва да те накара да се замислиш, дали е достатъчно компетентен този доктор!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

цветна снимка
« Отговор #46 -: Август 10, 2005, 10:07:08 am »
Има доста инфо по въпроса пусни да търсиш ХСГ.
А иначе няма нищо страшно освен малко облъчване с рентген, а ако се прави под ултразвуков контрол и това липсва. За болезненото не мога да кажа нищо, защото аз я правих с упойка, предстои ми втора, която също ще бъде с упойка. Има само напрежение какъв ще излезе резултата. Така че давай смело.
Пожелавам ти всичко да е ОК.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
цветна снимка
« Отговор #47 -: Август 10, 2005, 12:31:28 pm »
Цитат на: Ledena_luna
За болезненото не мога да кажа нищо, защото аз я правих с упойка, предстои ми втора, която също ще бъде с упойка. Има само напрежение какъв ще излезе резултата. Така че давай смело.
Пожелавам ти всичко да е ОК.


На всякъде ли може да се први с упойка?
Аз се влача от април и все отлагам от страх, но Д-р. Власова вече не иска да правим нищо, докато не и занеса резултат от снимката и спермограма.
цветна снимка
« Отговор #48 -: Август 10, 2005, 13:55:19 pm »
Ами по принцип е възможно, предполагам в държавните болници ще ти искат някакво доплащане, и още нещо, четох някъде че е добре лекуващият ли лекар да води ХСГ-то или поне да присъства.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: цветна снимка
« Отговор #49 -: Август 11, 2005, 14:34:22 pm »
molq te kaji mi cvetna snimka i hidrotubaciq edno i sa6to li e? Boli li?[/quote]

Хидротубация: През маточните тръби се прокарва течност - антибиотик и кортикостероиден препарат. По този начин се преодоляват малки сраствания в маточните тръби или се профилактират евентуални сраствания след хирургични намеси.

Цветна снимка или ХСГ/Хистеросалпингография (снимка на яйчниковите тръби)

Хистеросалпингографията - снимка на яйчниковите тръби (HSG) е процедура, която се използва да се диагностицират проблеми на маточните фалопиевите тръби. Тя се прилага най-често за да се разбере дали тръбите на жената са частично или напълно запушени.

Най-добре е тя да се направи през първата половина( 1 до 14)на менструалния цикъл. (цитат от настоящия сайт :D )

Процедурата:
За хистеросалпингографията (HSG), в тръбите се вкарва специална течност (контрастно вещество). Тази течност показва контрастно структурите на рентгенов екран.

Колкото до болката, мисля, че целта си заслужава да я изтърпим :D , а и от други момичета съм чувала, че когато тръбите са проходими - болка няма (моя случая обаче не е такъв :( )
Намерихме нашето синче.
*

    Anonymous

Re: Здрасти Вени!
« Отговор #50 -: Декември 21, 2005, 19:36:54 pm »
Цитат на: Yana_ilieva
Със стимулацията от миналия месец- нищо не стана. В петък започнах нов цикъл, което ме разстрои безкрайно много. А за снимката, тъй като вече минаха близо осем месеца от спонт.аборт, пет от които- никакъв резултат, и поради възможността в следствие на инфекцията от пролабиралия мехур да съм получила някакво запушване например, лекарят ми препоръча да направил "продухване" или "снимка", но второто било по- добре, защото се вижда има ли нещо обезпокоително, къде- в кой участък от системата, в какво състояние е, и да не те надуват напразно, без да знаеш какъв е резултата и състоянието ти. Така че... реших да направя това- в петък, поне да знам има ли смисъл и надежда в стимулацията. Това че го реших, не значи, че не ме е страх. Много съм притеснена, още повече- че не знам за колко време ще се възстановя и бих могла да продължа с опитите. Ако имаш информация по този въпрос- моля те, да я споделиш.
При теб нещата как се развиват?
Поздрави
цветна снимка
« Отговор #51 -: Декември 22, 2005, 09:45:58 am »
преди 2 дни ми направиха цветна снимка и изобщо не ме заболя, прозедурата трае 2 минути.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
цветна снимка
« Отговор #52 -: Декември 22, 2005, 10:13:30 am »
Браво,точица!Дано са хубави резултатите и скоро да се радваш на хубави новини!
*

    do

цветна снимка
« Отговор #53 -: Декември 23, 2005, 16:49:29 pm »
На мен също ми предстои ХСГ следващият месец. Лекарят ми даде листовка за запознаване, където подробно е описана процедурата. Относно радиацията  пише, че е много ниска - колкото изследване на бъбреци и  няма регистрирани увреждания, дори при зачеване през първия месец след облъчването. Друг интересен за мен факт беше, че според някой проучвания  до три месеца след процедурата се наблюдава леко повишаване на шансовете за зачеване. Усложнения настъпват при 1% от случаите.
На всички много късмет  и Весели Празници!
*
цветна снимка
« Отговор #54 -: Декември 26, 2005, 16:50:26 pm »
Цитат на: Ужасно уплашен
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?
Zdr.Na men mi praviha tsvetna simka,no sled tova se naloji da mi naprqvat operetziq.Ne sa mi kazvali 4e ne trqbva.

Пиши на кирилица!
цветна снимка
« Отговор #55 -: Януари 27, 2006, 16:18:19 pm »
здравей женя! името ми е еми. аз също както се досещат имам проблем със забременяването. преди 3 години и половина забременях извънматочно. направиха ми лапароскопия . оттогава не мога да забременея. правих си изследвания - няма причини . вече 1 година не ходя по лекари и се опитвам да не го мисля толкова - но пак нищо. сега съм решила да се обърна към д-р попов - шейново. препоръчаха ми го. вече съм на 30 год. и не бива да чакам. пишеш че си се възползвала от природосъобразно лечение като си пиела билки за успокояване на нервната система и за стимулиране на плодовитостта. моля те пиши ми какви са тези билки. искам да пробвам. а ако знаеш добър доктор - препоръчай ми. благодаря ти . emivelinova@abv.bg
*

    Anonymous

цветна снимка
« Отговор #56 -: Февруари 02, 2006, 12:51:05 pm »
Цитат на: Ужасно уплашен
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?
цветна снимка
« Отговор #57 -: Февруари 02, 2006, 12:57:21 pm »
Няма такова нещо, напротив тогава шанса за забременяване е по-голям. Желателно е да се пропусне само цикъла в които е правена снимката.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Anonymous

Re: цветна снимка
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2006, 13:52:28 pm »
Цитат на: peti_pati
molq te kaji mi cvetna snimka i hidrotubaciq edno i sa6to li e? Boli li?


[
Колкото до болката, мисля, че целта си заслужава да я изтърпим :D , а и от други момичета съм чувала, че когато тръбите са проходими - болка няма (моя случая обаче не е такъв :( )[/quote]
  Когато  има болка ли са проходими  или обратно ,защото прочетох противоречиви мнения?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
цветна снимка
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2006, 13:55:20 pm »
Болката не е критерий, по който се преценява проходимостта на тръбите. Преценката е в зависимост от това дали контрастното вещество минава през тръбите и се излива в перитонеалната кухина.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
цветна снимка
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2006, 13:58:04 pm »
Госте мен  ме боля докато ме захвана след това не боли.Но нямам запушване

цветна снимка
« Отговор #61 -: Февруари 13, 2006, 12:03:31 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Ужасно уплашен
Казаха ми, че след цветна снимка с рентген не трябва да се правят опити за забременяване от 3 до 6 месеца, заради облъчването. Някой знае ли нещо по въпроса?

Не е вярно това нещо. Даже дават голям процент забременяване в месеца на снимката.

Цитат на: peti_pati
molq te kaji mi cvetna snimka i hidrotubaciq edno i sa6to li e? Boli li?

Не е едно и също. Цветната снимка /хистеросалпингография/ се вкарва контрастно вещество и се снима на рентген, а при хидротурбацията /хистеросалпингосонография/ пак се вкарва контрастно вещество, но се гледа с ултразвук.

Цитат на: гост
Когато има болка ли са проходими или обратно ,защото прочетох противоречиви мнения?

Ами според мен всичко са теории. Мен ме боля страшно много, но всичко е о.к. - нямам сраствания.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
цветна снимка
« Отговор #62 -: Февруари 14, 2006, 16:01:30 pm »
Аз си мисля друго........... искам да питам дали има някой, който е правил криодиструкция / :oops:  дано не бъркам наименованието /, та дали усещането при криото и цветната снимка е едно и също?Криодиструкцията - обработване на раничка на шийката с азот. Щото ако е така........ :lol: - "пей сърце"  :balk_50:
*

    Star

Re: Молбата
« Отговор #63 -: Март 03, 2006, 13:05:22 pm »
Цитат на: Християнка
А какво ще кажете за измолваните деца. Много мои познати, които са имали проблеми със зачеването просто са отнасяли мобите си до Господ или до някой светия. Говорете за това с хора посещаващи редовно литургии. Аз от 2 години ходя редовно на Богослужения и се моля на Господ като му дойде времето да ме дари с бебче. Имаме много чудотворни икони, имаме страхотни монастири - посете ти ги и се помолете за вашето бебче. На теритоията на България има 161 манастира. Изборът е ваш. Живейте по Божиите заповеди и Бог ще чуе моливите ви.
-----
за момичето живеещо на семейни начала с приятеля си
Това е голям грях, колкото и да не го осъзнаваш. Венчай се с младежа и тогава моли за детенце. Бъди чиста по сърце.
----- ако имате въпроси с clubs.dir.bg има клуб ПРАВОСЛАВИЕ, където много по запознати от мен хора биха могли да ви помогнат със съвет, другия форум, до който ще ви посъветвам да се допитате е В началото беше Словото


Ей ХРИСТИЯНКАТА ти наред ли си? Как така си позволяваш да даваш мнение по отношение на брака? Това няма нищо общо с проблемите, които се обсъждат тук. Уважавам Вярата, но Моля те не се опитвай да налагаш морални норми.Това си е твое мнение и твоя гледна точка.Тук хората не обсъждат начина си на живот, а други проблеми.Всеки сам си избира как ще живее и с кой. Ти да не си от ония секти плъзнали на всякъде.Уж в името Господне.Извинявам се за доста Грубия тон, но тук не е мястото за такива "ПРЕПОРЪКИ"
Всичко хубаво ти желая и дано молитвите ти бъдат Чути.Амин.
*

    Star

цветна снимка
« Отговор #64 -: Март 03, 2006, 13:34:00 pm »
Моля ви някой да сподели добър специалист за Цветна снимка?
Предстои ми такава и мойта докторка ме прати в Тина Киркова при Д-р Янакиева. Някой да си е правила при нея? Някой да има отзиви за тази доктор Янакиева?
Благодаря Ви предварително :)  :!:
цветна снимка
« Отговор #65 -: Март 03, 2006, 17:55:18 pm »
Ако става въпрос за др.Таня Янакиева  бих се отказала веднага. Аз лично вобще не я признавам за лекар   :evil:

*

    doroty

цветна снимка
« Отговор #66 -: Март 04, 2006, 15:32:35 pm »
Star,аз съм пациентка на д-р Янакиева и правих снимка при нея.Процедурата минава много леко.Мен лично много ме беше страх преди да направя процедурата,но сега се подготвям и за лапаро при нея.Имам й пълно доверие.Не се тревожи,където и да я направиш не е страшно.Пожелавам ти добри резултати и скоро да имаш радостни новини.
*
цветна снимка
« Отговор #67 -: Март 09, 2006, 19:56:28 pm »
doroty

А дали става въпрос за същата Д-р Янакиева, дето по-горе я описа Николинка? Аз не и знам първото име, но пък мойта гинеколожка ми е дала мобил. й номер. В смисъл дали в Тина Киркова е само една Янакиева и дали се казва Таня? Питам защото има противоречиви мнения за нея /ако е една и съща/ Както и сама можеш да прочетеш, а ми се иска да отид апри наистина добър специалист за тая цв. снимка.И можеш ли да ми кажеш каква е цената?Аз нямам здр. осигуровоки :roll:
*

    doroty

цветна снимка
« Отговор #68 -: Март 10, 2006, 01:24:37 am »
Привет Стар!
За една и съща лекарка става дума.Аз сущо съм без осигуровки.
В деня на снимката платих 12 лв за преглед и 40 лв за самата снимка.Контрастното си го бях закупила,около 15 лв е.А относно противоречивите мнения е напълно нормално да ги има.За мен тя е моя лекар и й вярвам.Където и да решиш да си направиш това изследване ти пожелавам добър резултат.
цветна снимка
« Отговор #69 -: Март 10, 2006, 10:48:20 am »
Ще споделя и моето мнение за д-р Янакиева-определено е малко забързана,нищо не обяснява и докато преглежда 1 пациентка,други 2стоят по гащи в готовност,честно!При мен се осъмни за ендометриоза, при 2 преглед/вече в частния й кабинет/отново подхвърли''да,да има съмнения за ендометриоза''.Аз вече си направих лапаро,което отхвърли ендометриозата,за щастие.До колкото разбрах,се случва жълтото тяло да бъде сбъркано с ендометриоза.Признавам,тя имаше съмнения,не каза със сигурност,може иначе да е добър специалист...Но ако не си осигурена и ще си плащаш всичко-не виждам причина да се спреш на нея.Тя си струва заради 2-те бързи безплатни УЗИта в мес.,ако си с направление,но аз няма да я посетя повече.
*
цветна снимка
« Отговор #70 -: Март 10, 2006, 11:35:20 am »
Цитат на: dendy
Аз си мисля друго........... искам да питам дали има някой, който е правил криодиструкция / :oops:  дано не бъркам наименованието /, та дали усещането при криото и цветната снимка е едно и също?Криодиструкцията - обработване на раничка на шийката с азот. Щото ако е така........ :lol: - "пей сърце"  :balk_50:


На мен са ми правили и цветна снимка, и раничка са ми горили, но не с азот, а с лазер мисля. Поне при мен горенето на раничката мина по-безболезнено. Не съм чула да се прилага горене на раничката на шийката на матката с азот.

Но са ми прилагали горенето с лазер върху мазолчета на крака, без упойка. Болката е доста по-пронизваща и остра, и по-силна.


Re: цветна снимка
« Отговор #71 -: Октомври 18, 2013, 09:38:48 am »
Здравейте момичета!
Предстои ми цветна снимка. Дали има проблем ако я направя на десетия ден от цикъла, понеже само тогава имам възможност да я направя. Цикълът ми продължава 6-7 дни, дали 10-ти ден е късно?
Re: цветна снимка
« Отговор #72 -: Октомври 18, 2013, 10:25:43 am »
ЦС се прави до 10- тия ден, попитай лекаря си, предполагам няма да е проблем.

Това е активната тема за ЦС. :)


http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=5066.0